Kicia Kocia. Witaminowe przyjęcie

Okładka książki Kicia Kocia. Witaminowe przyjęcie Anita Głowińska
Okładka książki Kicia Kocia. Witaminowe przyjęcie
Anita Głowińska Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Kicia Kocia (tom 25) Seria: Kicia Kocia opowieści dla młodszych dzieci
24 str. 24 min.
opowieści dla młodszych dzieci
Kicia Kocia (tom 25)
Kicia Kocia
Media Rodzina
2019-01-01
2019-01-01
24 min.
kicia kocia anita głowińska literatura dziecięca dla dzieci owoce warzywa

Okładka książki Jano i Wito. W domu Przemysław Liput, Wiola Wołoszyn
Jano i Wito. W... Przemysław Liput, W...
Okładka książki Jadzia Pętelka idzie spać Agata Łuksza, Barbara Supeł
Jadzia Pętelka... Agata Łuksza, Barba...
Okładka książki Zmartwiozaur Rachel Bright, Chris Chatterton
Zmartwiozaur Rachel Bright, Chri...
Okładka książki Jadzia Pętelka idzie na spacer Agata Łuksza, Barbara Supeł
Jadzia Pętelka... Agata Łuksza, Barba...

Książeczka z serii Kicia Kocia dla dzieci w wieku żłobkowym i przedszkolaków. Reasumując krótko dla dzieci w wieku 2-6 lat. Ja już czytałam nawet półtorarocznemu dziecku.
Format kwadratowy, dopasowany do rączek dziecka. Okładka miękka. Papier kredowy. Bogato ilustrowana w sposób zrozumiały i wyrazisty dla najmłodszego czytelnika. Kreska , jakby malowało dziecko pisakiem. Jednocześnie malunki są bardzo ładne, bogata gama kolorystyczna. Seria na równi konkuruje z Puciem Marty Galewskiej - Kustry. Jest to komplet książeczek edukacyjnych.

Kicię Kocię zna każdy przedszkolak. Jest uwielbiana i bardzo popularna tak jak i jej towarzysze kotek Pacek, Julianek, Adelka.
Dzieci utożsamiają się z Kicią Kocią, która jest kotkiem, ale jest ubrana jak dziecko i poza tym zachowuje się tak samo jak ono.
Na tym polega fenomen tej książeczki. W każdej części przeżywa niesamowite przygody ,porusza tematy ważne dla przedszkolaków, zderza się z codziennością, ale bardzo istotną dla maluchów.
Jest to nauka poprzez zabawę i rozrywkę. Napisana prostym , zrozumiałym dla małego czytelnika słownictwem.

W części tej położono nacisk na zdrowe odżywianie, jeżeli chodzi o warzywa , owoce i zrobione z nich koktajle. Okazuje się ,że słodkie płatki na śniadanie z mlekiem nie są takim najlepszym pomysłem. O wiele więcej witamin zawiera kanapeczka z serem pomidorkiem i sałatą.
Na przykładzie Kici Koci i Packa , którzy podczas odwiedzin przejedli się cukierkami i konsekwencje były przykre,udowadnia się zły wpływ na samopoczucie dużym ładunkiem słodyczy. Kicię Kocię rozbolał brzuszek , a Packa z kolei ząb. Warto było?

Bardzo ważne by dzieci zrozumiały sentencję. To jest wskazówka dla dzieci i rodziców.
Dzieci nie powinny przejadać się słodkościami, a dorośli nie powinni stwarzać sytuacji , by dzieci miały do nich dostęp w nieograniczonych ilościach. Warto pomyśleć nad nowymi przepisami, dekorowaniem żywności, włączeniem dziecka do drobnych robót z przygotowaniem jedzenia.

Polecam całą serię!

Kicia Kocia z Packiem je sporo cukierków, po czym źle się czują - bóle zęba i brzuszka. Nauka dzieci, że owoce i warzywa są zdrowe, warto je jeść i też są smaczne. Można się zainspirować i urządzać takie przyjęcia dzieciom :)

Pacek odwiedza Kicię. Świetnie się bawią. Kiedy do pokoju wchodzi tata Kici Koci i przynosi dzieciom zdrową przekąskę, ta postanawia poczęstować Packa słodyczami. Oczywiście bez pytania rodziców. Na domiar złego Pacek wyciągnął żelki i zaczęło się spontaniczne słodkie przyjęcie.
Dzieci szybko przekonały się, że co za dużo to niezdrowo: Packa rozbolał ząb, a Kicia Kocia nie dość, że odchorowała, to jeszcze przepadło jej kino z rodzicami.
Kicia Kocia i Pacek zrozumieli, że zrobili bardzo źle. Zrozumieli też, dlaczego trzeba ograniczać słodycze. Chcąc świętować swoje odkrycie i propagować zdrowe nawyki żywieniowe, zorganizowali witaminowe przyjęcie. :)
Czas spędzony z przyjaciółmi, wspólne przygotowania zdrowych pyszności i radość z zabawy – to przepis na idealne przyjęcie.

O tak, tak, tak! Genialna książeczka. Napisana ku przestrodze. Dzieci dowiadują się jakie są skutki jedzenia zbyt dużej ilości słodyczy (bolący brzuszek czy zęby). Autorka tą książeczką zachęca do zdrowszego stylu życia, promując warzywa i owoce. Świetna książka!

Super książeczki dla najmłodszych i nie tylko, bardzo edukacyjne i mimo, że nie mam 8 lat jak moja córa, której książeczki się bardzo podobają, uwielbiam je czytać razem z nią:)to jest super pomysł na spędzenie czasu razem:) polecam!

Książka z dobrym przesłaniem wychowawczym, związanym z jedzeniem słodyczy i warzyw i owoców. Nie przepadam za tą serią, bo nie lubię ilustracji, dla mnie są po prostu brzydkie. I czasem trąci mi w tej książce zbyt moralizatorski ton.

Jak ważne jest zdrowe odżywianie wśród dzieci i dlaczego lubimy te krótkie odpowiadania o Kici Koci zapraszam do recenzji książki na mój blog: https://matkawberku.pl/index.php/2019/01/05/urzadzamy-witaminowe-przyjecie-z-kicia-kocia/

Kici Kocię czytamy od kiedy córka skończyła 3 lata. Idealnie obrazuje i tłumaczy dziecku prawidłowe zachowania w domu i nie tylko.

Bardzo dobrze pokazująca książeczka, że opychanie się słodyczami to nie najlepszy pomysł i może to się źle skończyć. Nie jest to pokazane w przesadny sposób i uczy dzieci, że jedzenie warzyw i owoców to lepsze rozwiązanie, a smakuje równie dorze

Mądrze napisana książeczka.
Bez zbytniego smrodzenia, bez zbyt usilnych starań dowodzi, że ładowanie w siebie zbyt dużej ilości słodkich frykasów marnie może się skończyć.
Urocze w tej opowieści jest to, że dzieci w sposób jak najbardziej logiczny i naturalny swego nienasycenia ponoszą konsekwencje.
Jedno bowiem ląduje u dentysty z dziurami z zębach niczym kratery, drugie doznaje niestrawności w związku z czym zaplanowanej wcześniej atrakcyjnej rozrywce można pomachać smętnie "pa, pa!".
Finał jako witaminowy morał płynący z opowieści rysuje się smakowicie.
Bajka godna polecenia.

Mądrze napisana książeczka.
Jedno bowiem ląduje u dentysty z dziurami z zębach niczym kratery, drugie...

• Dla dzieci
  • Kicia Kocia