Marionetka

Sylwia Bies Wydawnictwo: Wydawnictwo Vectra kryminał, sensacja, thriller
Wydawnictwo Vectra
2024-05-17
2024-05-17

Znalezione zostają zwłoki młodej dziewczyny, a jej synek znika. Bliscy ofiary są przekonani, że były mąż ją zabił i porwał ich dziecko. Mamy więc poszukiwania chłopca i odpowiedzi na pytanie, dlaczego kobieta zostaje zabita. Czy to rzeczywiście były mąż zabił? Dużo tutaj jest powrotów do przeszłości, kiedy Julia była jeszcze nastolatką. Trochę tu powieści obyczajowej, ale dopiero pod koniec zrozumiemy dlaczego autorka opowiada wcześniejsze wydarzenia z życia młodej kobiety.
Jak zwykle Sylwia Bies daje nam ciekawą historię, gdzie nie wszystko jest takie, jakie wydaje nam się na początku 🙂

"Marionetka"
Sylwia Bies

W mieszkaniu zostaje znaleziona martwa kobieta. Ojciec ofiary dramatycznie oprócz mordercy, poszukuje porwanego wnuka.
Wszystko wskazuje, że winnym zbrodni i porwania jest mąż denatki.
Jaka okaże się prawda?

W książce poznajemy losy Julii.
Jej przyjaźni z Agnieszką oraz związek z Patrickiem. Towarzyszymy jej również przy odkryciu prawdy o swojej rodzinie.
Wszystkie te zdarzenia z przeszłości mają duży wpływ na ukształtowanie dziewczyny.

"Marionetka" jest to powieść o manipulacji idealnej. Pełna mrocznych sekretów i ukrywaniu swojego prawdziwego ja.
Historia jest opowiadana z perspektywy równych osób, co daje nam nie raz mylne wrażenie odbioru rzeczywistości.
Co prawda w pewnym momencie można się było domyśleć jak zakończy się cała sprawa, jednakże to był udany czas z lekturą.
Dziękuję @malyksiaze11 za polecenie 🥰

Moja ocena : 8/10
#recenzja #book #booklover #bookstagrammer #bookstagram #bookstagrampl #czytambolubie #czytamkryminaly #czytamthrillery #thriller #kryminał #rybnik #rybnikczyta #pijackawe_czytam #parabookstagrama #atrament_mroku #myszaczyta

"Marionetka"
Sylwia Bies

Wszystko wskazuje, że winnym zbrodni i porwania jest mąż denatki.
Jaka okaże się prawda?

W książce poznajemy losy Julii.

Po nudnym i nużącym moim zdaniem "Cyklu Kamienieckim" przypomniałem sobie dlaczego tak chętnie sięgałem po poprzednie książki autorki! Troche męczy zaburzona chronologia i początkowo ciężko się połapać w "czasach" ale później jest już "z gorki". Fajna historia!

Wynudziłam się niemiłosiernie, pozycja zdecydowanie nie dla mnie

Wynudziłam się niemiłosiernie, pozycja zdecydowanie nie dla mnie

Mocna książka, mocny odbiór. Słuchałam audiobooka w rewelacyjnej interpretacji Mikołaja Krawczyka. Książki słucha się z otwarta buzią i chłonie każde słowo. Historia mroczna, pogmatwana i rewelacyjnie opisana, polecam.

„Wszyscy jesteśmy marionetkami wiszącymi ponad oceanem szaleństwa” - Alexander Gordon Smith

📚 „Marionetka” @sylwia.bies.autorka
✒️ @wydawnictwo_vectra

Jak opisać tę książkę, żeby nie zdradzić Wam zbyt wiele? Jak wyrazić emocje, które mi przy niej towarzyszyły?

Ojciec znajduje ciało swojej córki.
Jego wnuka przy niej nie ma.
O zbrodnię i porwanie dziecka podejrzewany jest były mąż kobiety.

I tu właśnie zaczynamy brać udział w spektaklu z marionetkami…
Wchodzimy w umysły bohaterów, poznajemy ich dzieje, myśli, pragnienia. Wszystko po to, żeby znaleźć się w tym jednym punkcie - nad ciałem tej młodej kobiety.

Kto pociąga za sznurki?
A kto tańczy, jak mu zagrają?

Targały mną emocje. Raz współczułam, raz byłam zła. Były momenty, że zastanawiałam się, czy to książka dla mnie. Ale Sylwia Bies zrobiła to, co zawsze - manipulowała historią, żeby na koniec zrzucić prawdziwą bombę 💣

Przejmująca do bólu, nie pozwala o sobie zapomnieć.
I nasuwa się pytanie - Czy to na pewno ja pociągam w swoim życiu za sznurki?

📚 „Marionetka” @sylwia.bies.autorka
✒️ @wydawnictwo_vectra

Ojciec znajduje ciało swojej córki.
Jego wnuka przy niej nie ma.
O zbrodnię i porwanie dziecka podejrzewany...

Zapowiada się nieźle napewno będzie zaliczona przeczytana przeze mnie

Zapowiada się nieźle napewno będzie zaliczona przeczytana przeze mnie

Lubicie thrillery psychologiczne?

Historia rozpoczyna się w momencie, gdy Grzegorz znajduje ciało swojej zamordowanej córki, a do tego nie może odnaleźć swojego wnuka. Ze strony najbliższych osób zamordowanej podejrzenia padają na byłego męża, który już wcześniej bywał wobec niej agresywny. Tak więc rozpoczynają się poszukiwania mordercy oraz porywacza.
Jednak to nie wszystko. Historia ma też swoje drugie dno. Wieloletnia przyjaźń Agnieszki oraz Julii opierała się na solidnym fundamencie, który nie mógł ujrzeć światła dziennego dosłownie za wszelką cenę.

Historia przedstawia idealny obraz potęgi manipulacji, rodzinnych sekretów, tajemnic i ich konsekwencji.
Bieg wydarzeń nie jest tak oczywisty oraz schematyczny, jakby można było przypuszczać, wręcz przeciwnie jest zaskakujący oraz nieprzewidywalny. Każda z postaci jest wyjątkowa i wartościowa oraz wnosi swoje przysłowiowe pięć groszy do całej historii.
Mimo, iż lektura jest wstrząsająca, to jest również po prostu niesamowita i nie można się od niej oderwać.
Po przeczytaniu nie mogłam uwierzyć w zakończenie.
Serdecznie polecam.

Lubicie thrillery psychologiczne?

Jednak to nie...

Ależ byłem ciekawy końca. Książka pełna tajemnic. To jedna z tych "czyta się sama"
Jeszcze rozdział i odkładam.....
Bardzo polecam.

Jeszcze rozdział i odkładam.....
Bardzo polecam.

"Marionetka" to najnowsza książka Sylwii Bies i cały czas się zastanawiam jak by tu Wam o niej opowiedzieć nie zdradzając żadnych szczegółów, żeby nie popsuć Wam tych mega wrażeń podczas lektury.

W książkach Autorki zaczytuję się już od kilku dobrych lat i za każdym razem ogromnie mnie zaskakuje. Jestem tak dumna, że po raz kolejny mogę patronować jej powieści, bo to jest kolejna petarda, która niejednego zmiecie z powierzchni ziemi.

W "Marionetce" jest to za co kocham zanurzać się w świecie przedstawionym przez Bies. Wszystko wydaje się być takie oczywiste, jestem przekonana, że pozjadałam wszystkie rozumy ale i tak w środku wiem, że Sylwia zrzuci na mnie taką bombę, że ciężko się będzie pozbierać.

Bardzo doceniam za psychologiczny rys bohaterów, który z książki na książkę jest coraz lepiej dopracowany mimo, że wydaje mi się za każdym razem, że lepiej już się nie da.

Cechą wspólną powieści jest to, że zazwyczaj nie jestem w stanie polubić głównych bohaterów ale nie uważam tego za minus, ponieważ jest to już chyba taki znak rozpoznawczy dla mnie, że to książki Sylwii. I mimo, że nie pałam do nich miłością to i tak bardzo emocjonalnie za każdym razem przeżywam to, co dzieje się na kartach powieści.

Po raz kolejny będę zachwycać się jej pięknym stylem, który płynie w mej głowie w sposób lekki ale wręcz władczy,bo to on rządzi moimi myślami dopóki nie skończę czytać a kończy się w mgnieniu oka. To autentycznie ta historia od której nie da się oderwać. Sylwia zaczyna "Marionetkę" od wielkiego boom a później nie jest wcale spokojniej. To jest taka opowieść, która jak dla mnie będzie równie cenna, kiedy podejdę do niej drugi raz, żeby śmiać się z siebie i dostrzegać smaczki, które w euforii pierwszego czytania mi umknęły, bo teraz kiedy znam zakończenie będę to wszystko na pewno odbierać inaczej.
A zakończenie jak dla mnie było ogromnie zaskakujące i połączyło wszystkie fakty, zarówno te które mi pasowały jak i te, których nie polubiłam z tymi, których nie zauważyłam lub pominęłam bo wydawały się mało istotne w jedno wielkie booom. Przez tę historię się płynie mimo trudnych tematów, jakie Autorka porusza. Przyjmuje się do serducha każde słowo, wierzy we wszystko by na koniec przekonać się jak umiejętnie wręcz mistrzowsko Bies nas zmanipulowała 😉

Dziękuję za to, że po raz kolejny dała mi książkę, która ma niejedno dno, która nie jest prosta i przewidywalna, która wywołuje przeróżne emocje w sercu i której nie zapomnę i chcę do niej wracać.

Zasłużone 10/10 🌟

• Przeczytane 2024