Rain. Uwierz w nas od nowa. Część 2

Okładka książki Rain. Uwierz w nas od nowa. Część 2 Katarzyna Wycisk
Okładka książki Rain. Uwierz w nas od nowa. Część 2
Katarzyna Wycisk Wydawnictwo: K.Wycisk Cykl: Niepokonani. Katarzyna Wycisk (tom 4) literatura obyczajowa, romans
Niepokonani. Katarzyna Wycisk (tom 4)
K.Wycisk
2023-08-16
2023-08-16
literatura polska dramat uczucia

Kasia w przepiękny sposób udowodniła jak miłość potrafi ciągnąć do góry, że dzięki miłości potrafimy odbić się od dna i stawić czoła całemu złu.
Choroba May w żadnym stopniu nie była przeszkodą dla Jace’a, a wręcz oddał jej cząstkę siebie by móc spędzić z nią resztę swojego życia, żeby nigdy więcej ich nic nie poróżniło.

pierwszy tom podobal mi sie dużo bardziej. Tutaj troszkę przeslodzone to było aczkolwiek również wspaniale. jednak 1 cześć była dużo lepsza. Tutaj nie było czuć tego że to już 16 lat później. trochę za długo. jednak polecam całą serie. świetna jest

Niesamowita historia. Rain porusza trudne tematy ale daje też wiarę że wszelkie niedogodności można pokonać. Trzeba tylko walczyć o swoje życie i szczęście.

#mojaopinia

"Rain. Uwierz w nas od nowa" część 2
4 tom serii Niepokonani - Katarzyna Wycisk
★9/10

"Pamiętam każdą chwilę spędzoną z May. Pamiętam jej uśmiech, głos, zapach,
dotyk i smak.
I nie... Mimo bólu nie chciałbym cofnąć czasu, by zmienić przeszłość."

Pod­czas gdy akcja pierwszej części działa się w roku 2006/2007, tak tutaj akcja rozgrywa się w roku 2022. Po tym jak zakończyła się nastoletnia znajomość Jace'a i Mayi ta dwójka spotyka się ponownie. Z wiadomych względów nie będę się wdrażać w opis, bo wiem, że wiele z Was nie czytało jeszcze "Rain". Tutaj poruszone zostały inne tematy, inna jest też dynamika, a nasi bohaterowie nie są już nastolatkami. Czuć tu ogromną dojrzałość, czuć jak bardzo zmienili się Jace i Maya, a jednocześnie pozostali sobą.

Muszę Wam to napisać! Czytałam tą część z duszą na ramieniu. Matko jedyna, to jakie ja sobie ułożyłam scenariusze co do przebiegu wydarzeń i samego zakończenia to głowa mała. Po drodze oczywiście przechodząc małe załamanie.
Droga Kasiu, to, że potrafisz grać na emocjach to pewne, ale jeszcze bardziej się w tym utwierdziłam. Piękna historia, pięknej, jedynej i niepowtarzalnej miłości, dwójki wyjątkowych osób. Historia która doprowadzi Cię do łez, sprawi że serce pęknie, po to aby skleić je na nowo.

"Z tobą mógłbym tańczyć w kałuży benzyny,
trzymając w ręku płonącą pochodnię."

Polecam każdej wrażliwej duszyczce i nie tylko, każdemu kto lubi się powzruszać, żyć książkowymi emocjami, każdemu kto szuka po prostu kawałka dobrej lektury, która zostanie z nim na długo💜

[Książka z mojej prywatnej kolekcji]

#mojaopinia

"Rain. Uwierz w nas od nowa" część 2
4 tom serii Niepokonani - Katarzyna Wycisk
★9/10

"Pamiętam każdą chwilę spędzoną z May. Pamiętam jej uśmiech, głos, zapach,
dotyk i smak.
I nie... Mimo bólu nie chciałbym cofnąć czasu, by zmienić przeszłość."

,,Mrużę powieki i choć czuję na twarzy wiosenny wiatr, mam wrażenie, że otacza mnie mur wysokiego ognia. W okamgnieniu robi się nieznośnie gorąco, a ja słyszę rozdzielający mi serce krzyk mojego przyjaciela, widzę, jak leży na podłodze, zaatakowany przez żarłoczny żywioł."
,,Rain. Uwierz w nas od nowa." to druga część Rain a czwarty tom serii Niepokonani i jest jeszcze bardziej emocjonalna niż pierwsza. Dlaczego? Strażak, ogień, to występuje tutaj również, jak było we Freaku, a Freak poruszył mnie doszczętnie.

Ta część to fabuła osadzona kilka lat później. W pierwszej części mieliśmy nastoletnie czasy bohaterów. Tutaj są już dorośli, spełniają się zawodowo, ale nie jest to sielanka. Jak już nauczyła nas Kasia Wycisk jej książki zawsze nawiązują również do trudnych tematów i dzięki nim są tak bardzo emocjonalne. Tutaj bohaterowie muszą zmierzyć się z chorobą, ale też z trudnym i niebezpiecznym zawodem.
Autorka swoim piórem dosięga naszych serc w sposób niesamowity. Raniąc je, aby później je skleić. Za każdym razem, z każdą historią czuję się rozłożona emocjonalnie na łopatki, ale jakże ja to uwielbiam. Takie książki zostają w pamięci na długo. Śmiało mogę powiedzieć, że ta seria może nie mieć końca. Dla mnie może mieć nawet z 20 części. 😁
Książki autorki wyróżniają się na rynku czytelniczym zarówno stylem pisarki jak też oprawą graficzną i pięknymi dodatkami w postaci farbowanych brzegów. To takie wydania ekskluzywne, które pięknie prezentują się na półeczce.
Jestem totalnie na tak i Wam polecam z czystym sumieniem. Cała seria Niepokonanych to majstersztyk.

Po świetnej "Gamerce"na której kontynuacje z niecierpliwością czekam, bardzo chciałam, żeby mi się spodobała ta dylogia , ale niestety dla mnie była zbyt ckliwa, szczególnie drugi tom.
Ale czytajcie, bo wielu może się spodobać :)

Ale czytajcie, bo wielu może się spodobać :)

„Znajdź mnie i spraw, by z nieba spadł deszcz”.

Minęło dwanaście lat od momentu, w który May złamała serce Jace’a. Mężczyzna, choć spełnił swoje największe marzenie, nie może zapomnieć o nastoletniej miłości, ani zakochać się ponownie.
Kiedy więc w końcu poznaje prawdę nie czeka, a robi wszystko, by odzyskać to, co stracił przed laty.

May również nie zapomniała o chłopaku, którego kiedyś uratowała. Zapomnienie tych oczu jest po prostu niemożliwe.
Jace nie jest już jednak gnębionym przez rówieśników chłopcem farbującym włosy na czarno, który swoje siniaki ukrywa przed całym światem. Stał się pewnym siebie przystojnym strażakiem, który niezwykle uparcie dąży do postawionych przed sobą celów, a tym razem postanowił, że odzyska May.

Los jednak im nie sprzyja. Tym razem to May potrzebuje, by Jace stał się jej deszczem, bez którego możliwe, że nie przetrwa.

Dziewczyna walczy z chorobą, która może ją zabrać z tego świata w każdej chwili.

Role się odwróciły. Teraz Jace zrobi wszystko, aby uratować ukochaną.

A co jeśli poświęci zbyt wiele?

Czy May w ogóle dopuści go do siebie, gdy jej przyszłość jest tak niepewna?

Czy miłość i deszcz wystarczą?

Zakończenie pierwszej części losów tej dwójki łamie nie tylko serca Jace’a i May, ale także nasze. Ciąg dalszy tej historii wzrusza i daje nadzieję, że nawet gdy jest bardzo źle, jest szansa na szczęśliwe zakończenie. Nawet gdy jesteśmy już na skraju wyczerpania wystarczy kilka kropel deszczu, a nasze życie może zacząć się od nowa.
„Rain. Uwierz w nas od nowa” to piękna historia o drugiej szansie, walce i miłości, która pomimo przeciwności losu i upływu czasu, nie zniknęła wśród cieni, a wyryła się w ich sercach niczym tatuaż, gotowa, by stać się jeszcze bardziej wyraźna i silna, silniejsza niż śmierć.

„Znajdź mnie i spraw, by z nieba spadł deszcz”.

May również nie zapomniała o...

Pierwszy tom Rain zakończył się w takim momencie, że musiałam od razu zacząć czytać drugi.

Na wstępie dostajemy przeskok czasowy. Akcja dzieje się w czasach, które poznaliśmy czytając Freaka.

Już od samego początku wciągnęłam się w dalsze losy bohaterów.

W pierwszej połowie autorka zarzuciła nas wieloma wydarzeniami i informacjami, które pozwoliły zrozumieć i połączyć ze sobą wszystkie układanki tej historii.

Później akcja nieco zwolniła. Głównie skupiamy się na relacji bohaterów. Muszą zmierzyć się z kolejną przeciwnością jaką zaserwował im los.

Piękne jest to, że po tylu latach rozłąki ich uczucia przetrwały. Traktują siebie z niezwykłą czułością i za to uwielbiam ich najbardziej.

Nie będę zagłębiała się w szczegóły, żeby nie zepsuć Wam zabawy z czytania.

Uważam, że jest to świetne zakończenie historii. Pełne obaw i wzruszeń, ale też pełne nadziei i miłości.

A Ty Ben… lepiej nie pokazuj mi się na oczy. Thank you, next.

Gorąco polecam! Warto, warto, warto!

Już od samego początku wciągnęłam się w dalsze losy bohaterów.

Świetna książka.
Cała seria jest niesamowita.
😍

Świetna książka.
Cała seria jest niesamowita.
😍

🩷RECENZJA 🩷
@katarzynawycisk
"Rain,uwierz w Nas od Nowa"
🩷🩷🩷🩷🩷🩷🩷🩷
........Z tobą mógłbym tańczyć w kałuży benzyny, trzymając w ręku płonącą pochodnię.....

Witajcie kochani ,jak samopoczucie????
Zapraszam na recenzję i pożegnanie z bohaterami "NIEPOKONANYCH"

Jace spełnił swoje marzenie i dostał się do zawodowej straży pożarnej. Mimo to czuje, że nadal brakuje czegoś w jego życiu. Często wraca myślami do nastoletniej miłości. Po tym, jak May złamała mu serce, mężczyzna przestał wierzyć w miłość.
Jedno zdarzenie sprawia, że świat Jace’a wywraca się do góry nogami. Rzeczy, które kiedyś wydawały się oczywiste, przestały takie być, a bolesne uczucia sprzed lat powróciły ze zdwojoną siłą.
Maya jest właścicielką dobrze prosperującego studia fotograficznego. Na pierwszy rzut oka kobieta tryska energią i dobrym humorem. Mało kto wie, z jakimi problemami się zmaga. Całe szczęście nie jest sama. Elif, dziewczyna, którą szykanowano w szkole, odpisała na wiadomości May, a z czasem ich relacja przeobraziła się w prawdziwą przyjaźń.
Co się stanie, gdy Jace ponownie pojawi się w życiu Mai?
Czy uczucie, które połączyło tych dwojga w szkole, ma szansę ponownie rozkwitnąć?

Niestety przyszedł czas aby się pożegnać z bohaterami tej serii,ale to takie trudne ,beczę jak zamykam ostatnią stronę, Dawno tak mną nic nie wstrząsnęło jak te książki..
Bohaterowie zostaną ze mną na półce i na pewno wrócę do nich nie raz....

Poprzedni tom moje serce roztrzaskał na drobne kawałeczki, liczyłam,że drugi je szybko poskleja ,ale autorka stworzyła taki rollercoaster, że już w pewnym momencie zwatpiłam, że wydarzy się coś dobrego.Przeciwnie,czytałam to z duszą na ramieniu niepewna co przyniesie dalsza część. Nie lada wyczynem było dla mnie nie zaglądnąć na ost stronę,nigdy ,Uwierzcie mi nigdy tak nie robię,ale w tej historii się tak bałam zakończenia, że już byłam na granicy wytrzymałości. Na szczęście wytrwałam i dotrwałam, nie zdradzę wam jakie jest zakończenie ale powiem ,że na pewno ekstremalne.

Autorka do samego końca trzyma nas w niepewności.
Spędziłam cudowny czas z bohaterami tej serii i myślę, że ten kto czytał się ze mną zgodzi.

Czytajcie 🩷🩵🧡💜

🩷RECENZJA 🩷
@katarzynawycisk
"Rain,uwierz w Nas od Nowa"
🩷🩷🩷🩷🩷🩷🩷🩷

Witajcie kochani ,jak samopoczucie????
Zapraszam na recenzję i pożegnanie z bohaterami "NIEPOKONANYCH"

• Romans
  • Polskie