Jakie to miejsce? Polska. Atlas dla dzieci

Wydawnictwo SBM
2023-04-12
2023-04-12
Atlas Polska miejsce dla dzieci

„Jakie to miejsce? Polska”, to zbiór miejsc w Polsce, w którym znajdziecie nie bardzo popularne i znane wszystkim zakątki. Te są właśnie mniej znane w mojej opinii, ale również ciekawe. Miejsc jest naprawdę sporo i s różnych zakątków polski. Znajdują się tutaj i muzea, klasztory czy zamki, ale także otwarte naturalne przestrzenie, które można zobaczyć i podziwiać. Przykładowo możecie zobaczyć Muzeum Dobranocek w Rzeszowie, Klasztor w Tyńcu czy Torpedownię w Gdyni. Każde z miejsce oznaczone jest na mapie, krótko opisane oraz podana jest jakaś ciekawostka. Jak zwykle tekst zwięzły i ciekawy, a miejsca pokazane prawdziwymi zdjęciami a nie ilustracjami. Jedyne czego mi tutaj zabrakło to podziału tych miejsc od razu na województwa. Byłoby łatwiej znaleźć coś w okolicy.

Jak zwykle nie zawiodły mnie atlasy i wyczekuję kolejnych tytułów, które zostaną wydane!

Czytałam wiele przewodników po Polsce, zarówno dla dzieci jak i dla wprawionych turystów. Ale w tym atlasie od Wydawnictwa SBM poznałam wiele (!) atrakcyjnych miejsc, o których istnieniu nie miałam pojęcia.

Miejsca opisane w książce rozmieszczone są po całym kraju. O ile kopalnia soli w Wieliczce, Puszcza Białowieska czy Kanał Elbląski znane są większości z nas, choćby ze słyszenia, to takie atrakcje jak: Kaplica Czaszek w Czermnej, Uroczystości Mucharyniec, Błędne Skały mogą być nowością dla niektórych z nas.

Jak w poprzednich książkach, tak w tej, do każdej z atrakcji dołączono krótki opis, notę historyczną oraz ciekawostkę. Oczywiście nie brak też zdjęć w ciekawych ujęciach.

Podoba mi się ten atlas. Zawiera nieoczywiste miejsca, które podczas podróży po Polsce chętnie poznam i pokażę dziecku. W wielu już byłam, ale do odkrycia pozostało również wiele.

Podróże kształcą, prawda? Myślę, że warto pokazywać naszym pociechom otaczający nas świat i uczyć doceniania tego co mamy, a właśnie zwiedzanie naszego pięknego kraju możne nam w tym pomóc.

Wiecie już, że uwielbiam atlasy dla dzieci, które ukazują się nakładem @wydawnictwosbm. Przyznam, że każdy nowy tytuł to dla nas nielada gratka, a najnowszy tytuł dzięki któremu możemy zwiedzić Polskę idealnie wpisuje się w wakacyjne wojaże.

W atlasie znajdziemy aż 62 miejsca, które z różnych względów warte są poznania. Oczywiście Polska skrywa znacznie więcej ciekawych lokalizacji, ale przyznam, że w dalszym ciągu atlas może Was zaskoczyć.

Dowiadujemy się wielu ciekawostek o każdym z miejsc, podziwiamy piękne zdjęcia i przy okazji planujemy wycieczki. Bardzo podoba mi się pomysł z pokazaniem mapy polski na której zaznaczono kropkę przy każdej z atrakcji. Dzięki temu od razu wiemy, czy dane miejsce jest "w zasięgu naszej ręki".

Chociaż atlas jest dedykowany dzieciom to z powodzeniem skorzystają z niego również dorośli.

• Dla starszaka

Dodaj cytat z książki Jakie to miejsce? Polska. Atlas dla dzieci