Tak działa mózg. Jak mądrze dbać o jego funkcjonowanie

Okładka książki Tak działa mózg. Jak mądrze dbać o jego funkcjonowanie Joanna Podgórska
Okładka książki Tak działa mózg. Jak mądrze dbać o jego funkcjonowanie
Joanna Podgórska Wydawnictwo: W.A.B. zdrowie, medycyna
zdrowie, medycyna
W.A.B.
2023-10-25
2023-10-25
9788383190181
mózg neurologia neurobiologia

Okładka książki Twoja głowa w twoich rękach Joanna Podgórska, Kinga Rajchel, Zofia Winczewska
Twoja głowa w ... Joanna Podgórska, K...

Lubię książki o uproszczonej medycynie. W tej jest kilka błędów, ale nie rażą one i pozwalają lepiej zrozumieć mózg szaremu człowiekowi.

Czy interesuje Cię biologia? 🌿

Zacznijmy od tego, że ta książka jest świetnie wydana. Gruba oprawa i grafiki wewnątrz dodają uroku, ale również pozwalają lepiej zobrazować przedstawiane treści. 🎨

Pewnie już wiele razy słyszeliście, że ludzki 🧠 mózg jest jak potężny komputer z niezliczoną ilością danych. Codziennie przetwarza mnóstwo informacji, które są magazynowane w pamięci, a często nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy.

Wielu rzeczy jeszcze na jego temat nie wiemy, 🤔 ale warto zgłębiać możliwości, jakie nam daje. Również struktura nerwowa jest poruszona w tej książce, ponieważ współgra z pracą naszego centrum dowodzenia. Autorka porusza treści podstawowe, 👍 ale też bardziej zaawansowane, dodając do tego ciekawostki i opisując badania. Dlatego każdy powinien zrozumieć przekazywane treści. 😛

W tej książce można prześledzić 🌊 fale mózgowe, dowiedzieć się więcej o zmysłach i hormonach. Dość ciekawe, że zyskasz informacje, jak zwiększyć poziom hormonu szczęścia, a więc, co warto jeść, aby nasz mózg był szczęśliwy. 😁 Dowiesz się, jakie są objawy niedoboru/nadmiaru neuroprzekaźników z poradami dotyczącymi uzupełniania ich oraz jak istotne są witaminy. Najlepsze, że autorka umieściła również dietę na poprawę zdrowia psychicznego. 🍛

Ogrom wiedzy w tej książce może momentami przytłaczać, ale dzięki temu mamy szansę zyskać szeroki obraz na ten fascynujący organ. Jest to jedna z tych książek, do których trzeba wracać, aby zadbać o swoje zdrowie i zrozumieć, jak wiele elementów wpływa na nasz dobrostan.

Czy interesuje Cię biologia? 🌿

Polecam przeczytać, zaczynając od środka, a do pierwszej połowy wrócić później - lepiej tak niż zniechęcić się po pierwszych stronach ;)

Świetna książka. Mimo, że sam temat jest dosyć trudny i pełen różnych naukowych pojęć i opisów napisana przystępnym językiem. Motywująca do wprowadzenia zmian, które będą bardziej wspierać mózg w dobrym funkcjonowaniu.

Dr Podgórska, a właściwie teraz Wojsiat, zrobiła dla popularyzacji nauki w tym kraju, więcej niż wszystkie szkoły razem wzięte. "Tak działa mózg" jest kolejnym krokiem na tej drodze i znów bardzo udanym. Z lektury tej książki można wynieść wiele przydatnych w codziennym życiu wskazówek, jak zadbać o dobrostan naszego mózgu. Jest ona przy tym, w większości, napisana dość przystępnie. Początek może wydawać się trudny i nawet lekko zniechęcający, ale jest też niezbędny, dlatego warto skupić się trochę mocniej i przez niego przebrnąć.

Świetna książka

Świetna książka

Trochę nie wiem jak ocenić tą książkę. Z jednej strony treść, przekaz i zawarte w niej informacje są bardzo ciekawe i cenne! myślę, żę w dzisiejszych czasach powinna to być lektura obowiązkowa! :) z drugiej strony było trochę błędów i przez początek było dość trudno przebrnąć... tutaj powinna bardziej zadziałać redakcja i może wstawić przypisy :) książka jest naładowana naukowym słownictwem co na początku sprawia spore trudności bo nie wiemy jeszcze jakie te wszystkie związki mają zastosowanie, to się wyjaśnia dopiero później. Moim zdanie przypisy w pierwszej części obniżyłyby trochę próg wejścia :)

Skusiła mnie piękna okładka. Czyta się ciężko. Gdzieś czytałam komentarz, że czytając tą książkę, ma się wrażenie, że siedzi się na wykładzie z anatomii, albo lekcji biologii- strzał w 10. Jest bardzo nudna, gdy do niej wracam to tylko na 2 strony i zasypiam. Bardzo trudne słowa w pierwszym rozdziale. Czytasz i za chwilę zapominasz. Niby w kolejnych rozdziałach robi się ciekawiej, ale nie wiem czy dotrwam, bo moja chęć otwarcia tej książki jest mała.

Świetna książka dla osób, które chcą usystematyzować wiedzę. Koniec jedynie przy długi i mam wrażenie, że niektóre informacje się często powtarzały.

Ksiażka, ktorą powinien przeczytać każdy człowiek mający się za jednostkę inteligentną. Dr Podgórska zabiera czytelnika w podroż, której celem jest zrozumienia jak można żyć długo i zdrowo, zachowując przy tym sprawny mózg. Pozycja skierowana do laika, ale takiego, który gotowy jest na dawkę specjalistycznej wiedzy, w tym wielu pojęć i zależności biochemicznych - przyda się atlas anatomiczny oraz robienie notatek. Autorka przytacza wiele najnowszych światowych badań, które upewniają czytelnika, że m.in. sen, spacer, zdrowa dieta, a przy tym ciekawość świata, uczenie się i "gimnastyka umysłowa" są inwestycją w dobrą starość.

• Popularnonaukowe
  • Psychologia

Joanna Podgórska Tak działa mózg. Jak mądrze dbać o jego funkcjonowanie Zobacz więcej