Prezent

Das Geschenk
Amber
2019-11-05
2019-11-05
kryminał thriller psychologiczny poszukiwania śledztwo

Niektórzy piszą że jest słaba .
Fakt pierwsze 20 stron trochę nie mogłam przebrnąć , później jak zwykle się wykręciłam ale jak to u tego autora bywa dopiero na końcu nieźle mną wstrząsnęło gdy fabuła odwróciła się do góry nogami
tak że nie rozumiałam już kto jest kim i kto jest jednak dobrym a kto złym bohaterem .
Jak dla mnie świetna książka i jak zwykle po przeczytaniu przez chwilę nie mogłam przestać rozkminiać zakończenia.
To mój ulubiony autor.

Niektórzy piszą że jest słaba .
Jak dla mnie świetna książka i jak zwykle po przeczytaniu...

Fitzek to zdecydowanie mistrz w kategorii thrilleru psychologicznego. "Prezent" z każdym rozdziałem zaskakiwał bardziej. Czy zło faktycznie się dziedziczy w genach? Czy zło można potraktować jak chorobę i uśpić farmakologicznie lub operacyjnie? Poruszony problem analfabetyzmu uzmysłowił mi, że takich ludzi jest wśród nas bardzo dużo - mało tego, potrafią z tym żyć i funkcjonować. Bardzo dobra książka. Polecam

Chyba najlepszy kryminał jaki czytałem.

Chyba najlepszy kryminał jaki czytałem.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Lubię książki Fitzka! Chyba nie ma innego Autora, który pisze tak pogmatwane powieści. Moją przygodę z jego twórczością zaczęłam jakiś czas temu i jak na razie każdą przeczytaną pozycję oceniam bardzo dobrze. Tak też było z "Prezentem".
Milan Berg czekając na światłach, na tylnym siedzeniu auta, stojącego obok spostrzega przerażoną dziewczynkę. Próbuje ona przekazać mu zapisaną na kartce wiadomość. Problem w tym, że Berg jest analfabetą i nie może jej przeczytać. Wyczuwając, że dziecko może być w niebezpieczeństwie, postanawia jej pomóc. Nie zdaje sobie sprawy z tego, w jak trudnej sytuacji się znajdzie.
Ależ to była pokręcona historia! Nie da się ukryć, że Autor potrafi budować napięcie i wciągnąć w wir wydarzeń. Znajdziecie w tej książce mnóstwo zagadek i zwrotów akcji. Dużo się w niej dzieje. Z jednej strony obserwujemy jak krok po kroku Milan dociera do prawdy. Z drugiej co dzieje się z potrzebującą pomocy dziewczynką. Fitzek zręcznie ukazuje, że czasami niewiedza jest darem, a odkrycie skrywanych tajemnic może okazać się przerażające. "Prezent" to historia człowieka uwikłanego w sieć kłamstw. A Autor kolejny raz udowodnił w niej, że potrafi pisać rewelacyjne thrillery psychologiczne. Ja polecam!

Bardzo ciekawa książka, chociaż na początku trochę
się zmusiłam do czytania, ale było warto, bo od paru pierwszych rozdziałów czytałam jak opętana. Uwielbiam zaskoczenia (pozytywne) pojawiające się z każdymi następnymi rozdziałami i czuć napięcie związane z daną tajemnicą do wyjaśnienia, a autor robi to w mistrzowski sposób. Nie raz jeszcze sięgnę po książki Pana Fitzek'a i pewno jeszcze nie raz się zaskoczę.

Polecam bardzo serdecznie, tylko zalecam ostrożność
przy wieczornym czytaniu, bo efekt tego jest niewyspanie
w pracy ;)

Bardzo ciekawa książka, chociaż na początku trochę

Dla mnie momentami zbyt drastycznie.

Dla mnie momentami zbyt drastycznie.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Ciężko mi się czytało, niektóre wątki mocno naciągane.

Ciężko mi się czytało, niektóre wątki mocno naciągane.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Przeciętna bardzo, na początku wydawała się obiecująca , jednak im dalej tym gorzej. Zakończenie marne. Nie polecam.

Wymęczyłam🙈 nawet nie wiem czemu, niby ok ale nie zachwyciła mnie🤷‍♀️

Wymęczyłam🙈 nawet nie wiem czemu, niby ok ale nie zachwyciła mnie🤷‍♀️

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka bardzo mi się podobała. Uważam, że Fitzek miał bardzo oryginalny pomysł, który ujął w całkiem dobry sposób. Ogólnie książka bardzo często czymś zaskakiwała i gdy odnosiłem wrażenie, że już wszystko rozumiem działo się coś co kompletnie zmieniało moje spojrzenie. Czytało mi się ją całkiem szybko i często ciężko było się oderwać, a jedynym minusem jest chyba to, że momentami była zbyt chaotyczna w wyniku czego trudno było się połapać w niektórych fragmentach. Podsumowując polecam, fajnie się czytało ;))