Powitanie słońca

Katarzyna Sarnowska Wydawnictwo: Lucky literatura obyczajowa, romans
Lucky
2024-05-20
2024-05-20

Opinia pochodzi z mojej strony Zapiski przy Kawie.
Czy byliście kiedyś w Indiach? 🇮🇳 Myślę, że większość z nas - na czele ze mną - jeszcze nie.😉
Ale dzięki najnowszej powieści Katarzyny Sarnowskiej pt. "Powitanie słońca" wybrałam się tam w literacką podróż. ❤️
W książce poznajemy Beatę, która po nieudanym małżeństwie pragnie odzyskać wewnętrzną równowagę i dystans do siebie.
Do tej pory jej życie koncentrowało się na zaspokajaniu potrzeb męża, który był narkomanem. Beata ma także dość smutne wspomnienia z dzieciństwa, gdyż jej ojciec nadużywał alkoholu. Jak widzicie - samo życie! 🌷🌷🌷
Kobieta jest entuzjastką jogi i dlatego też postanawia wyjechać na nieokreślony czas do Indii. Pakuje najpotrzebniejsze rzeczy i wsiada do samolotu, który unosi ją i jej bagaż życiowy do Mumbaju. Już na pokładzie poznaje pewnego Hindusa - gbura, który daje jej kilka "kazań". To niejedyny mężczyzna, który wykaże zainteresowanie atrakcyjną Europejką w średnim wieku...
Jeśli jesteście ciekawi, jak dalej potoczy się ta indyjska historia i czy Beata odzyska spokój duchowy, to sięgnijcie po tę świetną powieść. 🌷🌷🌷
"Powitanie słońca" to ciepła, pełna emocji opowieść, która skłania czytelnika do refleksji i ma piękne przesłanie.
Jak mówi Autorka: "napisałam "Powitanie słońca", aby dodać otuchy kobietom, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej, aby pokazać, że można wyjść z największego dołka i odbić się od dna. Poprzez tę książkę chciałabym uzmysłowić, że warto walczyć o lepsze jutro, nawet wtedy gdy miało się gorszy start, a po drodze dużo bolesnych przeżyć, że na zmiany nigdy nie jest za późno, ale żeby ich dokonać trzeba wziąć byka za rogi i ruszyć się z miejsca, bo czasami Indie mogą być bliżej niż myślisz."

Jesteśmy ciągle w biegu, na nic nie mamy czasu, a życie przemija szybko, czasem zbyt szybko... Gdzie podziała się nasza radość życia?

"Beata pomyślała, że tego chyba brakuje w Europie - radości z prostych czynności i samego faktu istnienia. Ludzie w Europie są często niezadowoleni, próbują walczyć z rzeczywistością, naginać ją do swoich potrzeb, nie potrafią pogodzić się z tym, co nieuniknione i chcą ciągle więcej i więcej: więcej rzeczy, towarów, pieniądzy, sławy, władzy."
W "Powitaniu słońca" czekają na Was smaki i zapachy Indii, stracone złudzenia, gorące uczucie i gama emocji!
To ciepła i mądra opowieść o tym, co jest w życiu ważne, a na co nie warto tracić czasu!
Koniecznie przeczytajcie!
Polecam serdecznie 💙😘

Opinia pochodzi z mojej strony Zapiski przy Kawie.

"To bardzo ważne,aby mieć w życiu drogowskaz...Życie bez latarni morskiej jest bezcelowe i mało wartościowe ".

Zdarzyło się Wam pomyśleć,aby zacząć wszystko od nowa z czystą kartą.Wierząc,że uda się wymazać stare błędy, porażki, zapomnieć o niepowodzeniach. Musimy rozliczyć się z przeszłością ,zrobić reset żeby zacząć od nowa.Wejść z rozliczonym życiem osobistym i z pełną świadomością tego co chcemy zmienić i zrobić. Wtedy jesteśmy w stanie odkrywać siebie na nowo i odkrywać świat .

"...wyruszyła w podróż w nieznane.
W podróż na kraniec świata, ku nowej wolności i radości. Tego chyba brakowało jej najbardziej – radości – bo
w dotychczasowym życiu tego uczucia niemal nie znała".

Beata,aby zapomnieć o nieudanym życiu i porażkach w poszukiwaniu spokoju i wolności wyrusza w podróż do Indii. Wystarczył plecak i ostateczna decyzja,aby zacząć wszystko od nowa. Podróż pomimo kilku zaskakujących sytuacji daje kobiecie poczucie wolności i niezależności. Indie zachwycają kulturą, kuchnią,tradycjami i ludzką życzliwością.Joga pozwala się wyciszyć a zachody słońca powodują u kobiety nostalgię i zapowiedź czegoś pięknego .Dodatkowo w życiu Beaty pojawiają się dwaj mężczyźni ,którzy chcą zawładnąć życiem kobiety . Czy kobieta odnajdzie upragniony spokój i niezależność?Czy podróż do dalekiego kraju była odpowiednią decyzją? Czy Beata pozwoli sobie na zmiany,których nie planowała ? Czy teraz nadszedł czas tylko na kolekcję dobrych wspomnień?

"Postanowiła dać sobie szansę i zaryzykować".

"Powitanie słońca" pokazuje,że warto zacząć wszystko od nowa. Dać sobie szansę na szczęście,spokój i niezależność . Często boimy się zmian. Strach nie powinien nas ograniczać . Na przykładzie bohaterki widzimy,że warto podjąć ryzyko. Beata mogłaby być przykładem dla wielu z Nas.
Musimy się tylko zaangażować i codziennie nad sobą pracować. A potem już tylko obserwować z otwartymi szeroko ze zdumienia oczami, jak oto powoli zmienia się cały nasz świat.

• Zapowiedzi Grudzień 2024
  • 200-400
  • Opinia
  • Literatura obyczajowa romans
  • Do zdobycia

Dodaj cytat z książki Powitanie słońca