Opinie użytkownika

Filtruj:
Wybierz
Sortuj:
Wybierz

Na półkach: , , ,

„ Zapadlina ” to powieść intensywnie odsłaniająca tragiczne konsekwencje przeszłości, mające swoje odzwierciedlenie w istocie niezrozumienia i braku akceptacji. Skrupulatnie rozkładając na czynniki pierwsze przejmującą historię zaginięcia młodego smutnego chłopca, Jacka. Z uczuciem eksplorująca przemyślenia bohaterów, ich własne zmagania, a także towarzyszącą im ucieczkę. Przed zmorami przeszłości w postaci nałogu hazardu, przed tęsknotą za matczyną uwagą, wspomnieniami z dzieciństwa, fizycznym zaspokojeniem i przed prawdą, którą tak trudno wypowiedzieć.

Moja emocjonalna dusza została tą opowieścią zaspokojona, a kryminalne serce obdarowane iście wyborną śledczą ucztą. Autor z poczuciem swobodnej narracji i wypełnionym pięknem języka stylu prowadził mnie po ścieżkach zgubnego ludzkiego losu. Wzruszeniem chwycił mnie w ramiona swoich słów pisanych.

„ Zapadlina ” to kryminał z charakterem, duszą i wrażliwością. Polecam bardzo.

„ Zapadlina ” to powieść intensywnie odsłaniająca tragiczne konsekwencje przeszłości, mające swoje odzwierciedlenie w istocie niezrozumienia i braku akceptacji. Skrupulatnie rozkładając na czynniki pierwsze przejmującą historię zaginięcia młodego smutnego chłopca, Jacka. Z uczuciem eksplorująca przemyślenia bohaterów, ich własne zmagania, a także towarzyszącą im ucieczkę....

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to


Na półkach: , ,

To, co utracone" Katarzyny Muszyńskiej, to oryginalna powieść. Losy Charlotte i Juliana łączą się tu z ich przybranym rodzeństwem i rodzicami oraz, już na późniejszym etapie książki, autorka wprowadza dodatkowe postaci uczestniczące w dorosłym życiu bohaterów. Choć w głównej mierze autorka skupia się na postaciach Charlotte i Juliana, poznajemy też fragmentarycznie życie ich brata i siostry. Wszyscy oni w różnym stopniu znajdowali się pod wpływem matki zastępczej, której postać mocno ewoluuje na kartach tej książki.

Jeżeli chodzi o główną bohaterką, mam obiekcje, co do jej zachowania. O ile postępowanie Juliana jestem w stanie zrozumieć, o tyle Charlotte momentami była denerwująca. Miałam wrażenie, że sama, na własne życzenie pcha się w kłopoty. Ale może rzeczywiście miłość bywa tak oślepiająca, a dominacja matki i jej pragnienie podporządkowania sobie wszystkiego aż tak bardzo pozbawiły Charlotte energii i woli walki? W sumie, ludzie nieświadomi własnej wartości mogą być tak mocno spragnieni uwagi i zainteresowania innych. A jeśli dodatkowo mamy do czynienia z sierotą łaknącej ciepła i miłości?

Czas spędzony z tą książką był zupełnie sympatyczny, choć jej bohaterowie wywołali we mnie mieszane uczucia.

To, co utracone" Katarzyny Muszyńskiej, to oryginalna powieść. Losy Charlotte i Juliana łączą się tu z ich przybranym rodzeństwem i rodzicami oraz, już na późniejszym etapie książki, autorka wprowadza dodatkowe postaci uczestniczące w dorosłym życiu bohaterów. Choć w głównej mierze autorka skupia się na postaciach Charlotte i Juliana, poznajemy też fragmentarycznie życie...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to


Na półkach: , ,

Wydarzenia z przeszłości wpłynęły na jej teraźniejszość. Bowiem coś co wydarzyło się kilka lat temu do dziś daje o sobie znać w najmniej oczekiwanych momentach. Wendy wiele przeszła w swoim życiu. Mimo traumatycznych wydarzeń stara się iść do przodu. Ma pracę, kochającego chłopaka, tylko stosunki z rodzicami od wypadku jej brata niestety nie należą do najlepszych. Mimo wszystko bohaterka stara się żyć i funkcjonować. Próbuje sprawić, aby wszystko szło w lepszym kierunku. Jednak jedna wiadomość burzy jej szczęście i wprowadza zamęt do częściowo poukładanego życia. Mimo złych chwil i kryzysu, Wendy poznaje tajemniczego Jima, który wzbudza w niej mieszane uczucia. Intryguje ją, a z drugiej zaś strony irytuje swoim aroganckim zachowaniem. Czy ich spotkanie to zwykły przypadek?

Książka, która od pierwszych stron wzbudza wiele emocji. Bohaterowie, którzy są świetnie wykreowanymi postaciami. Autorka idealnie stopniuje napięcie, tak aby na końcu nas zaskoczyć.

"Winna" to dobra książka, która pokazuje jak niezwykle ważne są stosunki z najbliższą rodziną. Jak krytyka jednego z rodziców może zaburzyć w dziecku postrzeganie własnej wartości. Jak osoba, którą wydawałoby się, że znamy potrafi uderzyć w nasz czuły punkt i sprawić, że nasz świat się rozpada.

Wydarzenia z przeszłości wpłynęły na jej teraźniejszość. Bowiem coś co wydarzyło się kilka lat temu do dziś daje o sobie znać w najmniej oczekiwanych momentach. Wendy wiele przeszła w swoim życiu. Mimo traumatycznych wydarzeń stara się iść do przodu. Ma pracę, kochającego chłopaka, tylko stosunki z rodzicami od wypadku jej brata niestety nie należą do najlepszych. Mimo...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to


Na półkach: , ,

Lubię książki Jędrzeja Pasierskiego.

"Wodnik". Psycholog, Szczepan Turski, podejmuje się konsultacji na Roztoczu, w domu siedmioletniego Michała, którego rodzice zaniepokojeni są wybuchami złości syna. Chłopiec uparcie twierdzi, że widział śmierć swojego starszego brata, który utopił się parę lat wcześniej, a nad stawy prowadziła go tajemnicza postać - tytułowy wodnik.
Szczepan próbując rozwikłać tę zagadkę, odkrywa wcześniejsze zaginięcie w okolicy, młodej dziewczyny- Heleny, której historię chciałaby opisać miejscowa pisarka - Ula Radziwiłowicz.

Przyznam szczerze, że nie jest to może mocny kryminał, jednak jego świetną stroną są ukazane tutaj ludzkie relacje - szczególnie te, które powinny być bardzo bliskie, a często jest wręcz przeciwnie. Niedopowiedzenia i zadry w małżeństwie, które z każdym rokiem tracą na wzajemnym zaufaniu, budząc żale i uczucie niezrozumienia.
Skomplikowane związki, dawne traumy, rzucane mimochodem półsłówka, podkreślają nastrój niejasności, a rzetelne sylwetki bohaterów sprawiają, że historia zaciekawia i angażuje.

Lubię książki Jędrzeja Pasierskiego.

"Wodnik". Psycholog, Szczepan Turski, podejmuje się konsultacji na Roztoczu, w domu siedmioletniego Michała, którego rodzice zaniepokojeni są wybuchami złości syna. Chłopiec uparcie twierdzi, że widział śmierć swojego starszego brata, który utopił się parę lat wcześniej, a nad stawy prowadziła go tajemnicza postać - tytułowy...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to


Na półkach: ,

“Czynności wyjaśniające”- debiut literacki Sebastiana Bachniaka - to zupełnie dobry kryminał z ciekawie skonstruowanym bohaterem głównym. Nie ma tu sytuacji wyłącznie dobrych i złych, jest miejsce na szarą strefę, zarówno emocjonalną jak i moralną.
Szymon Hołysz nie może się pozbierać po wydarzeniach z przeszłości, w dodatku nie radzi sobie w pracy ze względu na nowego szefa. Do przodu pcha go nie tylko frustracja, ale też chęć udowodnienia wszystkim, że nie jest najgorszym człowiekiem na świecie. Jego zawód, profilera śledczego, jeszcze bardziej utrudnia sprawę. W dodatku mało kto nie chce podważać jego wiarygodności. Książka trzymała mnie w napięciu.

“Czynności wyjaśniające”- debiut literacki Sebastiana Bachniaka - to zupełnie dobry kryminał z ciekawie skonstruowanym bohaterem głównym. Nie ma tu sytuacji wyłącznie dobrych i złych, jest miejsce na szarą strefę, zarówno emocjonalną jak i moralną.
Szymon Hołysz nie może się pozbierać po wydarzeniach z przeszłości, w dodatku nie radzi sobie w pracy ze względu na nowego...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to


Na półkach: , ,

“Dewajtis” czytałam jakieś 15 lat temu. Ponieważ nadal mam tę książkę w swojej bibliotece, postanowiłam sięgnąć po nią ponownie. Cieszę się, że klasyki literatury polskiej wracają i z przyjemnością widzę ich wznowienia. Odczuwamy lekką ekscytację, bo przecież autorka pisała w okresie pozytywizmu. Pisała to, co przeżywała. Znała ten czas, także realizm wydarzeń nie może z niczym innym porównać. Książka pozwala przenieść się na tereny Żmudzi w czasy, kiedy Polski nie ma na mapach, opada kurz po powstaniu styczniowym. Poznajemy wieś, w której ludzie żyją według pór roku, w swoim własnym rytmie, według własnych zasad. Ciężka praca, honor nie pozwala zapomnieć im, skąd się wywodzą. Autorka idealnie ukazała obyczaje, wierzenia. Oddała całą wrażliwość epoki. I ten język. Piękne jest czytać książki, która została napisana w tak odległej epoce.Czy to nie jest piękne, czytać książkę, która została napisana w odległej epoce. Dla mnie, to niezapomniana podróż w czasie.

Miłość, zaufanie, oddanie wartościom, patriotyzm. Dewajtis to pradawny dąb. Wielki, dostojny z olbrzymimi konarami. Jest symbolem ludzkiej siły, mocnego charakteru, wiary, niezniszczalności. Dużo widział i wiele słyszał. Szczególny sentyment miał do niego główny bohater, Marek Czertwan.

“Dewajtis” czytałam jakieś 15 lat temu. Ponieważ nadal mam tę książkę w swojej bibliotece, postanowiłam sięgnąć po nią ponownie. Cieszę się, że klasyki literatury polskiej wracają i z przyjemnością widzę ich wznowienia. Odczuwamy lekką ekscytację, bo przecież autorka pisała w okresie pozytywizmu. Pisała to, co przeżywała. Znała ten czas, także realizm wydarzeń nie może z...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to


Na półkach: , ,

Moja majówka, to fajny czas, bo odbywam spacery i czytam zaległości książkowe.....

"Falling fast” przeczytałam kilka miesięcy temu i jakoś trudno było mi się zabrać za drugą część, czyli “Flying high”. Teraz coś mnie naszło, żeby poznać dalsze losy Hailee i Chase’a.
Hailee robi coś, co stawia na nogi jej najbliższych. Dziewczyna wraca z rodzicami do rodzinnego miasta i tam wspólnie próbują poradzić sobie z tragedią, jaka spotkała ich rodzinę. Czy odległość będzie przeszkodą dla uczucia dziewczyny i Chaes’a?

"Falling fast” dało mi dużo więcej emocji, niż recenzowany tom, mimo, że to właśnie on jest bardziej emocjonalny. Wydaje mi się, że to wynika z faktu, iż pierwsze części zawsze są wielkimi niewiadomymi. Odbiorca wie, że jest problem, ale przez cały czas nie do końca zdaje sobie sprawę, o co może chodzić i jakie są motywy głównych postaci. Kolejny tom to najczęściej rozpracowywanie tego problemu i obraz radzenia sobie bohaterów w trudnej sytuacji.

Wydaje mi się, że książki 2-tomowe chyba najlepiej czytać jedna po drugiej, bez żadnej przerwy, czego ja akurat nie zrobiłam. Może przeczytane jednym tchem będą bardziej spójne.

Ale, ale, żeby była jasność - “Flying high” to książka, która stoi emocjami. Bliżej poznajemy motywy bohaterów i lepiej rozumiemy ich zachowania i decyzje. Bianca Iosivoni potrafi stworzyć hipnotyzujący świat, od którego trudno się oderwać, a postaci przez nią wykreowane zawsze noszą w sobie pierwiastek autentyczności, wiele wzruszenia i nadziei na lepsze.

Moja majówka, to fajny czas, bo odbywam spacery i czytam zaległości książkowe.....

"Falling fast” przeczytałam kilka miesięcy temu i jakoś trudno było mi się zabrać za drugą część, czyli “Flying high”. Teraz coś mnie naszło, żeby poznać dalsze losy Hailee i Chase’a.
Hailee robi coś, co stawia na nogi jej najbliższych. Dziewczyna wraca z rodzicami do rodzinnego miasta i...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to


Na półkach: , ,

“Wstyd” Roberta Małeckiego, to książka, która nie pozostawia złudzeń co do tego, że świat w niej przedstawiony przepełniony jest złem przybierającym różne formy. To solidny kryminał z główną bohaterką, która mimo licznych traum i życiowych dramatów postanawia walczyć o sprawiedliwość i ukaranie winnych. Z zaciekawieniem śledziłem jej przemianę z nauczycielki w policjantkę z prawdziwego zdarzenia i nie mogłam doczekać się chwili, w której poznam rozwiązanie mrocznej zagadki. Z tą lekturą nie sposób się nudzić!

“Wstyd” Roberta Małeckiego, to książka, która nie pozostawia złudzeń co do tego, że świat w niej przedstawiony przepełniony jest złem przybierającym różne formy. To solidny kryminał z główną bohaterką, która mimo licznych traum i życiowych dramatów postanawia walczyć o sprawiedliwość i ukaranie winnych. Z zaciekawieniem śledziłem jej przemianę z nauczycielki w policjantkę z...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to


Na półkach: , ,

"Rzeźbiarz łez", to historia skupiająca się na losach Niki i Rigela. Nica, od zawsze pragnęła tylko jednego: mieć rodzinę. Kiedy ma siedemnaście lat, Milliganowie postanawiają ją adoptować, a odległe marzenie wydaje się wreszcie spełniać. Przewrotny los nie pozwala jej się jednak zbyt długo tym cieszyć – z Grave, sierocińca, w którym się wychowywała, razem z nią adoptowany zostaje Rigel, chłopak, który do tej pory budził w niej wyłącznie niepokój. Wydaje się, że mimo łączącej ich przeszłości, pełnej cierpienia i samotności, nic nie będzie w stanie zbliżyć do siebie tej dwójki, a mieszkanie pod jednym dachem przysporzy jedynie więcej bólu. Nica jest jednak zdeterminowana, by chronić swoje marzenie przed każdym, kto zapragnie je zniszczyć.

Ta historia ma swój własny wachlarz i bagaż emocjonalny, które trzymają czytelnika w garści. „Rzeźbiarz łez” to powieść wyjątkowa na wielu płaszczyznach, nieokiełznana i spektakularnie wciągająca.

"Rzeźbiarz łez", to historia skupiająca się na losach Niki i Rigela. Nica, od zawsze pragnęła tylko jednego: mieć rodzinę. Kiedy ma siedemnaście lat, Milliganowie postanawiają ją adoptować, a odległe marzenie wydaje się wreszcie spełniać. Przewrotny los nie pozwala jej się jednak zbyt długo tym cieszyć – z Grave, sierocińca, w którym się wychowywała, razem z nią adoptowany...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to


Na półkach: , ,

“Zrost”. Trudno opowiedzieć o tej książce nie ujawniając za wiele, a nikomu nie zamierzam psuć wrażeń z lektury. Zdradzę jedynie, że na łamach książki pojawia się wątek okupacji hitlerowskiej i próba dostarczenia odpowiedzi na to, co historię łączy z teraźniejszością. Z początku ten motyw mocno mi się dłużył i nie spinał z całością, ale finalnie wyszedł tej pozycji na duży plus. Wiele innych elementów zasługuje na pochwałę, ale zdecydowanie najbardziej podobało mi się miarowe rozwiązywanie śledztwa razem z czytelnikiem, podsuwanie mu małych kawałków układanki, które mógł stopniowo ze sobą łączyć, nie wiedząc, jaki obraz ma z nich finalnie powstać.

“Zrost”. Trudno opowiedzieć o tej książce nie ujawniając za wiele, a nikomu nie zamierzam psuć wrażeń z lektury. Zdradzę jedynie, że na łamach książki pojawia się wątek okupacji hitlerowskiej i próba dostarczenia odpowiedzi na to, co historię łączy z teraźniejszością. Z początku ten motyw mocno mi się dłużył i nie spinał z całością, ale finalnie wyszedł tej pozycji na duży...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to


Na półkach: , , ,

Autorka po raz kolejny stanęła na wysokości zadania i może nawet przewyższała jakość poprzednich części. Zaprezentowała swoje umiejętności, które uniemożliwiały mi oderwanie się od lektury. Najbardziej doceniam, że moi bohaterowie przeistaczają się w dorosłych na moich oczach. Ostatecznie ciężko mi się z nimi rozstać. Mam nadzieję, że powrócą w innej serii. Ta książka to rollercoaster, polecam serdecznie, jeśli chcesz skosztować studenckiego, ciekawego życia.

Autorka po raz kolejny stanęła na wysokości zadania i może nawet przewyższała jakość poprzednich części. Zaprezentowała swoje umiejętności, które uniemożliwiały mi oderwanie się od lektury. Najbardziej doceniam, że moi bohaterowie przeistaczają się w dorosłych na moich oczach. Ostatecznie ciężko mi się z nimi rozstać. Mam nadzieję, że powrócą w innej serii. Ta książka to...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to


Na półkach: , , ,

III tom " Identical".
Wspaniała powieść. Doskonałe uzupełnienie serii, Aleksandra Negrońska naprawdę wie co robi. Motywacje bohaterów są czasem dość zaskakujące, ale przecież każdy z nich ma inny, unikalny zestaw cech charakteru, jak zresztą my wszyscy. Z niektórymi wyborami najważniejszych postaci się zgadzam, z innymi niekoniecznie. Fabuła porywa jednak bez reszty i zachęca do snucia refleksji nad konsekwencjami postępowania bohaterów.

III tom " Identical".
Wspaniała powieść. Doskonałe uzupełnienie serii, Aleksandra Negrońska naprawdę wie co robi. Motywacje bohaterów są czasem dość zaskakujące, ale przecież każdy z nich ma inny, unikalny zestaw cech charakteru, jak zresztą my wszyscy. Z niektórymi wyborami najważniejszych postaci się zgadzam, z innymi niekoniecznie. Fabuła porywa jednak bez reszty i...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to


Na półkach: , ,

Jak już wspomniałam w I tomie, książkę otrzymałam w prezencie od wnuczki mojej siostry i dzięki temu mogłam śledzić dalsze losy swoich ulubionych bohaterów. Powieść napisana jest w taki sposób, który pozwala na sprawne i szybkie jej czytanie. Postaci nie są kryształowe, dlatego tak łatwo można się z nimi utożsamić. Borykają się zarówno z mniejszymi, jak i większymi rozterkami i jestem pewna, że wiele z nich mogłoby dotyczyć czytelników. Zakończenie rozwiewa wiele wątpliwości i odpowiada na liczne pytania, które zadawałam sobie w trakcie lektury.

Jak już wspomniałam w I tomie, książkę otrzymałam w prezencie od wnuczki mojej siostry i dzięki temu mogłam śledzić dalsze losy swoich ulubionych bohaterów. Powieść napisana jest w taki sposób, który pozwala na sprawne i szybkie jej czytanie. Postaci nie są kryształowe, dlatego tak łatwo można się z nimi utożsamić. Borykają się zarówno z mniejszymi, jak i większymi...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to


Na półkach: , ,

Ja to mam szczęście!
Wnuczka mojej siostry - studentka - podarowała mi cztery tomy książki Aleksandry Negrońskiej. Rzecz dzieje się w środowisku studenckim.
Powiedziała mi tylko: “ciociu, przypomnij sobie, jak to było, jak Ty studiowałaś”

Jestem szczęśliwa, że Natalia odziedziczyła po mnie przyjemność czytania książek….

Świetna powieść dla młodzieży od Aleksandry Negrońskiej. Napisana tak lekko i miejscami przezabawnie, że nawet dorosły nie obrazi się na taką lekturę. Rozbudowane wątki i realistyczne postacie, w tym główna bohaterka, która musi sobie radzić z wyjazdem ze Stanów do Wielkiej Brytanii, zamieszkaniem z matką i siostrą bliźniaczką, a przede wszystkim z bananową, bogatą angielską młodzieżą. Super było zanurzyć się znów w świat studenckich imprez i pierwszych burzliwych relacji.

Ja to mam szczęście!
Wnuczka mojej siostry - studentka - podarowała mi cztery tomy książki Aleksandry Negrońskiej. Rzecz dzieje się w środowisku studenckim.
Powiedziała mi tylko: “ciociu, przypomnij sobie, jak to było, jak Ty studiowałaś”

Jestem szczęśliwa, że Natalia odziedziczyła po mnie przyjemność czytania książek….

Świetna powieść dla młodzieży od Aleksandry...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to


Na półkach: , , ,

Wyzwanie LC 2024
"Tam, gdzie gwiazdka świeci najjaśniej", to przede wszystkim opowieść o tym, że niczego w życiu nie jesteśmy w stanie zaplanować. Nieraz najmniej oczekiwane przez nas zdarzenia potrafią totalnie zmienić nasze postrzeganie. Niekiedy za bardzo skupiamy się na tym, o czym marzymy, nie zauważając, że obok nas są osoby, które mogą nam pomóc te marzenia spełnić. Czasem też brak wiary w siebie hamuje nas przed spróbowaniem tego, czego pragniemy. Wyznaczamy sobie cel i ślepo wierzymy, że jeśli go nie osiągniemy, nie uda nam się być szczęśliwym. Życie to niezwykle kręta droga, za każdym jego zakrętem czeka nas niespodzianka. Zamiast jednak patrzeć stale naprzód warto od czasu do czasu rozejrzeć się wokół siebie, bo może się okazać, że to, do czego tak zaciekle dążymy jest wręcz na wyciągnięcie ręki.

Bardzo pozytywna i emocjonalna lektura, którą poleca się nie tylko na świąteczny czas. Każdy z nas może odnaleźć w niej nie tylko magię świąt, ale też cząstkę siebie. Napisana jest lekkim językiem, dzięki czemu, czyta się ją niezwykle szybko. Może ona być pięknym prezentem o każdej porze roku.

Wyzwanie LC 2024
"Tam, gdzie gwiazdka świeci najjaśniej", to przede wszystkim opowieść o tym, że niczego w życiu nie jesteśmy w stanie zaplanować. Nieraz najmniej oczekiwane przez nas zdarzenia potrafią totalnie zmienić nasze postrzeganie. Niekiedy za bardzo skupiamy się na tym, o czym marzymy, nie zauważając, że obok nas są osoby, które mogą nam pomóc te marzenia spełnić....

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to


Na półkach: , , ,

Moje drugie spotkanie z autorem. “Osada”, to świetny thriller, z gęstą atmosferą i dwoma liniami czasowymi.

Zima 1978 roku. Nazywana Zimą Stulecia. Mała osada odcięta od świata przez śnieg. Ginie młoda dziewczyna, a to wydarzenie pociąga za sobą szereg dramatycznych zdarzeń. Lato 2023. Emerytowany policjant musi wyjaśnić co wydarzyło się 45 lat temu.

Autor serwuje nam ciekawą zagadkę, mroczną, zagmatwaną i w dodatku prawie rozwiązaną. I teraz pozostaje nam się zastanawiać czy ten trop jest słuszny. I to, chociaż nie jest to mój ulubiony zabieg, podobało mi się. Całość jest nieprzewidywalna, raczej ciężko będzie się domyślić dalszych wydarzeń, a jedyny mankament jaki udało mi się znaleźć, to taka trochę wymuszona poetyczność. Krew niczym maki na śniegu nie przekonała mnie do siebie.
Znakomity kryminał, zaskakujący, całkiem oryginalny, spójny i wciągający. Czyli taki jakie dobrze się czyta.

Moje drugie spotkanie z autorem. “Osada”, to świetny thriller, z gęstą atmosferą i dwoma liniami czasowymi.

Zima 1978 roku. Nazywana Zimą Stulecia. Mała osada odcięta od świata przez śnieg. Ginie młoda dziewczyna, a to wydarzenie pociąga za sobą szereg dramatycznych zdarzeń. Lato 2023. Emerytowany policjant musi wyjaśnić co wydarzyło się 45 lat temu.

Autor serwuje nam...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to


Na półkach: , , ,

…On chodzi koło twojego domu, węszy, szuka słabej duszy, ale nie zostawia śladów, co nie? Słyszysz go, jego człapanie, ciężki oddech, pomruki dobywające się z gardzieli, ale rano nie ma ani śladu….

W Bieszczadach czas płynie wolniej, we własnym, tylko sobie znanym tempie. Ludzie uciekają tutaj, by zaznać spokoju, ukryć się przed pędzącym światem, zostawić to co złe, przykre. Tak właśnie zrobił Stanisław Stadnicki. Wydarzenia sprzed dwóch lat odcisnęły głębokie piętno w psychice bohatera.

"Pomruk" nie jest to powieść z wartką akcją. To raczej spacer, w trakcie którego odkrywamy kolejne tajemnice miejsca oraz bohaterów. Gdzieś między wierszami przemykają istotne informacje, z których tylko wytrawny słuchacz i obserwator może złożyć właściwą całość, a trzeba przyznać, że historia nie ogranicza się do jednej zagadki. Jest wręcz nimi naszpikowana. Otaczający las również skrywa własne tajemnice. Za dnia kusi pięknem, a nocą wywołuje przerażenie. Bies czeka na właściwy moment, by zaatakować. Ale czy to leśne mary są największym złem okolicy?

Ciekawy thriller, który nawet nieźle mi się czytało.

…On chodzi koło twojego domu, węszy, szuka słabej duszy, ale nie zostawia śladów, co nie? Słyszysz go, jego człapanie, ciężki oddech, pomruki dobywające się z gardzieli, ale rano nie ma ani śladu….

W Bieszczadach czas płynie wolniej, we własnym, tylko sobie znanym tempie. Ludzie uciekają tutaj, by zaznać spokoju, ukryć się przed pędzącym światem, zostawić to co złe,...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to


Na półkach: , ,

Po książkę “Planeta Piołun” Oksany Zabużko, sięgnęłem z zainteresowaniem. Książka w mojej opinii jest spełnioną przepowiednią, co jest niezwykłe, gdyż Oksana Zabużko okazała się wizjonerką w świetle wydarzeń mających miejsce na świecie. Autorki nie znałam wcześniej, jednak z pewnością postaram się sięgać
po jej książki, gdyż jest błyskotliwa, ma bardzo dobre pióro, uderza w punkt. Analizy, których podjęła się autorka są imponujące, dostrzegam świetny warsztat, domyślam się jak wiele pracy należało włożyć w tę książkę, by właściwie wykorzystać zebrane materiały.

Po książkę “Planeta Piołun” Oksany Zabużko, sięgnęłem z zainteresowaniem. Książka w mojej opinii jest spełnioną przepowiednią, co jest niezwykłe, gdyż Oksana Zabużko okazała się wizjonerką w świetle wydarzeń mających miejsce na świecie. Autorki nie znałam wcześniej, jednak z pewnością postaram się sięgać
po jej książki, gdyż jest błyskotliwa, ma bardzo dobre pióro, uderza...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to


Na półkach: ,

“Zakłamane życie dorosłych" Eleny Ferrante, to ciekawa, wciągająca, choć niełatwa powieść o dojrzewaniu i trudach wchodzenia w dorosłość, która trafiła w mój gust. Jako czytelnicy obserwujemy, jak główna bohaterka - Giovanna stopniowo przemienia się z dziecka w młodą kobietę, balansując pomiędzy dziecięcą niewinnością i naiwnością, a złożoną rzeczywistością świata dorosłych. Bez wątpienia, to opowieść zmuszająca do refleksji. Miłośnikom literatury obyczajowej ta pozycja, z pewnością, się spodoba.

“Zakłamane życie dorosłych" Eleny Ferrante, to ciekawa, wciągająca, choć niełatwa powieść o dojrzewaniu i trudach wchodzenia w dorosłość, która trafiła w mój gust. Jako czytelnicy obserwujemy, jak główna bohaterka - Giovanna stopniowo przemienia się z dziecka w młodą kobietę, balansując pomiędzy dziecięcą niewinnością i naiwnością, a złożoną rzeczywistością świata...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Okładka książki Relax nr 44 Brian Azzarello, Wojciech Bem, Artur Biernacki, Wojciech Cichoń, Alfonso Font, Andrzej Graniak, Mikołaj Graniak, Artur Grzenda, Daniel Grzeszkiewicz, Scoot Ian, Tomasz Jeruszka, Dave Johnson, Sławomir Kiełbus, Maciej Kisiel, Zbigniew Larwa, Andrzej Łaski, Andrzej Pilipiuk, Karol Weber, Chris Weston, Łukasz Zabdyr
Ocena 6,2
Relax nr 44 Brian Azzarello, Wo...

Na półkach: ,

No i chwila na “Relax”. To 44 już numer tego magazynu, w którym mamy kolejną dawkę świetnych komiksów, na tle których wyróżnia się historia Wnuczka. Jest to bardzo udana, specyficzna forma kontynuacji znanej i lubianej przez czytelników, klasycznej serii Kapitan Kloss. Kapitana odwiedza wnuczka, która nie przystaje do świata Kapitana…
Sentymentem darzę Sędziego Dredda, więc dla mnie to numer wyjątkowy, bo Dredd pojawia się w nim na równi z wieloma innymi bohaterami. Idealnie dopełniając całości.
Magazyn bardzo dobry, historie znakomite. Mam nadzieję, że za kilka lat również ten magazyn uzyska status kultowego, a polscy autorzy, którzy w nim publikują, staną się ważnymi twórcami zmieniającymi rynek komiksowy!

No i chwila na “Relax”. To 44 już numer tego magazynu, w którym mamy kolejną dawkę świetnych komiksów, na tle których wyróżnia się historia Wnuczka. Jest to bardzo udana, specyficzna forma kontynuacji znanej i lubianej przez czytelników, klasycznej serii Kapitan Kloss. Kapitana odwiedza wnuczka, która nie przystaje do świata Kapitana…
Sentymentem darzę Sędziego Dredda,...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to