American Kompromat

American Kompromat
Penguin Random House
2021-01-26
2021-01-26
trump donald trump polityka dziennikarstwo usa

Świetnie przeprowadzone przez autora śledztwo w sprawie Trumpa pokazuje, że bliskość z Kremlem i jego ludźmi sięga nawet ostatnich lat istnienia ZSRR i pokazuje rzeczy dość ciekawe. (np. Siemion Kislin, z którym Trump utrzymywał kontakty biznesowe, prowadził sklep z zachodnią elektroniką, który upodobali sobie ludzie KGB) Warto przeczytać.

Interesująca i trochę przerażająca lektura. W treści pojawia się sporo znajomych nazwisk (obecnych np w tekstach Tomasza Piątka). Okazuje się, że kremlowskie macki sięgają doprawdy daleko, i mocno oplatają świat biznesu, polityki i religii (tak, tak, Opus Dei i pochodne...). Najgorsze, że to wszystko ma pośredni, a czasem i bezpośredni wpływ na życie każdego z nas. A do większości wyborców i tak docierają komunikaty serwowane przez towarzyszy z Woronicza w Warszawie oraz Żwirki i Wigury w Toruniu...
Warto zapoznać się z tą książką.
Przy okazji, jeśli ktoś narzeka na ceny książek na polskim rynku - drukowany egzemplarz omawianej pozycji kosztuje w promocji 15 dolców, cena okładkowa to 30 zielonych. Nowa książka prosto z paczki po otwarciu zaczęła się rozlatywać w rękach (może to efekt przebywania w różnych warunkach klimatycznych podczas transportu),ale zasadniczo nie narzekajmy na ceny drukowanej literatury w Polce.

Dodaj cytat z książki American Kompromat