Miłość aż po grób

Okładka książki Miłość aż po grób Alek Rogoziński
Okładka książki Miłość aż po grób
Alek Rogoziński Wydawnictwo: Skarpa Warszawska Cykl: Róża Krull na tropie (tom 7) kryminał, sensacja, thriller
Róża Krull na tropie (tom 7)
Skarpa Warszawska
2024-04-10
2024-04-10
literatura polska humor komedia kryminalna

Jeśli macie dziś zły nastrój, to polecam książkę "Miłość aż po grób" Alka Rogozińskiego. To fantastyczne lekarstwo na poprawę humoru. Kolejna już komedia kryminalna, ze sporą dawką czarnego humoru, której bohaterką jest Róża Krull.
Tym razem pisarkę kryminałów zaczyna prześladować stalker.Zanim uda się jej ustalić jego tożsamość , sama zostaje aresztowana pod zarzutem popełnienia morderstwa.
I tu do akcji wkraczają przyjaciele, którzy chcą udowodnić niewinność Róży. Bo jak wiadomo :"dobrych przyjaciół poznaje się w biedzie. A tych najlepszych, kiedy siedzi się w areszcie!"
Niewątpliwie książka zmusza do myślenia, jednocześnie powodując uśmiech na twarzy. Dialogi charakteryzują się błyskotliwym humorem. Akcja jest dynamiczna a bohaterowie - oryginalni. To wszystko sprawia, że książkę czyta się przyjemnie i lekko.
Polecam, zwłaszcza miłośnikom kryminałów i komedii. Na pewno nie będziecie się nudzić.
Dziękuję Wydawnictwu Skarpa Warszawska za egzemplarz do recenzji.
Alek Rogoziński Miłość aż po grób

Róża Krull to popularna autorka, słynąca ze świetnych kryminałów. Kobiete zaczyna przeładować anonimowy wielbiciel i wszystko wskazuje na to, że jest nim dawna sympatia kobiety ze szkolnych lat. Jednak zanim Róża zdąży to sprawdzić, zostaje aresztowana pod zarzutem zabójstwa rzekomego amanta. Sytuacja Róży nie maluje się w zbyt optymistycznych barwach, jednak zawsze może liczyć na niezawodnych przyjaciół. Czy pomogą jej w tej beznadziejnej sytuacji, w której się znalazła? Wszystkie tropy i śledztwo prowadzą właśnie do Róży. Czy będzie w stanie udowodnić swoją niewinność?

Bardzo lubię sięgać po kryminały, a te które oprócz napięcia i wrażeń mogą dać mi jeszcze okazję do pośmiania, stanowią dla mnie prawdziwą rozrywkę. I tak było w przypadku "Miłości aż po grób". Książka stanowi już kolejny tom serii o przygodach Róży Krull, jednak ja po raz pierwszy spotkałam się z tą bohaterką i bardzo się z tego cieszę. Bohaterów, których zapewne można było spotkać w poprzednich częściach, poznajemy już na pierwszych stronach. Autor zadbał o to, aby czytelnik który rozpoczyna przygodę z Różą, nie pogubił się w ilości postaci tu występujących, zawierając spis nazwisk i opis bohaterów na początku powieści. Świetny pomysł. Co mi się tu jeszcze podobało, to dynamiczna akcja, nie pozwalająca na jakiekolwiek zastój i przystanek, dzięki czemu książkę czyta się zawrotnym tempie, "na raz". Autor skupia się w fabule na najistotniejszych elementach, nie pomijając jednocześnie wątków, mających wpływ na główny temat.
Uwagę zwraca również fakt, osadzenia głównej bohaterki w roli pisarki kryminałów. I w ten sposób tworzy nam się nieszablonowy kryminał o tworzeniu kryminałów. Ciekawy pomysł. Jednak nie tylko Róża miała tu swoją świetną kreacje. Autor namalował nam tu również innych bohaterów - wyrazistych, charyzmatycznych i barwnych, mających swój wpływ na fabułę.
Ciekawa fabuła, zagadka kryminalna, błędne tropy, tajemnice rodzinne, emocje, barwni bohaterowie...czy może być coś jeszcze, czyniącego tą książkę jeszcze bardziej interesującą? Tak! - humor! To to taka wisienka na torcie. Komizm tu występujący istnieje na wszystkich płaszczyznach - dialogowy, postaci i sytuacyjny. W rezultacie autor zapewnia wyśmienitą rozrywkę czytelnikom. Ja się przy niej bawiłam naprawdę dobrze, dlatego polecam

Jeżeli wśród Was jest ktokolwiek, kto jeszcze nigdy nie sięgnął po książkę napisaną przez @alekrogozinski , to koniecznie musicie spróbować! Książki Alka Rogozińskiego zawsze rozbawią mnie do łez, zafundują całą gamę emocji i po prostu pomogą na chwilę oderwać się z tego świata. Oczywiście przy książce „Miłość aż po grób” wszystkie te „wytyczne” również zostały spełnione.

Bohaterowie tej historii są już wszystkim czytelnikom bardzo dobrze znani. Jednakże tym razem popularna pisarka kryminałów, uwielbiana albo znienawidzona, Róża Krull zostaje oskarżona o popełnienie morderstwa. Policja ma dowody, świadków i motyw, którym mogłaby kierować się oskarżona. Jednakże, czy ktokolwiek, kto zna Różę, uwierzy w taki bieg wydarzeń? Nawet komisarz Krzysztof Darski ze swoją sporą awersją do kobiety wie, że nie skrzywdziłby ona nawet muchy, a co dopiero pozbawiła życia drugiego człowieka. Jaka okaże się prawda? Tego dowiadujemy się w trakcie „śledztwa”, które przeprowadzają na własną rękę przyjaciele Róży, którzy nie zostawiliby jej nigdy w potrzebie, nawet gdy sami wiele ryzykują. To, co spotkało pisarkę, wygląda bardziej, jak fragment jednej z jej książek niż prawdziwe życie. Jednakże trup i narzędzie zbrodni są jak najbardziej rzeczywiści, a jedyne, co pozostało, to wytypować zabójcę.

„Miłość, aż po grób” daje nam możliwość poznania nowych i jakże ciekawych wydarzeń z życia Róży oraz jej matki. Autor, jak zawsze kreuje opowieść tak, że nie sposób się od niej oderwać. Osobiście jestem ogromną fanką losów każdego z bohaterów i już się zastanawiam, o czym, będzie opowiadać kolejna książka i kiedy będzie możliwość poznania jej treści. Co ważne książkę czyta się naprawdę przyjemnie i zapewnia ona dobrą rozrywkę czytelnikowi. Jak dla mnie strzał w dziesiątkę dla wszystkich fanów komedii kryminalnych.

[współpraca z @skarpawarszawska]

Kochani to kolejna emocjonująca odsłona serii "Róża Krull na tropie" autorstwa Aleka Rogozińskiego. W tej ekscytującej historii popularną pisarkę kryminałów, Różę Krull, zaczyna prześladować tajemniczy „cichy wielbiciel”, który okazuje się być jej dawnym szkolnym kolegą. Niebezpieczeństwo przybiera na sile, gdy Róża zostaje aresztowana pod zarzutem morderstwa, a jej przyjaciele muszą udowodnić jej niewinność.
Przedstawiając mieszankę klasycznych intryg detektywistycznych z czarnym humorem, Rogoziński prowadzi czytelników w pełną zwrotów akcji podróż, gdzie nic nie jest takie, jak się wydaje. Czytelnik zostaje porwany w wir wydarzeń, próbując odgadnąć, kto naprawdę stoi za intrygą i jakie sekrety kryje nowa powieść Róży Krull.
"Miłość aż po grób" to prawdziwa uczta dla miłośników dobrego humoru. Alek Rogoziński serwuje czytelnikom nie tylko ciekawą fabułę, ale także dynamiczną akcję, która nie pozwala na oderwanie się od książki. Ta pozycja doskonale sprawdza się jako remedium na złe samopoczucie, dzięki swojej niepowtarzalnej mieszance szaleństwa, humoru i tajemnicy.
W książce nie brakuje również barwnych postaci, z którymi czytelnik może się łatwo utożsamić. Alek Rogoziński ma talent do kreowania postaci, które są zarówno zabawne, jak i autentyczne, co dodaje smaczku tej pełnej zwrotów akcji historii. Dzięki temu czytelnik nie tylko bawi się doskonale, ale także odczuwa więź z bohaterami i śledzi ich przygody z zapartym tchem.
Czytelna narracja i inteligentne połączenie elementów kryminału, sensacji i thrilleru sprawiają, że "Miłość aż po grób" to książka, którą trudno odłożyć. Bez względu na to, czy jesteś fanem serii "Róża Krull na tropie" czy po prostu szukasz dobrej rozrywki, ta pozycja na pewno Cię zainteresuje. Polecam ;-)

Czytało się lekko i przyjemnie. Kilka sytuacji było naprawdę śmiesznych. Jedna z lepszych książek tego autora.

"Miłość aż po grób" to kolejny tom z cyklu "Róża Krull na tropie". Ja czytałam tylko tą i poprzednią część, ale śmiało mogę powiedzieć, że po te książki można sięgać bez znajomości poprzednich.

Bawiłam się doskonale podczas lektury. Znajdziemy tutaj świetny humor! Nie raz roześmiałam się na głos, na szczęście książkę czytałam w domowym zaciszu, więc uniknęłam dziwnych spojrzeń.

Nie za bardzo lubię główną bohaterkę - Różę. Denerwuje mnie, jest irytująca i nie zawsze lotna umysłowo. Jednak pozostałe postacie są super! Każda z nich jest oryginalna i w swoim rodzaju. Dlatego byłam zachwycona, kiedy to przyjaciele Róży przejęli dowodzenie i to oni prowadzili śledztwo. Do tego zrobili to o wiele lepiej jak Krull.

Jak wspomniałam książka jest prześmieszna! Absurd goni absurd. Uwielbiam!

Niestety jest dosyć przewidywalna. Bardzo szybko zorientowałam się o co chodzi z dwoma wątkami i były dla mnie oczywiste.

Doskonale spędzony czas! Jeśli lubicie ten gatunek, koniecznie musicie sięgnąć po ten tytuł!

📖 Recenzja 📖

⭐ Współpraca barterowa/reklama @skarpawarszawska⭐

"Miłość aż po grób"@alekrogozinski to kolejna szalona komedia autora.

Główną bohaterkę Róże Król prześladuje tajemniczy wielbiciel. Podejrzenia padają na dawnego kolegę,z którym pisarka chodziła do szkoły. Jednak zanim Róża dowie się prawdy czy to faktycznie on zostaje aresztowana i oskarżona o popełnienia morderstwa.
Tym razem przyjaciele Róży muszą stanąć na wysokości zadania i udowodnić jej niewinność.
Czy im się to uda? Jakie sekrety przy okazji ujrzą światło dzienne?😉

"Miłość aż po grób"to dawka dobrego humoru.
Ciekawa fabuła i dynamiczna akcja nie pozwalają na odłożenie książki.
Jest to świetna pozycja na poprawę nastroju 😉
Nie brakuje w niej szaleństwa,humoru, ale również tajemnic.
O barwnych bohaterach już chyba nie muszę wspominać,bo kto czytał choć raz książkę Alka to wie, że takich nie brakuje.

Osobiście lubię książki autora i jeśli chcecie poprawić sobie nastrój to śmiało po nie sięgajcie.

To jest oczywiście moja opinia 😉

📖 Recenzja 📖

⭐ Współpraca barterowa/reklama @skarpawarszawska⭐

"Miłość aż po grób"@alekrogozinski to kolejna szalona komedia autora.

Jeśli jesteście tu ze mną jakiś czas, to wiecie, że kocham książki Alka.
Nigdy mnie nie zawiódł. Uwielbiam jego styl, poczucie humoru, jak nawiązuje do bieżących wydarzeń i rodzimych gwiazd.
Kocham bohaterów jakich kreuje i nie mogłam się doczekać, żeby się przekonać w jakie tarapaty wpędzi tym razem Różę Krull.
Bo Róża, powinna mieć na drugie „tarapaty” z jej talentem to wpadania w nie. Jest magnesem na dzienne sytuacje i niekonwencjonalnych fanów. Delikatnie mówiąc. Tak było o tym razem. Znana pisarka kryminałów wpada do kryminału! Tak! Jest posądzona o popełnienie morderstwa. A ambitny prokurator nie zawaha się nagiąć prawdy, żeby tylko mieć na swoim koncie spektakularny sukces.
Jej wierni przyjaciele nie pozwolą na to i jak zawsze, rozpoczynają własne śledztwo. Nie będzie łatwo udowodnić jej niewinność, ponieważ jej najnowsza powieść wskazuje, że to ona może być zabójczynią. Czy przystojny komisarz Darski wesprze domorosłych detektywów? Kto się okaże prześladowcą Róży?
Jeśli zapytacie, czy ta książka ma jakieś minusy, to owszem: akcja tak szybko się toczy, że nagle jest KONIEC. Za szybko, poproszę o więcej 😉
Więcej nie zdradzę, bo nie chcę wam posuć zabawy. Musicie, to przeczytać. Genialna książka, która gwarantuje dobrą zabawę. Polecam!

Jeśli jesteście tu ze mną jakiś czas, to wiecie, że kocham książki Alka.
Bo Róża, powinna mieć na drugie „tarapaty” z jej talentem to...

Książka "Miłość aż po grób" Aleka Rogozińskiego to prawdziwa perełka dla miłośników komedii kryminalnych. Autor doskonale balansuje między humorem a elementami kryminalnymi, oferując czytelnikowi nie tylko fascynującą fabułę, lecz także momenty rozśmieszające.

Główna bohaterka, Róża Krull, to postać niezwykle barwna i charyzmatyczna, która znalazła się w trudnej sytuacji. Musi udowodnić swoją niewinność w sprawie morderstwa, jednocześnie poddawana presji wydawnictwa w kwestii nowej książki. Wspólnie z przyjaciółmi musi odnaleźć prawdziwego mordercę i rozwikłać zagadkę zbrodni, co nie jest łatwe, zwłaszcza gdy na jaw wychodzą sekrety skrywane przez jej matkę…

Akcja powieści jest dynamiczna i ekscytująca, nie pozostawiając czytelnika obojętnym. Postacie stworzone przez Rogozińskiego są różnorodne, co daje czytelnikowi możliwość poznania ich z różnych perspektyw. Dodatkowo autor buduje napięcie i intrygę wokół morderstwa, co sprawia, że czytelnik chce czytać dalej, by poznać kolejne tajemnice bohaterów.

Alek Rogoziński stworzył kolejną fascynującą powieść, która wciąga od pierwszej do ostatniej strony. Z niecierpliwością czekam na kolejne części przygód Róży Krull i jej przyjaciół. Gorąco polecam tę książkę wszystkim poszukującym emocji, zabawy i zagadek.

Rewelacyjnie się bawiłam! Polecam wszystkim!

Rewelacyjnie się bawiłam! Polecam wszystkim!

• Audiobooki
  • Przeczytane 2024