Maluch poznaje. Ja i moja rodzina

Okładka książki Maluch poznaje. Ja i moja rodzina Rita Dudkowska
Okładka książki Maluch poznaje. Ja i moja rodzina
Rita Dudkowska Wydawnictwo: Zielona Sowa Seria: Maluch poznaje. interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
48 str. 48 min.
interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
Maluch poznaje.
Zielona Sowa
2022-08-10
2022-08-10
48 min.
rodzina wakacje zwierzęta

Okładka książki Jadzia Pętelka. Gdzie jest leniwiec? Agata Łuksza, Barbara Supeł
Jadzia Pętelka... Agata Łuksza, Barba...
Okładka książki Czy to pasuje? Zwierzęta Patrycja Klempas, Ewelina Protasewicz
Czy to pasuje?... Patrycja Klempas, E...
Okładka książki Czy to pasuje? Kolory Patrycja Klempas, Ewelina Protasewicz
Czy to pasuje?... Patrycja Klempas, E...
Okładka książki Co lubi kotek? Gabriel Cortina, praca zbiorowa
Co lubi kotek? Gabriel Cortina, pr...
Okładka książki Co lubi niedźwiedź? Gabriel Cortina, praca zbiorowa
Co lubi niedźw... Gabriel Cortina, pr...
Okładka książki Mały atlas psów i szczeniaków Ewy i Pawła Pawlaków Ewa Kozyra-Pawlak, Paweł Pawlak
Mały atlas psó... Ewa Kozyra-Pawlak, ...

Piękna, mądra edukacyjna książeczka rodzaju picture book , dla dzieci w wieku żłobkowym.

Seria ukazała się dosyć niedawno na rynku wydawniczym. Książki poświęcone są różnym dziedzinom jak dom i podwórko, przyroda wokół nas, poznawanie własnego ciała.
Ta akurat charakteryzuje dziecku rodzinę .

Dzieci poznają co to jest rodzina i jakie są jej rodzaje tzn. są rodziny wielodzietne 2+ 4 dzieci i więcej, z jednym dzieckiem, dwoma, trzema, bezdzietne, nieraz dziadkowie wychowują dzieci zamiast rodziców, może mama sama opiekować się dziećmi lub sam tata, czasem jedno z rodziców bywa niepełnosprawne na wózku.

Moje osobiste zdanie jest takie, że ewidentnie brakuje mi tu rodziny patchworkowej, o której aż się prosi ,żeby wspomnieć.
Jak również można by też przedstawić , że istnieją tęczowe rodziny.
Może ktoś się ze mną nie zgodzić, ale uważam ,że nawet małe dziecko powinno powoli zapoznać się z LGBT i uważać wszystko to za coś normalnego, by w przyszłości społeczeństwo nie zostało podzielone.

Poza tymi drobnymi uwagami, w moim przekonaniu książka jest w porządku.

Przedstawiono wygląd rodziny ze względu na wzrost, wielojęzyczność, zróżnicowany ubiór, na osobiste predyspozycje hobbystyczne.
Pokazano ,że każde dziecko inaczej spędza czas z rodzicami, z rodzeństwem, z dziadkami.
Przedłożono jeszcze dalszych członków rodziny i krewnych.
Ukazano w jaki sposób powstaje drzewo genealogiczne i jak je można namalować.
Zwrócono uwagę na rodzaje zamieszkania rodzin jak budownictwo wielorodzinne, domki jednorodzinne, szeregowe itd.
Podkreślono rolę zwierząt w rodzinie.
Omówiono po co jest rodzina, wspólne posiłki, rodzinne święta, czas spędzany razem, gry i zabawy wspólne, obowiązki, emocje towarzyszące oraz wielkie wakacje.

Na końcu książeczki znajdziecie czyste miejsce w ramce, gdzie dziecko może namalować swoją rodzinę.

Książeczka zawiera piękne kolorowe ilustracje przy każdym rozdziale z tekstem.
Wspólnie czytajcie, analizujcie, oglądajcie obrazki, narysujcie własną rodzinę czy drzewo genealogiczne.
Dziecko może też próbować opowiedzieć jak wyobraża sobie różnorodność rodzin.
Każdy bowiem człowiek jest inny i należy to uszanować.

Kochajmy się naprawdę, szanujmy, próbujmy zrozumieć od najmłodszych lat, żeby nigdy nikt nie musiał powiedzieć w przyszłości ,że z rodziną wychodzi się najlepiej na fotografii.
Obojętnie jaka by ta rodzina nie była, to oparta jest zawsze na miłości.
A miłość wszystko zwycięża, wszelkie bariery.

Ta akurat charakteryzuje dziecku rodzinę .

Dzieci poznają co to jest rodzina i jakie są jej rodzaje tzn. są rodziny...

• Dziecięce
  • Edukacyjne