Psie sucharki. Wszystko, co powiedziałby twój pies, gdyby umiał mówić

Okładka książki Psie sucharki. Wszystko, co powiedziałby twój pies, gdyby umiał mówić Maria Apoleika
Maria Apoleika Wydawnictwo: Znak poradniki
poradniki
Znak
2019-11-13
2019-11-13
psie sucharki pies komiks

Pieskie życie

Pokusiłam się ze względu na fanpage "Psie sucharki" miałam trochę nadzieje na więcej małych komiksowych obrazków, co nie zmienia faktu że te które przejrzałam są urocze, zabawne i prawdziwe. Komentarze dodane przez autorkę są trafne ale nawet jakbym nie miała psa, to zapewne przeczytałabym i zapomniała, chociaż o kastracji samców (nie mówię tutaj o suczkach),jeden jedyny argument który podała jest słaby i radzę nowym opiekunom poczytać o wadach tego zabiegu.

Psie sucharki od zawsze na zawsze w sercu. Choć kupiłem jako prezent to udało mi się przeczytać/obejrzeć. Nie można ocenić inaczej niż 10/10.

Fajna pozycja na poprawę nastroju i odprężenie. Rysunki oczywiście najlepsze ! Super że została zawarta między nimi wartościowa wiedza przekazana w krótki i przyjemny sposób. Ale nie jest to pozycja dla kogoś kto pragnie ogromu wiedzy.

Bardzo fajna pozycja, niezwykle humorystyczna ale nie brakuje w niej też merytoryki, która porusza wszystkie kwestie z jakimi możemy spotkać się podczas opieki nad psem. Książka godna polecenia!

Książka bardzo potrzebna, z humorem opisująca potencjalne problemy i radości życia z pieskiem. Najważniejsze w niej jednak są komiksowe obrazki autorki, które w dowcipny, a jednocześnie bardzo prawdziwy sposób odzwierciedlają życie z psim czworonogiem. Książka (bardzo) bawiąc jednocześnie uczy i to bez dydaktyzmu. Polecam.

Genialne rysunki, lekki tekst, który aż kipi humorem. Doskonale oddaje zachowanie psów i życie z nimi, różnorodność charakterów, czy psie wybryki, smakołyki i problemy.
To pozycja dla każdego miłośnika psów, a już szczególnie polecam osobom, które rozważają zaproszenie czworonoga do swojego życia.

♥ ♥ ♥

♥ ♥ ♥

Gdyby książka składała się z samych komiksów to byłaby o wiele lepsza, teksty w większości były w moim odczuciu dodane na siłę.

Kapitalna :) Napisana i narysowana z rozbrajającym poczuciem humoru. Uśmiałam się setnie. Polecam na chandrę, ale przede wszystkim dla nauki o psim świecie.

Fantastyczna, napisana lekko i z ogromnym poczuciem humoru a także z bardzo dobrą znajomością piesiowych zachowań. Mnóstwo ilustracji dopełnia całość zabawnymi żartami sytuacyjnymi. Czyta się jednym tchem lub z doskoku, po stronie lub dwóch, jak kto woli. Jednak byłoby zbyt cudownie gdyby nie trafiła się chociaż jedna drzazga i wbiła mi się pod paznokieć podczas czytania a mianowicie strona 230 - sama mitologia a ponieważ z tych wygodnych, dlatego te mity są szczególnie lubiane, powtarzane i bezkrytycznie przyjmowane - kastracja suk i psów. Strona nawet nie pasuje do konwencji, bo jak można żartować z okaleczania zwierząt a na psie ucieczki zamiast kastracji skuteczniejsze byłoby obcięcie nogi, jednak najlepiej wyciąć tylko tę stronę i będzie git!
Reasumując to tylko jedna strona z 317, więc jest bardzo fajnie, miło byłoby gdyby ta feralna 230 strona była najzwyczajniej w świecie wykastrowana. Natomiast mapa świata psa, jaką też można w książce znaleźć, wspólnie z Niunią dogłębnie przeanalizowaliśmy i zgadza się pod każdą jej długością i szerokością, jedynie Potfory są inne, tu są z gatunku tych przedstawiających się jako Muuu a u nas są z rodzaju I-haha ... ale pachną podobnie i to tylko taki mały szczegół.

Maria Apoleika Psie sucharki. Wszystko, co powiedziałby twój pies, gdyby umiał mówić Zobacz więcej