Wiosna w świecie przyrody

Okładka książki Wiosna w świecie przyrody Patrycja Zarawska
Okładka książki Wiosna w świecie przyrody
Patrycja Zarawska Wydawnictwo: Grupa Wydawnicza Foksal Seria: Młodzi przyrodnicy popularnonaukowa dziecięca
popularnonaukowa dziecięca
Młodzi przyrodnicy
Wiosna w świecie przyrody
Grupa Wydawnicza Foksal
2022-03-23
2022-03-23
wiosna dladzieci edukacyjne przyroda młodziprzyrodnicy

Witajcie 🤩 mam nadzieję że najedzeni i wypoczęci, z racji że jutro jeszcze Poniedziałek Wielkanocny to za w czasu życzę Wam wszystkiego co najlepsze, zdrowia bo to najważniejsze, uśmiechu i pogody ducha 💖
Z racji że Wiosna juz do nas zawitała chciałam Wam pokazać książeczkę z serii Młodzi Przyrodnicy 🤩@wydawnictwo_wilga wydało naprawdę piękną serię która zaciekawi każdego kto lubi poznawać ciekawostki dotyczące przyrody i zwierząt.
Co znajdziecie w tej części?
🌱Cenne znaleziska
🌱Jakie sa kwiaty wczesnej wiosny
🌱Różnorodność ptactwa w zależności od ich miejsca przebywania i zdobywania żywności.
🌱Dokarmiacie ptaki? Wiecie jakie sa najlepsze budki lęgowe?
🌱Wiosenne niebezpieczeństwa, porządki i zmiany w ogrodzie
🌱Kto daje piekne koncerty
🌱Jak wrze praca w ulu?
🌱Żaby, kijanki i inne cudaki
🌱Różnorodność owadów
🌱Jakie są rodzaje piór i do czego służą
🌱Nietypowe gniazda
🌱Mniszek przyjaciel i wróg
🌱Małże
🌱Wiosenne gwiazdozbiory
Zaintrygowani? Oczywiście sa tu niezliczone ilości kodów QR które umila Wam poznawanie tajemnic jeszcze bardziej 🤩

Dobra propozycja zarówno dla młodych przyrodników, jak i dla ich rodziców.
Szata graficzna została świetnie przemyślana. Odnajdziecie w niej ogrom ilustracji i zdjęć organizmów żywych. Bardzo przystępna ozycja do zapoznania się ze światem przyrody. Idealna wiosenna książka, która aż prosi o zabranie jej w teren z dzieckiem. Dzięki niej łatwiej będzie Wam rozpoznać różnego rodzaju zwierzęta i rośliny. Świat przyrody okaże się mniej skomplikowany i dużo ciekawszy. Odnajdziecie w niej ogrom materiału i cudownych ciekawostek. Zdecydowanie pozycja godna uwagi. Nauka stanie się przyjemnością. Dzięki niej młodzi przyrodnicy odkryją kiedy i gdzie mogą obserwować konkretne ssaki, owady, czy też ptaki. Zapoznają się ze środowiskiem życia konkretnych gatunków.
Widzieliście, że z reguły nie powinno się zrywać leśnych kwiatów? Okazuje się, że większość z nich jest pod ochroną...
Odkryjecie, jak to jest, z tym tajemniczym kwiatem paproci... Czy faktycznie paprocie zakwitają? Znajdziecie w niej również wiele kodów QR, dzięki którym zapoznacie się z odgłosami, które wydają stworzenia zamieszkujące naszą przyrodę.

Dobra propozycja zarówno dla młodych przyrodników, jak i dla ich rodziców.

Od miesięcy szukałam książki, która pomoże mi w odpowiedzi na pytania:
"mamo, a jaki to ptak?"
"mamo, a czemu te bazie się różnią?"

I znalazłam. Wiosna z serii Młodzi Przyrodnicy (w ogóle sprawdźcie sobie tę serię. Fajna jest cała) ujęła mnie kodami QR. Klikam i na Spotify pojawia mi się plik z nagraniem danego ptaka, żaby czy innego zwierza, które jest na wiosnę głośne
Nie ukrywam, to najczęściej używana funkcja książki. Są też informacje bez kodów. Ciekawe i fajnie podane. Ale wiadomo - interakcja wygrywa

No i to jedna z tych książek, które mogą zaciekawić przeciwnika słowa pisanego (najlepiej takiego gagatka bombardować "nietypowymi" książkami :)

Nam się podoba. Wy sprawdźcie sami :)

Od miesięcy szukałam książki, która pomoże mi w odpowiedzi na pytania:
"mamo, a jaki to ptak?"
"mamo, a czemu te bazie się różnią?"

Polubiliśmy z Potworkami serię Młodzi Przyrodnicy i z radością zabraliśmy się za czytanie nowego tytułu. Tym razem trochę innego, bo Wiosna w świecie przyrody omawia cykl jednej z pór roku. Czego się z tej publikacji można dowiedzieć?

Ta książka to świetny przewodnik dla młodych czytelników. zabiera ich w świat przyrody budzącej się do życia wiosną. Dzieci mają możliwość przeczytać o wiosennych kwiatach oraz o tym, jak zwierzęta z różnych gatunków zaczynają wiosnę. Jest tu sporo ciekawostek ze świata przyrody, tekstu nie ma za dużo, ale jest mnóstwo ilustracji pomagających lepiej wszystko przyswoić. Dodatkowo w książce są porozmieszczane kody QR, dzięki którym dzieci mogą posłuchać śpiewu ptaków widocznych na ilustracjach.

Polecam tę książkę młodym miłośnikom przyrody oraz tym, którzy tę miłość dopiero w sobie odkrywają.

Żeby przywołać wiosnę i cieszyć się jej urokami polecam zajrzeć do książki "Wiosna w świecie przyrody" od @wydawnictwo_wilga z serii Młodzi Przyrodnicy. Znajdziemy tu mnóstwo ciekawostek i informacji dotyczących zagadnień związanych z wiosną w Polsce.

Mali czytelnicy będą mogli wyglądać pierwszych oznaków wiosny,nauczą się obserwować pogodę i niebo,poznają kwiaty wczesnej wiosny,grzyby,ptasie piórka,nauczą się odróżniać ślimaki. Dowiedzą się mnóstwo o ptakach,motylach,owadach,płazach czy ssakach. Mnóstwo praktycznej wiedzy,realistycznych ilustracji,wskazówek i zabawy podczas czytania. Wiedzę można później wykorzystać podczas wiosennych spacerów🙂

A co najciekawsze w "Wiośnie" to to,że można naprawdę słuchać odgłosów ptaków! Dzięki aplikacji i skanowaniu kodów QR możemy wysłuchać jakie dźwięki wydaje np.skowronek,bażant,dzięcioł, bocian,kopciuszek,pokląskwa,kos i wiele,wiele innych! Cudowna zabawa ❤

Na końcu znajdziemy też dzienniczek obserwatora,indeks zwierząt, grzybów i roślin,a także słowniczek z trudniejszymi wyrazami. To książka na długie godziny wspólnego czytania i spacerowania 😉

Wiek: 6+,ale wiele treści zainteresuje też 4,5 latka. Janek był zachwycony szczególnie stroną z kwiatami,rozróżnianiem chmur na niebie i ślimakami. O odgłosach chyba nie muszę wspominać?😉

Współpraca z wydawnictwem Wilga.

"Na wiosnę nie tylko ludzie porządkują domy. Przyroda robi to samo. Rozejrzyj się!"

Nasze pierwsze spotkanie z serią "Młodzi przyrodnicy", ale z pewnością nie ostatnie. "Wiosna w świecie przyrody" bardzo się nam spodobała, zarówno od strony merytorycznej, jak i graficznej. Tekst wychodzi poza szablonową znajomość wiedzy o wiośnie. Owszem, porusza zagadnienia jednoznacznie kojarzące się z tą porą roku, ale też stawia na mnóstwo mniej znanych ciekawostek, czy językowych nowinek przyrodniczych. Nie tylko młodzi czytelnicy wiele dowiadują się, także osoby dorosłe znajdują nieznane im wcześniej informacje. Podoba mi się pomysł nastawienia na odbiór wiedzy i jednocześnie gorącego zachęcania do osobistego obserwowania najmniejszych oznak wiosny w przyrodzie, a przy tym przyjęcia zasad właściwego zachowania się wobec niej.

Więcej na: https://bookendorfina.blogspot.com/2022/03/wiosna-w-swiecie-przyrody.html

Wiosna ach to ty! Już czuć ją w powietrzu i słychać dookoła. I taka też jest książka od wydawnictwa Wilga. Książkę można czytać i słuchać jednocześnie. Wystarczy skanowac kody QR. Książka z serii Młodzi Przyrodnicy pt "Wiosna. W świecie przyrody" jest bardzo ciekawa. Dużo informacji na temat przyrody, ciekawostek, mnóstwo fotografii, które przykuwają wzrok dziecka i ptaaaki.. te są na większości stron, a przy każdym kod QR, który wystarczy zeskanować i już trele słychać w całym mieszkaniu. Ta książeczka to idealny przewodnik podczas wiosennych spacerów. Gwarantuję, że żadne pytanie dziecka dotyczące budzącej się przyrody nie zostanie bez odpowiedzi. Świetny pomysł na aktywny przewodnik przyrodniczy dla dzieci.

Każda z por roku oferuje tak wiele do przeżycia, jednak zauważyłam, że Wiosna budzi naszą szczególną ciekawość. Spragnieni częstszych kontaktów z naturą po zimowym przestoju, wręcz rzucamy się w wir odkrywania i doświadczania przyrody.

Wydawnictwo Wilga dla takich właśnie młodych odkrywców przygotowało w ramach serii "Młodzi Przyrodnicy" przepiękny przewodnik, który pomoże wręcz zanurzyć się w wiosenne odkrywanie świata.

To prawdziwe kompendium, pełne ciekawostek, zdjęć i ilustracji, a także... dźwięków! Tak, dzięki kodom QR możemy cieszyć uszy ptasimi trelami, a nawet rechotem żab. Książka ta zachęca, aby posłuchać tej muzyki także w naturalnym środowisku, także pakujcie ją do plecaka i wyruszcie na spacer do lasu lub na łąkę.

Znajdziecie tu wskazówki jak przygotować się do obserwacji przyrody, gdzie szukać oznak wczesnej wiosny, jakie kwiaty, liście i inne rośliny występują wczesną, a jakie późną wiosną. Jak zbudować czatownię posadzić drzewo czy rozpoznać po skorupce czyje to jajo, a także kogo można spotkać w lesie, a kogo na łące. I co tak pięknie pachnie? A może zechcesz odszukać na nocnym wiosennym niebie gwiazdozbiór Liska?
Koniecznie sięgnij po "Wiosnę" - to pierwszy tom specjalnej edycji o porach roku, ja już wypatruję Lata, a Ty?

• Muszę je mieć!
  • Natura2000
  • Recenzyjnie - 2022 r.
  • C- Biblioteczka potworków ;)
  • Książki różne
  • Wyd. Wilga

Dodaj cytat z książki Wiosna w świecie przyrody