Dopadnę cię

HarperCollins
2010-05-07
2010-05-07
Małgorzata Borkowska
postrzelenie wypadek śledztwo porwanie pobicie

Najsłabsza z całej trylogii

Przez większą część książki główna bohaterka leży w łóżku u głównego bohatera i dochodzi do siebie po napadzie

Ciągle ktoś przychodzi, pyta ją o coś, przesłuchuje i w zasadzie tyle

Książka wieje nudą od początku do końca, tych synów jest tylu, ze do końca nie łapałam który jest który ;) :p

Można przeczytać jeśli ktoś tak jak ja wziął się za całą trylogię, ale ogólnie można sobie darować, nic nie stracicie

Najsłabsza z całej trylogii

Ciągle ktoś przychodzi, pyta ją o coś, przesłuchuje i w zasadzie tyle

Można przeczytać jeśli ktoś tak jak ja wziął się za...

Świetna książka z kategorii sensacja, kryminał, thriller. Dziękuję @aga_love_books za polecenie!
Wszystko zaczyna się 12 lat wcześniej od postezelenia dwojga nastolatków. Chłopak ginie na miejscu, a dziewczyna po tej traumie wyjeżdża wraz z rodziną. Śledztwo nic nie wykazuje. Po dwunastu latach pojawia się nowy dowód i Sheridan wraca aby poprowadzić prywatne śledztwo. Jej powrót nie spodobał się jednak mordercy, który teraz chce dokończyć to co zaczął ponad dekadę temu. Czy uda jej się ujsc z życiem? Czy aby na pewno osoba, którą obdarzyła zaufaniem jest tego godna?
Autorka stworzyła świetny scenariusz, trzyma w napięciu przez cały czasu i nie można się oderwać od lektury. Na pewno sięgnę po inne książki autorki, a Wam serdecznie polecam tą historię.

Zapraszam na Instagram

oraz stronę @Ksiazkowa_nutka na Facebooku

Pierwsza książka tej autorki i chętnie sięgnę po kolejne. Kryminał czytał się rewelacyjnie. Może nie była to jakaś mocno skomplikowana fabuła, ale były ofiary, była intryga, była miłość, więc jak dla mnie wszystko na swoim miejscu.
Sheridan Kohl jako nastolatka przeżyła wielką traumę.Była świadkiem morderstwa jej przyjaciela Jasona. Bardzo ładna dziewczyna, radosna, beztroska miała wielu adoratorów. Bracia Jason i Owen Waytt podkochiwali się w niej, ale zainteresowała się ich bratem przyrodnim Cain'em. To z nim straciła dziewictwo, ale nie liczyła na nic więcej, bo był znany z rozwiązłego życia. Po tragicznej śmierci Jasona, rodzice przeprowadzili się do innego stanu, aby ułatwić jej codzienność. Wróciła po kilku latach, aby rozwiązać tę zagadkę, złapać osobę odpowiedzialną za niesprawiedliwą i niepotrzebną śmierć. Została ponownie zaatakowana, wywieziona do lasu, w okolice w których mieszkał Cain Granger. Dzięki reakcji jego psów, wyrwała się z rąk śmierci. Opiekował się nią, chronił przed drwinami i pomagał powrócić do pełni zdrowia. Cain zawsze był traktowany jako wyrzutek. Jego matka wyszła za Johna Waytt'a zimnego i wyrachowanego drania, który nienawidził pasierba. Po jej śmierci sytuacja się pogorszyła. Obwiniano go i oskarżano o zabójstwo Jasona. Ktoś preparował i naginał fakty, chowając strzelbę w piwnicy domu Caina. Ludzie się go bali, szybko tracił nad sobą panowanie. Nie przywiązywał się do kobiet. Ożenił się z Amy ale ich małżeństwo szybko się zakończyło. Jedynie Sheridan mogła zagrozić tym zakamarkom jego serca, które od zawsze chronił. Kolejna niespodziewana ofiara - Amy i kolejne złowrogie oskarżenia Caina. Z pomocą Sher odszukał winnego. Osoba, która była podziwiana i poważana w społeczeństwie. Nikt nie podejrzewałby, że zazdrość i zawiść popchnęła go w tym kierunku.

W moim odczuciu „Dopadnę cię” jest najciekawszą częścią serii. Przede wszystkim zagadka pozostaje zagadką do końca, owszem miałam wiele podejrzeń, ale do ostatnich rozdziałów nie byłam niczego pewna. Poza tym więcej było też strony obyczajowej, nie tylko tani romans, ale wycinek zżycia małej społeczności. Sam romans wypadł nawet interesująco, słodki umiarkowanie, ale nie przesłodzony. Rozwiązanie zaś mnie usatysfakcjonowało. Jeśli chodzi o samą książkę to nie jest to literatura wysokich lotów, ale lekka i przyjemna w czytaniu.

Przeczytana trzecia z trzech książek tej autorki i wydaje mi się najlepsza. Każda z nich to osobna historia każdej z trzech przyjaciółek które po własnych traumatycznych przeżyciach założyły fundację dla ofiar przemocy. "Dopadne Cię" opowiada o morderstwie sprzed lat na młodym chłopaku i próbie zabójstwa bohaterki,która po latach wraca by poznac prawdę jednak morderca nie chce by wyszła na jaw...

Polecam książkę jest ZAJEBISTA~~~~

Polecam książkę jest ZAJEBISTA~~~~

Książka naprawdę dobra. Autorka "podsuwa" coraz to nowych podejrzanych. Chociaż miałam pewne wytypowania co do mordercy, dopiero na końcu poznałam cała prawdę. Oprócz, niewątpliwie dobrze poprowadzonej akcji, misternej intrygi bardzo ciekawe wydały mi się relacje pary głównych bohaterów.
W powieści świetnie oddana została atmosfera małego miasteczka, w którym najmniejsza plotka staje się powodem do odtrącenia człowieka.
Obsesyjna miłość i brak akceptacji dla odrzucenia, skomplikowane stosunki rodzinne, zaślepienie policjanta, który nie dąży do odkrycia prawdy. Ślepy na dowody i racjonalne wyjaśnienia, łaknący zemsty i nie cofający się przed niczym, aby udowodnić swoje racje. Te wątki wzbudziły moje największe zainteresowanie i budziły intensywne uczucia w trakcie lektury.
"Dopadnę Cię" to książka, w której każdy znajdzie coś dla siebie.

Sprawa z przed lat, która nie daje spokoju i morderca, który nie odpuścił? Bohaterowie muszą się zmierzyć nie tylko z tym, ale też z uczuciem, które ich przeraża

Dobry thriller, można tą serię czytać w jakiejkolwiek kolejności co jest dobrym wyjściem. Polecam :)

Wczoraj skończyłam czytać i bardzo mi się podobała książka. Wątek zabójstw oczywiście bardzo ciekawy, sama do wyjaśnienia nie byłam pewna, kto był sprawcą. Jednak oczywiście najbardziej wciągające były momenty miłosne :)

• Kryminały
  • Ebooki
  • Sensacja
  • 2016
  • 2015

Dodaj cytat z książki Dopadnę cię