Wszechświat zawsze ma plan. 10 złotych zasad odpuszczania

Okładka książki Wszechświat zawsze ma plan. 10 złotych zasad odpuszczania Matt Kahn
Okładka książki Wszechświat zawsze ma plan. 10 złotych zasad odpuszczania
Matt Kahn Wydawnictwo: Biały Wiatr poradniki
poradniki
The Universe Always Has a Plan: The 10 Golden Rules of Letting Go
Biały Wiatr
2017-06-01
2017-06-01
Monika Kowalska

"Wszechświat zawsze ma plan" to moje pierwsze spotkanie z twórczością tego autora i na pewno nie ostatnie! Miałam dobre przeczucie co do tej książki, ale nie spodziewałam się, że jej treść aż tak mi się spodoba!

W tej niedługiej, ale niezwykle treściwej książce autor przedstawia dziesięć reguł, którymi warto się kierować, które zapewnią lepszą jakość życia, które sprawią, że człowiek będzie się rozwijać.

To, co autor tu proponuje to mieszanka treści związanych z rozwojem osobistym, duchowym i psychologią. Całość jest napisana bardzo przystępnie i myślę, że wielu osobom pomoże odkryć stare rzeczy na nowo. To, co znajduje się w środku jest niesamowite i bardzo wartościowe!

Styl autora oraz jego spojrzenie na świat, życie i rozwój bardzo mi odpowiada i niemal idealnie pokrywa się z moim. W dodatku ta książka trafiła do mnie w najlepszym możliwym czasie.

Choć jest krótka zużyłam na nią wszystkie niebieskie znaczniki jakie miałam 😂 ta książka to jeden wielki znacznik! Odnalazłam w niej wiele treści, którymi moim zdaniem warto się kierować. To, co porusza autor to proste i codzienne sprawy, a jednak ujęte z niezwykłą głębią.

Ciężko mi opisać jak duże wrażenie zrobiła na mnie ta książka, jestem nią zachwycona i z pewnością będę do niej wracać, a także polecę. Rzadko trafiam na tytuły, przy których mogę powiedzieć, że polecam je każdemu, ale "Wszechświat zawsze ma plan" właśnie stała się jedną z nich ❤️ gorąco polecam! Coś cudownego 🥰

Nim odkryłam wydawnictwo Biały Wiatr czytałam głównie romanse i powieści obyczajowe. Wyobraźcie sobie zatem, jak piękne i wartościowe treści znalazłam w książkach z , że w zaledwie kilka miesięcy zdominowały moją biblioteczkę, a nawet mój IG!
Po raz kolejny czuję się oczarowana! Ta książka zaskoczyła mnie pod tak wieloma względami, że mam wrażenie, jakbym po jej przeczytaniu całkowicie zmieniła swoje myślenie. Autor przeprogramował moje podejście do życia, ludzi i niepowodzeń, jednocześnie nie narzucając żadnej ze swoich zasad w sposób nachalny, czy zagorzały.
Obiecał za to, że po przeczytaniu poczuję się lepiej i tak też się stało. Żałuję, że nie umiem opisać jak ogromne morze spokoju zalewa serce podczas czytania tego typu literatury. Matt Kahn daleki jest od wkraczania w cudze życie duchowe, a jednak mądrość jaka płynie z jego słów i życiowych doświadczeń jest niezaprzeczalna i trudno mi z nią polemizować.
W opisywanych przez siebie 10 złotych regułach wolności porusza tak piękne kwestie jak wdzięczność, empatia, wybaczenie, pogodzenie się ze śmiercią, akceptacja życiowych przeciwności i wzrastanie dzięki nim.
Ogromnie spodobało mi się, zupełnie przeciwne do spotykanego w książkach, podejście które nie sugeruje odcinania się od osób „toksycznych”, dla własnego komfortu. Matt jest doskonałym przykładem jak radzić sobie z takimi osobami i jak dostrzec w nich poczucie niezadowolenia z życia, skutkujące nieprzyjemnym sposobem bycia.
Autor rzuca również nowe światło na sens medytacji, przenosząc ją z domowego zacisza wprost do zgiełku jaki każdego dnia nas otacza. Czy to nie tam potrzebujemy jej najbardziej?
Dzięki tej książce odkryjecie w sobie duże pokłady współczucia i cierpliwości, jak również nauczycie się dostrzegać zalety tam, gdzie dotychczas widzieliście głównie przeszkody. Dostrzeżecie piękno w zwyczajnym, prostym istnieniu i oddechu, bez konieczności przywiązywania się do wymarzonych rzeczy i uzależniania od nich swojego szczęścia w przyszłości.
Polecam! Pełną recenzję wraz z cytatami znajdziecie na moim blogu sabinapisarek.pl

„Wszechświat zawsze ma plan. 10 złotych reguł wolności” to poradnik Matta Kahna. Miałam już okazję czytać jedną książkę tego autora i byłam zachwycona 🥰

Tym razem autor prezentuje 10 reguł, każda z nich przypomina nieprzemijającą prawdę. Nad niektórymi zastanówmy się przez dłuższą chwilę:

1. Nie zrobiłeś nic złego.
2. Ten kto Cię obwinia, nie jest szczęśliwy – szczęśliwi ludzie nie rzucają na innych oskarżeń, chętniej wybaczają, a to fundament do tego, żeby być wolnym.
3. Trudności można przejść szybciej dzięki wdzięczności – Matt uczy nas mówić „dziękuję”, a wdzięczność to ważna cecha w dzisiejszym świecie.
4. Gdy sam czujesz się lepiej, pomagasz w uzdrowieniu innym – ponieważ „nieszczęście kocha towarzystwo” to powinniśmy starać się pomagać innym.
5. Dobre samopoczucie jest znakiem, że jesteś gotowy urzeczywistnić swój potencjał.
5. Wszechświat zawsze ma plan – to plan, który zawsze realizujesz, niezależnie od wyborów, jakie zostają podjęte po drodze. Niejako to nasze przeznaczenie, nasza misja.
7. Wszystko się zmienia, ale to może cię zmienić tylko na lepsze – życie nas zmienia, czasami nasze plany się nie udają, ale nie powinniśmy się złościć, tylko ze spokojem to przyjąć i zaakceptować. W tym rozdziale tego uczy nas Matt.
8. Żeby być wolnym nie musisz wszystkiego lubić – proste, nieprawdaż?
9. Projektowanie złości pozbawia cię energii.
10. Miłość jest twoim wybawcą – najważniejsza reguła ze wszystkich. Podsumowuje całą książkę.

Książka jest niezwykłym poradnikiem, który przekazuje niby oczywiste prawdy, ale nigdy się głębiej nad nimi nie zastanawiałam. Po lekturze zebrałam się do refleksji i osobistych przemyśleń. Bardzo polecam jeśli będziecie mieli okazję po nią sięgnąć.

Za egzemplarz książki bardzo dziękuję Wydawnictwu @bialywiatr11 📚

1. Nie zrobiłeś nic złego.
2. Ten kto Cię obwinia, nie jest szczęśliwy – szczęśliwi...

Matt Kahn po raz kolejny przekazuje w ręce czytelników niezwykły przewodnik, który utlenia prawa egzystencjalnej syntezy Wszechświata i naszej mentalności. Dzięki tej propozycji możemy przyswoić cenne reguły, uzmysławiające nam ogromny wpływ wewnętrznej postawy na dary otrzymywane od losu oraz relacje z innymi ludźmi. Autor w bardzo przystępny, praktyczny, a jednocześnie subtelny sposób przedstawia dziesięć wartościowych zasad, wyściełających drogę ku duchowemu spełnieniu , niezależności i kompatybilności. Jego dewizy eksponują przede wszystkim potęgę wybaczenia, miłości i spokoju. W książce odnajdziemy wyjątkowe mantry i ćwiczenia, stanowiące doskonałe dopełnienie opisywanych prawideł. Propozycja ta niebywale magnetyzuje . Wskazuje niedoceniane i niedostrzegalne zazwyczaj detale.  Daje pewnego rodzaju ukojenie i natchnienie. Tworzy wartościowe preludium do osiągnięcia wewnętrznego balansu. A także stanowi swoistą rekonwalescencję dla zakorzenionych w nas przekonań i podszeptów ego. "Wszechświat zawsze ma plan [...]" to wspaniała książka dla dążących do duchowego rozkwitu oraz poszukujących niepowierzchownych inspiracji , namaszczonych ogromną życzliwością, doświadczeniem i płynących z głębi serca.
Polecam. Damiano

Jeśli obserwujecie mnie na bookstagramie, wiecie, że od dawna interesuję się psychologią, ezoteryką, rozwojem duchowym i osobistym. Nie mogłam sobie zatem odmówić zapoznania się z książką Matta Kahna „Wszechświat zawsze ma plan. 10 złotych reguł wolności”.

To swego rodzaju poradnik. Podpowiada, w jaki sposób wykorzystać różne życiowe sytuacje, porażki czy przeciwności losu. Autor stara się w punktach wyjaśnić, dlaczego powinniśmy zaufać temu, co się wydarza. Że wszystko ma swój cel i wszystko ma za zadanie nas umocnić w czasie ziemskiej podróży. Ukazuje koncepcję szczęścia. Tłumaczy zachowanie niektórych ludzi względem nas. Pozwala naprawdę wiele zrozumieć.

10 złotych reguł nawiązuje poniekąd do Praw Wszechświata, choć przyznaję, że autor przekazuje nieco inną interpretację. Daje porównanie poprzez obalanie mitów. Nie zawsze się z tym zgadzałam, ale była to dla mnie ciekawa konfrontacja poglądów.

Do każdej reguły proponuje mantrę i ćwiczenia, aby wprowadzić je w życie. Takie duchowe ćwiczenia są nie tylko sposobem na zgłębianie wewnętrznej wiedzy, ale też świetną metodą relaksu i wyciszenia.

Być może nie jest to książka dla każdego. Nie wszyscy zgodzą się z poglądami Matta Kahna, jednak moim zdaniem zawsze warto poznać odmienną opinię, aby w pełni wyrazić swoją. Ponadto nie jest to pozycja, którą czyta się bardzo szybko. Warto się momentami zatrzymać i przemyśleć, co autor chce nam przekazać. Za to jest to idealna książka dla osób szukających refleksji. Ponadczasowa, ciekawa, do której zawsze można wrócić.

„Wszechświat ma zawsze plan” to lektura obowiązkowa dla każdego, kto interesuje się rozwojem duchowym.
Autor przedstawia wszystkie 10 reguł, które pomogą nam odnaleźć szczęście i nauczyć się żyć w zgodzie z samym sobą.
W internecie można znaleźć bardzo dużo rad, ale autor nie dość, że omawia wszystkie złote reguły, to każda z nich jest podparta przykładem. Znalazłam tutaj dużo odpowiedzi oraz poznałam kilka nowych teorii, o których nie miałam pojęcia. Nigdy wcześniej nie zastanawiałam się aż tak bardzo nad rozwojem duchowym, ale ta książka otwiera oczy na wiele spraw. Są one dla nas banalne i oczywiste, ale autor pokazuje nam, że tak naprawdę to właśnie one są kluczem do szczęścia. To brzmi banalnie i słyszymy to wszędzie, jeśli zmienimy swoje nastawienie, to zmieni się nasze życie i jest to prawdą, ale Matt udowadnia nam, że w tej zmianie często skupiamy się na niewłaściwych rzeczach. Kiedy sięgałam po tę książkę byłam do niej trochę sceptycznie nastawiona, ponieważ o rozwoju duchowym słyszałam już dużo, a w szczególności o naszych wibracjach. Ta książka pomogła mi zgłębić wiedzę w tym temacie i nareszcie zrozumieć o co w tym tak naprawdę chodzi. Niektóre rzeczy były dla mnie nowością, ale muszę przyznać, że pierwszy raz w życiu czytałam tak przejrzystą i prostą w przekazie książkę w temacie duchowości. Wszystkie niezbędne informacje znalazły się w jednej książce. Myślę, że jej największym plusem jest to, że autor pokazuje na własnym przykładzie zastosowanie każdej reguły oraz objaśnia jak prawidłowo należy ją wykonać. Jest to pewnego rodzaju podręcznik, który przeprowadza nas krok po kroku do lepszego życia. Nie są to tylko wytyczne, które mamy wykonać, ale wyjaśnione dokładnie procesy. Naprawdę jest to wartościowa książka, mimo iż jest cieniutka to posiada ogrom informacji, mantr i porad, a co najważniejsze zawiera ćwiczenia, które pomogą nam zrozumieć każdą regułę i pozwolą wdrożyć je w nasze życie. Ja z pewnością będę wracać do tej książki bardzo często, aby przypominać sobie złote reguły dobrego życia.

Wszechświat zawsze ma plan 10 złotych reguł Wolności Matt Kahn. Już tytuł zrobił na mnie duże wrażenie bo zawiera kluczowe słowo: wolność. Jak być wolnym? Autor daje nam proste wskazówki Jak stać się wolną istotą. Wolną od oczekiwań w stosunku do siebie ale też do innych. Bycie wolnym i dającym wolność. Przyjmowanie siebie i innych oraz zdarzeń w naszym życiu z całkowitą akceptacją. Nawet trudne przeżycia traktujemy jak dar, dzięki któremu uczymy się i wzrastamy dodatkowo.
Obalenie teorii, że to co się dzieje w moim życiu jest efektem moich wibracji (czyli tego co mam w środku czym emanujemy) jeżeli coś mi się przydarza to znaczy że to przyciągam mam to w sobie. Matt mówi inaczej pomimo podnoszenia wibracji czyli pracy nad sobą będą nam się różne rzeczy przydarzyć to na jakim poziomie jesteśmy określa nasz poziom elastyczności. "Nieważne co nam się przytrafia ważne jak na to zareagujemy".

@recenzjebook

Autor zabiera nas w podróż, podczas której poznajemy różne techniki prowadzące do pełnej wolności i wewnętrznego spełnienia. Bardzo polecam tę książkę każdemu niezależnie w jakim jest miejscu swojej duchowej ścieżki ;).

• [52] 2022
  • MAM NIEPRZECZYTANE📚📚📚
  • Z polecenia do kupienia ...
  • ♥ Biblioteczka domowa
  • Mam audiobook
  • Na moim regale do przeczytania:*

Dodaj cytat z książki Wszechświat zawsze ma plan. 10 złotych zasad odpuszczania