Reflection

literatura młodzieżowa
BeYa
2024-05-15
2024-05-15

Okładka książki W blasku Paula Ciulak, Agata Kaczmarek, Angelika Łabuda, Kinga Litkowiec, Agata Mania, Charlotte Mils, Dagmara Rek, Małgorzata Smolec
W blasku Paula Ciulak, Agata...
Okładka książki Love is you Angelika Łabuda, Kamil Niziński
Love is you Angelika Łabuda, Ka...

🪞🦋Reflection🦋🪞

Romans z psychologiem, age gap, problemy z akceptacją siebie i niechęć do sięgnięcia po pomoc. To wszystko łączy się na jedną przepiękną książkę - Reflection.

Matka Ruby od zawsze była nie zadowolona z córki. Ta źle się ubierała, za dużo jadła, zbyt mało się starała. Do tego dochodziły też trudności w szkole, które składały się na wyśmiewanie dziewczyny i strojenie sobie z niej żartów. Ale w końcu ojciec Ruby zapisuje ją do specjalisty, który ma jej pomóc z jej największym lękiem - nie dopuszczaniem do siebie tego, że coś jest nie tak.

Tristan na samym początku widzi w Ruby swoją zmarła siostrę, która zmagała się z podobnymi kłopotami w szkole. Za wszelką cenę pragnie jej pomóc, aby tym razem nie doszło do tragedii. Jednakże to co czuje przy Ruby wychodzi zupełnie poza relację pacjent - lekarz.

Ja pióro Angeliki uwielbiam i dzięki Narzeczonej na zamówienie czy Miłości ponad prawem, ale Reflection jest inne. Ta książka daje nam o wiele więcej emocji i to zupełnie innych niż czułam przy poprzednich 3 książkach Angeliki. Tutaj jest dużo bólu, dużo niezrozumienia i szukania jakiegokolwiek punktu zaczepienia, który chociaż w jednym procencie da nam szczęście. Tristan okazuje się być dla Ruby kimś bezpiecznym, osobą przy której ona się otwiera i przekonuje do tego, że jest warta czegoś dobrego.

Reflection przeczytałam na raz, bo jak już się zacznie, to po prostu chce się wiedzieć jak to się skończy. Oczywiście kończy się plot twistem więc czekam na część drugą. Wszystko w tej książce było cudowne ( jeśli cudowna może być tak smutna opowieść😭). Jedynym minusem było dla mnie zbyt szybkie wyznanie sobie uczuć pomiędzy bohaterami - spotkali się tylko parę razy i niestety nie poczułam między nimi aż tak wielkiej chemii jak - być może - powinnam. Mimo tego, uważam że połączył ich wspólny ból i tragedie jakie ich spotkały.

Reflection jest pełne przygnębiających momentów ale i chwil radości, które na pewno pozostawiają uśmiech na twarzy! 4/5⭐️🩷

🪞🦋Reflection🦋🪞

• Do kupienia