365 dni cudowności. Księga wskazań pana Browne’a

Albatros
2023-01-25
2018-11-14
Robert Waliś
Robert Waliś cytaty dzień rok odwaga przyjaźń miłość

Książka mega pozytywna. Polecam każdemu

Książka mega pozytywna. Polecam każdemu

Zbiór inspirujących cytatów na każdy dzień roku połączony z przemyśleniami i szkolnym doświadczeniem nauczyciela, R. J. Palacio, autora "Cudownego chłopaka". Świetny materiał wyjściowy - dla rodziców, nauczycieli i poszukujących "młodych dusz".

R.J. Palacio pokazuje czytelnikowi „365 dni cudowności. Księga wskazań Pana Browne'a”. Niezwykle urocza w odbiorze książka. Opowieści nauczyciela o pracy ze swoimi uczniami w szkole. Cytaty na każdy dzień roku. Wszystkie pozytywne. Jeśli nawet z nutą negacji to pokazane w pozytywnym kontekście. Przesympatyczna. Jestem zachwycona!
Będąc dorosłymi często zapominamy o swoim wewnętrznym dziecku i jego potrzebach. Kiedy biegaliście po kałużach z wodą aż do przemoczenia butów? Kiedy wsłuchiwaliście się w śpiew ptaków i zastanawialiście się jaki to ptak? Kiedy cieszyliście się z najdrobniejszej rzeczy? Uśmiechu przechodnia na drodze? Kiedy byliście spontaniczni? Pamiętacie w ogóle o swoim wewnętrznym dziecku? Myślę, że warto się nad tym zastanowić. A co by było, gdyby jutra miało nie być?
Bardzo lubię dzieci, przebywać w ich towarzystwie, podsłuchiwać ich dziecięce rozmowy przy zabawie. Fascynuje mnie ich świat i zdolności postrzegania oraz ich rozwoju. Książka „365 dni cudowności. Księga wskazań Pana Browne'a” pokazuje nam „słowa, które pomagają żyć”. Każdemu z nas, bez względu z jakimi trudnościami się obecnie boryka. Skupiona na dzieciach i „sprawach najważniejszych dla dzieci, takich jak serdeczność, siła charakteru, pokonywanie przeciwności losu lub po prostu zmienianie świata na lepsze”.
Najważniejszy dla mnie cytat pojawił się już na pierwszej stronie: „Nauczyciel dotyka wieczności; nigdy nie wie, gdzie kończy się jego oddziaływanie” i zaraz po nim przyszło do mnie ogromne ciepło, gdy pomyślałam o moich dorosłych słuchaczach. Ogromnie zawsze się cieszę, że dmucham im wiatr w żagle, że po kolejnym roku nadal wymieniamy się e-mail'ami, że zmieniają pracę (na lepszą!) a oni mnie dają tę najważniejszą... satysfakcję.
Kolejny cytat, jakby dla mnie napisany: „Nauczyłem się, że życie przypomina książkę. Musimy skończyć jeden rozdział, aby rozpocząć kolejny”. Akceptacja jest najtrudniejszą lekcją w naszym życiu. Uczy jednak pokory wobec życia i umiejętności radzenia sobie z trudnościami.
„Nie mówcie mi, że granicą marzeń jest niebo, skoro na Księżycu są ślady ludzkich stóp”, czyż nie pokrzepiające?
Na koniec najpiękniejsza a zarazem najtrudniejsza do wykonania maksyma: „Po prostu bądź tym, kim chcesz być, a nie tym, kogo chcą w tobie widzieć inni” (autor nieznany). Życzę tego każdemu :)
Polecam serdecznie. Czytajcie.
Egzemplarz własny

Będąc dorosłymi często zapominamy o swoim...

Koncept tej książki jest dla mnie niezwykle uroczy - dzieci podsyłały autorce swoje ulubione cytaty, czasem wymyślały swoje "złote myśli". Cytaty są bardzo inspirujące, dają do myślenia, szczególnie bardzo ujęły mnie "Życie polega na zużyciu wszystkich kredek z pudełka" oraz "Bycie miłym jest czadowe!". To niesamowite jak te maluchy postrzegają świat i ile jest w nich ciepła i dobra.
Thomas Browne jest niezwykle mądrym nauczycielem i bardzo podoba mi się jego metoda ze wskazaniami, mam nadzieję, że mnie też uda się być taką inspirującą i kochaną nauczycielką.

Niektóre cytaty z pewnością zostaną ze mną na dłużej, szkoda, że większość z nich była albo o miłości, albo o dobroci. Brakowało mi nieco większej różnorodności, ale polecam.

365 dni cudowności. Autor cudownego chłopca wraca z kolejną pozycją. Tym razem jest to zbiór cudownych, inspirujących cytatów, które każdy powinien znać i przyswoić.

Uwielbiam proste zdania, bo w nich kryje się prawdziwe piękno.
Znalazłam kilka takich, które na pewno zostaną ze mną na długo.

Uwielbiam proste zdania, bo w nich kryje się prawdziwe piękno.
Znalazłam kilka takich, które na pewno zostaną ze mną na długo.

365 sentencji i cytatów. Książka podzielona jest na 12 rozdziałów - tyle ile jest miesięcy w roku. Każdy dzień ma swój cytat. Każdy rozdział opatrzony jest rozważaniem pana Thomasa Browna.
Portal Lubimy czytać umożliwia dodanie cytatu z książki. W zasadzie powinno być zakazane dodawanie cytatów z tej książki, ponieważ cała książka to zbiór cytatów i może podpadać to pod spojler ;)
Książkę polecam.

"365 dni cudowności" to wyjątkowa forma kalendarza. Zawiera przepiękne cytaty na każdy dzień w roku, dzięki którym możemy stać się lepszymi, wartościowymi ludźmi. Wystarczy, że będziemy się stosować do słów w niej zawartych. Coś pięknego. Królują w niej cytaty o wzajemnej miłości, szacunku i byciu dobrym człowiekiem. Każdego dnia ustawiałam sobie jeden z cytatów na tapetę telefonu i było to moje motto dnia. R.J. Palacio napisał wspaniałą książkę "Cudowny chłopak", a teraz pokazuje jak żyć, by zostać cudownym człowiekiem.

Książkę czyta się naprawdę szybko, ponieważ wybrane cytaty są dość różnorodne. Niektóre są ciekawe i intrygujące, inne natomiast już nie. Poruszają one takie tematy jak dobroć, miłość, życzliwość czy odwaga. Uważam, że ta pozycja może skłonić niejednego czytelnika do refleksji. W końcu fragmenty piosenek, złote myśli i cytaty z książek mają to do siebie, że gdy trafią na odpowiednią osobę, to uczą, bawią, wzruszają i przywołują wspomnienia.

Na pewno na uwagę zasługuje samo wydanie tej pozycji. Bardzo ładne czcionki i kolorowe strony w różne wzorki przyciągają wzrok i sprawiają wiele radości podczas czytania. W sumie to całkiem niezła opcja na prezent.

Ta książka to zbiór krótkich cytatów na każdy dzień roku. R.J. Palacio postanowiła poprzeplatać je z uwagami profesora Browne'a znanego z "Cudownego chłopca", przez co całość skierowana jest przede wszystkim dla młodzieży w wieku szkolnym. Teksty dotyczą bowiem bohaterów pojawiających się w innych dziełach tej autorki a także przyjaźni, inności i walki o swoje marzenia....

• Przeczytane 2018

R. J. Palacio 365 dni cudowności. Księga wskazań pana Browne’a Zobacz więcej