I Wanna Fall. Bright Side

Okładka książki I Wanna Fall. Bright Side Aleksandra Nil
Okładka książki I Wanna Fall. Bright Side
Aleksandra Nil Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Die (Aleksandra Nil) (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Die (Aleksandra Nil) (tom 1)
NieZwykłe
2023-11-08
2023-11-08

fantastyczna!!

fantastyczna!!

Książka naprawdę bardzo mnie wciągeła, już od pierwszych stron czułam że to będzie coś co polubię.
Opowieść Leei i Raisa była taka piękna że drugiej takiej samej nie znajdziesz. W ich przygodach było dużo adrenaliny a strony przelatywały mi przed oczami. Bardzo mi się spodobało to że jest dużo wyścigów samochodowych w których też jest dużo akcji, a cała fabuła była po prostu genialna.
Polecam każdemu te znakomitą książkę

zaskoczyła mnie w miarę pozytywnym znaczeniu. Niestety nie rozumiem, czemu powstał taki hype na nią.
· Książkę czyta się w miarę szybko, ALE sceny są opisane w sposób: dziennikowy. Brak większych opisów, przez co wszystko wydaje się płaskie.
· Sceny 18+ są napisane naprawdę słabo. Czytając człowiek odczuwa niesmak… Natomiast opisy ich są dość ubogie, szczerze czułam się, jakbym czytała randomowy notatnik na wattpadzie, gdzie występują tylko takie sceny.
· Niektóre konwersacje czy teksty bohaterów wręcz przypominały teksty dzieci (takich młodszych...). Ich poziom był niestety niski.
· Dlaczego ojciec głównej bohaterki nie powiedział nic więcej Emmie? Został pokazany, jako niby mądry, bo pracuje itd, ale jeśli chodzi o żonę to nie był w stanie jej powiedzieć czegoś głębszego?
· Pomysł wydaje mi się, że świetny. Tyle że ilość imprez przytłacza. Ewidentnie jest tego za dużo- staje się to nużące…
· A jeśli chodzi o plusy tej pozycji, to:
Raise jest hociakiem (ALE do momentu w którym zerwał całkowicie z Heather - nie byłam w stanie go zrozumieć. Leciał na inną laskę “będąc w związku”. Z drugiej strony jest to męczące, gdy po tych 500 stronach główna bohaterka wciąż nie wie o nim za dużo, ale też ciągle jej na tym zależy)
- Są romantyczne momenty - jak ta z różami
- Są w miarę krótkie rozdziały
Playlista jest wpleciona w historię
- A czytając ją możemy poczuć vibe tych wyścigów - chociaż z początku możemy mieć przeciwne zdanie na ten temat.

Chcecie wiedzieć, jak się czuję po skończeniu ,,I wanna fall. Bridge side”? Jakby ktoś zabrał mi duszę. Myśli, mowę i całą mnie. Jakby ktoś zabrał mi wszystko z mojej głowy, bo po skończeniu ,,I wanna fall” jest tam tylko pustka.

Poważnie, pierwszy raz od dawna jakaś książka w takim stopniu wyssała ze mnie wszystkie emocje, uczucia i myśli. Dosłownie wszystko. Pierwszy raz od dawna podczas czytania książki byłam tak zaaferowana akcją, że nie zważałam na czas, a świat wokół mnie przestać istnieć. Pierwszy raz od dawna po skończeniu książki byłam jak oniemiała i nie wiedziałam co dalej ze sobą począć.

,,I wanna fall” kupiło mnie wszystkim. Fantastycznym stylem pisania, sposobem wprowadzania dialogów, nie za długimi opisami, ciętym językiem, śmiesznymi sytuacjami, świetnie wykreowanymi bohaterami, wątkiem wyścigów samochodowych... i mogłabym tak wymieniać dalej, bo plusów tej książki jest niezliczenie wiele, a ja uwielbiam każdy z nich.

Zdecydowanie drugim imieniem tej pozycji jest adrenalina. Jej niebezpieczny urok pochłonął mnie od samego początku, sprawiając, że nie było mowy o chwili oddechu. O choćby momencie oderwania się od akcji. ,,I wanna fall” zupełnie mnie zahipnotyzowało, przez co, podczas czytania, czułam się jak otumaniona. Łaknęłam kolejnych stron w oczekiwaniu na kolejne wydarzenia i dreszczyk emocji.
Ogromną robotę robią tu sami bohaterowie, którzy są po prostu fantastycznie wykrawani, ale na ogromny apluas zasługuje motyw wyścigów samochodowych. Przysięgam, do czasu kiedy przeczytałam książkę Oli, nie wiedziałam, że można wywołać we mnie jednocześnie tyle emocji. Od strachu, przez śmiech do płaczu. Gdzieś pomiędzy tym były jeszcze zachwycenie, uwielbienie i ogromne zafascynowanie Raisem.

Relacja chłopaka i Leei jest po prostu w punkt. Co tu dużo mówić. Jest nutka nienawiści, jest flirt, poważne rozmowy, radosne chwile, zazdrość, zaborczość a do tego chwile uniesień. Czyż nie przepis na związek idealny?
Ich relacja jest mocno pokręcona i skomplikowana, jednak ma swój urok, który nie raz łapię czytelnika za serce. Ich uczucia wymagają wiele wyrzeczeń i poświęceń, ale nie jest to przeszkodą, by oboje tworzyli coś wyjątkowego i niepowtarzalnego.

Nie znajdziecie drugiej takiej książki jak ,,I wanna fall”. Nie znajdziecie tej adrenaliny, tylu emocji, tak cudownych bohaterów i wielu zwrotów akcji, które powalą was na łopatki. ,,I wanna fall” przyciąga swoją oryginalnością, a kiedy będziecie już w jej sidłach, nie dacie rady wyjść z nich cało.

Meeega fajna mogło by się dziać więcej ale jest super nie mogę się doczekać kiedy kupię 2,3 część

Co za zakończenie! 🤯
Świetna książka pod względem opisania bohaterów, rozkręcenia akcji i trzymania w napięciu. 10/10!

Ale te błędy...
"Już się martwiłam się, że...." Albo
"kiwnął w stronę budynku, który po zewnętrznej stronie budynku miał schody..." wystarczyłoby 'który po swojej zewnętrznej stronie' + Pisanie imiona raz z dużej raz z małej litery...
Nikt nie czytał tej książki przed wydaniem? :))

Co za zakończenie! 🤯

Ale te błędy...
"Już się martwiłam się, że...." Albo
Nikt nie czytał tej...

Szybkie samochody, nielegalne wyścigi i niegrzeczni chłopcy. To mieszanka wybuchowa ale jeśli wiąże się to też z miłością i demonami przeszłości okazuje się to bardziej pokręcone.
Mówi się,że łobuz kocha najbardziej a dziewczyny do takich lgną ale czy jest to warte zachodu? Czy związek z kimś kto może mieć każdą i w każdej chwili może zranić ma sens? Przekona się o tym Lea, która przyjeżdżając na studia poznaje kolegów swojego brata. Dziewczyna dość szybko wciągnie się w ich świat i będzie się jej to bardzo podobało tym bardziej,że nie ma przy sobie matki, której wiecznie coś nie odpowiada. Lea chce zawalczyć o siebie by móc w końcu żyć tak jak ona chce a nie tak jak żyć powinna według jej rodziny. Czy to dlatego tak szybko weszła w ten świat? Czy będzie to dla niej dobre i czy zdoła pomóc temu, którego nawiedzają demony z przeszłości?

Jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością tej autorki i byłam dość sceptycznie do tego nastawiona. Natomiast
bardzo wciągnęłam się w tą historię i głównych bohaterów, którzy choć tak różni to łączy ich bardzo wiele. Przeczytałam ją w 2 wieczory więc to świadczy też o tym jak bardzo wciąga swoich czytelników. Już nie mogę doczekać się kolejnej części gdyż skończyła się tak,że pozostawiła mnie z wieloma pytaniami i ciekawością co będzie dalej.

Właśnie skończyłam czytać część drugą i chciałabym się wypowiedzieć na temat pierwszej, ponieważ w istocie męczyłam się trochę czytając ją była miejscami bardzo płytka i prosta bohaterowie bezbarwni. Ale zabawa zaczyna się dopiero w drugiej części jeśli ktoś się zastanawia się czy warto uważam że jak najbardziej. Polecam sięgnąć za równo po 1 jak i po 2 część.
Chciałabym się przyczepić jeszcze do jednej rzeczy jako samochodziara a mianowicie myślałam że jednym z wątków głównych będą wyścigi i samochody natomiast czuje niedosyt trochę w tej kwestii i zastanawia mnie również dlaczego na okładce znajduje się r34 skoro w książce nie było najmniejszej wzmianki o nim pojawił się jedynie r35 więc jakoś tak osobiście okładka mi nie siedzi ale to już moje osobiste wymysły.

Chciałabym...

Uważam że język w książce jest naprawdę ubogi i prosty. Czytając to miałam wrażenie jakbym czytała swoje opowiadania z podstawówki,a pisarka nie jestem.

Relacja między bohaterami była też bez większych emocji, nie czułam tego przyciągania między nimi.
Teksty, które były wypowiadane między nimi, również były bardziej żenujące, niż urocze.

Dziejące się wydarzenia moim zdaniem nie miały rozwinięcia. Akcje za szybko przeskakiwały między sobą.
Książka jest o wyścigach a w książce była ich naprawdę niewielka ilość. Opisy tych wyścigów były bardzo okrojone i czuć było niewiedzę.
Pomysł wydawał się naprawdę dobry, historia Raisa była ciekawa, można było ją na wiele lepszych sposobów pokazać i naprawdę się nim przejęłam. Lea natomiast bardziej irytowała niż skradła serce.
Z ciekawości druga część przeczytam ale nie mam dużych oczekiwań.

Dziejące się wydarzenia moim...

KOCHAM. Kocham tą książkę, Raise to mój nowy mąż. Fabuła fabułuje pozdrawiam.

KOCHAM. Kocham tą książkę, Raise to mój nowy mąż. Fabuła fabułuje pozdrawiam.

• Do kupienia