Kapitan Ross

Okładka książki Kapitan Ross Melisa Bel
Okładka książki Kapitan Ross
Melisa Bel Wydawnictwo: MELISA BEL Cykl: Niepokorni (tom 4) literatura obyczajowa, romans
Niepokorni (tom 4)
MELISA BEL
2022-06-06
2022-06-06
romans historyczny romans historia anglia XIX

Kolejna książka Pani Bel za mną. I znów się nie zawiodłam. Ja po prostu uwielbiam czasy XIX-wiecznej Anglii przedstawione w powieściach autorki☺️ A także pary głównych bohaterów, między którymi rodzi się uczucie. Tym razem poznajemy lady Helen i kapitana Rossa😉 i jak to w historiach pani Bel bywa: nie obędzie się bez przygód, niebezpieczeństwa oraz namiętności😉
Polecam i oceniam 8/10👍

Polecam i...

Marry me!

Marry me!

To zdecydowanie mój ulubiony tom w całej tej serii. Uwielbiam to jak główni bohaterowie przekomarzają się i dogryzają sobie nawzajem.

To jak dotąd najlepsza ze wszystkich tomów NIEPOKORNYCH jaką czytałam. Jest wesoło, bohaterowie są charakterni. Trzymają poziom z wątku opisanego w 3 części.
Bardzo fajny klimat romansu historycznego na statku. Wątek romantyczny mocno rozwinięty i dialogi na fajnym poziomie.
Wadą jednak było to, że wszystkie przygody i intrygi mocno się zapalały i szybko urywały, a helen za dlugo siedziala w jednym miejscu. Zdecydowanie liczyłam na więcej emocji I scen akcji. Jednak to na prawdę świetny romans. Polecam.

Jako, że to już któryś z kolei tom opowiadający historię z tego świata, zaczynają się one zlewać. Styl autorki jest równy, też ze względu na to, że bohaterowie są kreowani podobnie. Niemniej dobrze było wrócić do Londynu i zapoznać się z historią Helen.

Dawno nie czytałam tak ciekawej książki , romans w specyficznym Morskim klimacie . Błyskotliwie napisana książka . Polecam

Mamy tu następnych niepokornych i historię totalnie przeciwstawnej sobie pary. Helen - bosko piękna arystokratka ale nie chichająca się panna lecz myśląca, inteligentna, z ciętą ripostą. Z kolei kapitan Ross, choć płynie w nim błękitna krew, wyrzekł się dziedzictwa, gardzi śmietanką towarzyską, a najważniejsza dla niego jest wolność wśród morskich fal. Spotykają się na balu, gdzie kapitan biorąc ją za kurtyzanę bezceremonialnie prosi o usługę i zuchwale całuje. Kiedy się rozstają są przekonani, że już się nie spotkają. Niedługo po tym Helen zostaje porwana - znajduje się na statku. O dziwo, dowodzi nim kapitan Ross, a do tego Helen jest przekonana, że porwanie to jego sprawka. Ross umieszcza ją w swojej kajucie, no i do czego może to prowadzić..., ciągłe utarczki słowne, mniejsze i większe złośliwości niczym gwiezdne wojny powodują sypanie coraz silniejszych iskier. Dwie przeciwstawne postacie, a zakwita między nimi nierozerwalne uczucie.
Obie postacie bardzo wyraziste, do tego intryga związana z porwaniem Helen tworzy piękną całość, a przy tym duża doza humoru.
Czyta się szybko, często z uśmiechem na ustach i zawsze będę polecać tę książkę.

Bardzo ciekawa książka, warto przeczytać. Polecam.

Bardzo ciekawa książka, warto przeczytać. Polecam.

Helen króluje na salonach przez kilka sezonów, dzięki swojej urodzie i wdziękowi, niestety młoda dama nie widzi siebie w roli żony, któregokolwiek z dżentelmenów.

Ross nie przepada za śmietanką towarzyską i gardzi ludźmi z wyższych klas. Dla niego najważniejsza jest wolność, jego statek i fale, które niosą go w nieznane.

Wszystko zaczęło się od przyjęcia u państwa Hamiltonów, kapitan nie zdając sobie sprawy, kim naprawdę jest lady Williams, myli ją z bogatą kurtyzaną, jawnie proponując zapłatę za jej usługi. Helen nie daje się zwieść i próbuje odstraszych natręta ciętymi odzywkami. Ross nie jest zrażony lodową postawą kobiety, jednak odstępuje i żegna się z piękną towarzyszką. Oboje myślą, że to ich pierwsze i zarazem ostatnie spotkanie. Niestety! Nie wiedząc dlaczego Helen zostaje uprowadzona! Ku jej przerażeniu przeniesiono ją na statek, którym przewodzi nie kto inny jak kapitan Mortimer!

Będę polecała każdą książkę z pióra Melisy Bel, są niezwykłe, pisane lekko, ale z pazurem. Tutaj mamy podróż statkiem, walkę o bezgraniczną wolność w czasach gdzie zachowanie i ubiór są na ustach wszystkich. Nie będę wspominała o napięciu między bohaterami, bo tego Wam nie zabraknie, bowiem cienka jest granica między nienawiścią, a miłością.

Wszystko zaczęło się od przyjęcia u państwa...

Pierwszy tom czytałam dawno, więc pomijając moje odczucia w stosunku do bohaterów, niewiele z niego pamiętam. Jako miłośniczka romansów historycznych, postanowiłam dać szansę kolejnym częściom i te odebrałam już zdecydowanie lepiej. Bardzo spodobali mi się bohaterowie. Fantastyczna przemiana Catherine z dziecinnej i zawstydzonej dziewczynki w pewną siebie i wytrwałą w dążeniu do celu kobietę. Jak ja lubię takie zmiany. A jeśli już jestem przy metamorfozach, to taką zdecydowanie przechodzi tytułowy Wilczy Lord. Ten posiadacz domu rozpusty, postanawia pomóc sierotom, którymi opiekuje się Charlotte- przyjaciółka Catherine. Jak zatem widać warto czytać książki w kolejności, gdyż bohaterów poznajemy z wyprzedzeniem. Część czwarta- „Kapitan Ross”- nie zaskoczyła mnie doborem bohaterów, gdyż skoro Catherine wyszła za mąż, to zdecydowanie przyszedł czas, aby zająć się jej starszą siostrą Helen. W ciekawej powieści któż nie nada się bardziej dla tej perfekcyjnej panienki, niż syn arystokratów, którego rodzina się wyrzekła? I pewnie jeszcze dwie części wcześniej, taki zięć przyprawiłby rodziców panienek Williams o zawał. Obecnie jednak daleko im do dewocji w stylu lady Brooke, w związku z czym wszystko dobrze się kończy. Niestety córka wspomnianej wyżej dewotki początkowo nie ma tyle szczęścia. Ubierana jak zakonnica i ograniczana zostaje zmuszana do poślubienia pastora. Na szczęście w Annabel tkwi tak naprawdę diablica, która z pomocą Jonathana uwalnia się spod wpływów matki.

• Romans historyczny
  • Romans