Moja przyroda. Dzieci zwierząt

2023-02-14
48 min.
przyroda zwierzęta odgłosy

Z książeczki Dzieci zwierząt Maluch dowie się co to pisklę, kocię czy cielę
Jak są one karmione przez swoich rodziców, jak przychodzą na świat i jakie sekrety kryją ich domy

książka jest bogato ilustrowana, pełna wierszyków i rymowanek, jest bardzo interesująca i otwiera przed Maluchem wspaniały świat przyrody.

Z książeczki Dzieci zwierząt Maluch dowie się co to pisklę, kocię czy cielę

Świetna książka, która została poświęcona zwierzęcym maluchom. Bardzo ładnie zilustrowana i pełna ciekawostek przyrodniczych. Znajdziecie tutaj ponad 40 zwierzątek, wierszyki na ich temat oraz bardzo treściwe charakterystyki. To zdecydowanie pozycja warta uwagi. Czekamy na kolejne części z tej serii!!!

Ta książka jest jedną z ładniejszych jakie mamy, dziwi mnie niska cena bo druk jest bardzo dobrej jakości, a strony wypełnione tuszem po brzegi! Do tego wierszyki na temat zwierząt, mnóstwo ciekawostek, aż 46 opisów . Zakres podanych zwierząt jest bardzo duży, nie ma tutaj podziału. Dowiemy się czegoś o zwierzętach, które widzimy codziennie np. kotki, pieski, źrebaki jak i tych z innego kontynentu np. pingwiny, emu. W opisach znajdują się narodziny, pierwsze dni i tygodnie życia maluchów, aż do czasu usamodzielnienia się od rodziców.
Polecam @z_mama_na_ty

"Dzieci zwierząt" z serii Moja Przyroda autorstwa Anny Paszkiewicz wydana została w większym formacie, w twardej oprawie.

Znajdziemy tu 46 opisów dzieci zwierząt z różnych środowisk. Każda strona zatytułowana jest nazwą młodego zwierzątka. Przy każdym z nich mamy krótki, zabawny rymowany wiersz. Dopiero pod nim poznajemy obyczaje danego zwierzęcia. Tekstu nie ma dużo, ale zawarto w nim sporo ciekawostek. Niektóre z nich były nowością i zaskoczeniem nawet dla mnie, a ja bardzo cenię książki dla dzieci, z których również dorosły dowie się czegoś nowego i ze zdziwieniem powie "Wow!" albo "Serio?" 🤣

* Kogo nazywa się sysakiem, a kogo klapakiem.
* Po co mama liże brzuszki kociętom?
* Które zwierzęta rodzą się nagie, które ślepe i głuche?
* Ile razy w roku mysz może zostać mamą i jak długo po przyjściu na świat mysz sama może zostać mamą?
* Ile waży nowonarodzona mysz, wiewiórka albo żubrzę?
* Które zwierzęta rodzą się z pełnym uzębieniem?
* Jak długo kwoka wysiaduje jaja? Gdzie spędzają noc dzikie indyki?
* Którzy zwierzęcy tatusiowie biorą czynny udział w opiece nad potomstwem, a którzy nie mają tego w zwyczaju? U których zwierząt to samiec opiekuje się potomstwem, a u których gatunków nikt tego nie robi?
* Które maleństwo przychodzi na świat w trakcie snu zimowego matki?
* Kiedy lwiątkom płci męskiej zaczyna rosnąć grzywa?
* Które zwierzę płacze ze smutku po stracie dziecka?
* Kto w chwili narodzin waży nieco ponad gram i mierzy jedynie ok. 3 cm?
* Ile krokodylków może urodzić się w jednym miocie?

Na te i wiele innych pytań znajdziecie odpowiedzi właśnie w tej pięknie ilustrowanej książce.
Bardzo polecam ją wszystkim miłośnikom zwierząt.

• Zwierzołki

Dodaj cytat z książki Moja przyroda. Dzieci zwierząt