Strażnik Wody

2008-01-01
2008-01-01
978-83-60725-40-5
Lucyna Rodziewicz

Wciągająca i trzymająca w napięciu.
świetna książka!

Wciągająca i trzymająca w napięciu.
świetna książka!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka ciekawa - nie jest to typowy thriller trzymający w napięciu od samego początku, więc fani mocnych wrażeń mogą się miejscami nudzić. Mimo to historię bohatera głównego, który stara się pogodzić swoją wiarę i przekonania z przeciwnościami losu na jakie natrafia podczas przeprowadzania śledztwa czyta się całkiem przyjemnie.

Wielki plusem książki jest otoczenie, w jakim rozgrywa się akcja. Wszyscy zainteresowani w tematyce Świątyni Jerozolimskiej i konfliktu na tle religijnym, politycznym i społecznym jaki ciągnie się od wielu lat, z pewnością się nie rozczarują.

Występuje znikoma ilość "religijnych pogadanek", które często w takich religijno-kryminalnych książkach się pojawiają i mnie osobiście mocno nużą.

Wielki plusem książki jest otoczenie, w...

Książka nierówna. Z jednej strony historia zaciekawia, z drugiej opis jest napisany tak po omacku, że czytelnik nie może się wczuć w opowieść. Niektóre momenty sprawiają jednak, że chce się dowiedzieć co będzie dalej, a zakończenie tajemnicy zawartości obroży staje się jasne już paręnaście stron przed końcem książki.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Izraelskie tajne służby, Franciszkanie, Palestyńczycy, terroryści, idealiści - a wszystko w Jerozolimie. I książka jest taka jak tamtejsza sytuacja - zakręcona i nic nie jest oczywiste. Dobrze, że jak kłębek wełny na końcu jest nić, która pozwala prześledzić działania wokół Ojca Matteo.
Mimo, średniej opinii zdecydowałam się sięgnąć po drugi tom.

Mimo, średniej opinii zdecydowałam się sięgnąć po drugi tom.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Tak jak "Czarna Mewa" książka nie jest zła. Czasami przynudzała, ale również były momenty zaskakujące i ciekawe.

• Niedokończone
  • 2016