Zemsta wrednej kocicy

Okładka książki Zemsta wrednej kocicy Nadia Shireen
Okładka książki Zemsta wrednej kocicy
Nadia Shireen Wydawnictwo: Świetlik Cykl: Dziwnobór (tom 1) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Dziwnobór (tom 1)
Grimwood
Świetlik
2024-04-10
2024-04-10
Monika Machowska

Pełna czarnego humoru, zaskakujących bohaterów, niecodziennych opowieści i zwrotów akcji - taka właśnie jest książka "Dziwnobór.

Rodzeństwo lisów - Nancy i Ted - mieszka w Wielkim Mieście. Ona opiekuńcza, troskliwa, dbająca o brata, ona zaś słodki, ciekawy świata i pragnący znaleźć przyjaciela. Oboje próbują dać sobie radę bez rodziców. Zdobywanie, a raczej wykradanie jedzenia bywa trudne, gdy w pobliżu czai się koci gang.

Gdy Ted myli ogon wrednej kocicy z hot dogiem, lisie rodzeństwo musi uciekać. Schronienie znajdują w Dziwnoborze. Szybko okazuje się, że na pozór spokojne miejsce jest tak naprawdę niezwykłe, pełne zaskakujących mieszkańców. Tutaj nic nie jest takie, jakim mogłoby się wydawać. Burski jeżdżą dżipem, wiewiórki bawią się w wdrzewoplask, sowa jest wielką wielbicielką kawy, a jeleń pisze książkę.

Absurdalny humor, wyraziści bohaterowie, zabawne ilustracje - jeśli lubicie nieszablonowe historie podszyte czarnym humorem, ta książka jest dla was.

Zamieniłabym jedynie sugerowany wiek na 8-9+

To zdecydowanie najdziwniejszy las jaki możecie sobie wyobrazić. Tytuł jest bardzo adekwatny do tego, co dzieje się w tej książce. Czytając ją będziecie łapać się za głowę, a postacie z tej opowieści będą ją tracić, dosłownie…

Ted i Nancy to lisie rodzeństwo mieszkające bez rodziców w Wielkim Mieście. Nancy pełni rolę opiekunki swojego brata, jest odważna i śmiała. Natomiast Ted to przesłodkie lisiątko, które czuje się bardzo samotne. Lisy w zgodzie z kotami, szczurami, gołębiami i myszami zapełniały swoje brzuszki resztami ze śmietnika „Szybkiego kurczaka”. Niestety pewnego razu podczas wyżerki Ted odgryza ogon (myląc go z hot dogiem) Księżniczce od Przytyczka - przywódczyni kociego gangu. Rodzeństwo zmuszone jest opuścić dotychczasowe miejsce zamieszkania, by uchronić się przed zemstą kocicy.
W ucieczce pomaga im szczur Swen, który radzi im, aby udali się do Dziwnoboru i tam odnaleźli Bankusia Węszydomka. Lisy nie zdołają jednak go poznać, ponieważ owemu Bankusiowi pewien orzeł o imieniu Pamela odgryza głowę.
To nie koniec absurdów. Ted i Nancy spotkają w lesie całą masę dziwnych zwierząt, jak np wiewiórki uprawiające WDRZEWOPLASK, lub bandę borsuków w pędzącym dżipie.

Chociaż lisie rodzeństwo myśli, że znalazło schronienie, to wredna kocica próbuje odnaleźć ich kryjówkę. Czy jej się to uda?

To zdecydowanie niebanalna książka, posiadająca dynamiczną fabułę i dość specyficzny, aczkolwiek śmieszny humor. Z pewnością znajdzie swoich zwolenników i przeciwników. Ja jestem gdzieś pomiędzy, ponieważ odgryzania ogonów i głów raczej nie poleciłabym sześciolatkom. Jednak tak zwariowany klimat może spodobać się starszym czytelnikom, lubiącym czarny humor.

Nancy i Ted są lisim rodzeństwem, które żyje w mieście. Żyją spokojnie, w zgodzie z innymi, do czasu... W Wielkim Mieście pojawia się Księżniczka od Prztyczka i zaczyna dyktować swoje warunki, Nancy nie jest w stanie jej ustąpić i zaczyna się robić gorąca atmosfera... Na domiar tego wszystkiego Ted całkiem przypadkiem odgryza ogon Księżniczce, przez co razem z siostrą zmuszeni są uciekać z Wielkiego Miasta i takim oto sposobem trafiają do Dziwnoboru.

Okazuje się, że to miejsce nie nazywa się tak bez powodu... Każdy mieszkaniec tego lasu ma w sobie coś dziwnego. Ptak, który odgryza głowy innym i zbiera wszelkiego rodzaju sprzęty elektroniczne, w obronie przed inwazją obcych! Banda szalonych Borsuków, które kochają dziką jazdę autem między drzewami, czy też króliczka Wierzba, która bardzo chce się zaprzyjaźnić z Tedem, jest bardzo rozbrykana i ma głowę pełną pomysłów.

Nancy ma jednak przeczucie, że Księżniczka od Prztyczka nie odpuści, znajdzie ich kryjówkę i się zemści... I ma rację. Wredna kotka i jej gang uknuli już niecny plan i zabierają się do jego realizacji... Oj, będzie się działo!

Książka ta wywarła na mnie wiele różnych emocji i mam co do niej mieszane odczucia. Z jednej strony wciągająca i pełna akcji, potrafi zaskoczyć i wzbudzić ciekawość, z drugiej zaś strony motyw zemsty jest jak dla mnie "za silny", czuć ogromną wrogość. Pojawiają się takie sceny jak odgryzanie głów. Mnie osobiście książka nie "rozbawiła do łez", a wręcz wprawiła momentami w osłupienie, jak bohaterowie na siebie "warczą" i są opryskliwi. Nie bardzo przypadło mi to poczucie humoru do gustu. Nie mniej jednak gusta są różne i każdy może odebrać tą książkę inaczej.

Świetna czytanka dla małych miłośników zwariowanych opowieści.
To książka, którą fajnie się czyta. Została napisana w prosty i czytelny sposób zarówno dla młodszego, jak i starszego czytelnika. Dopełnieniem niezwykle interesującej fabuły są licznie pojawiające się na stronach zabawne czarno – białe ilustracje.
W środku czytanki zawarto opowieść o rodzeństwie lisów. Ted i Nancy postanawiają uciec z Wielkiego Miasta przed kocim gangiem. Dzięki wskazówkom przyjaciela sympatyczni bohaterowie znajdują schronienie w najdziwniejszym lesie na świecie.
To książka doskonała dla małych miłośników nietuzinkowych historii opowiedzianych w niezwykle wciągający sposób. Będzie idealna do samodzielnego czytania, jak również do czytania razem z Okruszkiem. Dzięki tej bogato ilustrowanej lekturze przeniesiemy się do cudownego świata bajek. Bajek sprawiających, że czytanie stanie się wspaniałą, a zarazem niezapomnianą przygodą.
Zdjęcia środka na blogu Biblioteczka Okruszka.

Świetna czytanka dla małych miłośników zwariowanych opowieści.
W środku czytanki zawarto opowieść o rodzeństwie lisów. Ted i...

W Dziwnoborze wszystko zdarzyć się może!

Jeśli chcesz przeżyć szaloną i kompletnie odjechaną przygodę, koniecznie musisz poznać bohaterów najnowszej powieści Nadii Shireen.

Wszystko zaczyna się w Wielkim Mieście, kiedy to lisie rodzeństwo Nancy i Ted, wpadają w tarapaty. Mieszkając w mieście muszą trzymać się zasad panujących między lokalnymi społecznościami. Gdy pewnego dnia młodszy Ted nieopatrznie zadziera z wredną kocicą, rodzeństwo jest zmuszone do ucieczki z miasta. Dostają mapę, która prowadzi ich do Dziwnoboru. Tam szukają schronienia. Nie wiedzą jeszcze, że to najdziwniejszy las, do jakiego mogli trafić. Tam nic nie dzieje się tak, jak powinno. Wiewiórki uprawiają wdrzewoplask, borsuki mają swój gang, a komedianci wystawiają wielkie przedstawienie.

Czytanie "Dziwnoboru" przypomina ostrą jazdę bez trzymanki. Tempo powieści jest niezwykle szybkie, zaskakują wyraziści i nietuzinkowi bohaterowie. Akcja toczy się dynamicznie i po kilku pierwszych stronach czytelnik wie, że musi być gotowy na nagłe zwroty. Fabuła zbudowana na absurdalnym humorze, rozśmiesza, zaskakuje szalonymi przygodami, ale momentami wprowadza w stan osłupienia. Przedziwna to książka, doprawdy. Bawi, nie pozwala odłożyć się na bok, a jednocześnie potrafi nieźle zdezorientować.

Między tymi irracjonalnymi wydarzeniami toczącymi się w Dziwnoborze, dostajemy obraz więzi, jaka łączy rodzeństwo. Nieco nadopiekuńcza Nancy i jej rezolutny młodszy brat tworzą wyjątkowy duet, których relacje oparte są na bliskości i wzajemnej pomocy. To też książka o poszukiwaniu własnego miejsca na ziemi, przyjaźni, o potrzebie przynależności do wspólnoty.

Wyjątkowa to książka, z dzikim poczuciem humoru i z chwilą na refleksję. Czy każdego rozbawi i rozśmieszy do łez? Nie wiem. Wiem, że warto ją poznać i wzbogacić swoje czytelnicze doświadczenie o naprawdę niezwykłe doznania!

W Dziwnoborze wszystko zdarzyć się może!

To było dziwne... Wszystko zaczęło się przy wielkomiejskim śmietniku, gdzie młody lis nieopatrznie ogryzł ogon wściekłej kocicy. Nieważność malucha spowodowała lawinę zdarzeń, których nikt nie mógł się spodziewać...

"Dziwnobór. Zemsta wrednej kocicy" Nadii Shireen to książka dziwna, nieoczywista, zdecydowanie wymykająca się konwenansom literatury wysokiej. To zdecydowanie książka, która ma bawić bazując na abstrakcji i irracjonalności. W Dziwnoborze spotkacie całą plejadę nieoczywistych bohaterów. Zaś Ted - ów młody lis, który narobił sobie i siostrze kłopotów w końcu spotka przyjaciół.

Przez większość lektury miałam prawdziwy wdrzewoplask. Chociaż łapałam sens, to trudno było mi się wczuć w ten dziwny klimat. Leo nie miał tego problemu. Więc on poleca, a ja... no, cóż jak nie przeszkadza Wam rozwiązywanie spraw przez odgryzanie głowy, to możecie się na nią skusić.

Nancy i Ted to lisie rodzeństwo, które mając tylko siebie musi zawalczyć o przetrwanie. Nancy jest starszą siostrą, która tak jak potrafi roztacza opiekę nad młodszym bratem, który pewnego dnia wypada w tarapaty. Mieszkając w mieście muszą trzymać się zasad, które umożliwiają im przeżycie. Niestety Ted zadziera niechcący z wredną kocicą Księżniczką od Prztyczka. Młode liski otrzymują mapę do Dziwnoboru, aby tam skryć się i odnaleźć swój azyl. Kiedy Ted i Nancy przybywają do lasu, młodej lisiczce wciąż towarzyszy nieodparte wrażenie, że zna ten las, zaś młody lisek pragnie znaleźć swoją bratnią duszę. Liski poznają różnych mieszkańców lasu i kiedy już wydaje się, że zaznają spokoju, wredna kocica wpada na ich trop by się na nich zemścić. Czy jej się to uda ?

Przyjemna książka o poszukiwaniu swojej tożsamości, przyjaźni, poczucia wspólnoty. Czy można znaleźć swoje miejsce na świecie ? Gdzie może nam być dobrze, a gdzie czujemy się przytłoczeni?
Całość napisana w humorystycznym stylu z powiększoną czcionką do samodzielnego czytania.

Poznajcie urocze rodzeństwo lisków Nancy i Teda, których życie rozgrywa się w tętniącym życiem mieście. Choć siostra ma dwóch lisich przyjaciół, Tedowi towarzyszy samotność Postanawia on odnaleźć swoją bratnią duszę. Niestety, droga do znalezienia jej nie jest łatwa. Pewnego dnia Ted przypadkiem odgryza ogon ich odwiecznemu wrogowi - kocicy Księżniczce Prztyczce. Ta sytuacja zmusza rodzeństwo do nagłej ucieczki. Dostają mapę prowadzącą do Dziwnoboru, który ma być dla nich schronieniem. Osobliwi mieszkańcy tego tajemniczego miejsca serdecznie ich witają . Nancy ma niejasne wrażenie, że to miejsce nie jest jej obce. Niestety, ich śladem podąża przebiegła kocica, która pragnie się pozbyć raz na zawsze swoich wrogów. Czy liski wyjdą z tego cało? Musicie koniecznie to sprawdzić.

To jest urocza opowieść, w której wyraźnie ukazana jest piękna więź między siostrą,a bratem. Lisiczka emanuje troską i opieką wobec swego młodszego brata. To także opowieść o poszukiwaniu prawdziwej przyjaźni oraz o walce o przetrwanie. To historia, która wciąga czytelnika od pierwszych stron książki. Nie brakuje w niej także potężnej dawki humoru i wzruszeń.

Środek zdobią rysunki wyglądające niczym wyjęte że szkicownika artysty. Tekst jest dużego rozmiaru co ułatwi dzieciom samodzielne czytanie. Niektóre słowa są wytłuszczone, inne natomiast znajdują się chmurkach takie zastosowanie z pewnością uatrakcyjnia czytanie.

Musicie koniecznie poznać tą historię !

Dodaj cytat z książki Zemsta wrednej kocicy