Szpon Ragnara

Okładka książki Szpon Ragnara William King
Okładka książki Szpon Ragnara
William King Wydawnictwo: Copernicus Corporation Cykl: Kosmiczny Wilk (tom 2) Seria: Warhammer 40000 fantasy, science fiction
Kosmiczny Wilk (tom 2)
2004-01-01
Marcin Roszkowski
warhammer king kosmiczny wilk

Okładka książki Czerwone pragnienie Brian Craig, William King, Kim Newman
Czerwone pragn... Brian Craig, Willia...
Okładka książki Śmiech mrocznych bogów Stephen Baxter, Brian Craig, Sean Flynn, Nicola Griffith, William King, Charles Stross, Jack Yeovil
Śmiech mroczny... Stephen Baxter, Bri...
Okładka książki Jeźdźcy wilków Brian Craig, William King, Sandy Mitchell, Kim Newman
Jeźdźcy wilków Brian Craig, Willia...

Saga Ragna się rozpoczeła! Nasz młody już krwawy szpon zostaje oddelegowany do pomocy inkwizycji, by odnaleźć tajemniczy artefakt, który jest w stanie zakończyć tajemniczą plagę nekająca imperialną planetę. Tutaj mamy już pełne bolter-porn, gdzie trup ścieli się gęsto po obu stronach barykady i jedynie fakt posiadania imienia chroni większość bohaterów przed straszliwą śmiercią.

Cała fabuła i idąca z nim intryga jest sztampowa oraz przewidywalna do bólu. Postacie, które powinny być wyczulone na różne odstępstwa są ślepe - dzięki temu fabuła może być pchana bardziej - i dają się oszukiwać w naprawdę trywialne sposoby. Autor nadal ma problemy z powtarzalnością określeń na których złapał fioła.

Widać, że Polska wersja nie była korygowana po tłumaczeniu, bo zdarzają się naprawdę poteżne babole, które mogą spowodować ataki śmiechu w mrocznej oraz brutalnej scenie.

Drugi tom przygód Kosmicznego Wilka – Ragnara. Po wprowadzeniu w pierwszym tomie, tutaj widzimy naszego bohatera w akcji. Sam Wielki Wilk zostaje poproszony przez służby Inkwizytorskie do dołączenia do misji przeciwdziałania pladze na jednej z planet Imperium. Nasz bohater razem ze swoim oddziałem rusza by zdobyć części magicznego klucza aby otworzyć Czarną Piramidę i zwyciężyć Plagę. Nasi bohaterowie muszą wyruszyć do opuszczonego statku kosmicznego, czy do bazy orków aby zdobyć fragmenty klucza. A co czeka w samej Czarnej Piramidzie?
King przedstawia nam tutaj niezłą historię związaną z Czarną Piramidą a sama końcówka może nas trochę zaskoczyć. Poza tym mamy tutaj przedstawione walki Kosmicznych Marine z Orkami, Genokradami czy ich odwiecznym przeciwnikiem……. Chaosem.

Ciekawe czy ktoś w wydawnictwie przeczytał tę książkę przed wydaniem?

Ciekawe czy ktoś w wydawnictwie przeczytał tę książkę przed wydaniem?

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Nikomu nie trzeba przedstawiać Kosmicznych Wilków i Ragnara bo poznał ich w pierwszym tomie cyklu. Ta część to świetny książka z uniwersum Warhammera 40000, w której nie brakuje akcji i fajnie opisanych walk. Świetne dla mnie jest to iż możemy obserwować jak Ragnar zmienia się poprzez poznawanie świata. Z jednej strony widzimy jak pierwszy raz reaguje na podróże międzygwiezdne i podróż poza ojczystą planetę co bardzo fajnie zostało opisane, Z drugiej jednak strony na mnie największe wrażenie zrobiło to iż towarzyszymy Ragnarowi podczas odkrywania największych wrogów ludzkości ale też najgorszych cech ludzkich: zazdrości, chciwości i okrucieństwa. Ragnar uczy się iż zdrada może pojawić się z każdej strony i trzeba być na nią przygotowanym aby przeżyć w tym okrutnym świecie.

Jak najbardziej polecam :D

Tak jak i w przypadku poprzedniej części dostajemy to co nam obiecano. Wojne, smierć i kosmicznych marinnes. Przyjemna lektura dla fanów uniwersum. Edycyjnie jednak ta książka to jest kurwa dramat. Co chwilę błędy, literówki, braki spacji itp. Poziom wydania tej książki martwi i smuci jak przejście Horusa na stronę chaosu.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Jest tutaj wszystko czego potrzeba książce przygodowej w świecie WH40K. Jest misja, są Orkowie, Genokrady i Nurgle. Kawał dobrej przygody do czytania w komunikacji miejskiej.

lubiona seria Warhammer'a 40000

lubiona seria Warhammer'a 40000

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Pozycja praktycznie tylko dla fanów Warhammer 40000.
Przeczytałem ten tom nie znając innych pozycji (to jest tom drugi :kosmicznego wilka"). I znajomość innych nie jest konieczna, już bardziej znajomość uniwersum Warhammera 40000 z gry bardziej się przyda, żeby co nie co smaczku z tej książki wycisnąć.
A w książce czysta akcja. Rambo przy tej pozycji to przedszkole.

Jako, że osobiście wolę świat warhammera fabularnego, niż 40k, lepiej czytało mi się pozycje z Gotrekiem.

Pozycja praktycznie tylko dla fanów Warhammer 40000.
A w książce czysta akcja. Rambo przy tej pozycji to przedszkole.

Jako,...

Potężny wojow­nik
Wyobraź sobie koman­dosa, męż­czy­znę rów­nie sze­ro­kiego jak wyso­kiego, któ­rego ciało składa się z potęż­nych mię­śni, któ­rego szkie­let został wzmoc­niony podob­nie jak Wolve­rine. Taki typ boha­tera przed­sta­wia nam Wil­liam King w książce Szpon Ragnara i wcale nie jest on jedy­nym, który wygląda jak Arnold Schwa­rze­neg­ger na ste­ry­dach. Główny boha­ter należy do oddziału Kosmicz­nych Mari­nes, któ­rych nie chciał­byś spo­tkać w biały dzień, a tym bar­dziej w ciem­nej alejce.
Dla­czego King two­rzy tak potęż­nych boha­te­rów, ponie­waż muszą oni sta­wiać czoła rów­nie groź­nemu wro­gowi, prze­ciw­ni­kowi, który jest groź­niej­szy nawet od tych potęż­nych Mari­nes. Jeśli czy­ta­łeś już książki o Gotreku Zabójcy to znasz tego wroga. Tym prze­ciw­ni­kiem jest Chaos. Walka z nim trwa od wie­ków, jest krwawa i nie widać jej końca.
To znów Gotrek Zabójca
Mimo prze­nie­sie­nie histo­rii w rok 40 000, to Szpon Ragnara bar­dzo przy­po­mina mi histo­rie o Gotreku Zabójcę. Zmie­niła się broń – zamiast ostrego topora czę­ściej korzy­sta się potęż­nych strzelb, zmie­niły się spo­sobu podró­żo­wa­nia – zamiast koni używa się stat­ków kosmicz­nych, ale wróg pozo­stał ten sam, krew wciąż jest tak samo czer­wona, a nawet magia ma swoje miej­sce w świe­cie kosmicz­nych marines.
Wil­liam King bar­dzo dobrze sobie radzi z budo­wa­niem krwa­wych i mrocz­nych histo­rii. Sta­wia­niu przed swo­imi boha­te­rami coraz cięż­szych i trud­niej­szych wyzwań, z któ­rych wycho­dzą z kolej­nymi bli­znami. Codzien­no­ścią jest utrata towa­rzy­sza broni. Codzien­no­ścią jest walka. Codzien­no­ścią jest śmierć. Codzien­no­ścią jest nie­pewne jutro.
Walka w zespole
Ragnar, czyli główny boha­ter jed­nym z oddziału Kosmicz­nych Wil­ków, wie jak istotna jest praca w dru­ży­nie, wie­lo­krot­nie ryzy­ko­wał życia dla zespołu i wie­lo­krot­nie ktoś z grupy rato­wał mu życie. W walce z Cha­osem walka zespo­łowa jest jedyną szansą na wygraną. Mimo to nasz boha­ter czę­sto lubi dzia­łać w poje­dynkę, zaśle­pia go misja, nie­na­wiść do wroga, do Cha­osu. Ragnar naj­bar­dziej nie­na­wi­dzi jed­nak Mari­nes, któ­rzy prze­szli na stronę wroga, któ­rzy pod­dali się pokusą potęgi ciem­nej strony.
Kosmiczny Wilk
Szpon Ragnara to II tom po Kosmicz­nym Wilku opo­wie­ści o Ragna­rze. To kolejna książka, którą czyta się po to, żeby zapo­mnieć o codzien­no­ści, o trud­no­ściach dnia codzien­nego. Nasze codzienne pro­blemy bledną w porów­na­niu do wyzwań, któ­rym muszą sta­wić kosmiczni Marines.
http://magiaksiazek.pl Magia książek - blog o książkach

Potężny wojow­nik