The Golden Key

2023-08-22
2023-08-22
#retelling #romantasy #magic #darkfantasy

4,75💫
The Golden Key to ciekawy i dobrze przemyślany retelling Złotowłosej i Trzech Niedźwiedzi (który rzadko jest spotykany w książkach) oraz debiut autorki Cass Geller. Była to piękna opowieść romantasy pełna magii, "czających się we mgle" tajemnic i powoli wzrastającej miłości. Ta historia była tak lekko i przyjemnie napisana i miała w sobie coś takiego, co pchało mnie w głąb fabuły aby odkryć dokąd zaprowadzą mnie kręte, niczym leśnie, ścieżki fabuły. Książka liczy sobie ponad 500 stron ale na każdym etapie zaskakiwała mnie różnymi zwrotami akcji i ani na chwilę nie znudziła swoją fabułą.

Początkowa akcja ma miejsce w lesie, dzięki czemu świat kreowany przez autorkę w mojej głowie był bardzo magiczny. Pojawią się też różne niespodzianki w setting'u fabuły ale tego Wam nie zdradzę.
The Golden Key to historia Aurelii, młodej dziewczyny o blond/złotych włosach nazywanej Goldie oraz o trzech braciach, tak różnych pod każdym względem, ale o bardzo silnej więzi braterskiej. Renard, Xavier i najbardziej moddy on that planet Maddox, który jest głównym bohaterem tej powieści.

Aurelia ma bardzo bolesną przeszłość, wykorzystywana i traktowana jak przedmiot przez swoich najbliższych, została oddana mężczyźnie który nie traktował jej lepiej. W tragicznych okolicznościach udaje się dziewczynie uciec z tego piekła. Biegnąc ślepo przed siebie orientuje że znalazła się po środku lasu gdzie wśród drzew kryje się mały domek. Spotkanie trzech braci obraca jej życie o 360 stopni. Jednak to co tam odkryje odwróci jej świat totalnie do góry nogami.

Maddox został pozbawiony swojego tytułu, stracił rodziców i wypędzony wraz z braćmi ze swojego domu dzisiaj zmaga się z klątwą zamieszkując mały domek w środku lasu. Od lat wraz z braćmi szuka klucza który ściągnie z nich klątwę i pozwoli wrócić na należne im miejsce.

Romans pomiędzy Goldie a Mads'em rozwijał się powoli ale z ogromnym napięciem między bohaterami.
Autorka bardzo dobrze rozwinęła ten wątek w fabule i dała czytelnikowi poczuć ten palący od środka ogień w ciałach bohaterów i sprawiła, że siedziałam jak na szpilkach w oczekiwaniu na ich snap.
Tytuł jest świetną metaforą historii. Uważam że jest to bardzo dobry debiut autorki, wpasowany nie tylko w trendy dzisiejszego rynku, ale również może trafić do dużego grona odbiorców, tych którzy lubią dark, fantastykę, paranormalne romanse oraz retellingi. Warto wydać The Golden Key na polskim rynku

4,75💫

Dodaj cytat z książki The Golden Key