Twój mózg. Jak zadbać o siebie naprawdę

Okładka książki Twój mózg. Jak zadbać o siebie naprawdę Michel Cymes
Okładka książki Twój mózg. Jak zadbać o siebie naprawdę
Michel Cymes Wydawnictwo: Wydawnictwo Andromeda zdrowie, medycyna
zdrowie, medycyna
Wydawnictwo Andromeda
2019-01-30
2019-01-30
Eliza Kasprzak-Kozikowska

Przejrzysta, lekka w czytaniu. Może uświadomić o kilku prostych rzeczach aby poprawić swój stan zdrowia.

Warto podejść do tej książki. Zapewne wielu moich poprzedników napisało o tym, że jest opisana fajnym, przystępnym dla każdego stylem. Autor nie wchodził mocno w specjalistyczne aspekty danych zagadnień. Zakreśla ogólne zasady tego na jakich zasadach warto żyć dla dobra samego siebie.
Czytało się ją bardzo szybko, kwestia dwóch podejść.

Moim zdaniem warto.

Czytało się ją bardzo szybko, kwestia dwóch podejść.

Moim zdaniem warto.

Książka porusza bardzo wiele wątków na temat mózgu i jego pracy, między innymi: dieta, sen, ekrany, stres, szczęście, pozytywne myślenie, sport, hormony, kultura, uzależnienia, pamięć oraz choroby mózgu.

Rozdziały nie są bardzo rozbudowane, ale uważam to za plus, ponieważ książka daje bazę informacji na każdy poruszony temat. Gdy tą bazę mamy już zdobytą, możemy sięgnąć po kolejną literaturę na temat wybranego wątku i rozwijać swoją wiedzę dalej.

Ja na pewno chcę sięgnąć po książki na temat Porozumienia bez przemocy.

Szybko przeczytałam, ciekawe informacje, nie zrewolucjonizowała mojego życia, ale ogólnie lektura na plus.

Pełen idiotyzmów poradnikowy bełkot. Służy mi wyłącznie do pozbywania się insektów. Nie polecam.

Dla świeżaka bardzo dobra - dużo informacji, i to takich bardzo konkretnych (co robić, jak ćwiczyć, jakie jedzenie wpływa na co itp. itd.). Książka jest prościutka w treści i w przekazie, dobra na niezobowiązujące posiedzenia - wszystko można zrozumieć i łatwo odnieść do codzienności, co dla mnie jest ogromnym plusem. Napisana jest lekko i z humorem, do tego dobrze wyważonym - jest umiarkowany i nie zaciemnia przekazu, nie ma się "przesytu" czy poczucia bycia tam na siłę. Jest krótka, ale to bardziej cecha niż wada lub zaleta. Osoby bardziej obeznane z tematem działania mózgu/diety nie znajdą zapewne jednak wiele nowych czy zaskakujących informacji.

W lekkim stylu o ważnych rzeczach. Błyskotliwy humor i obszerna wiedza.
Bardzo lubię jak autor pokazuje wybór i wiele alternatyw nawet jeśli zbłądzisz, to tylko na chwilę, a nie opisuje poradnik w stylu „co musisz, a czego nie możesz”, bo tak to, do cholery, nigdy nie funkcjonuje.

W lekkim stylu o ważnych rzeczach. Błyskotliwy humor i obszerna wiedza.

Książka z serii "poradnikowych". Miałam wobec zdecydowanie większe oczekiwania. Dla laików jest przystępna, ale dla kogokolwiek bardziej zorientowanego w tematach medycznych, neurobiologicznych - nic odkrywczego nie wyniesiecie po lekturze tej książki. Przyjemna, mało wymagająca lektura.

Podobał mi się humor autora - mnóstwo ciekawostek z przymrużeniem oka i dozą ironii wprawiało mnie w dobry nastrój.
W tej książce mimo jej niewielkiej objętości jest sporo faktów, tych istotnych, które mogą okazać się przydatne.
W książce jest rozdział poświęcony pamięci, temu co lubi nasz mózg - nie tylko rozrywce, ale również żywności - a także chorobom oraz dysfunkcjom mózgu wraz z poradami jak sobie z nimi radzić.
Nie wszystko co przeczytałam jest odkrywcze, aczkolwiek wielokrotnie autor mnie zaskoczył swoją wiedzą.
Warto!

Po 40 roku życia zmieniła mi się świadomość, przełamałam się jakbym dojrzałam i zaczęłam robić rzeczy o których zawsze marzyłam a brakowało mi odwagi, rzeczy które odkładałam na później a przecież zawsze było to moim wielkim marzeniem. Zmieniłam przede wszystkim podejście do samej siebie, zaczęłam zwracać uwagę na to co jem, jakich używam kosmetyków. Chcę żyć zdrowo, lepiej, mądrze... i stąd ta książka, żeby dowiedzieć się jeszcze więcej.
A więc jedzmy orzechy, używajmy olej lniany i róbmy sobie w ciągu dnia małe drzemki. Uprawiajmy jakiś sport albo chodźmy regularnie na spacery. Będąc dobrymi dla siebie będziemy dobrzy dla innych.

Przyjemna lektura. Oczekiwałem od niej więcej merytoryki, a mniej rozrywki.

Przyjemna lektura. Oczekiwałem od niej więcej merytoryki, a mniej rozrywki.

• Zdrowie
  • Do kupienia
  • Medycyna

Dodaj cytat z książki Twój mózg. Jak zadbać o siebie naprawdę