Przystań pełna uczuć

SQN Charytatyw... Andrzej Betkiewicz,...
Okładka książki Baśniowa przystań Barbara Granops, Lucy Miller, Paulina Piontek, Aleksandra Pukowiec, Justyna Sosnowska
Baśniowa przystań Barbara Granops, Lu...
Okładka książki W paprociach tańczące Vivienne Clairette, Anna Czekaj, Anna Dziedzic, Katarzyna Garczyk, Marta Gidyńska, Monika Godlewska, Barbara Granops, Emi Korel, Małgorzata Niemtur, Kamila Śliwińska, Justyna Sosnowska, Kajetan Szokalski, Justyna Wojsz, Paulina Wróbel
W paprociach t... Vivienne Clairette,...

Kochani zapraszam was na przepiękną Antologię ⬇️

📍Anna Dziedzic ,, Nim zajdzie słonce"
Katia i Roger znają się i przyjaźnią od dziecka. Mieszkają w jednej wsi jednak Ona wyjeżdża do wielkiego miasta. Gdy wraca Roger dopiero zaczyna rozumieć jak bardzo się za nią tęsknił. Tylko czy to na pewno jest ta sama dziewczyna , która opuszczała ich rodzinne strony? On zaczyna czuć do niej coś więcej Ona nie planuje powrotu do domu. Czy przyjaźń tych dwojga przetrwa?
📍Barbara Granops ,, W noc zakochanych dusz".
Kavara młoda ambitna studentka astrofizyki, która nie wierzyła w miłość od pierwszego wejrzenia. Jednak los spłatał jej figle i postawił na jej drodze Otarina. Mężczyzna troszkę młodszy od niej i ostrożny w relacjach. Ale determinacja obojga sprawiła że byli że sobą. Perspektywa kolejnych pięknych chwil na dalsze lata i znowu przewrotny los wystawia ich na próbę. Wypadek w którym Otarin gnie. Ból, teskota, swiat traci barwy i wegetacja jednak jest coś co podnosi dziewczyne na duchu święto Say­ka­nych, dzięki któremu mogła spotkać się z ukochanym. Jednak I to nie trwa wiecznie Otarin postanowił iść na przód a Kavara jeszcze nie była na to gotowa. Czy tym dwojga będzie dane być razem?
📍Justyna Sosnowska ,, Strzał w Amora"
Kupidyn o imieniu Amor na codzień zajmuje się ustrzelaniem par. Jednak sam nie lubi święta jakim są Walentynki. Mężczyzna cicho podkochuje się w Psyche jednak nie ma odwagi aby z nią porozmawiać. Wszystkiemu przyglada się Diana. Gdy w firmie wybucha zamieszanie Pyche znika a Amor dostaje pierwszą prawdziwą walentynkę. Czy tym razem to jego dosiegnie strzała amora?
📍 Selene Helder ,, Walentynki"
Ania jest po bardzo burzliwym rozstaniu z chłopakiem. Zmieniła miejsce zamieszkania, ma nową pracę, ale jedno się nie zmieniło uprzedzenie do świata zakochanych.
Jednak i w święto zakochanych trzeba pracować. Jednak by się zrelaksować Ania wybiera się na jogging. Pech jej nie opuszcza zamyślona wpada na plecy przystojnego mężczyzny grzecznie go przeprasza ale mężczyzna jest bardzo zainteresowany kobietą. Gdy udaje się Ani ,,uwolnić" myśląc że to ich jedyne i ostatnie spotkanie los znowu jest dla niej przewrotny. Gdy kobieta niemal kończy zmianę on przypadkiem pojawią się w jej pracy. Czy ten przystojniak zburzy lodowy mur za którym dziewczyna się schowała?

,,ca­łu­ję męż­czy­znę, któ­re­go twarz „Mi­chał Anioł dłu­tem ha­ra­tał”."
📍Kamila Śliwińska ,, We mgle naszych wspomnień"
Malwina ma za sobą bardzo trudny okres wręcz traumatyczny. Przeżywa żałobę po śmierci swojej niespełna dwuletniej córeczki Alicji. Do tego przeprowadzka do innego mieszkania i depresja. Wszytko to wpływa na dziewczyne destruktywnie. Ale na szczęście jest ktoś kto ma dobre serce i służy pomocą. Sąsiad z na przeciwka Mikołaj. Mężczyzna widząc Malwinę w taki stanie oferuje jej pomóc, wsparcie dobrym słowem, uczynkiem ale czy aby na pewno bezinteresownie? Malwina nie ma głowy do związków, jednak obecność tego mezczyzny działa na nią kojąco. To dzięki jego wsparciu wraca do ,,żywych" czy ta sąsiedzka pomoc zamieni się w coś więcej, a Mikołaj skruszy lód w sercu dziewczyny ?
📍Marta Gidyńska ,, Cena najcenniejszego"
Każdy z nas rozumie jaki ból towarzyszy przy stracie bliskiej osoby, a co by było gdyby jakimś cudem możnaby była ja zobaczyć albo wskrzesić?
Avilla to młoda rezolutna syrena, która przeprowadza się do wuja
Teo­do­riena bo miała mieć od niego bliżej do szkoły. Właśnie miała...
Gdy dociera na miejsce okazuje się że wuj mieszka w czelusciach glebin gdzie panuje mrok I niezbyt przyjemna aura. Na domiar złego ma mieszkać w jednym domu z pasierbem
Teo­do­riena, Na­enirem. Może i jej ruwieśnik ale czy się dogadają?
Szybko się okazuje że atmosfera w domu jest ,,gęsta" a powodem są tajemnice.
Co ukrywa wuj Teo­do­rien ? Jakie tajemnice kryje w sobie ten dom. Czy uda się Avilli ochronić swoich bliskich przed złem?

Kochani antologia pierwsza klasa 😁
Kazde opowiadanie przepiekne, inne, ale każde doskonałe i moim zdaniem warte pełnometrażowej książki.
Brawo kobitki 😍
Przeczytałam, wzruszyłam się nie jednokrotnie. Książka pełna emocji i akcji. Nie będziecie się nudzić. A motywem przewodnim miłość.
Dla mnie 10/10

Przypomnij tylko że część dochodu z przeczytanej antologi w platformie Legimi będzie przeznaczona na pomoc mężowi Iza w krainie słowa.

Zapraszam do lektury!
6 autorek
6 opowiadań
A każde nieziemsko doskonałe.

Kochani zapraszam was na przepiękną Antologię ⬇️

📍Anna Dziedzic ,, Nim zajdzie słonce"

Fajne różnorodne opowiadania a do tego cześć zysków na cele charytatywne 👍😉 super.

Kiedyś antologie omijałam szerokim łukiem, ale ostatnimi czasy dzięki takim pozycjom się do nich przekonałam.
Autorek jest parę, więc każde z opowiadań jest totalnie różne.
Niektóre są smutne, niektóre wesołe. Większość jest obyczajowa, ale pojawiają się gdzieniegdzie motywy fantastyczne. Wszystkie łączy tematyka - miłość w czasach okołowalentynkowych.
Najbardziej przypadło mi do gustu opowiadanie o kupidynie Amorze, który nienawidził swojej pracy i podczas walentynek czara goryczy się rozlała.
Niestety antologia jest dostępna tylko na Legimi.
Z chęcią przeczytam inne antologie Przystani, jeśli powstaną.

Autorek jest parę, więc każde z opowiadań jest totalnie różne.
Najbardziej...

Poruszająca antologia z wieloma gantunkami
Polecam serdecznie

Poruszająca antologia z wieloma gantunkami
Polecam serdecznie

Jest to pierwszy projekt od @przystanzksiazka i w dodatku bardzo udany! Znajdziecie w niej 6 debiutujących autorek, niektóre już w tym roku zadebiutują na rynku swoją pierwszą książką. Tak więc warto sięgnąć po ten zbiór opowiadań i poznać pióro każdej z osobna.

Dodatkowym atutem tego projektu jest to, że każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Autorki nie ograniczają się tylko do jednego gatunku literackiego. Czyż to nie jest wspaniałe? Antologia dla każdego czytelnika.

Znajdziecie ją na Legimi.

A na dodatek pomagają! Z pierwszych trzech miesięcy sprzedaży autorki przekażą 50% zysków na zbiórkę @izawkrainieslowa .A jeśli uzbierają więcej niż powinny to resztę kwoty przekażą na kolejną zbiórkę. Jak dla mnie to wspaniała inicjatywa. Czytając pomagamy.
___💓
Nie jestem w stanie wyróżnić żadnego z opowiadań. Każde bardzo mi się podobało. Razem autorki stworzyły coś niezwykłego. I choć kluczowym tematem jest tu miłość to idealnie została ona przedstawiona. Piszą o różnych odmianach miłości, więc nie da się tutaj nudzić przy czytaniu.

Dzięki tej antologii poznałam magiczny świat Kupidyna czy też morskie życie Syren. I choć świat fantastyki jest mi wciąż mało znany to tutaj odnalazłam się w nim świetnie. Czytałam z zapartym tchem. Moja wyobraźnia działała na wyższych obrotach. Cały ten świat został przedstawiony niesamowicie zarówno jak i temat przewodni.

Jeżeli chodzi o opowiadania z gatunki romans to przepadłam doszczętnie. Przy czytaniu śmiałam się sama do siebie a nawet uroniłam kilka łez. Znalazła się i taka historia mocno łapiąca za serce czy skłaniająca do refleksji.
___

Wciąż jestem pod wielkim wrażeniem, że to zostało napisane przez debiutantki. Absolutnie tego nie odczułam. Każde z opowiadań jest napisane lekkim piórem.
Czytając je chłonęłam wszystko jak gąbka. Nie byłam w stanie się oderwać choćby na chwilę. Jest to jedna z lepszych antologii jaką dotychczas czytałam. Widać, że każda z autorek włożyła wiele starań, aby jej opowiadanie było niepowtarzalne i wyjątkowe. I to im się udało!
___
Gratulacje i z wielką niecierpliwością czekam na książki każdej z autorek. Bez dwóch zdań po każdą sięgnę!
Gorąco polecam!

Przede wszystkim - gratulacje wspaniałej inicjatywy! Część dochodu z Przystani pełnej uczuć zasili zbiorkę dla Izy w Krainie słowa <3

wspaniałe, różnorodne opowiadania od autorek, które połączyly sie w grupę literacką Przystań z Książką. Jest porządna dawka fantastyki, jest kostiumówka, absudalny humor i klasyczny wspólczesny romans - czego chcieć więcej?

Tylko właśnie więcej!

Tylko właśnie więcej!

• Antologia
  • Patronat
  • Napisałam
  • Ach, ta miłość

Dodaj cytat z książki Przystań pełna uczuć