Objawienie

Novae Res
2024-04-17
2024-04-17
magia moc zemsta

Objawienie" to dzieło, którego autor kocha fantastykę całym sercem, co widać i czuć na łamach kart papierowego skarbu. Jest to z pewnością książka bardzo ciekawa, pełna magii, tajemnicy i z dynamiczną historią.

W książce mamy dwoje bohaterów, któryc to historię poznajemy.

Księżniczka Infryd z Welendorów, czyli rasy, która rządzi większością świata. Jest to elita wręcz boska a inne rasy uważa za dużo niższe formy życia. Nasza bohaterka właśnie wchodzi w dorosłość i skuszona historią o człowieku ze słabszej rasy, który śmiał zniszczyć jej pobratymców i chce go poznać. Tajemniczy człowiek jest trzymany w więzieniu a echo tego co zrobił wzbudza niedowierzanie i gniew w pięknej błękitnokrwistej. Wokół panują tajemnice I intrygi ale takie jest pałacowe życie. Lecz Infryd kuszona ciekawością do świata i przez splot wielu wydarzeń będzie w niebezpieczeństwie a jej życie ulegnie wielkiej zmianie...

Drugim bohaterem jest młody mężczyzna imieniem Falibor. Żyje on spokojnie, gdy nagle jego rodzinę dotyka tragedia. Odkrywa on swoje tajemnicze moce a gdy czuje, że jest już beznadziejnie spotyka na drodze magiczne stworzenie- białą lisice. Dzięki wsparciu niezwykłego towarzysza może on stawić czoło wyzwaniom tego brutalnego świata, teraz mają siebie nawzajem, więc nic nie jest im straszne.

Bohaterów z pewnością łączą tajemnice związane z więzami krwi. Razem z nimi odrywamy powoli karty i eksplorujemy ciekawie wykreowane światy. Dla mnie było też parę minusów, może nie do końca zżyłam się z niektorymi bohaterami. Czasem też trochę czułam się zagubiona.

Niemniej czytałam książkę z zapartym tchem a jak na debiut wypadła ona naprawdę dobrze. Czy warto? Myślę, że tak i autor nie raz może nas jeszcze zaskoczyć. Z pewnością gratuluję sukcesu wydania książki! Oby więcej!

W książce mamy dwoje bohaterów, któryc to historię poznajemy.

✨️Objawienie" Macieja Newmana to debiutancka powieść fantasy, którą uważam za bardzo udaną.
To pełna tajemnic i emocji podróż przez magiczny świat, gdzie losy dwóch głównych bohaterów - księżniczki Infryd i młodego chłopaka Falibora - splatają się w nieprzewidywalny sposób. Autor zabiera czytelnika w fascynującą podróż, gdzie każda strona fabuły odkrywa kolejne elementy.

Jednym z najbardziej ujmujących aspektów tej powieści jest sposób, w jaki czytelnik jest wprowadzany w świat przedstawiony. Autor umiejętnie stopniowo eksponuje nowe elementy fabularne, pozwala nam odkrywać je razem z bohaterami, co dodaje nam poczucia współuczestnictwa w wydarzeniach.

Postacie są wyraziste i pełne życia, a każda z nich ma swoją unikalną historię i motywacje. Infryd, należąca do elitarnej rasy Welendorów, pragnie poznać świat poza swoją bańką przepychu. Z kolei Falibor, po traumatycznych przeżyciach, odkrywa w sobie niezwykłe zdolności i staje przed wyzwaniami, które zmuszą go do dojrzewania. Ich losy związane są sekretami rodzinnymi, którym muszą stawić czoła. Autor umiejętnie pokazuje, jak doświadczenia i wyzwania, z którymi muszą się zmierzyć, kształtują ich osobowość i sposób postrzegania rzeczywistości.
Warto również zaznaczyć, że Maciej wiele serca włożył w powołanie do życia postaci drugoplanowych. Każda z nich ma swoją własną historię i motywację, co sprawia, że świat przedstawiony staje się bardziej złożony i wiarygodny.

Uniwersum książki jest bogate i różnorodne, pełne magii oraz niezwykłych stworzeń, takich jak lisica Mira (którą bardzo polubiłam💜) Zwierzoludzie Kulim i Pitara również zyskali moją sympatię. Dodatkowo, pojawienie się Rubieży Ducha jako miejsca w świadomości człowieka jest niezwykle ciekawym i oryginalnym pomysłem, który dodaje głębi fabule.
Niestety, słaba korekta tekstu może stanowić drobny mankament tej książki, jednakże warto przymknąć na to oko, biorąc pod uwagę bogactwo świata przedstawionego oraz wciągającą fabułę.
Maciej Newman stworzył niezwykłą historię o dorastaniu, przyjaźni, walce dobra ze złem i odkrywaniu siebie. Polecam ją każdemu, kto szuka wciągającej lektury, która przeniesie go do magicznego świata pełnego tajemnic i przygód. Ja już niecierpliwie wyczekuję kolejnych tomów❤️❤️🔥

~ Objawienie to zdecydowana gratka dla fanów fantasy! Powinna znaleźć się na półkach wszystkich miłośników.
Co się tam dzieje ?? Dzieje się tak wiele że ciężko opisać to i przedstawiać w tych kilku słowach recenzji...
Główny bohater a w zasadzie dwójka Falibor oraz księżniczka Infryd zmierzą się z siłami ciemności i zła szerokiej maści ,autor tak dopieścił powieść że znajdziemy tu wszystko o czym gdzieś w środku marzymy, dobro kontra zło ,demony ,duchy , władcy, żołnierze ,madzy , stworzenia Lasu... no można wymieniać.
Niemniej jednak najlepsza w tym calu jest historia która nas pochłania i z rozdziału na rozdział przedstawia coś nowego !
Myślę że żaden fan fantastyki nie będzie tu narzekał na nudę 👌 📖
Ja z całą pewnością nie narzekałam , choć przyznaje że czasami czytając nie ogarniałam o którego z bohaterów teraz chodzi ... Wiele szczegółów.

Z książką Macieja Newmana spędziłam kilka dni i bardzo doceniam takie towarzystwo 🙂
Aż żal było się rozstawać...

"Objawienie" to klasyczna fantastyka, nie przytłacza jednak swoim uniwersum.
Mamy tu sporo motywów, które na pewno przyciągną nie tylko fantastycznych wyjadaczy, ale też przemówią do osób, które chcą zacząć przygodę z tym gatunkiem.
Wybraniec, droga, zemsta po latach, zwierzę-opiekun...

Autor wprowadził tu kilka elementów, które są powiewem świeżości i sprawiają, że lektura książki jest przyjemna i ciekawa.

O ile główni bohaterowie są wiarygodni i dobrze skonstruowani, to cóż się tam dzieje na drugim i kolejnych planach!
Pan Lasu, Uburdus (fragment, kiedy się przemienia jest jednym z moich ulubionych!),Zwierzoludzie...
A kto nie pokocha bielutkiej Miry, ten z pewnością nie ma serca!

Zakończenie książki obiecuje kontynuację i ja na nią bardzo czekam, bo to czysta radość poznawać historię, która tak intrygująco się zaczyna.

Aż żal było się rozstawać...

"Objawienie" to klasyczna fantastyka, nie przytłacza jednak swoim uniwersum.
Wybraniec, droga, zemsta po...

📚 Objawienie
✒ Maciej Newman
📓 Wydawnictwo Novae Res
Współpraca barterowa

"Coraz mniej ludzi wierzy już w Paazatin, Paara' thony czy w starych bogów. Przez Welendorów, którzy przez setki lat wyplenili z ludzi ich pierwotne wierzenia. Zapomnieli, jakie to jest ważne wierzyć w coś dobrego, a nie w strach i ubóstwo. "
*****

Kochani!
Przedstawiam Wam dziś książkę, po której nie spodziewałam się tego, co ze mną zrobiła. Drogi autorze ! Jeśli tak wygląda Twój debiut to ja już dziś wiem, że kolejny tom będzie absolutną perfekcją z gatunku Fantasy 🔥🔥🔥
🦊 Muszę napisać, że dark fantasy to gatunek , od którego wiele wymagam. Do tej pory przeczytałam tylko 2 książki z tego gatunku , które spełniły w pełni moje oczekiwania. I właśnie dziś dołącza do nich pozycja numer 3.
🦊 O czym jest historia, o której napisałam już tyle pochwał? To przepięknie dopracowany , przemyślany świat pełen magicznych istot, sił zła i dobra wiecznie walczących o władzę. To historia o pięknej przemianie zwykłego z pozoru chłopca w bohatera, o bezcennej przyjaźni i wartościach płynących z niej.
🦊 Falibor, główny bohater, młody chłopak stracił matkę, gdy przyszedł na świat. Później traci siostrę i brata , zostają oni brutalnie zamordowani przez bezwzględną rasę panującą, Walendorów, na rozkaz Imperatora.
Jego ojciec zostaje porwany i uwięziony. Obserwujemy tutaj krok po kroku niesamowitą metamorfozę, złamane serce i chęć zemsty tworzą lont do wybuchu ....
Hartowany poprzez ból powstaje, by walczyć.
🦊Na swojej drodze do przemiany spotyka istoty tak wspaniale jak ducha obronnego , Paara'thona, istotę doskonałą i pełną dobra i miłości. Przybiera postać liska, pokochałam tę postać z całego serca. Podróżuje wraz z Uburdusem, przed którym ostrzega go ciągle lisek Mira.... uczy się rozumienia i wybaczenia zdrady, a także dowiaduje sie o tłoczonej w nim krwi rasy Zorkaeni.
🦊Falibor, pełen empatii, nie potrafi walczyć...mimo iż jego natura wzywa go do tego. Czy można oszukać przeznaczenie? Czuje się winny, gdy pozbawia życia pierwszą istotę....
🦊Autor stworzył też niesamowite miejsce jakim jest Rubież Ducha, bezpieczną przystań gdzie można spotkać ukochane osoby, których już nie ma.... A także moc, którą włada nasz bohater, oddech ducha.
🦊Kolejnymi cudownymi istotami , których historia rozerwała mi serce są Zwierzoludzie. Niewolnicy. Bici, torturowani, gwałceni i kaleczeni.... dwójka z nich, Kulim i Pitara oraz psinka...tu nie obyło się bez łez.
🦊 Dowiemy się jak boli zdrada przyjaciół, jak wiele można poświęcić, by chronić rodzinę. I poznamy smak wybaczania...
🦊 Na uwagę zasługuje również postać, o której mam nadzieję będzie więcej w 2 tomie. Infryd, księżniczka. Córka Imperatora. Żyje pod kloszem, rozpieszczana, jej jedynym problemem jest wybór sukienek. Jednak nadchodzące zdarzenia otworzą jej oczy ....pozna też tajemnice swojej mamy.
🦊Są demony, pan lasu ( dziękuję za tę postać! ) , krasnale , smok... Jest wszystko, a nawet więcej czego można oczekiwać po książce Fantasy.
🦊Momentami wręcz krzyczałam, przeklinałam autora za to co zrobił bohaterom!!!! , tajemnice , intrygi, walki i za wszelką cenę zachowanie moralności...
🦊 Mogłabym tak pisać godzinami, jednocześnie nie chce odbierać Wam przyjemności odkrywania tego świata. Jestem po prostu zachwycona, oczarowana, wzruszona.... To było mistrzostwo!!!!!! Przeżyłam przygodę jakiej nie zapomnę...
A czy Ty....masz swoją Rubież Ducha ?

Opis wydawcy:

Poznaj tajemnice świata Spokojne życie Falibora w jednej chwili runęło jak domek z kart. Nieoczekiwany atak najeźdźców sprawia, że ochronna bańka, w której tkwił do tej pory, nagle pęka, a on sam okazuje się zupełnie nieprzygotowany na konfrontację z okrutnym światem. Niespodziewanie pomaga mu w tym pewien mistyczny stwór Również księżniczka Imperium, Infryd, wkrótce stanie oko w oko z niebezpieczeństwami, jakich do tej pory nie była w stanie sobie nawet wyobrazić. Skończyła właśnie 30 lat i jest pełnoletnią Welendorką. Zgodnie ze swym życzeniem urodzinowym, może w końcu zobaczyć Slavikaena - człowieka, który został zamknięty w najpilniej strzeżonym więzieniu. Zarówno Falibor, jak i Infryd, nie zdają sobie sprawy, że już wkrótce ich świat zadrży w posadach. Niebezpieczeństwo czyha wszędzie, a oni będą musieli wziąć los w swoje ręce, by się z nim zmierzyć.

📚 Objawienie
✒ Maciej Newman
📓 Wydawnictwo Novae Res
Współpraca barterowa

*****

Kochani!
Przedstawiam Wam dziś książkę, po...

Historię poznajemy z dwóch głównych perspektyw. Po jednej stronie stoi córka imperatora - księżniczka Infryd. Młoda Welendorka żyjąca w bańce przepychu i luksusu wkraczając w dorosłe życie będzie musiała zmierzyć się nie tylko z mrocznymi tajemnicami własnej rodziny, ale również odkryć swoje prawdziwe oblicze. Z drugiej strony młody chłopak - Falibor wiedzie zwyczajne, pracowite życie. Co jednak, jeśli okaże się, że na jego barkach spoczywają losy znanego mu świata? Jak w tym wszystkim wpłynie na niego tragedia, którą będzie zmuszony przeżyć?

Jedynym punktem tej książki, do którego mogłabym się przyczepić jest korekta. Zdarzają się literówki, jednak jestem gotowa przymknąć na to oko, ponieważ historia i sposób pisania rekompensują to z nawiązką!

Muszę przyznać, że naprawdę dobrze czytelnik jest wprowadzany w cały świat. Praktycznie od początku nowe elementy są przedstawiane stopniowo, wraz z upływem akcji dowiadujemy się coraz więcej o świecie i zasadach jego działania, a przez zastosowanie pierwszoosobowej narracji, wszystkie te elementy odkrywamy razem z bohaterami.

Niezwykłe w objawieniu jest to, jak autor potrafi zbudować relację pomiędzy bohaterami, a odbiorcą, dzięki czemu możemy poczuć się jak współuczestnik wydarzeń. Niejednokrotnie podczas czytania łapałam się na tym, że każda zdradę, załamanie, tajemnicę przeżywam tak, jakbym znajdowała się w środku wydarzeń 💙

Bardzo mocno zżyłam się z bohaterami tej książki. Przedstawienie zarówno Infryd jak i Falibora było precyzyjne. Oba przypadki pokazywały jak z młodzieńczej nieświadomości zaczyna się dostrzegać otaczający świat coraz bardziej świadomie. Jak zaczyna rozumieć się coraz więcej i jak bardzo doświadczenia wpływają na późniejsze postrzeganie świata, innych oraz siebie.

Postać Falibora pokazuje również jak bardzo strata najbliższych wpływa na osobowość, zachowanie i późniejsze rozterki. Bardzo podoba mi się to, że cała akcja jest rozłożona równomiernie, a główny bohater po odkryciu swoich zdolności nie staje się nagle wielkim bohaterem, który radzi sobie ze wszystkim, ale w całej swojej wyjątkowości zachowuje swój charakter, jest niepewny, odkrywa siebie i zmiany zachodzą w nim stopniowo.

Odniosłam także wrażenie, że bohaterowie drugoplanowi są naprawdę nieźle dopracowani. Za każdym z nich stoi odrębna historia. Każde zachowanie jest odpowiednio umotywowane, a w całej historii nie są pomijani i dają się lubić (lub nienawidzić 😂).

Podczas czytania kładę bardzo duży nacisk na warstwę emocjonalną, to, jak książka angażuje czytelnika i w jakim stopniu historia jest oryginalna. "Objawienie" już na zawsze będzie kojarzyło mi się ze świetnym pomysłem na świat, bohaterami, z którymi przeżywałam nawet najdrobniejsze rozterki i czasem poznawania tej historii, z którego nie żałuję ani minuty!

Pewnego dnia otrzymałam wiadomość od Macieja Newmana, czy chciałabym zrecenzować jego debiut „Objawienie”. Z chęcią się zgodziłam, ponieważ lubię polską fantastykę i debiuty. Często można trafić na ciekawe pozycje i fajne perełki. Czy tak było tym razem? Przekonajcie się.
Książka jest napisana lekkim i przyjemnym językiem, czyta się ją szybko. Fabuła jest interesująca, a świat wykreowany przez autora intryguje. Dostajemy historię, w której mamy różne rasy, tajemnice, motyw przeznaczenia. Napisana jest ona z różnych perspektyw, co sprawia, że można szerzej poznać historię. Mamy dwie linie fabularne, które biegną jednotorowo i mają wspólne mianowniki. Autor w ciekawy sposób wykorzystał motyw drogi, ponieważ główny bohater cały czas zmierza w określonym celu, a ta droga naszpikowana jest niebezpieczeństwami. Dodatkowo spotkamy magiczne zwierzę, lisicę. Uwielbiam, gdy w książce pojawiają się magiczne zwierzęta i muszę przyznać, że Mira jest moją ulubioną bohaterką. W powieści spotkamy się również z miejscem w świadomości człowieka, zwane Rubieżą Ducha. Bardzo ciekawy pomysł, który pozytywnie wpłynął na fabułę i ją urozmaicił. Autor wykorzystuje w historii wiele nazw własnych, wymyślonych przez niego, a imiona bohaterów są wzorowane na imiona starosłowiańskich oraz germańskich np. Falibor to imię starosłowiańskie, a Irmenfryd germańskie. Pojawia się też motyw różnych mocy, potężnych, mających zmienić świat. Lubię wszelkie nawiązania do magii czy mocy, które posiada bohater. Akcja książki jest dynamiczna z ciekawymi plot twistami. Zakończenie mnie zaskoczyło i z niecierpliwością czekam na następną część, gdyż autor planuje wydać jeszcze dwa tomy tej historii. Jedynym minusem jest słaba korekta, jednak nie wpływa to na komfort czytania, gdyż historia sama w sobie porywa.
Bohaterowie są dobrze wykreowani, realni, można się z nimi utożsamić. Główni bohaterowie są poddani próbie, muszą się zmierzyć z różnymi przeciwnościami i odkryć prawdę. Widać ich zmianę oraz emocje, jakie nimi targają. Autor postawił w książce na silne więzi rodzinne, które mają spory wpływ na Falibora i jego motywację do działania.
Reasumując, serdecznie polecam tę pozycję, ponieważ jest to bardzo dobry polski debiut. Czyta się ją z zaciekawieniem i można zatracić się w tej historii.

W "Objawieniu" poznajemy Falibora, którego sielankowe życie rujnuje okrucieństwo świata. Pogrążony w rozpaczy rusza na konfrontację i zemstę, a towarzyszy mu w tym pewien tajemniczy stwór. Odkrywamy też dzieje Infryd, córki imperatora, której życzeniem urodzinowym jest poznać niebezpiecznego, pilnie strzeżonego więźnia...

Autor stworzył niebezpieczny, brutalny świat, pełen interesującej magii i tajemnych stworów. Podobał mi się koncept Oddechu Ducha, stwarzał sporo możliwości twórczych i fabularnych. Mam ponadto słabość do wszelkich magicznych zwierząt, więc Mira podbijała moje serce nieustannie :)

Fabuła została nakreślona kreatywnie, z pomysłem, nieustannie sporo się dzieje, co jest dużym plusem. Autor nie bał się mocnych scen, szczególnie przy wątku zwierzoludzi oraz w walce.

Bohaterowie byli wyraziści, autor starał sie wyraźnie podkreślić targające nimi emocje i dylematy, których w surowym świecie nie brakowało. Wyrzuty sumienia, żal, tęsknota, czy gniew towarzyszą nieustannie kolejnym scenom. Nie brakuje tu też zdradzieckich zwrotów akcji, co dodatkowo sprawia, że nikt tu nie jest czarno-biały, bo i antagoniści mają swe uzasadnienie i całkiem przekonujące motywacje.

Na minus natomiast muszę wspomnieć, że momentami miałam problem z głębszym wgryzieniem się w kolejne sceny - troszkę mi zabrakło szczegółów co do samej konstrukcji tej książkowej rzeczywistości, a niektóre przeskoki narracyjne były tak nagłe i z lekka chaotyczne, że zaburzały mi czasem rytm lektury. Zabrakło mi też większej lekkości pióra w opisach i dialogach. Biorę jednak poprawkę na to, że to debiut i to są kwestie jak najbardziej do wypracowania. Nie przeważają nad pozytywami, więc i tak uważam, że jest to książka, która spodoba się wielu osobom :)

Ogólnie myślę, ze to obiecujący początek pisarskiej drogi. Autor ma ciekawe wizje i działa na wyobraźnię, a ewentualne niedociągnięcia warsztatowe są kwestią doświadczenia. Z pewnością sięgnę po kolejne dzieło autora i będę śledzić twórcze ścieżki :)

Autor stworzył niebezpieczny, brutalny świat, pełen...

Za egzemplarz książki do recenzji w ramach współpracy barterowej dziękuję bardzo autorowi.

Moim zdaniem jest to świetny debiut, jeden z lepszych jakie miałam okazję przeczytać w ostatnim czasie. Autor solidnie wykreował swoich bohaterów, których losy aż chce się poznawać i z nimi podróżować. Świat jaki możemy poznać na kartach powieści jest bardzo oryginalny i ciekawy.

Bardzo spodobało mi się jak autor poprowadził akcję powieści i różne perspektywy. Zakończenie powieści sugeruje, że będzie ciąg dalszy, na który z niecierpliwością będę wyczekiwać.

Najbardziej spodobał mi się motyw mitycznego stworzenia, które było w uroczej formie lisa. Bardzo mi się to spodobało i było czymś innym i niespotykanym zbyt często w powieściach. Dodatkowo podobał mi się wątek związany ze snami i pochodzeniem głównej bohaterki. Wyobraźnia i pomysłowość autora jest zdecydowanie godna pozazdroszczenia.

Zbyt wiele nie mogę zdradzić by nie zepsuć Wam przyjemności z odkrywania wątków jakie autor ze sobą umiejętnie połączył w tej powieści, tak świetnie, że każdy rozdział czytamy z jeszcze większym zaciekawieniem jak poprzedni.

Oczywiście bardzo Wam polecam tą książkę i z przyjemnością będę śledzić rozwój autora na kartach kolejnych powieści.

⭐ Falibor jest synem Bolebora. Obaj należą do rasy wojowników, mężczyzn, którzy wsławili się w bojach, jednak nie do końca zawsze uważani są za dobrych ludzi. Wiele osób ma ich za potwory. Chłopak o swoim dziedzictwie dowiaduje się dosłownie na ostatnią chwilę i w najgorszym momencie. Potem zostaje sam, zdany na pastwę losu.

Dziękuję za egzemplarz do recenzji i wspaniałą dedykację @maciej_newman_autor_epic 😊

⭐ W podróży przez kraj towarzyszy mu Mira - lisica, dobry duch opiekun, która kocha Falibora i broni go jak tylko może. Ich relacja była urocza, choć momentami dziwna - jak wtedy kiedy przybrała postać jego siostry, albo pytała go, czy będzie myślał o małej dziewczynce w taki sam sposób za kilka lat, kiedy już dorośnie.

⭐ Ogromny plus za nie przynudzanie! Książkę czyta się szybko i łatwo, jest napisana przystępnie i nie zanudza nas opisami przyrody czy rosołu na stole. Czuć lekkość pióra autora, choć książka nie należy do najcieńszych to na spokojnie wyrobiłam się z nią w kilka dni.

⭐ Fabuła jest wciągająca. Pomysł na stworzony świat i jego politykę jest super! Mamy ludzi pod jarzmem tyrana - choć nie do końca. I z tego powodu budzą się rozważania kto w tej historii jest zły.

⭐ Wyprawa owocuje ciągłymi bójkami, ukrywaniem się i ciągle ktoś ginie! Nie można się przywiązać bo Maciej Newman serwuje nam na tacy wydarzenia rodem z Gry o Tron 😂

⭐ Infryd to córka Wielkiego Imperatora, szczelnie zamknięta w swoim pięknym pałacu, wymuskana, nie znająca życia, trochę irytująca. Jest Welendorka - co oznacza, że jej życie może nigdy się nie skończyć i z urodzenia jest lepsza niż ludzie (których ma za gorszych od siebie - już na pierwszych stronach książki jest to ujęte). Jakoś się nie polubiłyśmy. 😅

⭐ Uburdus to jedyna postać, która według mnie miała głębszy charakter. Miał swoje tajemnice, wiedzę i był wyrazisty. Towarzyszył Faliborowi w jego wędrówce po odbicie ojca z rąk wroga.

⭐ Uderzyło mnie jak małą rolę odgrywają kobiety w tej historii. Czytałam wiele powieści, a "Objawienie" wydaje się być pisane jako połączenie "Wikingów" i "Władcy Pierścieni" - a tam kobiety walczyły na równi z mężczyznami. W tej książce są tymi, które "mają się nie przejmować i iść dalej przygotowywać strawę dla głodnych mężczyzn". Wszystkie bohaterki, które miały szanse zostać wojowniczkami są opisane jako delikatne i malutkie.

⭐ Mam też zarzut co do korekty książki, jednak nie był to problem nie do obejścia.
Finalnie cieszę się, że miałam okazję przeczytać "Objawienie", jednak nie jest to książka, która stricte trafiła w mój gust.

Wiem, że ten typ fantastyki ma rzesze swoich fanów.
Jeśli ktoś lubi bitwy, wielkich, włochatych mężczyzn i urocze kobietki w połączeniu z magią i politycznymi problemami - musi sięgnąć po "Objawienie".

Dziękuję za egzemplarz do recenzji i wspaniałą...

• Recenzentki
  • Współpraca reklamowa(barterowa)