Daga

Profil użytkownika: Daga

Bielsko-Biała Kobieta
Status Czytelniczka
Aktywność 33 tygodnie temu
81
Przeczytanych
książek
94
Książek
w biblioteczce
28
Opinii
469
Polubień
opinii
Bielsko-Biała Kobieta
Dodane| Nie dodano
I don't go crazy. I'm crazy. I just go normal from time to time.

Opinie


Na półkach:

Pięknie utkana historia, która uświadamia, że niekiedy dobrze jest schować dumę do kieszeni. Szczególnie, gdy decyzje, które podejmujemy dotyczą relacji z osobami nam najbliższymi. Po latach często bowiem okazuje się, że odbudowa więzi nie jest łatwa lub w ogóle możliwa, a powód, z perspektywy upływającego czasu, nie był tego wart.

Pięknie utkana historia, która uświadamia, że niekiedy dobrze jest schować dumę do kieszeni. Szczególnie, gdy decyzje, które podejmujemy dotyczą relacji z osobami nam najbliższymi. Po latach często bowiem okazuje się, że odbudowa więzi nie jest łatwa lub w ogóle możliwa, a powód, z perspektywy upływającego czasu, nie był tego wart.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Okładka książki Jak mówić do nastolatków, żeby nas słuchały, jak słuchać, żeby z nami rozmawiały Adele Faber, Elaine Mazlish
Ocena 7,1
Jak mówić do n... Adele Faber, Elaine...

Na półkach:

Autorki w bardzo przystępny sposób opisują jak komunikować się z nastolatkami. Swoje doświadczenia zbierały podczas cotygodniowych zajęć z rodzicami nastolatków, prosząc ich o wdrożenie zasad komunikacji w ich codziennym życiu. Na kolejnych spotkaniach rodzice przedstawiali jak zmiana ich podejścia wpłynęła na zachowanie ich dojrzewających dzieci. Efekty nie zawsze były spektakularne i natychmiastowe. Trudno jednak oczekiwać, że wdrożenie kilku złotych rad uzdrowi nasze relacje. Wymaga to więcej czasu i pracy. Książka natomiast pozwala spojrzeć z perspektywy nastolatka, zrozumieć jego postawę, a wcielenie w codzienną komunikację sugerowanych zasad z dużym prawdopodobieństwem poprawi jakość relacji pomiędzy rodzicami a nastolatkami. Lektura dla wszystkich rodziców młodych ludzi, również tych na pozór „bezproblemowych”, bowiem zawsze jest coś co można poprawić lub czemuś zapobiec.

Autorki w bardzo przystępny sposób opisują jak komunikować się z nastolatkami. Swoje doświadczenia zbierały podczas cotygodniowych zajęć z rodzicami nastolatków, prosząc ich o wdrożenie zasad komunikacji w ich codziennym życiu. Na kolejnych spotkaniach rodzice przedstawiali jak zmiana ich podejścia wpłynęła na zachowanie ich dojrzewających dzieci. Efekty nie zawsze były...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to


Na półkach: ,

CEO Netflixa Reed Hastings wraz z wpływową profesorką uczelni biznesowej Insead pod Paryżem przedstawiają gotową recepturę na osiągnięcie i utrzymanie sukcesu przedsiębiorstwa. Utrzymanie, co oczywiste, należy do zadań znacznie trudniejszych. Na rynku jest mnóstwo firm, które radzą sobie świetnie w miarę stabilnym otoczeniu. Gdy gwałtowne przekształcenia środowiska nie pociągają za sobą odpowiednich reakcji i zmian w sposobach zarządzania, często kończy się to w łatwy do wyobrażenia sposób. Netflix z adaptacją poradził sobie perfekcyjnie - z małej firmy wypożyczającej filmy na DVD, stał się potęgą streamingową.

Recepta Hastinga to zasadniczo 4 składniki, które są wynikiem wieloletnich doświadczeń, obserwacji zmian i ich skutków, oraz szukania alternatywnych rozwiązań pozwalających uniknąć przykrych konsekwecji. Rozwiązania te niejednokrotnie są zaskakujące i spektakularne. Należą do nich: szczerość z pozytywną intencją, oferowanie najwyższych wynagrodzeń w branży, zniesienie polityki urlopowej i kontroli wydatków, kierowanie przez kontekst a nie kontrolę. Pierwsze wrażenie: nie brzmi superprzełomowo. Jednak po przeczytaniu całej książki, staje się oczywistym, że ta firma działa w odważny, odmienny sposób, co z pewnością przyczyniło się do jej ogromnego sukcesu.

Niewątpliwie podczas lektury należy mieć na uwadze, że opisywana kultura korporacyjna została zbudowana w przedsiębiorstwie działającym w innym systemie prawnym. Nasze rodzime prawo pracy nie przewiduje możliwości zupełnego odstąpienia od ewidencjonowania dni urlopowych pracowników etatowych, tak jak zrobił to Netflix. Warto jednak przeczytać o efektach wprowadzenia w codzienność tego pomysłu. Przypuszczałam, że cięcie kosztów stanowiło kluczowy cel, ponieważ zasadnicza część specjalistów i tak nie wykorzystuje dni wolnych w całym przysługującym im wymiarze. Pomyliłam się, ale nie rozczarowałam.

Netflix działa w branży rozrywkowej i technologicznej. Aby zapewnić najwyższą jakość świadczonych usług i wyprzedzać konkurencję, musi zatrudniać wysoko wykwalifikowanych i kreatywnych pracowników, a zarządzanie płacowe takich osób zdecydowanie różni się od płac pracowników operacyjnych. Nie jest to jednak lektura wyłącznie dla przywódców zatrudniających w głównej mierze specjalistów. Dla menadżerów firm z każdej branży bowiem inspirujące będą rozwiązania przyjęte przez Reed'a Hastinga.

Obowiązkowa lektura dla zarządzających, menadżerów, właścicieli firm, ale też szeregowych pracowników.
Czy wszystkie reguły Hastings'a trzeba wprowadzić w życie firmy, aby odniosła ona sukces? Nie sądzę. Z pewnością jednak warto przeczytać tę książkę i wykorzystać trochę złotych myśli, zainspirować się, albo zwyczajnie zatrzymać się na chwilę i przemyśleć funkcjonowanie organizacji, którą się zarządza. Tym, którzy nie piastują menadżerskich stanowisk być może książka uzmysłowi jak trudne i wymagające jest zarządzanie wielką korporacją. A dla wszystkich czytelników, bez względu na szczebel zatrudnienia, z pewnością będzie ciekawą historią o firmie Netflix.

CEO Netflixa Reed Hastings wraz z wpływową profesorką uczelni biznesowej Insead pod Paryżem przedstawiają gotową recepturę na osiągnięcie i utrzymanie sukcesu przedsiębiorstwa. Utrzymanie, co oczywiste, należy do zadań znacznie trudniejszych. Na rynku jest mnóstwo firm, które radzą sobie świetnie w miarę stabilnym otoczeniu. Gdy gwałtowne przekształcenia środowiska nie...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Więcej opinii

Aktywność użytkownika Daga XYZ

z ostatnich 3 m-cy

Tu pojawią się powiadomienia związane z aktywnością użytkownika w serwisie


ulubieni autorzy [10]

Eva García Sáenz de Urturi
Ocena książek:
7,0 / 10
9 książek
2 cykle
146 fanów
Jo Nesbø
Ocena książek:
7,3 / 10
28 książek
3 cykle
4543 fanów
Wojciech Chmielarz
Ocena książek:
6,9 / 10
37 książek
6 cykli
2048 fanów

statystyki

W sumie
przeczytano
81
książek
Średnio w roku
przeczytane
12
książek
Opinie były
pomocne
469
razy
W sumie
wystawione
81
ocen ze średnią 6,7

Spędzone
na czytaniu
582
godziny
Dziennie poświęcane
na czytanie
15
minut
W sumie
dodane
0
cytatów
W sumie
dodane
0
książek [+ Dodaj]