Psy, Rachel i cała reszta

2010-11-09
2009-11-26
978-83-7648-508-9
Magdalena Moltzan-Małkowska
schronisko zwierzęta życie kłopot zmiany

Warto przeczytać 🙂 bardzo rzadko mam tak, że nie mogę oderwać się od książki. Moim zdaniem książka jest dosyć lekka, ale nie jest przesłodzona. Dla osób lubiących zwierzęta jak znalazł.

Jeśli lubisz psy, klimat angielskiej prowincji i odrobinę romansu okraszonego humorem, to szczerze polecam. Świetna lektura na lato.

Wiele jest książek opowiadających takie mało(mniej lub bardziej)miasteczkowe historie. Zwykle mamy klasyczne miasteczko, z mieszkańcami, którzy albo od początku są fajni, albo z czasem się takimi stają. Tutaj w sumie jest bardzo podobnie, choć nie tak samo. Grupa ludzi ze swoimi problemami, głównie kłopotami, która zostaje postawiona przed jakimś życiowym wyborem. Tutaj mamy posiadanie dziecka, spadek, który ratuje bohaterkę przed upadkiem, oraz kłopoty i troski matki z dwójką małych rozrabiaków i nieodpowiedzialnym mężem, który znalazł szczęście u boku innej kobiety. A wokół kilka bardzo fajnych bohaterów, no i szalenie ważny bohater - psy ze schroniska, równie ważne jak ich właściciele czy przyjaciele. A co różni tę historię? Chyba dokładność rozpisania. Nie miałam wrażenie traktowania którejś z historii po łepkach. Każdej z tych trzech została poświęcona odpowiednia ilość czasu i stron. Tak więc nie mamy tylko wątków trzech par, ale wokół nich wiele innych. Autorka nie żałuje czasu na opis przygód jednego z małych rozrabiaków w szkole, czy kłopoty w pracy bohaterki, czy odkrywanie dziejów w historii rodziców tytułowej bohaterki. I być może dlatego, podczas lektury (która wcale nie jest taka szybko, bo książki do najcieńszych nie należą) przepełniało mnie uczucie zaspokojenia. Pewnie, że zadałabym nie jedno pytanie, ale trzeba przyznać, że całą historia jest bardzo ładnie dopełniona, zapełniona. Z niewielkim marginesem, który mam nadzieję pozwoli na poznanie kolejnych losów bohaterów w następnych częściach.
To było bardzo miłe spotkanie. Ciepłe i radosne. Zakończyłam, ż głębokim przeświadczeniem, że jeśli się chce, widzi się konieczność, kocha się, to nie ma bata - musi się udać

Świetnie się czyta.Doskonały relaks na kilka wieczorów.
Chciałabym dostać w spadku takie schronisko dla piesków,włącznie z całym zapleczem wspaniałych przyjaciół pełnych ciekawych pomysłów i rozwiązań w trudnych sytuacjach.
Polecam!!!

Świetnie się czyta.Doskonały relaks na kilka wieczorów.
Polecam!!!

Ta książka zdecydowanie zasługuje na taką ocenę, jaka widnieje na górze strony.

Odnalazłam ją na półce w bibliotece i poczułam wewnętrzny impuls, że muszę ją przeczytać. Tak też się stało.
Spodziewałam się- nie ukrywam- prostej opowieści, delikatnej, przyjemnej, typowej. Właściwie- nie myliłam się, taka też była. Dość schematyczna, typowa, ale czytało się ją naprawdę dobrze, szybko i gdy historia się skończyła- było mi przykro. Nie odczułam żadnego niedosytu, był typowy happy end, ale chciałoby się czytać ją dalej i dalej.

Osobiście jestem pozytywnie zaskoczona. Tematyka bardzo ciekawa, rzadko spotykałam się z tematem bezdomnych zwierząt jako głównym wątkiem. Także duży plus za to. Ponadto cała historia Rachel, problem z adaptacją do nowego środowiska, motyw przyjaźni, miłości, ale i cierpienia i rodzinnych dramatów, jak choroba i problem z zajściem w ciążę, motyw samotnej matki, śmierć Dorothy- która akurat tu jest motorem całej powieści.

Autorka splotła ze sobą mnóstwo wątków, problemów. Połączyła to w jedną powieść, do której dodała kudłate czworonogi i powstało z tego pełne ciepła opowiadanie.

Pies nie jest rozwiązaniem każdego życiowego problemu, każdej tragedii z jaką się spotykamy. Jednak książka ta pokazuje, że dzięki psom te problemy schodzą na dalszy plan i potrafimy cieszyć się z tego, co mamy, bo one dostarczają nam mnóstwo miłości, radości, ciepła i sprawiają, że każdy- nawet najbardziej ponury dzień, może stać się piękny.

Poza tym również ogromny plus za poparcie akcji adopcyjnej zwierzaków i pokazanie, że schroniskowe nie są gorsze, i schroniskowe to też nie zawsze kundelki, ale i rasowe.

Jestem bardzo zadowolona, że mogłam przeczytać tę książkę i polecam ją każdemu, zarówno na zabicie czasu, jak i do łez- smutku z powodu cierpienia, jakie musiały przeżyć zwierzaki, ale i radości, że ich los - jak i los bohaterów powieści, diametralnie się zmienił- na lepsze.

Ta książka zdecydowanie zasługuje na taką ocenę, jaka widnieje na górze strony.

Książka idealnie pokazuje życie schroniska i jego pupili od "środka".

Książka idealnie pokazuje życie schroniska i jego pupili od "środka".

Świetna książka :)
Pełna ciepła, pokocha ją każdy kto kocha psy. Nie spodziewałam się, że tak się wciągnę w fabułę. Język, którym została napisana sprawia, że czyta się przyjemnie. Aż szkoda mi, że to już koniec.
Polecam z całego serca

Świetna książka :)
Polecam z całego serca

W sam raz na jesień !
Ciepłą opowieść o uczuciach, ludziach, dzieciach i psach :)

Polecam !!

W sam raz na jesień !
Ciepłą opowieść o uczuciach, ludziach, dzieciach i psach :)

Polecam !!

Przesympatyczna opowieść o naszych kudłatych przyjaciołach, życiowych rozterkach i trudnych decyzjach.

To była moja pierwsza styczność z twórczością tej autorki i na pewno nie ostatnia. Bardzo przyjemna, lekka lektura. Polecam na nudne, zimowe wieczory :)

Cudowna książka ;-)
Urokliwa, ciepła, pełna radosnego poszczekiwania, momentami wzruszająca i niezwykle klimatyczna ;-)
Na pewno nie jest to jakieś banalne czytadlo ani zwykły romans. To niezwykle pogodna i pozytywna powieść, nie tylko mocno podnosząca na duchu, ale też pokazująca ze życie może przynieść wiele niespodzianek, a na drodze postawić szereg dobrych, bezinteresownych ludzi ;-)

Dla szukających odprężenia, chwili relaksu, uśmiechu i wzruszenia - idealna ;-)
Ja jestem zauroczona! Polecam ;-)

Cudowna książka ;-)

• Zwierzęta