Ten jedyny

Okładka książki Ten jedyny Kamila Mikołajczyk
Okładka książki Ten jedyny
Kamila Mikołajczyk Wydawnictwo: Wydawnictwo Inspire Cykl: Ten Drugi (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Ten Drugi (tom 2)
Wydawnictwo Inspire
2024-04-24
2024-04-24

Cukierek albo ... Alexandra Claire, S...
Okładka książki Grzech w mundurze Marcelina Baranowska, Kinga Godurowska, Angelika Karaś, Kamila Mikołajczyk, A.B. Obarska, Riva Scott, Gabriela Smusz
Grzech w mundurze Marcelina Baranowsk...

Kontynuacja perypetii i rozterek miłosnych Arielli.
Którego z braci ma wybrać seksownego Ashera z, którym lepiej się rozumie czy statecznego, pracowitego i leojalnego, Jamesa? Każdy wybór pozostawi za sobą cierpienie. Żadne z tych rozwiązań nie jest dobre, ale tylko jedno da choćby dwójce szczęście.
Ja nie byłam zaskoczona wyborem, Arii. Spodziewałam się go już w pierwszym tomie. Wiele się działo, było troszkę mniej Arii z Ashem, ale niewiele, to zmieniło.
Całość czyta się dobrze, ale mi się bardziej podobał tom pierwszy. Bardziej mnie wciągnął i przekonał. Tu czułam znudzenie momentami i końcówka zbyt cukierkowa.
Całość polecam.

Kontynuacja perypetii i rozterek miłosnych Arielli.
Ja nie byłam zaskoczona wyborem, Arii. Spodziewałam się go już w...

„Ten jedyny” to kontynuacja książki „Ten drugi”, która bardzo mi się podobała. Nie mogłam się doczekać i jak tylko dowiedziałam się, że autorka wydaje drugi tom nie potrafiłam sobie odmówić tej przyjemności. Nie ukrywam, że oczekując na książkę podczytywałam sobie publikowane na wattpadzie rozdziały. 🙂

Chociaż tym razem doskonale wiedziałam czego się spodziewać, po raz kolejny czułam się jednocześnie bardzo ciekawa tego co się wydarzy, nieco rozdarta między Ashem a Jamsem z wielu powodów, których nie mogę Wam zdradzić. Musicie przeczytać i poznać je sami.

Ten tom utwierdził mnie w przekonaniu, że chciałabym mieć taką przyjaciółkę jak Aria. Lekko roztrzepana i nieporadna, a jednocześnie tak silna i zawzięta, pełna empatii i miłości do roślin i zwierząt. Autorka wykonała kawał dobrej roboty. Kreacja bohaterów w tej książce jest niesamowita. Mamy tutaj obraz pięknego rodzicielstwa, szczerej miłości do dziecka pomimo popełnionych błędów zarówno przez dziecko jak i rodzica. To właśnie ta relacja wywołała u mnie prawdziwe wzruszenie i uśmiech na twarzy.

„Ten jedyny” to książka idealna dla fanów romansów. Cała seria jest małym pstryczkiem w nos utartym standardom tego gatunku, co mi bardzo się podoba. Bawiłam się fantastycznie, a książka skończyła się za szybko. Zakończenie chociaż przewidywalne to bardzo mnie rozczuliło. Kilka ostatnich stron to meta wyboistej drogi przez którą musieli przedrzeć się bohaterowie. Szkoda, że to już koniec. Bardzo polubiłam bohaterów i ciężko mi się z nimi rozstać.

Na koniec wspomnę tylko, za autorka podjęła wyzwanie i postanowiła samą wydać książkę. Pani Kamilo serdecznie gratuluję! To już moje trzeci spotkanie z twórczością autorki i za każdym razem bawię się świetnie.

Chociaż tym razem doskonale wiedziałam czego się spodziewać, po raz...

🌺 Przedpremierowa recenzja patronacka 🌺

Kiedy Aria dowiaduje się, że Asher coś do niej czuje, od chwili w której się spotkali, traci grunt pod nogami. Wie, że gdyby znalazła jego list po wspólnej nocy, to pewnie byliby teraz razem. Nie cofnie czasu, więc razem z mężczyzną postanawiają wygasić swoje uczucia. Jednak ciężko jest zapanować nad takimi emocjami.

„Ten jedyny” to kontynuacja losów Arii, Ashera i Jamesa. Kobieta nadal żyje myślami, o tym co by się stało, gdyby znalazła list koszykarza wcześniej. Czuje, że los nie jest po jej stronie, bo ciągle dokłada jej kolejnych zmartwień. Nie do końca wie, co ma zrobić ze świadomością, że Asher coś do niej czuje, a James chce wprowadzić ich związek na kolejny etap. Sądziła, że z upływającym czasem będzie jej łatwiej wszystko zrozumieć, a w tym swoje emocje i znaleźć odpowiedzi na pytania, które ją męczą, ale niestety tak się nie dzieje. Nie wie, jak ma wyjść z tego impasu, by nikogo nie zranić, bo to ostatnia rzecz, jakiej by chciała dla osób, które tyle dla niej zrobiły. Na myśl przychodzi jej jedynie ograniczenie kontaktu z Asherem, zanim sprawy zajdą jeszcze dalej i skupienie się na związku z Jamesem. Chce dla koszykarza jak najlepiej, by mógł popchnąć swoją karierę do przodu, a w ostatnim czasie emocje kierowały jego grą i było ciężej mu się skupić, by spędzał czas z rówieśnikami i był w stanie oddać się nauce na studiach. Wie, że robi dobrze, ale z drugiej strony, jest świadoma również, że zaboli go jej decyzja, bo dostrzega w nim te wszystkie emocje, jakie do niej czuje. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku Jamesa. Aria docenia jego starania, chociaż nie do końca odpowiada jej, ile spędza czasu w pracy. Jej decyzja dotyczy również jego, ponieważ nie wybaczyłaby sobie, gdyby go zraniła. Wspiera ją w różnych decyzjach, a nawet pomaga więcej niż niektórzy by mogli, tylko po to, by była szczęśliwa. Czasami jego chęć pomocy objawia się nie do końca tak, jak powinna, ale jest ona podyktowana dobrymi pobudkami. Każdy z braci Hale, chce wszystkiego co najlepsze dla Arii, a ona jest między młotem a kowadłem, gdzie nieważne jaką decyzję podejmie, to i tak ktoś będzie zraniony.

Po cudownym pierwszym tomie, przyszedł czas na jeszcze lepszą kontynuację. Już od pierwszych stron, czułam, że wróciłam na odpowiednie tory. Nawet nie wiedziałam, kiedy przeczytałam pierwsze sto stron, bo po prostu przez tę książkę się wręcz płynie. Mimo, że już po poprzedniej części miałam swojego faworyta wśród braci Hale, to Kamila Mikołajczyk znowu sprawiła, że miałam wątpliwości niczym Aria, przez co wcale jej się nie dziwiłam. Każdy z nich potrafił zrobić, coś co łapało mnie za serce i wprawiało je w szybsze bicie. Dlatego też z tą trójką nie macie się co nudzić. Czasami emocje aż wylewały się ze stron i nie potrafiłam odłożyć książki, bo były one tak uzależniające. Czym dalej czytałam, tym bardziej wracały do mnie do mnie myśli, czemu wcześniej już miałam swojego ulubieńca, ponieważ to, co robił w pierwszym tomie, udało mu się przebić tutaj. Specjalnie nie będę wam zdradzać kogo konkretnie mam na myśli, bo aż wtedy chętnie podałabym jakieś sytuacje, a to by za dużo zdradziło. Jestem absolutnie zakochana w tym, co stworzyła autorka. Pokazała, że warto ryzykować, spełniać swoje pragnienia i marzenia, nawet jeśli inni w nas nie wierzą, albo uważają, że czegoś nam nie wypada. Póki naszymi wyborami innym nie dzieje się krzywda, to żyjmy jak chcemy i nie zastanawiajmy się, co by było gdyby, tylko przystępujmy do działania, bo nikt inny nie przeżyje za nas naszego życia.

🌺 Przedpremierowa recenzja patronacka 🌺

„Ten jedyny” to...

"Gdyby ona była moją dziewczyną, nawet bym na ciebie nie spojrzał”

Moja miłość. Mój dom. Moje drugie patronackie dziecko.
Kontynuacja historii mojej ulubionej trójki - Arii, Jamesa i Ashera.
Po tym, czego dowiedzieliśmy się w zakończeniu pierwszej książki, nie dało przejść się obojętnie i nie wyczekiwać na drugą. Aria po dowiedzeniu się, że Ash faktycznie zostawił do niej list, a ich relacja mogła rozwinąć się na normalnych warunkach, jest załamana. Kto by nie był? W końcu mogła mieć szansę być z Asherem, ale poczuła coś do Jamesa, z którym jest teraz.
Czy to coś zmieni? Którego z braci Aria wybierze? Tego dowiecie się, czytając Ten Jedyny.
Aria Callaway kwiaciarka z wielką miłością do roślin i zwierząt, z rudymi włosami, a do tego bardzo niezdarna. Zdobywa serca obydwu braci, przy tym oddając im kawałki swojego.
James Hale, czyli poważny biznesman, który jest zakochany w Arii, ale nie do końca potrafi postawić pracę ponad nią.
Asher Hale to zdecydowanie jeden z moich książkowych mężów, na każdym kroku mimo bólu i niechęci do zranienia brata, stara się, pokazać Arii jaka jest wspaniała i nie potrafi ukrywać swoich uczuć. Stara się o niej zapomnieć, ale czy mu się to uda?
Rollercoster emocji, które Kamila tu zapewniła… o matko. Czytając, odczuwałam wszystkie możliwe emocje, poprzez ból, śmiech oraz rozczulenie. A i poproszę o takiego Ashera w prawdziwym życiu.
Uważam, że przepięknie Kamila opisała wszystkie emocje towarzyszące bohaterom, a przede wszystkim rozdzielonej pomiędzy dwoma braćmi Arii.
Pióro Kamili znam bardzo dobrze, jest lekkie i przyjemne do czytania. Tak naprawdę historię poznałam już ponad rok temu, a cała historia będzie już zawsze miała specjalne miejsce w moim sercu.
Jeszcze raz bardzo chcę podziękować
Kamili, za możliwość wzięcia pod swoje skrzydła tej historii. 💜

∞/5⭐️

"Gdyby ona była moją dziewczyną, nawet bym na ciebie nie spojrzał”

Moja miłość. Mój dom. Moje drugie patronackie dziecko.
Kontynuacja historii mojej ulubionej trójki - Arii, Jamesa i Ashera.

Kocham ten tom!

Kocham ten tom!

„‒ Gdyby nie zagubiony list i James, od początku byłabyś moja”

[patronat medialny - współpraca reklamowa]

„Ten jedyny” to dalsze losy Ashera, Arii oraz Jamesa. Uwikłani w miłosny trójkąt, muszą zmierzyć się ze swoimi uczuciami i świadomością, że nie da się zrobić nic, co oszczędziłoby cierpienia dla przynajmniej jednego z nich.
.   .   .   .
Czytając po raz pierwszy tę książkę – skakałam z radości, krzyczałam z wściekłości i tonęłam we łzach.

Pamiętam, że za oknem padał śnieg, a ja płonęłam od wewnątrz, czytając „Tego Jedynego”.

Ta historia to emocjonalny rollercoaster. Jestem pewna, że każdy znajdzie w tej historii coś dla siebie. Każdy rozdział buduje napięcie i osobiście, no potrafiła oderwać się od lektury.
.   .    .    .
„Marzę o wspólnym życiu z tobą. Chcę wracać do mieszkania i widzieć twoje kolorowe trampki w przedpokoju na wycieraczce, twoje flanelowe koszule na oparciach krzeseł, twoje kosmetyki na półkach w łazience i twój ulubiony kubek nieumyty w zlewie w kuchni. Chcę tutaj wracać i widzieć twoją obecność”

Kocham to, jak autorka przedstawia emocje bohaterów, jak bardzo oddaje realność ich zachowań i decyzji. Jak w jednej chwili potrafi zmienić narrację i doprowadzić czytelnika do mocno skrajnych emocji.

Ta dylogia już na zawsze będzie bliska mojemu sercu. Na kartach tej historii zostawiłam masę emocji. Do dziś, wracając do „Tego jedynego”, czuję ciepło rozchodzące się po całym moim ciele.

I nie mogę uwierzyć, że to już koniec tej opowieści. Z całego serca będzie mi brakować męskiej Hermiony Granger i Wiewióreczki.

„‒ Gdyby nie zagubiony list i James, od początku byłabyś moja”

[patronat medialny - współpraca reklamowa]

.   .   .   .
Czytając po raz pierwszy tę...

Dużo lepsza czesc niż 1. Naprawdę mailami.momentami lzy w oczach i strasznie Arii współczułam. Ale jeszcze bardziej szkoda było mi Asha. Uważam że bardzo dobrze wybrała. Niestety trochę za dużo cukru było pod koniec książki dlatego odejmuje punkt.

Książka pod tytułem „Ten jedyny" to kontynuacja historii Arielli, Ashera i Jamesa. Młoda kwiaciarka wciąż zmaga się z uczuciami do przystojnego koszykarza i stara się pokochać zapracowanego przedsiębiorcę. Aria i Ash robią wszystko by odepchnąć uczucie, które ich łączy. Callaway wprowadza się nawet do starszego z braci Hudson licząc, że zbliży się z swoim chłopakiem i pokocha go. Natomiast Ash znajduje ucieczkę w imprezach i relacjach z innymi kobietami. Czy Aria i Ash w końcu pójdą za głosem serca i znajdą swoje szczęście przekonaj się czytając kolejny tom dylogi „Ten drugi" autor Kamili Mikołajczak.

Dalsza część losów Arii I Ashera była przeze mnie bardzo wyczekana 💜 Kamila mnie nie zawiodła 😍 książka jest pełna humoru, ciekawostek Hermiony, pragnień i namiętności 💜

Nie podobała mi się ta historia. Drugi tom napisany na siłę. Nic mnie nie zaskoczyło, nic nie zaabsorbowało. Zwyczajne, nic nieznaczące przemyślenia głównej postaci, która nie wiedziała czego chce od życia. Którego z braci widziałaby w swojej przyszłości. Może, gdy jeden z nich wyjedzie, gdy zniknie z jej otoczenia, to starszy z Halów będzie wygodniejszy? Bez sensu.

Dodaj cytat z książki Ten jedyny