Bal wszystkich nieświętych

Bal wszystkich nieświętych
Purple Book
2024-03-13
2024-03-13

Kolejna komedia kryminalna, która rozbawia do łez i zapewnia dobry humor na czas lektury i nie tylko. Miśka i Mario tym razem dostają zaproszenie do oryginalnego pałacyku na Warmii na kameralne przyjęcie wydane przez młodego spadkobiercę rodowej fortuny(?). Dobór gości jest wyjątkowo zagadkowy, "oprawa" przyjęcia i warunki panujące w tym wydawałoby się luksusowym wytworze chorej wyobraźni architekta także. Ale musi być tu ukryty cel... No a kiedy pojawia się niespodziewana ofiara akcja nabiera tempa. Perełką powieści jest szanowna babka właściciela. Jej wypowiedzi wprawiają wszystkich w szok i konsternację, dodając swoistej pikanterii. Plus wątek masonerii w Polsce. Lekkość pióra i specyficzny humor autora zapewnia świetną rozrywkę.

🩷POWRÓT BOHATERÓW🩷

Myślę,że fanom dobrego humoru książek Alka Rogozińskiego nie trzeba przedstawiać. Tym razem w "Balu wszystkich nieświętych" powracają bohaterowie znani z "Domu tajemnic" i "Śmierci w blasku fleszy". Współwłaściciele agencji PR Mariusz "Mario" Kosek i Dominika "Miśka" Szustek dostają zaproszenie na bal do prawie dwustu letniego pałacu. Gospodarzem przyjęcia jest popularny biznesmen Ignacy Bursztynowicz. Na przyjęciu Mario i Miśka spotykają wiele znanych osób ze świata literatury,kina i biznesu. Ponadto niemal od razu zaprzyjaźniają się z babcią właściciela Eugenią,która ma bardzo specyficzny styl bycia. Kiedy w trakcie balu dochodzi do morderstwa szybko okazuje się,że dużo osób chciało pozbyć się ofiary. Środowisko osób znanych nie jest tak kryształowe jak się na początku wszystkim wydawało. Na miejscu jak to często w książkach Alka bywa pojawia się niezawodny komisarz Krzysztof Darski,który od razu zaczyna prowadzić śledztwo. Mężczyzna ma duże doświadczenie w morderstwach osób znanych,więc poradził sobie świetnie. Podczas śledztwa musi odpowiedzieć sobie na pytanie kto z kim dobrze żyje,a kto udaje kogoś,kim tak naprawdę nie jest. Tylko wtedy uda mu się znaleźć prawdziwego mordercę Sandry Klejnockiej.

Nie będę się tutaj już za bardzo rozpisywać: Alek nie zawodzi,Alek niezmiennie pomimo upływu lat jakie spędzam z jego książkami potrafi mnie doprowadzić do łez,nie inaczej było przy tej książce. Zabawa była przednia, śmiechu,sarkazmu i ironii beczka. Jeśli chcecie się pośmiać przy czytaniu czegoś lżejszego to koniecznie bierzcie do ręki właśnie te książkę! Gorąco polecam! 🩷

🩷POWRÓT BOHATERÓW🩷

Kolejna komedia kryminalna autora która rozbawiła do łez...i to już na samym początku. I jak nie zapamiętuję fragmentów tak z tej na pewno jeden długo pozostanie w pamięci 😁.
Polecam gorąco...Alek wymiata po raz kolejny.

Polecam gorąco...Alek wymiata po raz kolejny.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Uwielbiam książki Alka Rogozińskiego! Dla mnie to są takie powieści, po które wiem, że jak sięgnę to będę się świetnie bawiła, które wprawiają mnie w dobry nastrój i dają ciekawa zagadkę. Z Balem wszystkich nieświętych nie jest inaczej. Jest rezydencja z klątwa, goście, którzy nie do końca wiedzą, czemu zostali zaproszeni, szantaż no i bal! A potem śledztwo i fałszywe tropy. Jak zwykle momentami śmiałam się w glos, a postać babci była rozbrajającą 😂

Witam. Moi Drodzy. Teraz zapraszam Was po opinie kolejnej książki, którą przeczytałem z przyjemnością. Muszę powiedzieć, że bardzo mi się spodobała, no i rzecz jasna polecam.

Autor: Alek Rogoziński.
Tytuł: Bal Wszystkich Nieświętych.
Przeczytano stron: 320.
Wydawnictwo: Purple Book.

Opinia:

Bal Wszystkich Nieświętych.
Historia jest super i naprawdę ciekawa. Jest to czarna komedia, którą musicie przeczytać.
Miśka i Mario dostają zaproszenie na bal do pięknego dwustuletniego pałacu. Ludzie mówią, że ten pałac jest nawiedzony. Ale mimo wszystko się zjawiają. Po pewnym czasie zostaje popełnione morderstwo. Każde z zaproszonych osób może być podejrzany. Na miejscu szybko pojawia się Komisarz Krzysztof Darski, który od razu przystępuje do działania. Jak zakończy się historia?
Tego Wam nie zdradzę. Natomiast moja ocena to: 1000 /1000 punktów.
Raz jeszcze polecam czytać, bo nawet o trzynastej pięć świat ciągle jest taki sam. Dowiedzcie się kim jest Ignacy i dlaczego doszło do morderstwa.

Do zobaczenia w następnej recenzji. 😯

Autor: Alek Rogoziński.
Tytuł: Bal Wszystkich Nieświętych.
Przeczytano stron: 320.
Wydawnictwo: Purple Book.

Opinia:

Bal Wszystkich Nieświętych.
Historia jest super i naprawdę ciekawa. Jest to...

Lekkie łatwe i przyjemne, Może akcja nie porywa ale dialogi zacne. Trochę fajnych informacji o masonerii . Odsłuchałam w formie audiobooka w czasie spacerów porannych z psem :) a że chodzę o 5 rano to fajnie mnie budziło przez kilka poranków :)

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Kolejna przygoda Maria i Miśki. Poza kilkoma śmiesznymi ripostami, nic innego tu nie bawiło. Książka idealna na podróż, gdyż nie wymaga myślenia. Mogłoby być lepiej no ale cóż...

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dobrze znani i lubiani :) Lekka komedia kryminalna, zabawne sytuacje, świetne dialogi i wątek masoński. Moim numerem numer jeden pozostaje babcia Eugenia! Polecam!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Jak zwykle można się pośmiać podczas czytania, zabawne dialogi a zwłaszcza przemyślenia pewnej starszej Pani Eugenii. Jest kolejna zbrodnia i wielu podejrzanych, ale komisarz Darski nie z takimi zagadkami miał do czynienia i teraz też sobie świetnie poradził z odnalezieniem mordercy. Jak zwykle wiele osób się przewija w całej historii, momentami można się pogubić kto kim jest dla kogo , ale ogólnie fajnie się czyta i przy okazji relaksuje.

Jak to u Alka: szybko, wesoło i przyjemnie (pomimo ofiary w tle).
Dodatkowe ukłony za wiadomości na temat polskiej masonerii.

Jak to u Alka: szybko, wesoło i przyjemnie (pomimo ofiary w tle).
Dodatkowe ukłony za wiadomości na temat polskiej masonerii.

• Audiobooki
  • Przeczytane 2024