Nienasycenie

Okładka książki Nienasycenie Karolina Kaczyńska-Piwko
Okładka książki Nienasycenie
Karolina Kaczyńska-Piwko Wydawnictwo: Imagine Books kryminał, sensacja, thriller
Nienasycenie
Imagine Books
2021-12-06
2021-12-06
kryminał polityka władza zbrodnia morderstwo kościół homoseksualizm lgbt

Pamiętam, że zgłaszając się do książki wiedziałam, że to kryminał. Później jednak o tym zapomniałam a okładka wskazuje na coś wręcz bardzo lekkiego. Dałam jej trochę poleżeć.

Zacznę od fabuły. Podczas okresu zimowego dochodzi do morderstwa studentki, polityka i sędziego. Te na pozór przypadkowe sprawy coś łączy. Rozpoczyna się śledztwo przepełnione wielotorową akcją pełną układów i przysług.

Pozycja nienasycenie to w mojej ocenie kryminał polityczny. Społeczeństwo tutaj ukazane jest przesiąknięte korupcją, władzą i pieniądzem. Do tego wszystkiego dochodzi instytucja kościoła oraz wszelako rozumiany wątek homoseksualizmu. Oczywiście do tego morderstwa i śledztwo. I z jednej strony było ciekawie, ale z drugiej czułam się przygnieciona tą wielowątkowością. Wiele wątków w mojej ocenie można było bardziej rozwinąć a niektóre całkiem pominąć.
Można przeczytać, ale mi 🍑 nie urwało 🤭

Rzekłbym wręcz – Przesycenie. Właśnie takie uczucie towarzyszyło mi w trakcie tejże lektury.

Pamiętacie, jak ostatnio narzekałem na pewien tytuł, że jest przekoloryzowany, że pełen stereotypów, że bajka? Okazało się, że dało się go przebić i w Nasyceniu wszystko, co złe jeszcze bardziej przybrało na sile.

Rozumiem, że można nie lubić aktualnej władzy i tym bardziej mogą drażnić analogie w nazwisku, ale dopisywanie do nich bajki, jakoby wspomniani politycy byli kryptogejami zlecającymi zabójstwa, to w mojej percepcji zdecydowana przesada. I między bajki można wsadzić sobie argument, że to przecież fikcja literacka, skoro analogie książkowych polityków, do tych prawdziwych, są aż tak rażące.

„Czytała niektóre z notatek z obrzydzeniem, inne ze znużeniem”. Podobne odczucia towarzyszyły mi przy czytaniu tej książki. Czy pisanie bez researchu, z fotela, bez rzeczowej wiedzy, a jedynie z bujną wyobraźnią, to pisarstwo, jakie mnie interesuje? Zdecydowanie nie. Już lata temu wyrosłem z bajek, a na podstawie tej książki mogę stwierdzić, że warsztat autorki jest… żaden.

Nad wyraz górnolotne i patetyczne sentencje, w książce tak niskich lotów niestety nie brzmią naturalnie. Okazało się, że jeden z bohaterów, aby wrócić do formy intelektualnej, bardziej od jedzenia, potrzebował masturbacji z głośnym finiszem. To przywróciło mu jasność umysłu. Tymczasem główna bohaterka, niczym w legendarnym W11 podsłuchała, jak jej przełożony przyznaje się do winy. Też przewracacie w tym momencie oczami tak, jak ja?

Jednak creme de la creme tej książki, to jej zakończenie. To jakaś pier**lona Moda na sukces. Okazuje się, że każdy z bohaterów spał z żoną, kochankiem i bratem innego bohatera. A, i wszyscy są rodziną, jak Forresterowie. Ciężko mi dziś określić, czy tak książka jest bardziej żałosna, czy żenująca.

@marlon.080 już wiem, dlaczego Ci się nie podobała, ale… mi nie podoba się jeszcze bardziej.

Rozumiem, że można nie lubić aktualnej władzy i tym bardziej mogą...

🔍🔍🔍 Recenzja Booktour 🔍🔍🔍

Karolina Kaczyńska - Piwko " Nienasycenie"

Wydawnictwo :ImagieBooks

🔗🔗🔗🔗🔗🔗🔗🔗🔗🔗🔗🔗🔗🔗

" Upił łyk kawy i się zamyślił. Czas upływa niezależnie od tego, co na ten temat sądzimy. Leci, nie pyta nikogo o zgodę, a jakby tego było mało, wlecze nas za sobą i stawia przed faktem.."

To moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki i jestem mile zaskoczona..

" Nienasycenie " to powieść fikcja, która dobrze wciela się w kanony naszego państwa .. Autorka opisuje obłudę rządzących, korupcje nie tylko w policji ale w innych urzędach, powiązania z grupami przestępczymi i usuwanie zbędnych przeszkód, jak i również powiązania polityki z Kościołem...

Książka ciekawa, wcigajaca od początku do końca.. Bohaterowie ciekawie wykreowani, szczególnie Marzenaka i jej zawziętość i wybuchowość..

Akcja dzieje się w grudniu przed okresem przedświątecznym..

Marzena policjantka, która wyciągnęła swojego byłego partnera Siwego na spacer koło zalewu.. Siwy odszedł zpolicję wraz z brutalną śmiercią swojej żony.. Całe śledztwo zostało umorzone i zamiecione pod dywan..

Podczas tego spaceru dostrzegają przy linię brzegu w zaroślach ciało mężczyzny.. Nim dobrze się śledztwo nie zaczęło a pojawiło się kolejne ciało..
Marzena i Siwy będą prubowali rozwikłać zagadkowe śmieci, bo być może grasuje jakiś seryjny morderca..
Z biegiem śledztwa wszystko zaczyna się być nie jasne, jest więcej pytań niż odpowiedzi..
Ktoś ewidentnie nie chce żeby śledztwo trwało i wszystkie tajemnice wyszły na światło dzienne ..
Wszystko wskazuje że sprawa morderstwa mężczyzn oraz studentki i jego żony są powiązane ze sobą..
Wszystko się zaczyna komplikować kiedy w grę wchodzą grube szychy i nie tylko..

Kto stoji za morderstwami ?
Czy Siwy i Marzena rozwiążą sprawę?
Jakie tajemnice odkryją śledczy?
Kto jest jespowiazany w śmierć denatów?
Jaki finał będzie tej sprawy?

🔍🔍🔍 Recenzja Booktour 🔍🔍🔍

Karolina Kaczyńska - Piwko " Nienasycenie"

Wydawnictwo :ImagieBooks

🔗🔗🔗🔗🔗🔗🔗🔗🔗🔗🔗🔗🔗🔗

To moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki i jestem mile...

#WyzwanieLC październik 2022

"Nienasycenie" to moja pierwsza książka autorstwa pani Karoliny Kaczyńskiej - Piwko. Przyznam, że nawet nie spodziewałam się takiej lektury. Jak zwykle w weekend wybrałam sobie ebooka do słuchania w czasie porządków domowych, nie spodziewając się jednak aż tak wciągającej i dość intrygującej lektury. To jest kryminał, ale zdecydowanie kryminał polityczny. Autorka o dosyć znanym nazwisku (jeden człon) wybrała temat odważny i aż do bólu realistyczny w naszej rzeczywistości. W tej fikcji literackiej możemy zauważyć układy dzisiejszej władzy obnażające działania polityczne i potrafi szokować.

"Zło ma wiele imion.
Jedno z nich to nienasycenie."
Fabuła dzieje się w mieście, które nie ma nazwy, jest grudzień, zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Marzena jest policjantką i wyciąga na spacer swojego byłego partnera z pracy, Siwego. Siwy, którego żona rok temu została brutalnie zamordowana a śledztwo w tej sprawie umorzone, odszedł z policji. Wie o tym, że tej sprawie ktoś stojący wyżej, po prostu "ukręcił łeb". Nie mogąc się z tym pogodzić znalazł sobie inne zajęcie.
Podczas spaceru zauważają w wodzie ciało..., atmosfera przedświąteczna momentalnie znika.
Jakby za mało było tragedii, po kilku dniach zostają znalezione następne zwłoki.
Policja zaczyna prowadzić intensywne śledztwo, tym bardziej, że po identyfikacji okazuje się, iż są to osoby powiązane z kręgiem władzy. Te na pozór niby przypadkowe śmierci jednak są ze sobą powiązane. Policja zaczyna łączyć z tymi sprawami jeszcze wcześniejszą śmierć studentki oraz śmierć żony Siwego.
Marzena prowadząc śledztwo zauważa, że brakuje niektórych teczek w archiwum. Podejrzewa, że w firmie próbuje się coś ukryć. Nawet nie podejrzewa w jak grubą sprawę wdepnęła...
Policjantka nie wie komu może zaufać, więc prosi Siwego aby jej pomógł nieoficjalnie w rozwiązaniu tej zagadki. Siwy zgadza się tylko dlatego, że chciałby poznać prawdę o zabójstwie swojej żony...
Rozpoczynają żmudne śledztwo, które prowadzą wielotorowo, pokonując układy i układziki.

"Gdy była dzieckiem, spędzała prawie całe wakacje na gospodarstwie dziadków, którzy mieli hodowlę trzody. Raz widziała, jak dwie świnie zagryzły się przy korycie tylko dlatego, że obie nie mogły zmieścić w nim ryjów naraz. W sumie od sytuacji politycznej kraju, w którym przyszło jej pełnić służbę, ten obrazek różnił się tylko tym, że przynajmniej załatwiły to od razu i w pełni jawnie."
Czy Marzenie i Siwemu uda się znaleźć zabójcę? Kto jest skorumpowany w policji? Kto stoi za tymi zabójstwami?

Ta wymyślona przez autorkę fabuła jest jakby lustrzanym odbiciem współczesnej Polski.
Mimo tego, że niektórzy piszą, że temat jest kontrowersyjny, to ja myślę, że nie, jest po prostu prawdziwy, lecz bardzo niewygodny dla bezkrytycznych zwolenników autokratycznej władzy. Co prawda ta książka niczego raczej nie zmieni, bo oni nawet nie przeczytają tej książki...
Książka ta pokazuje nam całą prawdę o naszej polityce, o brudnej grze, o tym, do czego mogą być zdolni ludzie dla utrzymania ważnej pozycji, o roli Kościoła w dążeniu polityków do władzy.
Zakończenie jest zaskakujące i mam nadzieję, że to będzie tylko fikcja literacka, jak życzy sobie autorka.
Warto przeczytać, a właściwie ja mogę polecić w zasadzie audiobooka, bo wysłuchałam go z zainteresowaniem.

#WyzwanieLC październik 2022

Zupełnie przypadkiem przeczytałam ją po powieści Pana Piotrowskiego "Bagno" oraz reportażu Pana Wójcika o celibacie. "Nienasycenie" łączy wątek polityczny i tzw. bagno z celibatem, bądź jego braku, w polskim kościele.
Niestety książka autorstwa Pani Karoliny Kaczyńskiej-Piwko (nawet nazwisko nawiązujące do polityki:)) mało ciekawa i zaskakująca, pełna rozmyślań bohaterów, które są zupełnie zbędne lub powtarzające się. Książkę czytałam na siłę. Strasznie się wynudziłam.

Życie w Polsce "chujowo ale stabilnie" jakie to prawdziwe...

Życie w Polsce "chujowo ale stabilnie" jakie to prawdziwe...

Plus za ciekawą fabułę polityczną, która mimo że wymyślona przez Autorkę, wydawałaby się lustrzanym odbiciem współczesnych realiów Polski. Minus za ciągnące się bez umiaru dywagacje bohaterów nad własnym losem, które niestety nie zawsze wprowadzały coś sensownego do całości. Niby tylko 276 strony, a książkę czytałam prawie 2 tygodnie (czyli o jakieś 10 dni za długo). Można, choć z pewnością dużo jest o wiele bardziej wciągających pozycji na rynku.

Niestety, "Nienasycenie" nie jest tylko literacką fikcją w mieście, które nawet nie ma nazwy..."
Niestety, książka nic nie zmieni, bo przeczytają ją ci, których mierzi rzeczywistość wokół i zgadzają się z autorką, reszta tego tematu nie dotknie.
Niestety, kiedyś minister za aferę z zegarkiem wylatywał, teraz afery wielomilionowe nie robią wrażenia.
Niestety, wszystko co się dorwało do władzy i rządu dusz się skundliło.

Niestety, wszystko co...

Po przeczytaniu rewelacyjnej "Ciałości" miałam ochotę poznać także inne książki pióra autorki, dlatego skorzystałam z okazji, by wziąć udział w booktour zorganizowanym przez @kopciuszekxxi

Policjantka Marzena z emerytowanym kolegą, Siwym, szuka sprawcy kilku zbrodni. Zbliżają się święta a ona zamiast lepić pierogi tropi mordercę. Jej przełożonym najwyraźniej nie zależy specjalnie na skutecznym wykryciu zabójcy, ponieważ dążą do jak najszybszego zamknięcia sprawy.

Kobieta wciąż uparcie próbuje dotrzeć do prawdy, szczególnie, że ta powiązana jest ze śmiercią żony Siwego. Obojgu im z różnych powodów zależy na rozwiązaniu zagadki.

Kryminalna afera ociera się o szczyty władzy państwowej i kościelnej, które są ściśle powiązane.

W treści można odnaleźć analogie do rządzącej partii i jej Wodza, chociaż dla niepoznaki fabuła została osadzona w bezimiennym mieście i, jak zapewnia autorka, jest fikcją literacką.

Żal mi było Słodkiego, chłopaka, który przez brak akceptacji popadł w obłęd a ostatecznie stracił życie.

Najbardziej podobało mi się zakończenie powieści. Wyznanie padło z najbardziej nieoczekiwanej strony. Brawa za odwagę.

"Władza to nie środek do celu; władza to cel."

George Orwell, Rok 1984

Zapraszam wszystkich na znakomity kryminał pt. "Nienasycenie" autorstwa @czerwonaiczarna - Karoliny Kaczyńskiej-Piwko.

Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Imagine books

Były policjant na emeryturze Siwy, angażuje się w sprawę tajemniczych morderstw, wraz ze swoją partnerką zawodową, która czuje się winna śmierci jego żony Anny. Żona policjanta została brutalnie zamordowana oraz zgwałcona, a policja "ucięła łeb sprawie". Giną kolejni ludzie: studentka, polityk, sędzia, zostali oskalpowani z twarzy... Wszystko jeszcze bardziej się komplikuje, gdy w sprawie pojawia się wątek homoseksualny.

Kto okaże się mordercą? Czy Siwemu i Marzenie uda się rozwikłać serię morderstw? Co wspólnego mają te sprawy ze sobą? Kto będzie dyktować warunki tej niebezpiecznej gry, kiedy w sprawę są zamieszani najważniejsi ludzie w kraju, policja, a także Kościół? Jak bezwlędny okaże się Wódz, aby utrzymać władzę? Jaką tajemnicę kryje Korecki? Odpowiedzi zawarte są w lekturze 😉.

Książka odkrywa przed nami czym tak naprawdę jest polityka, jaką rolę pełni w niej Kościół oraz czym są jego tajemnice? Autorka @czerwonaiczarna nakreśla nam w swojej powieści fikcję brudną, bezwlędną rzeczywistość, za którą są postawieni ludzie z górnej półki. Dla mnie był to tajemniczy, pełen grozy i śmierci kryminał, z kartki na kartkę wciągnął mnie coraz bardziej. Zakończenie bardzo mnie zaskoczyło. A autorce @czerwonaiczarna gratuluję pomysłu na tak mroczny kryminał, który na pewno pozostawi czytelnika z pewnymi przemyśleniami na temat polityki oraz Kościoła. Polecam gorąco 😉.

Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Imagine books

• Przeczytane 2022