Grand Hotel Calciomercato. Kulisy transferów piłkarskich

Okładka książki Grand Hotel Calciomercato. Kulisy transferów piłkarskich Gianluca Di Marzo
Okładka książki Grand Hotel Calciomercato. Kulisy transferów piłkarskich
Gianluca Di Marzo Wydawnictwo: Sine Qua Non sport
sport
Grand Hotel Calciomercato
Sine Qua Non
2021-08-11
2021-08-11
Marcin Nowomiejski
sport transfery piłkarskie piłka nożna reportaż

Okładka książki Kapitan Paolo Condò, Francesco Totti
Kapitan Paolo Condò, France...
Okładka książki Nie widzę przeszkód Jakub Białek, Marcin Ryszka
Nie widzę prze... Jakub Białek, Marci...
Okładka książki Alex Ferguson. Być liderem Alex Ferguson, Moritz Michael
Alex Ferguson.... Alex Ferguson, Mori...

Samo założenie książki wydaje się być absolutnym samograjem. Przecież kibice najbardziej interesują się transferami, a już ich kulisy - to dopiero woda na młyn. I choć Di Marzio przedstawił kilka doprawdy ciekawych informacji, reszta dla mnie okazała się znacznie mniej pasjonująca, niż przedstawia to autor. Niemniej - warto znać, by zobaczyć, że wielkie operacje nieraz są dogadywane w warunkach godnych barowych "dysput" o trzeciej nad ranem.

Mam nieodparte wrażenie, że na ponad trzystu stronach książki autor opowiedział tysiąc anegdot transferowych. O ile Gianluca Di Marzio ma potężną wiedzę, o tyle ewidentnie nie zapanował nad wprowadzonym chaosem. Czyta się szybko, ale forma utrudnia wczucie się w interesujący świat calciomercato.

Całkiem przyjemna pozycja. Do przeczytania w jeden wieczór. Sporo transferowych smaczków dotyczących włoskiego futbolu. Jest trochę chaosu, ale generalnie na plus.

Bardzo fajna książka z której można wyczytać ciekawe wątki w tym te polskie

Bardzo fajna książka z której można wyczytać ciekawe wątki w tym te polskie

Książkę przeczytałem akurat w trakcie trwania obecnego mercato. Lepiej zrozumiałem tajniki działania menedżerów włoskich.

Fajne czytadło na letni weekend - słońce, plaża, leżak i Calcio. Lekko napisane, pełne anegdotek i ploteczek ze świata włoskiej piłki, nic wybitnego, ale dla relaksu idealne, a wieczorem będzie o czym poopowiadać chłopakom przy piwku.

ciekawe...aczkolwiek...hm...chyba tłumaczenie jest trochę słabe...bo nie chce mi się wierzyć, by taki bestseler był jednak momentami tak słabo napisany ;)

Wiązałem duże nadzieje z tą książką, ale niestety jest strasznie chaotycznie napisana, przez co nie potrafiła mnie wciągnąć. Niewykorzystany potencjał :/

Napisana w sposob zły i nudny. Za duzo historii, za mało ciekawych rzeczy. No nie powala.

• Sport
  • Piłka nożna