Nie wiesz wszystkiego

Wyróżniona opinia i

Nie wiesz wszystkiego

przeczytanych książek 779 napisanych opinii 200

Jak zawsze po przeczytaniu książki od M.Mossa nie jestem zawiedziona.
Fabuła, charakterystyka postaci, sama historia szczegółowo dopracowana.
Polecam
Ta część otwiera cykl Liceum Freuda.

Jak zawsze po przeczytaniu książki od M.Mossa nie jestem zawiedziona.
Fabuła, charakterystyka postaci, sama historia szczegółowo dopracowana.
Polecam
Ta część otwiera cykl Liceum Freuda.

Nie wiesz wszystkiego" to kolejna książka Marcela Mossa, która bardzo mi się spodobała. Zostały tutaj poruszone ważne i trudne tematy, o których warto przeczytać. Byłam ciekawa historii bohaterów i prawdy o samobójstwie. Nie spodziewałam się takich odpowiedzi i akurat takiego zakończenia tej historii . Polecam

Bardzo lekka lektura jak dla mnie z zaskakującym zakończeniem ... lektura idealna na podróż

Świetna ale i trudna

Świetna ale i trudna

Autor porusza w książce problemy współczesnych ludzi, każdy z bohaterów musi walczyć ze swoimi demonami.
Książka wciąga już od pierwszych stron, nie ma miejsca na nudę.
Akcja toczy się cały czas co daje element napięcia i nie można oderwać się od książki.
Jest to pierwsza książka tego autora po którą sięgłam i się nie zawiodłam.
Oby kolejne były również tak szokujące i wciągające.

Książka wciąga już od pierwszych stron, nie ma miejsca na nudę.
Jest to pierwsza książka tego autora po którą sięgłam i się nie zawiodłam.
Oby kolejne były również tak szokujące i...

Temat poruszony przez autora jest zatrważający, ale jego lekkie pióro sprawiło, że pochłonęłam książkę w kilka godzin. Czytając powieść, nie można nie zwrócić uwagi, że dzisiejsi nastolatkowie mają "przesrane". Moss poruszył bardzo ciężką i ważną kwestię, uważam że książkę powinni przeczytać wszyscy rodzice dorastających dzieci. Zakończenie było zaskakujące. Gorąco polecam, to jedna z lepszych książek które ostatnio przeczytałam...

"Nie wiesz wszystkiego" to opowieść o grupie licealistów oraz osób z ich otoczenia, którzy skrywają tajemnice pod najróżniejszymi przyjętymi pozami i pozorami.

Uczniami prestiżowego warszawskiego Liceum Freuda wstrząsa wiadomość o śmierci dwojga uczniów. Alan popularny nastolatek w szkole, kapitan drużyny siatkówki, podziwiany i lubiany przez rówieśników, oraz Otylia wycofana dziewczyna, niedoszła samobójczyni, traktowana przez innych jako "wyrzutek". Dwie różne osoby, dwa różne środowiska, więc dlaczego popełnili razem samobójstwo? Co ich skłoniło do popełnienia tego czynu?
🔸
Chyba nie ma tutaj osoby, która nie czytała tej serii, bądź o niej nie słyszała. "Nie wiesz wszystkiego" to książka o młodzieży, która zmaga się z wieloma problemami, niezauważanymi przez rodziców. Nastolatkowie pozostawieni są sami sobie, a to najczęściej nie kończy się dla nich za dobrze. Brak akceptacji ze strony rówieśników, odtrącenie, szykanowanie, z tym borykają się uczniowie większości szkół. Po prostu seria o Liceum Freuda poświęcona jest problemom współczesnej młodzieży i pokazuje, że nawet zwykli nastolatkowie mogą mieć trudności i kłopoty.
🔸
Książki Marcela czytają się same i chociaż ma on lekkie pióro, to porusza w swoich historiach wiele trudnych tematów, o których niestety mówi się mało. Zostały poruszone tutaj tematy, depresji, gwałtu, czy homoseksualizmu. Autor historie opowiedział z perspektywy kilku osób, dzięki temu poznajemy ich życie i problemy, z którymi muszą się zmierzać. Utożsamiamy się z każdym bohaterem z osobna, tym samym możemy wejść w jego życie i wczuć się w emocje jemu towarzyszące. Z pewnością autor lubi szokować czytelników swoimi powieściami, co już nie raz pokazał, tym razem nie było inaczej, czytając nie sposób było odciagnąć się od książki. Kto jeszcze nie poznał tej serii, to bardzo Wam polecam🔥
Historia napisana z przesłaniem, aby nikogo nie oceniać po okładce.

Dwoje uczniów, Otylia i Alan, prestiżowego liceum Warszawskiego popełnia samobójstwo. Wszyscy uczniowie są w szoku i próbują zrozumieć co się stało. Dlaczego Otylia, dziewczyna, która jest szkolnym wyrzutkiem zostaje znaleziona martwa razem z Alanem, jednym z najpopularniejszych uczniów w szkole? Marta, najlepsza przyjaciółka Otylii nie wierzy w to, że byłaby ona skłonna popełnić samobójstwo i próbuję dociec co się właściwie stało. Z czasem okazuje się, że nie wszystko jest czarno-białe, a wielu uczniów w szkole ma swoje małe i duże sekrety. Kadra nauczycielska nie pozostaje w tyle, wśród nauczycieli jest również wiele tajemnic i niedopowiedzeń. Każdy skrywa jakiś sekret. Czy Marta odkryje prawdę i dowie się co się faktycznie wydarzyło?

Bardzo wciągający thriller, którego akcja rozgrywa się w prestiżowym liceum. Bohaterami powieści są głównie uczniowie oraz nauczyciele szkoły. Fabuła jest poprowadzona w taki sposób, że nie sposób oderwać się od lektury. Poznajemy kilka postaci, a każda z nich posiada sekret, którego wyjście na jaw mogłoby zmienić ich życie na gorsze. Tylko czy faktycznie jesteśmy w stanie utrzymać długo nasze tajemnice? A w tej książce dzieje się naprawdę dużo. Poruszane są również ciężkie i trudne tematy, z którymi borykają się młodzi ludzie. A wszystko otoczone tajemnicą i niepokojem. Spodziewałam się nieco innego zakończenia. Czy takie zakończenie jest dla mnie satysfakcjonujące? Szczerze mówiąc nie wiem, mam mieszane uczucia. Jednak jako całość książka jest naprawdę dobra.

Jedna z lepszych książek Mosa. Mega wciągająca, nie tylko dla nastolatków i Young adults