Kicia Kocia w pociągu

Okładka książki Kicia Kocia w pociągu Anita Głowińska
Okładka książki Kicia Kocia w pociągu
Anita Głowińska Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Kicia Kocia (tom 9) Seria: Kicia Kocia opowieści dla młodszych dzieci
24 str. 24 min.
opowieści dla młodszych dzieci
Kicia Kocia (tom 9)
Kicia Kocia
Media Rodzina
2019-01-01
2019-01-01
24 min.
kicia kocia anita głowińska pociąg podróże literatura dziecięca dla dzieci

Okładka książki Tupcio Chrupcio. Ja się nie boję Marco Campanella, Anna Casalis
Tupcio Chrupci... Marco Campanella, A...
Okładka książki Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham Anita Jeram, Sam McBratney
Nawet nie wies... Anita Jeram, Sam Mc...
Okładka książki Tupcio Chrupcio. Żegnaj, pieluszko! Marco Campanella, Anna Casalis
Tupcio Chrupci... Marco Campanella, A...
Okładka książki Szary domek Natalia Jabłońska, Katarzyna Szestak
Szary domek Natalia Jabłońska,&...
Okładka książki Feluś i Gucio wiedzą, jak się zachować Katarzyna Kozłowska, Marianna Schoett
Feluś i Gucio ... Katarzyna Kozłowska...

Książeczka z serii Kicia Kocia dla dzieci w wieku żłobkowym i przedszkolaków. Reasumując krótko dla dzieci w wieku 2-6 lat. Ja już czytałam nawet półtorarocznemu dziecku.
Format kwadratowy, dopasowany do rączek dziecka. Okładka miękka. Papier kredowy. Bogato ilustrowana w sposób zrozumiały i wyrazisty dla najmłodszego czytelnika. Kreska , jakby malowało dziecko pisakiem. Jednocześnie malunki są bardzo ładne, bogata gama kolorystyczna. Seria na równi konkuruje z Puciem Marty Galewskiej - Kustry. Jest to komplet książeczek edukacyjnych.

Kicię Kocię zna każdy przedszkolak. Jest uwielbiana i bardzo popularna tak jak i jej towarzysze kotek Pacek, Julianek, Adelka.
Dzieci utożsamiają się z Kicią Kocią, która jest kotkiem,ale jest ubrana jak dziecko i poza tym zachowuje się tak samo jak ono.
Na tym polega fenomen tej książeczki. W każdej części przeżywa niesamowite przygody ,porusza tematy ważne dla przedszkolaków, zderza się z codziennością, ale bardzo istotną dla maluchów.
Jest to nauka poprzez zabawę i rozrywkę. Napisana prostym , zrozumiałym dla małego czytelnika słownictwem.

Ta część opowiada o całej , kompletnej podróży pociągiem. Pierwsza rzecz to bagaż, spakowany w domu i zabrany ze sobą. Wycieczka koleją zaczyna się od wejścia na dworzec, rozpoznania hali dworcowej, podejścia do jednej z kas biletowych i zakup ważnego biletu z miejscówką, Kicia Kocia uczy się odczytywać na wydruku numer wagonu, przedziału i fotela. Z tablic informacyjnych dowiaduje się , z którego peronu odjeżdża jej pociąg. Trzeba też kierować się godziną odjazdu. Wielkiego zegara dworcowego nie brakuje jednak , jest na każdym peronie. Tata pokazuje Kici Koci wnętrze przedziału jakim są miękkie siedzenia, półki na bagaż, małe rozkładane stoliczki, pojemniki na śmieci, regulator ogrzewania i wielkie okno. Kicia Kocia wie już, gdzie w wagonie znajdują się toalety oraz zna położenie wagonu restauracyjnego w ciągu wagoników. Uczy się kultury zachowania w towarzystwie innych osób przybywających do przedziału i poznaje pana konduktora , który sprawdza bilety podczas podróży.
Dzieci uwielbiają tę część chyba najbardziej z całej serii.

Polecam cały komplet!

Na półkach: , , , , , ,

Książka z bardzo fajnej serii o przygodach Kicia Koci, której przygody uczą dziecko w odkrywaniu świata. Ta opowiada o podróży w pociągu. Skąd odjeżdżają pociągi. Jak wygląda dworzec, po są kasy i perony. Co to jest bilet z miejscówkami. Czym się różni tramwaj od pociągu. Co to jest przedział. Co robi Pan konduktor i jak się zachowywać podczas podróży.
Bardzo fajna pozycja. Polecam.

Bardzo fajna...

Tym razem wraz z Kicią Kocią i jej tatą wybieramy się w podróż pociągiem. Razem z bohaterami tej króciutkiej opowieści udajemy się na stację PKP, kupujemy bilety z miejscówkami i dowiadujemy się, że pociągi mają wagony a one przedziały z numerowanymi miejscami. I ze nie można siadać tam gdzie wolne, jak ma to miejsce w autobusie czy tramwaju. Każdy z pasażerów ma przypasowany do siebie numer siedzenia, wagonu i przedziału. Dzieci dowiadują się co posiada każdy przedział (m.in. siedzenia, półki na bagaż czy małe stoliczki). Dowiadują się również, że w pociągu jest toaleta oraz wagon restauracyjny, w którym można coś przekąsić. Poznają również konduktora, który przychodzi sprawdzić bilety. Podróż pociągiem to naprawdę ekscytujące przeżycie!

Kicia Kocia w pociągu to króciutka książeczka skierowana do najmłodszych czytelników. W tej opowieści Kicia Kocia wraz z rodzicami wyrusza w podróż pociągiem. Ogląda peron, dworzec, a tata tłumaczy jej jak działa pociąg. Spotyka konduktora i innych podróżnych. Dla dzieciaków książka będzie dobrym pomysłem na wieczorne czytanie, a poznanie przygód głównej bohaterki może skłoni ich do wybrania się na prawdziwy dworzec i podróży prawdziwym pociągiem.

Jedna z moich ulubionych - razem z dzieciem chętnie do niej wracamy. Wprowadzenie do podróży pociągiem jak się patrzy, szkoda tylko że tata nie zaliczył z Kicią Kocią wypadu do toalety (ach, te toalety w PKP...) ;)
Jeśli chcecie oswoić dziecko z podróżą pociągiem, nazewnictwem kolejowym czy wytłumaczyć dziecku różnicę między tramwajem a pociągiem - to z pewnością można tą książkę polecić.
Książka jest dobra nie tylko dla małych dzieci, ale również dla obcokrajowców uczących się polskiego ;)

Kici Kocię czytamy od kiedy córka skończyła 3 lata. Idealnie obrazuje i tłumaczy dziecku prawidłowe zachowania w domu i nie tylko.

My należymy do fanów Kici Koci, dlatego więcej o tej serii krótkich opowiadań dla najmłodszych pisałam na moim blogu: https://matkawberku.pl/index.php/2018/11/01/kicia-kocia-gdzie-jest-szczurek/

Super książeczki dla najmłodszych i nie tylko, bardzo edukacyjne i mimo, że nie mam 8 lat jak moja córa, której książeczki się bardzo podobają, uwielbiam je czytać razem z nią:)to jest super pomysł na spędzenie czasu razem:) polecam!

To była nasza pierwsza książeczka z przygodami Kici Koci. Mój syn od razu przepadł. Tylko ciągle mi zwraca uwagę, że balony latają, a nie płyną po niebie.

Kicia kocia odbywa podróż pociągiem. Dla fanek Kici !

Kicia kocia odbywa podróż pociągiem. Dla fanek Kici !

• Dla dzieci
  • Kicia Kocia