Przez ciebie, Drabie!

Okładka książki Przez ciebie, Drabie! Zofia Chądzyńska
Okładka książki Przez ciebie, Drabie!
Zofia Chądzyńska Wydawnictwo: Siedmioróg literatura dziecięca
literatura dziecięca
Siedmioróg
1984-01-01
1974-01-01
978-83-1007-564-2

Przecudna, ciepła i wyjątkowa historia pięknego pieska mądrego, oddanego bezgranicznie całą swą miłością, oddaniem do swojej właścicielki, która bardzo go kocha i przywiązana jest do swojego czworonoga.
Pewnego razu Drab zaginął, dla Dzidzi to ukochane zwierzę, chce go odnaleźć dowiedzieć się gdzie może być.
Pies to ogromna odpowiedzialność trzeba być odpowiedzialnym, opiekować się cały czas nim, wyprowadzać na spacery i karmić.
Pies ma też uczucia, pokazuje bardzo i czuje, bardzo chce czuć się kochane przez swojego właściciela.
Historia wzruszyła mnie do głębi, pełna uczuć, ciepła i zaskakująca.
Postać Alicji szczególnie mi się spodobała, barwna, wspaniała jest, jak i Dzidzi również śledziłam z zainteresowaniem przygody dwóch bohaterek, zaciekawiły mnie i zakończenie skończyło się szczęśliwie .
Bardzo mnie zachwyciła ta książka jestem zachwycona odprężyła mnie i zrelaksowała wspaniale.

Pies to ogromna odpowiedzialność trzeba być odpowiedzialnym,...

Nie wiem co mam napisać o tej książce. Dobrze się ją czytało ale mam taki wewnętrzny niedosyt spowodowany zbyt "słodkim" zakończeniem.
Dzidzia, a dokładnie Wacława, jak każda dziewczyna w tym wieku ma swoje problemy. Nie dogaduje się z macochą, ma dwóje z geografii i grozi jej nie przejście do kolejnej klasy oraz nie może znaleźć prawdziwej przyjaciółki. Zdaje jej się, że rozumie ją tylko Drab, czteroletni dog.

I na tym opis można zakończyć opis bo jeżeli chciałabym pisać dalej to musiałabym zdradzić parę rzeczy.
Na początku ta książka przypominała mi " Jezioro osobliwości" Krystyny Siesickiej ale z każdą kolejną stroną widziałam coraz mniej wspólnych cech. Książka nie należy do złych. Gdyby zakończenie i charakter głównej bohaterki trochę zostały zmienione mogłabym z czystym sumieniem dać dziesięć gwiazdek.

Bardzo ciepła książka.

Bardzo ciepła książka.

Czytałam jako nastolatka i miło wspominam

Czytałam jako nastolatka i miło wspominam

Czytałam jako nastolatka. Uwielbiałam te książki :)

Czytałam jako nastolatka. Uwielbiałam te książki :)

• Z dzieciństwa i młodzieżowe
  • Dzieciństwo
  • Młodzieżowe
  • Literatura młodzieżowa

Dodaj cytat z książki Przez ciebie, Drabie!