100 pytań do ketozy

100 pytań do ketozy
Keto Centrum
2021-12-02
2021-12-02
ketoza dieta ketogeniczna dieta zdrowie odżywianie zdrowie

Okładka książki Prosta Keto Kuchnia Mateusz Ostręga, Natalia Parol
Prosta Keto Ku... Mateusz Ostręga, Na...

Jak na razie, to najlepsze źródło wiedzy o ketozie. Znalazłam tu odpowiedzi na wszystkie nurtujące mnie pytania, nawet te, które nigdzie indziej się nie pojawiły. Bardzo dopracowana pozycja, widać ciężką pracę. Z czystym sumieniem polecam, warto mieć pod ręką pełną wiedzę, do której można zajrzeć w przypadku wątpliwości. Poza tym, obserwując autora na yt i instagramie, po prostu mu ufam.

Ta książka to świetne kompendium wiedzy dla osób, które chcą rozpocząć swoją przygodę z dietą ketogeniczną. W prosty sposób rozwiewa najczęstsze wątpliwości, obala mity i pochyla się nad problemami, jakie mogą się w międzyczasie pojawić. Myślę, że to must have na półce każdego, kto z diety ketogenicznej chce uczynić narzędzie, z którego będzie korzystać na stałe, żeby zadbać o własne zdrowie, a nie tylko chce schudnąć "do wakacji" czy "na wesele" ;) Uważam, że bardzo dużym atutem książki jest forma pytań i odpowiedzi, dzięki temu łatwo jest później do pewnych rzeczy wrócić i je sobie w miarę potrzeb przypomnieć. Bardzo polecam każdemu, kto chce do tematu podejść mądrze i nie dołączyć potem do grona "keto zniszczyło mi zdrowie", ale raczej do "keto zmieniło moje życie". I odnosząc się do komentarza o seksizmie autora, to z całą pewnością w swojej narracji zwracał się on po prostu do człowieka, a jest to podmiot męskoosobowy. Z tego co mi wiadomo, to nie powstał jeszcze feminatyw "człowiekini" ale podobnie jak autor, nie jestem zbyt zaznajomiona z tą całą poprawnością polityczną ;)

Książka napisana prostym językiem - porusza wszystkie ważne aspekty diety keto. Będzie ciekawa zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych w temacie.
Przeczytałam kilka książek o ketozie i ta jest najlepsza. Bez zbędnego "lania wody" odpowiada na wszytskie kluczowe pytania i pomaga uniknąć różnych błędów.
Niestety książkę przeczytałam będąc już rok na keto. Nieraz w trakcie jej czytania myslałam sobie, że gdyby ta pozycja była dostępne wcześniej to uniknęłabym kilku wpadek.

Niestety książkę przeczytałam będąc już rok na keto. Nieraz w...

Nie wątpię w merytoryczną wiedzę autora, zna się na tym co pisze, ale pisze to w sposób, którego nie jestem w stanie strawić. Język jest płaski, płytki, aż zbyt prosty, tak jakby autor bał się tworzyć złożone zdania, jakby pisał do dzieci albo do osób dorosłych mało inteligentnych.
Największym moim zarzutem jest jednak jawny seksizm autora.
Tekst pisany jest tylko odbiorców do płci męskiej, przykłady: "czy byłeś na treningu, co po nim zjadłeś". To bardzo męczy i zniechęca, mam wtedy poczucie że jestem niemile widziana. A jeszcze gorszy jest następujący fragment o różnicach między kobietami a mężczyznami :
"Ponieważ różnimy się pod względem fizjologicznym, ale też pod względem anatomicznym. Zdaję sobie sprawę z tego, że w dzisiejszym poprawnie politycznym świecie wiele osób stara się nam udowodnić, że jest inaczej, ale nauka ma na ten temat swoje zdanie".
Uważam, że jest to wypowiedź skandaliczna. Nikt, naprawdę NIKT na świecie nie twierdzi, że kobiety i mężczyźni są identyczni pod względem fizjologicznym i anatomicznym, tutaj faktycznie nauka to potwierdza. W tej całej równości chodzi o względy intelektualno-poznawcze i o równy szacunek wobec wszystkich.
Oburza mnie też użycie zwrotu "poprawność polityczna" ponieważ elementarny szacunek do drugiego człowieka i ich równość w świetle prawa nie ma nic wspólnego z polityką.
No nie daję rady tego przeczytać. Pomimo niewątpliwie ogromnej wiedzy autora (za którą daję 3 gwiazdki),nie potrafię traktować poważnie wypowiedzi osoby, która nie traktuje poważnie mnie (jako kobiety),osoby, która ewidentnie nie popiera równości płci i która publicznie stroi sobie z tego żarty
Niech sobie zatem pan Mateusz dalej pisze tylko do mężczyzn, ja się będę od tekstów tego człowieka trzymała z daleka i znajdę wiedzę gdzie indziej.

Największym moim zarzutem jest jednak jawny seksizm autora.
Tekst pisany jest tylko odbiorców...

Bardzo przystępnie napisany poradnik. W prosty sposób autor wyjaśnia podstawowe zasady diety i odpowiada na większość pytań i wątpliwości. Książka pomocna zwłaszcza początkującym ketozjadaczom.

Ja zacząłem przygodę z KETO dwa miesiące temu, bazując jedynie na tym, co można znaleźć na różnych kanałach na YT, a jest to bardzo obszerna i wartosciowa wiedza. Temat mnie jednak na tyle wciągnął i zafascynował, że teraz nadrabiam braki w literaturze i zakupiłem już chyba ze sześć książek, a wśród nich pozycją obowiązkową jest właśnie "100 pytań do ketozy". Chyba od niej w ogóle warto zacząć, a jak komuś się nie chce za bardzo czytać, to na niej też można by skończyć. Książkę oceniam na dziewięć, ale tylko dlatego, że zawsze można coś dodać, czy zmodyfikować lub poprawić, co nie byłoby możliwe w przypadku ideału, który przecież nie istnieje.

Alamach Keto - polecam

Alamach Keto - polecam

muszę z radością przyznać, że w 100%
książka spełniła oczekiwania ( podobnie jak spotkanie w Krakowie).

Rewelacyjne wręcz jest w niej to, że rozdziały są krótki i
odpowiedź.
Naprawdę dobry format!
Brawo!

muszę z radością przyznać, że w 100%
książka spełniła oczekiwania ( podobnie jak spotkanie w Krakowie).

Rewelacyjne wręcz jest w niej to, że rozdziały są krótki i
konkretne. Żadnego lania wody i tłumaczenia na trzy strony. W innych
książkach ( które również lubię i szanuję ich autorów) na minus
może być to, że ważne informacje trzeba zaznaczać, żeby do nich
wrócić. U...

Książka napisana bardzo przystępnym i zrozumiałym językiem. Czytając ją odnosiłem wrażenie jakbym rozmawiał z dobrym kumplem, który wszelkie "zagadki ketozy" potrafi szybko i sprawnie rozwiązać.
Równocześnie jest to kompletne kompendium wiedzy na temat diety keto i rozwiało mi wszystkie pytania i wątpliwości (części nawet tych wątpliwości nie byłem świadom).
Książka zostawia czytelnika z ogromem wiedzy i niedosytem w postaci przepisów. Mam nadzieję że autor pokusi się o cześć drugą właśnie z przepisami.
Polecam tą książkę wszystkim, którzy chcą się dowiedzieć absolutnie wszystkiego na temat keto i to niezależnie od stopnia już zdobytej wiedzy w tym temacie.
Jest równie dobra dla całkowitego nowicjusza jak i zaawansowanego ketogenika!

Książka...

Bardzo dobra książka, same konkrety, bardzo treściwa mimo sporej objętości. Widać na pierwszy rzut oka, że Mateusz włożył mnóstwo wysiłku w odpowiedź na wiele pytań i starał się wyczerpać temat, co najczęściej się udawało.

Mi osobiście zabrakło więcej informacji nt interpretacji naszych wyników badań i ogólnie nt monitorowania swojego stanu zdrowia. Temat lipidogramu zbyt pobieżnie wyjaśniony, przydałoby się więcej informacji. Ponadto oczekiwałbym trochę dokładniejszego wyjaśnienia niektórych kwestii (sam wniosek końcowy nie zawsze mnie satysfakcjonował).

Niemniej jednak jest to jedna z topowych pozycji, jakie poleciłbym komuś, kto zaczyna przygodę z tym stylem żywienia.

• Zdrowie
  • Odżywianie