Serce pełne kwiatów. Flowerheart

2024-05-08
2024-05-08
2023-03-14
Agnieszka Myśliwy

nie za często czytam książki fantastyczne jednak ta ogromnie do mnie przemówiła.
Bardzo podoba mi się motyw enemies to lover zawarty w książce jak również magia bohaterki ,którą możemy znaleść w tej powieści.
elementy kwiatowe dodają temu klimat a odbudowywanie „zardzewiałej” miłości sprzed lat idealnie się z nim łączy. Napewno jako przykład do naśladowania można wziąć zawziętość Clary po odwiedzinach rady. Musi ona uważnie kontrolować moc by nie zrobić nikomu krzywdy i nie stracić jej bez powrotnie.
Każdego zachęcam do przeczytania bo naprawdę warto! jedna z lepszych jednotomówek jakie czytałam!

Już na początku muszę wspomnieć, że świat wykreowany w tej fantastyce był cudowny. Gdy tylko zaczęłam czytać tą powieść, czułam magię oraz kwiaty. Na początku książki, gdy tylko został poruszony temat Xaviera, zrobiło mi się przykro. Współczułam Clarze, ponieważ jej przyjaciel z dzieciństwa ignorował ją przez 5 lat, a nagle pojawił się u niej w domu.

Jest to lekka fantastyka, która moim zdaniem jest dobra na zaczęcie swojej przygody lub przekonaniem się do tego gatunku!

Podobało mi się to, że główna bohaterka nie ogarniała magii, przez co mogliśmy poznać bliżej ćwiczenie i zapoznawanie się z magią! Jednak gdy jej magia była nieokiełznana, zraniła swojego ojca i przez całą książkę zmagała się z tym, jak go uzdrowić. Czy jej się udało? Tego dowiecie się gdy przeczytacie „𝑺𝒆𝒓𝒄𝒆 𝒑𝒆𝒍𝒏𝒆 𝒌𝒘𝒊𝒂𝒕𝒐𝒘". Główna bohaterka miała „parzący” dotyk. I to było niesamowite! Mroczne tajemnice Xaviera - I love it! Był to jeden z głównych wątków tej książki i podobało mi się to, że tak naprawdę było to ciągnięte przez całą książkę, chociaż już w połowie poznaliśmy co nie co jego tajemnicy. Swoje tajemnice miała też matka Clary - Imogen, która być może rzuciła klątwę na swoją córkę.

𑁍Bohaterowie zostali dobrze wykreowani. Momentami irytowała mnie Clara - czyli główna bohaterka. Była bardzo impulsywna i jeżeli np. Xavier nie mógł jej w czymś pomóc, wściekała się. Cała kreacja Rady była naprawdę świetna!

𑁍Styl pisania był wręcz idealny do takiego typu fantastyki. Magicznej, baśniowej i „kwiatowej” (uznajmy, że można to tak opisać). Autorka ma idealne pióro do baśniowych historii.

[współpraca reklamowa]

Jest to lekka...

Jeżeli szukacie książki, która jest przepełniona magią, zaklęciami, zapachami i kwiatami to powinniście przeczytać ,,Serce pełne kwiatów"!

Od początku bardzo polubiłam się z główną bohaterką. Jest ona odważna, dąży do swoich celów i mimo demonów w swojej głowie, które podpowiadają jej niemiłe słowa ona je przezwycięża.
Jest to typowa silna główna bohaterka i bardzo polubiłam ją za jej cechy.
Poza chęcią niezależności Clara ma dobre serce, dba o swojego tatę i chce przezwyciężyć zło.

Xavier.. co o nim dużo mówić..? Uwielbiam go! Wątek romantyczny, który przeplata się w książce między bohaterami został przedstawiony w idealny sposób. Widać, że bohaterowi zależy na swojej dawnej przyjaciółce z dzieciństwa i chce dla niej jak najlepiej. Jest on niezależny i lubi osiągać to co sobie zaplanuje.

Styl pisania autorki był bardzo prosty i przyjemny a każdą stronę pochłaniałam z ciekawością co będzie dalej. Akcja nie rozwijała się zbyt szybko ale dodawało to książce pewnego klimatu, szczególnie kiedy na jaw wychodziły pewne tajemnice..
,,Serce pełne kwiatów" ma wspaniały vibe i z pewnością będę sięgać po więcej książek z takimi motywami.

Jeżeli chodzi o minusy to uważam, że było w książce dość mało opisów dotyczących wyglądu bohaterów i czasami ciężko było mi sobie ich wyobrazić.

Fabuła książki opiera się na magii Clary, która nie potrafi nad nią zapanować i tym rani swoich bliskich. Xavier pomaga jej pracować nad swoją mocą ale na jaw wychodzą tajemnice, które pozwalają zrozumieć głównej bohaterce tematy, o których nie miała pojęcia.

Warto sięgnąć po tą przepełnioną magią, tajemnicami i nutą miłości książkę żeby poznać historię Clary!

[współpraca z Wydawnictwem Young]

Jest to typowa silna główna bohaterka i bardzo...

/ Współpraca Reklamowa- @wydawnictwoyoung /
🌸Serce pełne kwiatów- Catherine Bakewell
🌸@wydawnictwoyoung

4/5⭐

🌸Recenzja:
Przez kilkanaście pierwszych stron, męczyło mnie czytanie, ale już potem się rozkręciło i naprawdę wciągnełam się w tą książkę. Idealna lekka młodzieżówka 12+. Książka pokazuje jak ważne są relacje z rodziną. Relacja między Clarą a Xavierem jest urocza, rozczuliło mnie bardzo to jak uroczym uczuciem Xavier obdarza Clarę. Pomimo tego, że nie mieli kontaktu przez wiele lat potrafią ze sobą współpracować. Podsumowując, książka była naprawdę bardzo fajna godna polecenia.

/ Współpraca Reklamowa- @wydawnictwoyoung /
🌸Serce pełne kwiatów- Catherine Bakewell
🌸@wydawnictwoyoung

4/5⭐

🌸Recenzja:

RECENZJA "Serce pełne kwiatów Flowerheart" - Catherine Bakewell

4/5

[ współpraca @wydawnictwoyoung ]

Dawno nie czytałam fantastyki więc była to miła odskocznia od tego co czytam na co dzień.

Clara zrobi wszystko żeby uratować swojego ojca, na którego przypadkowo rzuciła klątwę. Zgadza się na warunki byłego przyjaciela - Xaviera, który nauczy ją zaklęcia wymagającego doskonałej kontroli.

W tej książce znajdziemy motywy takie jak zdrowie psychiczne, magia, parzący dotyk, cottagecore oraz mój ulubiony friends to enemies to lovers.

Na początku trochę trudno mi się czytało, bo tak mam zazwyczaj z tym gatunkiem. Później czytanie szło mi już coraz szybciej i milej.

Bardzo ciekawa i fajna młodzieżowa fantastyka z wątkami romantycznymi.

Wciągniecie się i nie zorientujecie gdy skończycie czytać! Ta książka umili Wam czas i nie pozwoli o sobie zapomnieć! POLECAM KAŻDEMU!!

RECENZJA "Serce pełne kwiatów Flowerheart" - Catherine Bakewell

4/5

[ współpraca @wydawnictwoyoung ]

Gdybym miała opisać ją jednym słowem to na pewno była by to BOTANIKA. Pełno w niej roślin i kwiatów aż można było poczuć ich zapach podczas czytania.

Clara posiada moc, jedna z silniejszych i tym samym jest ona nieokiełznana i trudna do kontrolowania. W momencie gdy rada jest gotowa spętać jej magię dla bezpieczeństwa…Clara staje się jeszcze bardziej zdeterminowana by kontrolować magię. W tym też zadaniu pomaga jej dawny stary przyjaciel…ale nie bez zapłaty, która będzie jednym z ważnych wątków tej książki.

Coraz bardziej doceniam książki w których pojawia się botanika…tyle pięknych kwiatów istnieje, że aż trudno uwierzyć i je spamiętać, a jakie one są piękne!
Sam tytuł nie jest tutaj bez znaczenia bo ma duże znaczenie dla historii Clary. Jest to jednotomowa pozycja więc autorka nieźle się natrudziła by zmieścić wszystko w jednej książce i jej się to udało!
Dużo emocji, kwiatów i uczuć!
Dajcie się porwać w głąb botaniki i magii 🩷🌺

Magia jaką posiada Clara odkąd pamięta była nieokiełznana, ale pierwszy raz stała się niebezpieczna. Gdy dotknęła ojca to rozkwitły trujące kwiaty w jego ciele. Jedną osobą, która może pomóc to Xavier, czyli były przyjaciel dziewczyny. Wszyscy wiedzą, że Clara zrobi wszystko dla ojca, dlatego pomoc chłopaka będzie miała swoją cenę…
Dlaczego nagle magia dziewczyny stała się niebezpieczna? Co będzie chciał Xavier od dziewczyny? Dlaczego tylko ON może pomóc?

~𝐊𝐢𝐥𝐤𝐚 𝐬łó𝐰 𝐨𝐝𝐞 𝐦𝐧𝐢𝐞~
Opis bardzo mnie zachęcił do przeczytania tego tytułu lecz sama książka mnie rozczarowała. Bardzo mnie nudziła i nie potrafiłam się w nią wkręcić. Wiem, że książka jest dla czytelników w wieku 12+, ale uważam, że jest pisana za prosto, przez co nudzi. Jest to fantastyka z wątkiem romantycznym, który nie był zły, ale totalnie nie wpadł w moje gusta. Wydanie książki jest bardzo ładne. Oddaje treść książki co jest bardzo dużym plusem! Motywy jakie znajdziecie to:
🌸friends to enemies to lovers
🌸klątwa
🌸magia, z którą ona sobie nie radzi
🌸tylko on może pomóc
🌸fantastyka
🌸wątek romantyczny
Tak jak wspomniałam ksiazka jest dla osób w wieku 12+, ale uważam, że czytelnicy w wieku 10+ na spokojnie mogą czytać!

𝐍𝐢𝐤𝐚𝐚♡

Dlaczego nagle magia dziewczyny stała się...

• Zainteresowana
  • Kolejne