Listy zza grobu

Okładka książki Listy zza grobu Remigiusz Mróz
Okładka książki Listy zza grobu
Remigiusz Mróz Wydawnictwo: Filia Cykl: Seweryn Zaorski (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Seweryn Zaorski (tom 1)
Filia
2019-01-01
2019-01-01

Przyznam, że oceniać Mistrza i trudno i straszno, ale mam nadzieję, że będzie mi wybaczone :)). Ja, pewnie jak większość pożeraczy kryminałów, zaczęłam od serii z prokurator Chyłką i oczywiście wchłonęłam ją błyskawicznie,w ogromnym napięciu i z wypiekami. Późniejsza ekranizacja tej serii mnie nie rozczarowała może dlatego, że uwielbiam Magde Cielecką i wg. mnie świetnie wcieliła się w rolę bohaterki. Potem przyszła pora na serię zakopiańską z komisarzem Forstem, a potem inne książki - świeżynki prosto z księgarni. Tych polecać nie trzeba więc pisać o nich nie będę. Zwrócę jednak Państwa uwagę na serię z patomorfologiem Sewerynem Zaorskim i pierwszą z cyklu pozycję "Listy zza grobu" . Autor po mistrzowsku buduje napięcie, wplata fajny wątek miłosny i tak plącze wątki, że nie można oderwać się od tej książki ani na chwilę. Seria liczy 5 części, a główny bohater - samotny ojciec dwóch uroczych córek, po życiowych zawirowaniach zmuszony jest wrócić do miasteczka swojego dzieciństwa. Tam dostaje pracę patomorfologa,w miejscowym szpitalu i tam ,po latach, trafia na swoją szkolną miłość - Kaję (policjantkę, matkę żonę ...najbliższego przyjaciela). A Kaja , 20 lat po śmierci ojca, co roku tego samego dnia, dostaje list od ojca...ale to nie jest zwykły list. Po więcej sięgnijcie do książki - na prawdę warto.

Bardzo dobra książka. Lekkie pióro Mroza dzięki czemu przez kolejne rozdziały płyniemy.
Dobrze zarysowane postacie. Głównego bohatera polubiłem od początku. W miare jak zostają ujawniane kolejne fakty z jego przeszłości i równocześnie przeżywamy aktualne wydarzenia nić sympatii staje się coraz mocniejsza.
Plus za całą fabułę, kolejne następujące po sobie twisty. Świetnie zaplanowana intryga. Przyjemny wątek licealnej miłości.
Sięgam po kolejną książkę z Sewerynem w roli głównej. Akcja: kontynuacja.

Plus za całą fabułę, kolejne następujące po sobie twisty. Świetnie...

Przekombinowana i naiwna, ale fabuła dosyć ciekawa.

Przekombinowana i naiwna, ale fabuła dosyć ciekawa.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Autor ma zręczne pióro - to wszyscy wiemy. Jego powieści czyta się błyskawicznie, między rozdziałami brakuje miejsca na oddech. Każdy fragment bywa jazdą bez trzymanki. W historii Zaorskiego i Burzy zabrakło mi jednak.... ikry, powera! Fabuła była mdła, zbyt naciągana, odrealniona. Poczucie humoru, które kiedyś bawiło mnie w lekturach Mroza teraz stało się kiczowate i irytujące. Oczywiście były momenty intrygujące i wciągające jak np. rodząca się niczym Feniks z popiołów relacja Burzy i Seweryna. Dla mnie to jednak zbyt mało.

Myślałam, że trafię na jakąś lepsza serię, ale niestety jak ktoś pisze 10 książek rocznie to one nie mogą być dobre, po prostu. Fajnie było wrócić do czasu sprzed komórek i free wifi, ale tylu naciąganych faktów dawno nie czytałam, a cała organizacja śmiechu warta niestety. Końcówka mega przewidywalna

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Ahh coz by tu napisac…ja po prostu kocham duet Zaorski&Burza. A tatełożarty musiala poznac cala moja rodzina ;)

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

To moje pierwsze zetknięcie z książkami Mroza i oczekiwałam wiele, wiele też dobrego na jego temat czytałam. Cóż, widać to nie powieść dla mnie. Za jakiś czas spróbuję przeczytać coś jeszcze, ale chwilowo muszę zrobić przerwę.
Historia mam wrażenie troszkę oklepana, już to gdzieś było, gdzieś się pojawiło, a ten "szalony romans" w ogóle niepotrzebny. Mam też wrażenie, że nie wszystkie wątki dobrze wytłumaczone, też chaotyczne. Czym dalej w las, tym gorzej. Niby końcówka fajna, ale nadal czegoś mi brakowało.

Momentami zastanawiałam się, czy to kryminał, czy romans, ale... Idę po kolejne części. Wciąga :)

Dobrze napisana , warta poświęconego czasu . Polecam

Dobrze napisana , warta poświęconego czasu . Polecam

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka trochę przypomina mi film który kiedyś oglądałam. Oczywiście zakończenie książki nie było zbyt oczywiste i to lubię w książkach Pana Mroza że często finał jest zaskoczeniem :)

• Audiobooki