Boże, Beata!

Okładka książki Boże, Beata! Mateusz Glen
Okładka książki Boże, Beata!
Mateusz Glen Wydawnictwo: Znak JednymSłowem literatura piękna
Znak JednymSłowem
2024-05-15
2024-05-15
literatura polska ciotka

Halo Beata ! Co tu się wydarzyło !

Powiem wprost, myślałam że to będzie nudna książka kolejnego tik tokera. Nie spodziewałam się fajerwerk. No i znowu się przekonuje, że zawsze trzeba dać każdemu szansę bo można się zdziwić i do każdej książki trzeba podejść bez emocji z tak zwaną carte blanche:)

Po przeczytaniu pierwszego rozdziału wiedziałam, że pokocham ciotkę miłością szczerOm i czystą jak łza 🙂

Tak bardzo była mi potrzebna taka historia, przy której bawiłam sie przednio !

Usiadłam, zaczęłam czytać i nie mogłam się oderwać, a uśmiech nie schodził mi twarzy przez większość czasu czytania. Co więcej, czytałam ją dwa dni do bardzo późnych godzin nocnych i nie mogłam się rozstać z Ciotką.

A co tu się wydarzyło… była u Elwirka zwana przez Ciotkę Rudą, a później i nawet Rudą Małpą bo wiadomo, rude to fałszywe i spodziewać się można po takiej tego co najgorsze. Był też Tadeusz Konieczny zwany Taryfowym Gburem, który miał „przygodę” z czarna kawą. No i nowe senatoryjne koleżanki Ropucha, Miotła i Parówka… czyli taki trochę ciechocinski gang… przeczytacie dowiecie się o czym mowa 🙂

Oprócz świetnie napisanej komedii mamy tutaj wątek mocno kryminalny. Wiadomo ciotka musi trzymać rękę na pulsie i strzec prawa przez co ląduje w nie małych tarapatach.

Książkę czyta się świetnie, szybko i chce się więcej i więcej. Jedynie trochę rozczarowało mnie zakończenie było jakby trochę mało przemyślane albo dopracowane, a może to ja miałam jakieś dziwne oczekiwania 🤔Jednak mam nadzieję, że @mateuszglen_official zbierze się szybko i napiszę kolejną książkę z przygodami ciotki ! Nie każ nam długo czekać !

Polecam ! Bawiłam się przednio! Dodam, ze powinno być na końcu książki dodane, ze wszystkie podobieństwa do osób z rodzin przypadkowe bo chyba większość z nas ma taką szalona ciotkę 😜

Halo Beata ! Co tu się wydarzyło !

Po przeczytaniu pierwszego rozdziału wiedziałam, że pokocham ciotkę...

A Ja żem Jej powiedziała Aśka Ty nie bądź syca...
Skoro już tego Glenia na Tik tokach i innych Tubach oglądasz toć Ty weź i kup co chłop (przebrany za babę) napisał.
Weszłam na ten Znak( naszych czasów) Księgarnia internetowa i się do kolejki jak po papier toaletowy w czasach słusznie minionych na tegoż kruka białego zapisałam.
Majówka po drodze była grill, kiełbaska, kieliszek i się doczekałam. Przyniósł donosiciel bestseller.
Najpierw w oknie na godzinę wystawiłam żeby Kryśka ta od Ryśka i Gruba Helka widziały jak Ja mam a one nie mają.
Jak już byłam pewna, że gul na odpowiednią wysokość wskoczył zasiadłam do czytania...
Książka bogata, błyszcząca a na okładce Ciotka jak malowana. Taka w istocie jest bo ten Leń 😹 toć Gleń przecież (czeski błąd, w zjadłabym knedlików) malował własnemy rencyma.
Ale do rzeczy toć nie okładka się liczy a środek.
A ten jest cudownie ciotkowy!
Toć się oderwać nie mogłam!
Zdzichu (mój jeszcze ślubny ale jak mi tak przeszkadzał tajemnice Ciechocinka z Ciotką odkrywać to już niedługo może być) się obiadu ni kolacji nie doczekał.
Taka to była literatura piękna, żem przestać nie mogła.
W każdym razie kupić warto bo korzyści z tego czytania ogromne kupa śmiechu, wzruszeń i nawet dreszczyk emocji jest,!
Strat miałam mało jedynie ten garnek w groszki co mi go Zdzichu przypalił jak chciał serdle zagotować.
Bilans na plus to warto, polecam.
P.S Pozdrawiam Bronke i Mańke z Zośką z Koła Gospodyń Kurwie Dolne.
P.S 2 Nie pozdrawiam Eulalii i jak jeszcze raz jej Krasata we Nasz jęczmień wlizie to na milicję zapodam!!!

A Ja żem Jej powiedziała Aśka Ty nie bądź syca...
Majówka po drodze była grill, kiełbaska,...

Ta jedna Ciotka wyjeżdża do senatorium. Oczywiście nie omieszka pouczać całej rodziny co mają robić pod jej nieobecność, jak dbać o jej paprotkę i pelargonie, jak Kubusiowi kroić pomidora na kanapki i nie omieszka wspomnieć że będzie dzwonić często 😂
Już w czasie podróży zawiera nowe znajomości. Poznaje Elwirę, z którą jak się okazuje będzie w jednym senatorium. Jednak Ruda, bo tak na nią mówi Ciotka, zaczyna zbudzić w niej niepewność i postanawia się dowiedzieć co tak naprawdę Elwira ma w planach.

Nie pamiętam ile razy miałam niekontrolowany wybuch śmiechu przy tej książce. Raz to się nawet popłakałam oczywiście ze śmiechu. Nie wiem czy pamiętacie Violettę z Brzyduli, ale powiedzonka Ciotki brzmią identycznie 😂 Zresztą jeśli oglądacie bohaterkę książki na Tik Toku to wiecie o czym mówię.
Jak dobrze wiecie moim głównym gatunkiem są kryminały i thrillery i w tej książce mały wątek kryminalny też jest. Całkiem nieźle poprowadzony.
Książkę przeczytałam w sumie w dwa popołudnia i to był świetnie spędzony czas. Ubawiłam się strasznie.
Co tu dużo pisać bardzo dobra książka jeśli chcecie sięgnąć po coś lekkiego z dużą dawką dobrego humoru.

Książka napisana prostym językiem, dlatego szybko się ją czyta. Podczas czytania przeniosłam se do Ciechocinka. Widziałam postacie i miejsca i czułam zapachy. Brawo!

Zajeżdża cringem

Zajeżdża cringem

Nie wiem czy to z mojej strony jakaś zamaskowana zazdrość influencerom ale fakt że ktoś z nagrywanych tiktoków robi sobie uniwersum na podstawie którego pisze książkę wprawia mnie w spory dyskomfort. I mocny cringe.
No ale cringe nie cringe, grunt że się sprzedaje...

No ale cringe nie cringe, grunt że się sprzedaje...

• Obyczajowe
  • Do kupienia
  • Do zdobycia (ebook)
  • Chcę mieć
  • Samodzielne
  • JUŻ JUŻ JUŻ

Dodaj cytat z książki Boże, Beata!