Osada

Skarpa Warszawska
2023-11-08
2023-11-08
literatura polska kryminał Karkonosze zbrodnia Mara śledztwo Archiwum X

Fabuła ciekawa ale wg mnie słabo rozwinięta. Kto zabija można się domyślić dość szybko.
Książka w sam raz na raz

Książka w sam raz na raz

A
Ocena tej książki to jedno słowo
P E T A R D A

A
Ocena tej książki to jedno słowo
P E T A R D A

Bardzo fajnie się czytało, ale zakończenie "trochę" naciągane.
Mimo to, polecam.

Bardzo fajnie się czytało, ale zakończenie "trochę" naciągane.
Mimo to, polecam.

Trochę przekombinowane zakończenie, za dużo trupów

Trochę przekombinowane zakończenie, za dużo trupów

Słowiański demon "pizga" złem, powoli mam alergię na wciskanie słowiańskich motywów bez ładu i składu do wszystkiego gdzie przydałby się klimat grozy. Na szczęście ten wątek szybko zarzucono (to po co się w ogóle pojawiał). Potem była powolna mroczna kryminalna historia, no i po co te dorabiane współczesne niewiarygodne zakończenie? Środek na 7.

Ciekawy i zaskakujący thriller.

Ciekawy i zaskakujący thriller.

Bardzo solidny kryminał. Porządnie napisany i porządnie wymyślony.

Bardzo solidny kryminał. Porządnie napisany i porządnie wymyślony.

Ma swój klimat, trzyma w napięciu i ma nieoczekiwane zakończenie. Czegóż chcieć więcej od kryminału?

Opowieść dobrze się czyta, a zakończenie jest dosyć filozoficzne, jak na kryminał.

Jedna z lepszych książek, które ostatnio czytałam. Jest styl...jest realne zarysowanie charakterów...jest intryga! Polecam!

• Audiobooki