Stacja

2023-05-31
Thriller NASA Kosmos

Ludzie kontra kosmos

Jestem absolutnie zaskoczona i oczarowana tą książką ❤️
Mistrzowski research, cały czas jestem pod jego wrażeniem. Czasami brakowało przypisów tłumaczących specjalistyczną terminologię, chociaż z drugiej strony, ich ilość mogłaby przytłoczyć.
Nie zakwalifikowałabym jako thriller, lecz jako książkę o relacjach USA i Rosji w wyścigu kosmicznym. Wokół tego konfliktu oscylują wszystkie wydarzenia książki. Niezwykle dojrzała, zachwycająca, idealna dla fanów i fanek takich filmów jak Interstellar, czyli podejścia do kosmosu, jakiego mi w literaturze trochę brakuje
Bardzo dziękuję autorowi i wydawnictwu, że wydali tak niezwykłą książkę 🫶🏾

Jestem absolutnie zaskoczona i oczarowana tą książką ❤️

Taki klaustrofobiczny horrorek.

Taki klaustrofobiczny horrorek.

Kompletnie mnie nie wciągnęła ta historia. Zaczyna się obiecująco, ale potem ciągnie się jak flaki z olejem. Nasłuchałam się wielkich zachwytów nad Jakubem Szamalkiem od moich znajomych. Może zaczęłam znajomość z autorem od niewłaściwej książki. Rozczarowanie.

Filmy o kosmosie, statkach kosmicznych, astronautach uwielbiam, ale książki niestety mniej. Tym bardziej jestem zdziwiona, że ta książka przypadła mi do gustu, a podchodziłam do niej jak do jeża. Fajny język, ciekawe opisy stacji, a do tego tajemnicze sytuacje i narastające animozje wśród załogi sprawiły, że książkę przeczytałam raz dwa.

Bardzo przyjemna lektura wakacyjna. Akcja wciągnięła mnie dużo bardziej niż się spodziewałem. Nie jest to moje pierwsze spotkanie z autorem, ale to do tej pory moja ulubiona pozycja.

Chyba po trzech częściach "Ukrytej sieci" spodziewałam się czegoś więcej. Przez większość książki myślałam raczej o ocenie 5, ale ostatnie 100 stron podniosło notę na 6, wtedy w końcu akcja ruszyła z kopyta. Napisana oczywiście bardzo dobrze, jednak myślałam, że fabuła mnie bardziej wciągnie. Dobrze się akurat złożyło, że 1,5 miesiąca wcześniej czytałam Solaris (kto nie czytał proponuję zachować tę kolejność lektur),to można było bardziej wczuć się w klimat. Mimo to, stwierdzam, że książki o tematyce kosmicznej - to dla mnie dalej kosmos.

Dzięki tej książce poszerzyłem swoje horyzonty odnośnie wypraw w kosmos. Wszystko szczegółowo opisane. Można było się przenieść na kilkaset km od ziemi.

Kryminał / thriller, który łapie czytelnika i nie puszcza.
Lubię Szamałka :)
Następstwa małej awarii stacji kosmicznej są niewyobrażalne ... Zwłaszcza, że w środku jest amerykańsko-rosyjska załoga, a wśród nich jest kobieta...
Fajna :)

Kryminał / thriller, który łapie czytelnika i nie puszcza.
Lubię Szamałka :)
Fajna :)

Wyzwanie na kwiecień. Autor pokazuje nam kosmiczny świat, niesamowicie zrozumiale i atrakcyjnie jakby był członkiem załogi statku , rakiety. Oprowadza nas po zawiłych pomieszczeniach Stacji jakby był jej mieszkańcem. Świetna narracja oraz temat , wciąga każdego nawet laika . Książka rewelacyjna, polecam.

Ciekawy pomysł na książkę, ale sama książka nudna, nic tam się nie dzieje, to jest bardziej opis tego jak funkcjonuje stacja kosmiczna, i to jest spoko, lecz sama fabuła jest mizerna.

• Audiobooki
  • Przeczytane w 2023