Czterech Ojców River Conway

Okładka książki Czterech Ojców River Conway Milena Grabowska
Okładka książki Czterech Ojców River Conway
Milena Grabowska Wydawnictwo: BeYa Cykl: Czterech Ojców River Conway (tom 1) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Czterech Ojców River Conway (tom 1)
BeYa
2024-04-10
2024-04-10
16+

Prawdziwa, normalna i komfortowa.
Tak bym określiła całą książkę. Nieprzekombinowana, każda myśl bohaterki była jakby wyjęta dosłownie z głowy. Nie było zbędnych filozoficznych przemyśleń, tylko realne prawdziwe emocje. Idealna dla każdego; nastolatka czy dorosłego. Książka świetnie opisuje proces dorastania oraz towarzyszącemu temu emocje.

4 ojców, każdy inny. Idealnie stworzone postacie, ponieważ każda jest wyjątkowa na swój sposób, a myślałam że będzie z tym problem. Profile bohaterów są bardzo dobrze opisane przez co nie ma problemu z połapaniem się kto w danej chwili cos mówi, gdy nie jest to w prost napisane.

Pochłonęłam ją od razu. Książka ma troszeczkę ponad 300 stron i jestem w ogromnym szoku jak dużo można przekazać i opisać, bez zbędnego chaosu.
Zdecydowanie sięgnę po kolejną część i naprawdę z całego serduszka polecam tą książkę. Nie ma słów na to żeby wyrazić pod jak wielkim wrażeniem byłam po skończeniu.

Coś co mogę bez zastanowienia napisać to to, że jest to jedna z najlepszych książek jakie czytałam, a mam sporo książek do porównania. Nie czytałam nigdy czegoś takiego, to nie jest stereotypowa książka. Myślałam, że będzie słodka i denna, a szok jaki przeżyłam już po 30 stronach był nie do opisania, bo wiedziałam już wtedy, że zrobię co w mojej mocy, żeby więcej ludzi po nią sięgnęło. I przeczytało historię River Conway.

Prawdziwa, normalna i komfortowa.

4 ojców, każdy inny. Idealnie...

🤎 ᴄᴢᴛᴇʀᴇᴄʜ ᴏᴊᴄᴏ́ᴡ ʀɪᴠᴇʀ ᴄᴏɴᴡᴀʏ 🤎

[ Współpraca reklamowa / recenzent ]

🤎 ʀᴇᴄᴇɴᴢᴊᴀ 🤎

Słyszałam wiele pozytywnych opinii o tej książce i miałam co do niej spore oczekiwania, ale niestety mi osobiście strasznie ona nie przypadła do gustu. Podczas czytania okropnie się nudziłam, ale jednocześnie też męczyłam, bo miałam wrażenie, że cały czas stoję w miejscu, co sprawiło, że zaczęłam wpadać w zastój i nie miałam ochoty już dalej czytać. Jest to z pewnością jedna z tych historii, którą czytamy, zamykamy i już nigdy więcej po nią nie sięgamy.

ᴄᴢᴛᴇʀᴇᴄʜ ᴏᴊᴄᴏ́ᴡ ʀɪᴠᴇʀ ᴄᴏɴᴡᴀʏ to historia, która opowiada o losach młodej dziewczyny, która została porzucona przez swoją matkę do domu dziecka, jeszcze, gdy była noworodkiem i czterech mężczyznach, którzy postanowili się nią zaopiekować.

„ ᴡ ᴋᴏɴ́ᴄᴜ ʙʏʟɪ ʀᴏᴅᴢɪɴᴀ̨. ɪ ᴛᴏ ᴛᴀᴋᴀ̨ ᴢ ᴡʏʙᴏʀᴜ. ”

🤎 ʀɪᴠᴇʀ ᴄᴏɴᴡᴀʏ 🤎

Ta bohaterka niezbyt przypadła mi do gustu. Rozumiem zamysł na jej postać i to, że w jej głowie miał panować wieczny chaos, ale mam wrażenie, że momentami było tego, aż za dużo i wręcz mnie to irytowało. Szczególnie gdy dziewczyna w kółko powtarzała, że jest głupie i że każde zło, które pojawiło się w tej historii, było przez nią. Naprawdę próbowałam ją polubić, ale nie byłam w stanie

„ - ᴄᴢʏ ᴛᴏ ᴍᴏᴊᴀ ᴡɪɴᴀ?

- ᴏᴄᴢʏᴡɪśᴄɪᴇ, ᴢ̇ᴇ ɴɪᴇ. ᴅʟᴀᴄᴢᴇɢᴏ ᴏ ᴛʏᴍ ᴘᴏᴍʏśʟᴀłᴀś?

- ʙᴏ ᴢᴀᴡsᴢᴇ ᴍɪʟᴄᴢʏᴄɪᴇ, ᴋɪᴇᴅʏ ᴜᴡᴀᴢ̇ᴀᴄɪᴇ, ᴢ̇ᴇ ᴘʀᴀᴡᴅᴀ ʙᴇ̨ᴅᴢɪᴇ ᴅʟᴀ ᴍɴɪᴇ ᴢʙʏᴛ ʙᴏʟᴇsɴᴀ. ᴀ ɴᴀᴊʙᴀʀᴅᴢɪᴇᴊ ᴍɴɪᴇ ʙᴏʟɪ, ɢᴅʏ ᴊᴇsᴛ ᴛᴏ ᴍᴏᴊᴀ ᴡɪɴᴀ. "

🤎 ʀᴜssᴇʟ ʙᴇɴɴᴇᴛᴛ 🤎

Russel to postać, która szczerze niezbyt zapadła mi w pamięci. Nie mogliśmy go za bardzo poznać, bo przedstawiono nam go tylko jako wroga głównej bohaterki, który z czasem stawał się kimś więcej, ale nadal nie wiemy o nim praktycznie nic. Jeśli chodzi o moje odczucia co do tego bohatera, to są one mieszane. Na pewno lubię go bardziej niż główną bohaterkę, ale też nie jest to bohater, który stanie się moim książkowym mężem. Z początku polubiłam go i wydawał się naprawdę fajny, a momentami wręcz mnie rozczulał swoimi gestami, lecz niektóre jego zachowania strasznie mnie irytowały.

,, - ᴍᴏ́ᴡɪłᴇᴍ, ᴢ̇ᴇ ᴛᴏ ᴛʏʟᴋᴏ sᴛᴏ ᴏsɪᴇᴍᴅᴢɪᴇsɪᴀ̨ᴛ ᴋɪʟᴏᴍᴇᴛʀᴏ́ᴡ. "

🤎 Chyba jedyne co przypadło mi w tej książce do gustu to więź pomiędzy ojcami dziewczyny. Dodatek bardzo przyjemnie mi się czytało w porównaniu do reszty książki. Wręcz rozpływałam się, widząc, to jak bardzo oni są za sobą i ile są w stanie dla siebie poświęcić. Chętnie przeczytałabym historię tylko o nich.

,, ᴛᴏ ɪssᴀᴄ ʙʏł ᴛʏᴍ, ᴋᴛᴏ́ʀʏ ᴘᴏᴛʀᴀғɪł ᴛʀᴢʏᴍᴀᴄ́ ᴄɪᴇ̨ ɴᴀ ʀᴇ̨ᴋᴀᴄʜ ᴘʀᴢᴇᴢ ᴄᴀłᴀ̨ ɴᴏᴄ. ᴘᴀᴛʀᴢʏł ɴᴀ ᴄɪᴇʙɪᴇ ᴡᴢʀᴏᴋɪᴇᴍ, ᴋᴛᴏ́ʀᴇɢᴏ ɴɪɢᴅᴜ ᴜ ɴɪᴋᴏɢᴏ ɴɪᴇ ᴡɪᴅᴢɪᴇʟɪśᴍʏ. ᴊᴀᴋʙʏś ᴍᴜ ᴄᴏś ᴢᴡʀᴏ́ᴄɪłᴀ. ᴄᴏś, ᴄᴢᴇɢᴏ ᴛᴀᴋ ɴᴀᴘʀᴀᴡᴅᴇ̨ ɴɪɢᴅʏ ɴɪᴇ ᴍɪᴀł."

🤎 Styl pisania autorki niestety nie przypadł mi do gustu. Książkę czytało mi się bardzo, ale to bardzo ciężko. Nawet nie wiem, co było tego przyczyną, ale ta książka strasznie mi się dłużyła. Miałam wrażenie, że czytam ją i czytam. Wiele razy walczyłam z tym, aby jej nie odłożyć. Patrząc na to, że jest to trylogia, a książka niby kończy się fragmentem, który może sprawić, że chcemy już drugą część, to mnie niestety nie zachęciła ona do tego, aby sięgnąć kiedyś po jej kontynuację.

A jeśli wy czytaliście corc to koniecznie dajcie znać jak wam się podobało i który z ojców jej waszym ulubionym, bo moim zdecydowanie Isaac. 🤎

🤎 ᴄᴢᴛᴇʀᴇᴄʜ ᴏᴊᴄᴏ́ᴡ ʀɪᴠᴇʀ ᴄᴏɴᴡᴀʏ 🤎

[ Współpraca reklamowa / recenzent ]

🤎 ʀᴇᴄᴇɴᴢᴊᴀ 🤎

Książkę „Czterech ojców River Conway” wybrałam głównie ze względu na ciekawy i intrygujący tytuł, ale i zachęcający opis. Ponadto czytałam kilka pozytywnych opinii o tej powieści, dlatego też zdecydowałam się na jej przeczytanie.

River Conway to nastolatka wychowująca się, jak tytuł wskazuje, z czterema ojcami. Dziewczyna została porzucona przez matkę w domu dziecka. Ciągle zadaje sobie pytanie dlaczego kobieta ją zostawiła. Na szczęście ma u boku cudowne osoby. Choć każdy z jej ojców ma inny charakter to wszyscy się uzupełniają i są dla dziewczyny ogromnym wsparciem. Każdy z nich uczy ją czegoś nowo, a każda chwila spędzana razem jest cudowna.

Wow! Jestem pod ogromnym wrażeniem tej książki! Już po pierwszych stronach byłam zachwycona i nie mogłam się od niej oderwać. Na początku miałam trochę obawy, bo w większości młodzieżówki są mocno oklepane, jednak tego co dostałam zupełnie się nie spodziewałam! Autorka zachwyciła mnie zarówno fabułą, bohaterami jak i stylem pisarskim! To jedna z lepszych młodzieżówek jakie czytałam.

River Conway to mocno nietuzinkowa bohaterka książkowa. Wychowywana przez czterech ojców. To mocno ją wyróżnia zarówno na tle znajomych jak i książkowych bohaterów. Nigdy nie spotkałam się z takim motywem, więc cudownie było go poznać. Ponadto River to mocna charakterna dziewczyna. Nie da mówić źle o swojej rodzinie. Zawsze staje w obronie najbliższych. To postać należąca do tych, których nie da się nie lubić. Zapalałam do niej sympatią od pierwszej strony, a z każdym kolejnym rozdziałem lubiłam ją coraz bardziej. Cudownie było z nią przeżywać wszystkie wzloty i upadki, ale też ciężko mi się było z nią pożegnać.

Powieść „Czterech ojców River Conway” zawiera kilka ważnych motywów takich jak: porzucenie dziecka, trudy wychowania, znęcanie się nad uczniami. Mamy tutaj do czynienia z ogromem emocji. Poprzez radość, po skutek. Autorka funduje nam niezły emocjonalny rollercoaster. Nie brakuje tu też humoru. Niejednokrotnie podczas dialogów bohaterów z mojej twarzy nie schodził uśmiech. Jednak wszystko było idealnie wyważone, a czas spędzony z książką to była świetna zabawa!

Autorka ma bardzo przyjemny i ciekawy styl pisarski. Dzięki czemu czytelnikowi dużo łatwiej wejść w świat bohaterów. Ponadto dzięki tak płynnemu językowi ciężko nam się od lektury oderwać. Wszystkie opisy miejsc, emocji i bohaterów są dopracowane i łatwiej nam sobie dane sytuację wyobrazić.

Reasumując, "Czterech ojców River Conway" to nie lada gratka dla fanów niebanalnych powieści młodzieżowych. Znajdziemy tutaj cudownych bohaterów, tajemnice, pełno emocji, ale i humoru. Jest to powieść zdecydowanie godna polecenia, a czas z nią spędzony jest świetną zabawą.

IG: libresunn

„ - 𝐍𝐢𝐞 𝐛𝐢𝐣𝐞 𝐥𝐮𝐝𝐳𝐢 𝐛𝐞𝐳 𝐩𝐨𝐰𝐨𝐝𝐮 - 𝐩𝐨𝐰𝐢𝐞𝐝𝐳𝐢𝐚𝐥̷𝐚 𝐑𝐢𝐯𝐞𝐫 𝐢 𝐩𝐨𝐩𝐫𝐚𝐰𝐢𝐥̷𝐚 𝐬𝐢𝐞 𝐧𝐚 𝐬𝐰𝐨𝐢𝐦 𝐦𝐢𝐞𝐣𝐬𝐜𝐮.
- 𝐌𝐚𝐬𝐳 𝐩𝐫𝐨𝐛𝐥𝐞𝐦𝐲 𝐳 𝐚𝐠𝐫𝐞𝐬𝐣𝐚̨?
- 𝐍𝐢𝐞, 𝐧𝐢𝐞 𝐦𝐚𝐦. - 𝐒𝐭𝐚𝐫𝐚𝐥̷𝐚 𝐬𝐢𝐞, 𝐛𝐲 𝐣𝐞𝐣 𝐠𝐥̷𝐨𝐬 𝐛𝐫𝐳𝐦𝐢𝐚𝐥̷ 𝐬𝐩𝐨𝐤𝐨𝐣𝐧𝐢𝐞. - 𝐍𝐢𝐞 𝐜𝐡𝐨𝐝𝐳𝐞 𝐩𝐨 𝐬𝐳𝐤𝐨𝐥𝐞 𝐢 𝐧𝐢𝐞 𝐥̷𝐚𝐦𝐢𝐞̨ 𝐧𝐨𝐬𝐚 𝐤𝐚𝐳̇𝐝𝐞𝐦𝐮, 𝐤𝐨𝐠𝐨 𝐬𝐩𝐨𝐭𝐤𝐚𝐦.”
Tytułowa River naprawdę ma czterech ojców, ale tylko jednego biologicznego. Jest ich ulubienicą i najważniejszą osoba w tej zwariowanej rodzince. Męskie towarzystwo nie jest jednak takim wyzwaniem jak rozpoczęcie liceum i przetrwanie w szkolnym środowisku. River w końcu doświadczy przyjaźni, miłości i szkolnych kar. Niestety, sekrety z przeszłości nie dadzą o sobie zapomnieć - i czuję, że te wątki podbiją kolejne tomy. Zostańmy jednak przy pierwszym.
Niesamowicie miło czytało się tę powieść. Była momentami wręcz zabawna dzięki dialogom i całemu chaosowi,który towarzyszył tej rodzinie każdego dnia. Dosłownie płynęło się przez tę historię. Cała fabuła dawała takie rodzinne ciepło, a relacja River z ojcami została cudownie przedstawiona przez autorkę.
Uwielbiam buntownicze wydanie River - spodziewałam się grzecznej dziewczynki, a tu bohaterka nieźle mnie zaskakiwała.
Bardzo interesuje mnie przeszłość nastolatki oraz młodość tych tytułowych ojców - czuję, że to wszystko dopiero nadejdzie i już nie mogę się doczekać!

- 𝐌𝐚𝐬𝐳 𝐩𝐫𝐨𝐛𝐥𝐞𝐦𝐲 𝐳 𝐚𝐠𝐫𝐞𝐬𝐣𝐚̨?

Życie nastoletniej River nigdy nie było zwyczajne. Gdy matka zostawiła ją w domu dziecka, ta długo czekała na swojego ojca. Logan w końcu po nią przybył, jednak nie sam, a wraz z trójką swoich przyjaciół. On, Ray, Isaak oraz Vincent wychowali dziewczynkę, która właśnie weszła w okres dorastania, a z tym pojawiło się wiele dociekliwości na temat jej przeszłości.

Nikomu, kto od dłuższego czasu śledzi mój profil, nie muszę przedstawiać tej historii. Jest ona ze mną od dłuższego czasu i miałam okazję poznać ją jeszcze na wattpadzie, gdzie zupełnie skradła moje serce. CORC długo zajmuje już czołówkę moich ulubieńców, a wraz z ponownym przeczytaniem, w formie papierowej, moja miłość pogłębiła się tylko bardziej, co chyba nie jest możliwe.

Postać River, jak i każdego bohatera, została niesamowicie wykreowana. Myślę, że każdy znajdzie w tej historii część siebie i uosobi się, z którymś z nich. Jako nastolatka, mogę śmiało stwierdzić, że River została niezwykle realistycznie wykreowana. Jej przemyślenia, zagwozdki, obawy – poczułam się w wielu aspektach zrozumiana. Nawet jej dziecięca naiwność nadała bardziej rzeczywistego obrazu.

Czterej ojcowie, czyli coś co bezkompromisowo wyróżnia najbardziej tę historię. Cały ten zamysł jest świetny – ciekawy i oryginalny. Tych czterech mężczyzn to cztery kompletnie różne osobowości, jednak mimo tak wielu różnic, łączy ich jedno. River. Miłość jaką jej przekazują jest tak piękna i ogromna. Często wprowadzają też zabawne momenty, które doprowadzają do łez. Dodatek o ich czwórce, to genialne rozwiązanie! Niby była to tylko jedna historia, a nadała ich niesamowitej przyjaźni jeszcze więcej wartości.

Wraz z pójściem River do liceum poznajemy nowych przyjaciół; Charlie’ego, Sally i Liama. Choć ich pierwsze spotkania nie wypadły najlepiej, to z czasem stworzyli cudowną paczkę. Każdy czymś się wyróżnia, ma inne przekonania, ale razem tworzą piękną przyjaźń.

W tej historii pojawia się jeszcze jeden bardzo ważny bohater. A jest nim Russell Bennett, czyli pierwsza, potajemna sympatia River, i nie tylko jej. Nie tylko jej, bo jeszcze moja. Jego nie da się nie pokochać. Niemal od pierwszych sytuacji z nim w roli głównej, wiedziałam, że skradnie moje serce. Jego osoba to po prostu usposobienie mojego ideału i jeżeli mój przyszły chłopak taki nie będzie, to go nie chcę. Czytając, dosłownie uśmiechałam się jak głupia i piszczałam. Nie ważne czy to był jakiś słodki moment, czy suchar.

CORC to książka, która ma specjalne miejsce w moim sercu. Jest nie tylko świetną rozrywką, ale przekazuje też wiele wartości. Uważam, że historię River powinna przeczytać każda nastolatka, oczywiście starsi również! Odnajdziecie tutaj swój dom, tak jak ja, i zakochacie się w stylu pisania Mileny. Po prostu musicie poznać tej historię!

Nikomu,...

ig. przeczytany

O tej pozycji słyszałem już jakiś czas temu na wattpadzie, dlatego kiedy tylko była możliwość zrecenzowania to bez wahania ją wziąłem. Troszeczkę się bałem, bo tam naprawdę wziąłem ją w ciemno i powiem wam, że moje obawy nie sprawdziły się w żadnym stopniu.
Świetnie się bawiłem! Losy River Conway sprawiały, że moje emocje sięgały szerokiego uśmiechu i smutku, co przede wszystkim pod koniec, ale to zaraz.
Chciałbym zaznaczyć fakt, jak bardzo ta pozycja jest kreatywna. To był jeden z główniejszych powodów, które „ciągnęły” mnie dalej.

Niebanalne, proste, twórcze i kreatywne.
To pare słów odzwierciedla to, co działo się w tej książce.
Relacja Russela i River była specyficzna, a za razem prosta. Tak wiem, że to się nie łączy ze sobą, ale nie ma innego określenia. Powiem w skrócie, cieszyłem się, że ta relacja przebiega w taki, a nie inny sposób haha
Koniec książki. Milena co to za polsat, przepraszam bardzo. Potrzebuje przez to drugiego tomu na WCZORAJ!! Nie moge się doczekać co się stanie dalej i jak to się wszystko potoczy.
Jeśli jeszcze mowa o końcu, to dodatek był mega! Idealne „oderwanie się” od przemyśleń dotyczących mętliku, który dział się w mojej głowie. Bardzo fajnie się go czytało, znając choć małą cząstkę…
ale czego, to już musicie sami przeczytać.
Polecam!

[współpraca reklamowa]

ig. przeczytany

Nie miałam żadnych oczekiwań, a znalazłam książkę, która wskoczyła do topki moich ulubieńców!
Historia River jest przepełniona przyjaźnią, miłością i mocnymi, bardzo rodzinnymi więzami, których nikt nigdy nie przetnie. Uwielbiam w tej książce dosłownie każdego! Zaczynając od River, Charliego, Sally, Russella, Logana, Vincenta, Raya, Isaaka i Liama kończąc na klapku czy Ellie.
Zacznę od tytułowych czterech ojców River Conway. Gdybym miała wybrać ulubionego wahałabym się między Loganem a Ray’em chociaż każdy był cudowny. Każdy miał inny charakter i inne podejście do wychowania dziewczynki, ale to właśnie czyni każdego z nich wyjątkowym!
Przyjaźń, czyli coś co przewija się przez całą pozycję. Pierwszy był najzabawniejszy Charlie. Później Sally i Liam. Początek każdej znajomości był wyjątkowy co bardzo mi się podobało!
RUSSELL SKRADŁ MOJE SERCE! Boże ich relecja była tak cudowna! Czułam te wszystkie motylki w brzuchu tak jak główna bohaterka! Dawno nie czytałam tak dobrze napisanego wątku romantycznego. Brawa dla autorki!!
Jeśli szukacie młodzieżówki o mocy przyjaźni i rodziny, a także pierwszych miłościach to błagam czytajcie!

,,W końcu byli rodziną. I to taką z wyboru."

☆ Przychodzę do was z nową recenzją. Dzisiaj chciałabym wam przedstawić książkę Mileny Grabowskiej ,,Czterech ojców River Conway". Opowiada ona o znajdowaniu przyjaźni i miłości.

☆ Autorka przedstawia nam nastolatkę wychowywaną przez czterch ojców, która wkracza w mury liceum. Dziewczyna zaczynając liceum ma nadzieję znaleźć przyjaciół, lecz już pierwszego dnia w szkole łamie nos chłopakowi, który obraził jej rodzinę. River wie, że postąpiła źle, ale za nic w świecie nie pozwoli wyśmiewać jej rodziny. W trakcie czytania możemy lepiej poznać River i jej ojców oraz łączące ich relacje.

☆ Autorka przedstawia nam cztery odmienne rodzaje miłości rodzicielskiej. Każdy z ojców kocha River na swój sposób i każdy z nich oddałby za nią życie gdyby była taka potrzeba. Książka jest wypełniona po brzegi różnorodnymi motywami, takimi jak miłość, przyjaźń, dorastanie.

☆ CORC jest najbardziej komfortową książką jako udało mi się ostatnio przeczytać. Śmiało mogę powiedzieć, że czytając ją poczułam się jak w domu. Milenie udało się stworzyć książkę, która stała się MOIM DOMEM.

☆ Książka jest przyjemna w czytaniu. Pomaga zapomnieć o problemach, z którymi się obecnie zmagamy i przenieść się do innego świata. Czytało mi się ją bardzo szybko.

☆ Naprawdę polecam przeczytać może dla kogoś również stanie się domem.

Ig: zaczytana_maja_books

,,W końcu byli rodziną. I to taką z wyboru."

„Czterech ojców River Conway” to zdecydowanie jedna z piękniejszych książek, jaką kiedykolwiek miałam okazję czytać. Ta historia otula niczym ciepły koc, a czytając o River i jej nieco zwariowanych ojcach czułam się jak w domu.

„To boli. Boli, ale nie trwa wiecznie. Jedynym rozwiązaniem jest danie sobie odrobiny czasu. Przeczekanie.”

W tej książce nie znajdziecie niczego udawanego czy wyidealizowanego. Możecie się za to spodziewać historii o dojrzewaniu, które jest burzliwe i pełne niedopowiedzeń ale także o rodzinie, pierwszej miłości i przyjaźniach, które mogą zacząć się w dość nietypowy sposób.

Książka napisana została bardzo lekkim, przyjemnym stylem, który idealnie oddaje nastoletni klimat tej historii. Nie brakuje tutaj dobrego humoru, co jest głównie zasługą Isaaka i Charliego.

„ - Bo wie, że jeśli wsadzi cię za kratki, to na wolności wciąż będzie trójka twoich przyjaciół. I żaden z nich mu nie odpuści.
- Braci.
- Hm?
- Na wolności zostanie trzech moich braci.”

Czterech Ojców, czyli Logan, Issac, Ray i Vincent są niesamowicie ciekawymi bohaterami. Każdy z nich jest zupełnie inny, a jednocześnie tworzą przyjaźń piękną, wartościową i nierozerwalną. Niejednokrotnie pokazywali, że są w stanie wskoczyć za siebie w ogień, a dodatek z ich nastoletnich lat idealnie dopełnia ich historię.

„River uslyszała brawa i gwizdanie dobiegające z miejsc dla
widzów. Gdy spojrzała tam, gdzie rozbrzmiewały najgłośniejsze oklaski, zobaczyła Russella.”

Czytając o początkach miłosnych River i Russella, czułam ciepło rozchodzące się po całym moim ciele. Byli tak przeuroczy 💗Uwielbiam tę dwójkę!!

Nie mogę nie wspomnieć o przyjaciołach głównej bohaterki. Charlie, Sally i Liam skradli moje serce. Ich początki były nietypowe, ale połączyło ich coś pięknego. Wspierają się wzajemnie, miło spędzają czas oraz bawią się i uczą.

Z ogromną niecierpliwością czekam na drugi tom powieści! Jestem strasznie ciekawa dalszych losów River. 💙

W tej książce nie znajdziecie...

Jeden organizm podzielony na cztery jednostki
Hej, hej ! Jak tam wasza majówka ? My nadrabiamy zaległości książkowe i staramy się również nadrobić książki do recenzji. Dlatego dzisiaj przychodzimy do was ze wspaniałą nowością dla młodzieży. Pozycją od której się nie oderwiecie. A mowa o książce "Czterech ojców River Conway".
"To były ich języki miłości. Cztery różne, a tak bardzo od siebie zależne. River czasem pozwalała sobie na myśl, że jej ojcowie to jeden organizm podzielony na cztery jednostki."
River Conway to normalna nastolatka, która ma niezwykłą rodzinę ! Wychowuje ją bowiem czterech ojców. Logan jest jej biologicznym ojcem, natomiast Vincent, Ray i Isaak to jego przyjaciele, którzy znają River od maleńkiego dziecka i razem z Loganem pomagali wychować dziewczynę, przez co stali się dla niej jak ojcowie. Ale wyobraźcie sobie życie nastolatki z czterema ochroniarzami przy boku. Ileż przezabawnych sytuacji taka rodzina musi mieć.
Przyznamy się szczerze,że początek książki nas nie zachęcił. Nie mogłyśmy przez nią przebrnąć, nie zachęcały nas do tego początkowe dłuższe opisy. Jednak ! karta po kartce, strona po stronie zaczęłyśmy wczuwać się w życie River aż po prostu pokochałyśmy tę pozycję i już nie możemy doczekać się kontynuacji.
Bardzo podoba nam się sama koncepcja opowieści, bo czterech ojców i nastolatka, to taka trochę mieszkanka wybuchowa. I taka właśnie była ta historia - zaskakująca, przezabawna i dosłownie niezwykła, gdyż wcześniej nie spotkałyśmy się z takim schematem opowieści.
Fabuła książki to splot przezabawnych czasem nawet pouczających sytuacji z życia nastolatki, prosta, ale bardzo bardzo ciekawa historia.
Książkę czyta się lekko, szybko i przyjemnie. Wydaje nam się,że ten początek jest trochę bardziej rozbudowany opisowo, może ze względu na poznanie głównych bohaterów, same nie wiemy 🤷
Jest to opowieść zarówno dla młodzieży, jak i dla osób troszkę starszych, każdy znajdzie tam coś dla siebie. Jeżeli lubicie powieści o życiu nastolatków to ta historia jest dla was.
Jest to dosyć komfortowa opowieść. Można się przy niej zrelaksować i zatracić. To jest ta powieść, którą się pochłania czytając.
Uwielbiamy bohaterów tej pozycji. Są to osoby o dobrych charakterach, bardzo pozytywne, takie do polubienia. Sama River jest dziewczyną, która pomimo swojego młodego wieku, lekkiego roztrzepania i ktorą wychowuje czterech ojców jest bardzo życzliwą i mega pozytywną postacią, jak to zostało napisane w książce jest takim postaciowych spoiwem.
Jeżeli, więc chcecie poczytać niezwykłą historię o dziewczynie, która próbuje przetrwać z czterema ojcami, to polecamy wam tę zabawną powieść. Warto :)

Jeden organizm podzielony na cztery jednostki
"To były ich języki miłości. Cztery różne, a tak...

• Nie posiadam
  • Mam w papierze