Dama z woalką

Okładka książki Dama z woalką Paulina Kuzawińska
Okładka książki Dama z woalką
Paulina Kuzawińska Wydawnictwo: Lira Cykl: Madeline Hyde (tom 3) literatura piękna
Madeline Hyde (tom 3)
Lira
2020-10-28
2020-10-28

Najsłabsza ze wszystkich części. Bardzo przeciętna, zupełnie mnie nie porwała.

Najsłabsza ze wszystkich części. Bardzo przeciętna, zupełnie mnie nie porwała.

Ostatnia część "Damy" odkrywa wszystkie tajemnice rodziny Madeline Hyde. Przykre, bolesne prawdy ścierają się że świadomością bohaterki. Wszystkie drzwi zostały otwarte jednak zakończenie pozostawia kilka niewiadomych. Być może Madeline która podczas tej podróży polubiłam powróci w kolejnej części Damy...

"Dama z woalką" kończy perypetie Madeline Hyde, którą pokochałam. Młoda arystokratka, która rozwiązuje tajemnice zagadkowych morderstw. Tym razem powracamy do Wzgórza Mgieł w anturażu zimy i Bożego Narodzenia. To właśnie tam po latach wspólnie z ojcem i jego rodziną oraz narzeczonym Jonathanem, Madeline zamierza spędzić święta i jednocześnie poprosić o błogosławieństwo na nową drogę życia. Nikt nie spodziewa się, że po wrzosowiskach będzie grasował groźny morderca, a śmierć po raz kolejny upomni się o najbliższą osobę panny Hyde. Dodatkowo, kiedy otwiera od lat nieużywane pokoje domu, który odziedziczyła po zmarłej ciotce, zaczynają nawiedzać ją koszmarne sny. Tajemnice domowników powoli wychodzą na jaw, a plany na przyszłość popadają w ruinę.

Madeline Hyde to bohaterka, którą niewątpliwie prześladuje pewne fatum, a może to posiadłość Wzgórza Mgieł jest po prostu przeklęte. Panna Hyde po raz kolejny nawiązuje współpracę z doktorem Watsonem, by rozwiązać tajemnicę morderstwa oraz dziwnych, powracających koszmarów, które wydają się wspomnieniami z przeszłości.

Niezwykły plot twist i zakończenie, przy którym można uronić łzę. Rodzinne tragedie, szanowane rodziny, które dla uciszenia skandalu zrobią dosłownie wszystko. Doskonała powieść z sensacyjną intrygą w stylu retro i genialny klimat epoki. Tajemnicza kobieta w oknie, tajne przejścia, hipnoza, XIX-wieczny szpital psychiatryczny i prawda, która zmienia postrzeganie całej trylogii. Wciągająca, fenomenalna historia stworzona przez Paulinę Kuzawińską. Zdecydowanie za krótka, mogłabym przez cały czas czytać o pannie Hyde. Idealny finał, jednak smutek po zakończeniu długo pozostanie. A ja na pewno sięgnę po inne powieści autorki.

Podziękowania jak zwykle idą do @vic za cudowną akcję, dzięki której poznaję takie perełki i ponownie zakochuję się w XIX wieku.

Najsłabszą z serii, ale ciągle interesująca. Miejscami klimat jak w gotyckim horrorze I te momenty robią całą książkę. Fabularnie słabiej, bardzo irytująca postać narzeczonego. Seria jako całość bardzo mi się spodobała, na pewno wrócę do niej za kilka lat.

6,5 ⭐

Zaczęłam te serię od 2 części i można to spokojnie zrobić bo nie ma spoilerów do poprzedniego tomu, tak samo można czytać 3 bez znajomości poprzednich. Autorka objaśnia mniej więcej co się stało.

Ten tom zdecydowanie podobał mi się najmniej. Był nudnawy i wcale nie byłam zainteresowana rozwiązaniem przyczyny śmierci. A zagadka, która była tle to wplatana w formie tajemnicy z przeszłości była wiele ciekawsza, ale w zasadzie to przez całą książkę nie było wiadomo czego dokładnie szukamy.

6,5 ⭐

Jakiś czas temu przeczytałam poprzednie książki Pauliny Kuzawińskiej z cyklu Madeline Hyde : "Dama z wahadełkiem" i "Dama ze szmaragdami". Ponieważ staram się, jak mam taką możliwość, kończyć serie, to skusiłam się na "Damę z woalką". Niestety książka mnie nie porwała... Kontynuacja zawiłych losów Madeline na Wzgórzu Mgieł. Zakończenie bardzo przewidywalne.
Ot, taki sobie romans z tajemnicą w tle.

Ot, taki sobie...

„Dama z woalką” Paulina Kuzawińska

Madeline Hyde powróciła do Wzgórza Mgieł i pragnie pogodzić się z przeszłością. W związku z tym zaprasza na Święta Bożego Narodzenia swojego ojca oraz macochę z jej synem. W tym wyjątkowym czasie planuje również oficjalnie przyjąć oświadczyny swojego ukochanego Jonathana.

Przeszłość nie daje jednak o sobie zapomnieć. Gdy otwiera pokoje w nieużywanym od lat skrzydle zaczynają nawiedzać ją koszmarne sny. Od dawna ukrywane tajemnice wychodzą na jaw, a po wrzosowiskach grasuje zbiegły morderca...

Trzeci tom przygód Madeline Hyde niestety okazał się ciut gorszy od poprzednich. Nadal bardzo dobrze mi się go czytało. Z chęcią powróciłam na Wzgórze Mgieł i śledziłam losy młodej arystokratki. Bardzo podoba mi się wątek romantyczny w tej książce, a tajemnice, które wychodzą na jaw dodają tej powieści fajnego klimatu. Lekkie pióro Pauliny Kuzawińskiej również ułatwia czytanie i sprawia, że nie dość, że czyta się jej książki bardzo szybko, to jeszcze ciężko się od nich oderwać.

Choć zakończenie, dla mnie przynajmniej, kupy się nie trzymało, to uważam, że cała trylogia jest naprawdę warta uwagi.

„Dama z woalką” Paulina Kuzawińska

Przeszłość nie daje jednak o sobie zapomnieć. Gdy otwiera pokoje...

Klimatyczna, stylowa, ale moim zdaniem najsłabsza część. Czegoś mi tu zabrakło chyba odrobiny magii.

jakoś mnie nie porwała jak np pierwsza część, taka książka dla zabicia nudy

jakoś mnie nie porwała jak np pierwsza część, taka książka dla zabicia nudy

Moim zdaniem zdecydowanie najsłabsza z trzech części. Zupełnie przeciętna.

Moim zdaniem zdecydowanie najsłabsza z trzech części. Zupełnie przeciętna.

• Kryminały
  • Literatura piękna