Słuchając psa

Okładka książki Słuchając psa Piotr Wojtków, Zofia Zaniewska-Wojtków
Okładka książki Słuchając psa
Piotr WojtkówZofia Zaniewska-Wojtków Wydawnictwo: Buchmann poradniki
poradniki
Buchmann
2019-09-04
2019-09-04

Okładka książki Dekoder Psów. Praktyczny przewodnik po świecie psich sygnałów cz. 1 Piotr Wojtków, Zofia Zaniewska-Wojtków
Dekoder Psów. ... Piotr Wojtków, Zofi...
Okładka książki Psy i dzieci. Jak ugryźć temat Piotr Wojtków, Zofia Zaniewska-Wojtków
Psy i dzieci. ... Piotr Wojtków, Zofi...
Okładka książki W Harmonii z Psem Piotr Wojtków, Zofia Zaniewska-Wojtków
W Harmonii z Psem Piotr Wojtków, Zofi...
Okładka książki Szczeka, merda, mówi. Jak być najlepszym człowiekiem swojego psa Piotr Wojtków, Zofia Zaniewska-Wojtków
Szczeka, merda... Piotr Wojtków, Zofi...

Słuchając psa to obowiązkowa pozycja dla każdego miłośnika psów. Za równo tych bardziej doświadczonych, jak i przyszłych właścicieli.

Rzetelnie opisuje etologie psa, jego potrzeby fizyczne oraz behawioralne. Zawiera również nieocenioną garść praktycznych porad i opisy sytuacji związanych z częstymi zaburzeniami zachowania oraz treningu psa. Pokazuje, że psy to nie są demony w futrzastej skórze robiące ludziom na złość, a istoty czujące, których zachowanie ma podłoże lękowe lub wynika z niezaspokojonych potrzeb. Uczy wyrozumiałości do ich problemów oraz wytrwałości w treningu aby nam i naszym pupilom żyło się lepiej.

Prosto, krótko i na temat opisane zachowania psa, które obserwując u swojego pupila, jesteśmy w stanie w jakimś stopniu zrozumieć.

Ksiazka zawiera absolutne podstawy jeśli chodzi o.dobre wychowanie psa lecz nie należy się tylko na niej zatrzymywać. Polecam

Książka świetna, ale dla początkującego lub mniej świadomego opiekuna. Bardziej doświadczeni nie znajdą tu nic nowego ani odkrywczego. Raczej skrótowo przedstawione różne aspekty opieki nad psem, wszystko czego potrzebuje opiekun pierwszego psa. O psich potrzebach, emocjach, o socjalizacji szczeniaka, wychowaniu, nauce podstawowych komend, o komunikacji i trochę o problemach behawioralnych. Podsumowując książka świetna i godna polecenia dla początkujących.
Chociaż osobiście jako behawiorystka nie polecam uczenia psa komendy "nie".

Dla osób które dopiero będą zaczynać swoją przygodę z psimi przyjacielami będzie idealna na początek.

Jeśli ktoś posiada podstawowa wiedzę to za dużo nowych rzeczy się nie dowie, liczyłam na więcej informacji o emocjach psa np. względem właściciela, a większość mam wrażenie jest omawiana bardzo ogólnikowo.

Świetny poradnik o bezstresowym wychowaniu psa. Będę do niego często wracać. Polecam, nie tylko posiadaczom szczeniaków, ale i adopciaków.

Książkę czytałam jako drugą już po Szczeka, merdam, mówi. Autorów obserwuję na IG i już kilkukrotnie słyszałam na ich kanałach, że ich podejście od czasu jej napisania się trochę zmieniło i niektórych metod już by nie opisywali. Jednak według mnie jest to bardzo wartościowa pozycja dla osób, które zaczęły swoją edukację na temat psów od "musisz go zdominować" albo "nauka psa to tylko wzmacnianie i wygaszanie zachowań", ale ich podejście ewoluuje w kierunku "pies ma emocje i najważniejsza jest relacja". Odczytałam tę książkę jako coś pośredniego i aż żałuje, że sama jej wcześniej nie przeczytałam, przyspieszyło by to mój psi rozwój. Fajna pozycja dla początkujących opiekunów.

Dobra pozycja dla początkujących właścicieli psów. Świetne porady jak współpracować z czworonogiem, uczyć go sztuczek ale i sprawić, żeby był w nas wpatrzony i posłuszny.
Miło było poczytać też o tym, że większość rzeczy jakie instynktownie robiłam ze swoim psiakiem były poprawne ale i szkoda, że tak późno ją przeczytałam bo mogłabym sprawić, że życie mojego psiaka było by bardziej komfortowe.

To moje pierwsze spotkanie z książką-poradnikiem dla psiarzy i muszę powiedzieć, że jestem zachwycona. Kilka rzeczy przemyciłam do naszego wspólnego życia z czworonogiem. O innych rzeczach niby się wiedziało, ale dobrze jest przeczytać te informacje zebrane w pigułce. Mam mnóstwo podkreślonych i zaznaczonych fragmentów - pewnie będę jeszcze do nich wracać.

Książka wysłuchana. Bardzo szkoda, że nie miałam jej kiedy moja sunia była szczeniaczkiem. Upartym szczeniaczkiem.:)))

Dodaj cytat z książki Słuchając psa