Ja, akcja. Księga działania

Okładka książki Ja, akcja. Księga działania Peter H. Reynolds, Susan Verde
Okładka książki Ja, akcja. Księga działania
Peter H. ReynoldsSusan Verde Wydawnictwo: Mamania Seria: Ja. uważność i emocje literatura dziecięca
40 str. 40 min.
2023-08-09
40 min.
Zofia Raczek

Okładka książki Ja, człowiek. Księga empatii Peter H. Reynolds, Susan Verde
Ja, człowiek. ... Peter H. Reynolds, ...
Okładka książki W muzeum Peter H. Reynolds, Susan Verde
W muzeum Peter H. Reynolds, ...

Słyszeliście kiedyś o efekcie motyla? To określenie odnoszące się do sytuacji, w których najmniejsze zdarzenie może z czasem wywołać wielkie konsekwencje. I tak trochę o tym właśnie jest książka Susan Verde i Petera H.Reynolda „Ja, akcja. Księga działania”.
To kolejna propozycja z bestsellerowej serii, która uczy uważności, miłości, spokoju i zachwytu otaczającym światem.
Autorzy przekonują, że każdy, nawet maluch, jest w stanie wywołać zmianę w świecie. Każdy bowiem ma w sobie moc działania - przy odrobinie wiary w siebie i dostrzeżeniu swoich możliwości i sił wszyscy jesteśmy w stanie dokonać naprawdę wielkich rzeczy.

Książka ozdobiona jest cudownymi, kolorowymi ilustracjami, które same w sobie stanowią piękną inspirację do działania: pobudzają wyobraźnię i skłaniają do refleksji.

Mówi się, że kropla drąży skałę i czasami trzeba uzbroić się w cierpliwość, zanim zobaczymy efekty swoich działań. A gdyby tak zaangażować w te działania innych?

Tutaj właśnie najważniejszy jest pierwszy ruch, pierwszy gest, pierwszy krok, który daje początek czemuś większemu. Jeśli zasadzimy ziarno, wyrośnie z niego roślina, z pierwszych dźwięków powstanie melodia, a pierwszy uśmiech skierowany w stronę obcej osoby może zrodzić nową przyjaźń.

Ta książka pokazuje siłę współpracy i działania, które zmierzają ku zmianom na lepsze. Od jednej małej osoby, której nawet drobna akcja będzie początkiem czegoś wielkiego, punktem zwrotnym w kołowrotku bezsilności.

Nie musimy walczyć sami i w pojedynkę zmagać się z biernością otoczenia, bo wśród nas znajdują się osoby, które są gotowe do działania.

Niezwykle wartościowa książka z cennym przesłaniem zawartym niewielkiej ilości tekstu, który doskonale komponuje się z ilustracjami.

To książka, która ma misję...

Słowo. Widzicie je? Właśnie je przeczytaliście. Było pierwsze i rozpoczęło coś nowego – nową opowieść o książce, której prostota zachwyca, a siła przekazu zniewala i uwalnia pokłady sprawczości i świadomego myślenia o podejmowanych działaniach.

To takie proste. Obudzić myśl i wykonać gest. Nie wielki, nie przełomowy, ale najprostszy – krok, muśniecie pędzlem, wrzucenie nasionka do gleby, uśmiech, wyciągnięta dłoń. Takie nic, a może wszystko zmienić. Bo wielkie rzeczy powstają z tych drobinek i z… chęci. Z chęci zrobienia czegoś, zapoczątkowania: podróży, dzieła, relacji. Gdy każdy wykona prosty gest one zamienią się w wielką falę niosącą zmianę i dobro.

„Ja, Akcja. Księga działania” jest o tym, jak niewiele trzeba, żeby wiele zdziałać, jak proste jest działanie i że nawet my, malutcy, nic nieznaczący w ogromnie świata, możemy zapoczątkować coś wielkiego i niesamowitego. Możemy burzyć stawiane mury cegiełka po cegiełce, możemy zmieniać nastawienie krok po kroku, zasiewając małe iskierki.

Przepiękna, głęboka i mądra – prawdziwa perełka, która wyposaża dzieci (i dorosłych) w wiedzę równie oczywistą, co często zapominaną. Jej minimalistyczna forma wzmacnia siłę przekazu Susan Verde, a rozpromieniane kolorami tęczy ilustracje Petera. H. Reynoldsa tworzą pozytywną aurę wyjątkowości.

Czytajcie i pokazujcie ją dzieciom. Podkradajcie ją im i delektujcie się jej prostą i uniwersalnością. Pamiętajcie, że tkwi w nasza niezwykła siła i nie trzeba wiele by zmieniać świat – wystarczy prosty gest.

Susan Verde oraz Peter H. Reynolds powracają w nowej książce. "Ja, akcja. Księga dzialania" to kolejna książka z bestsellerowej serii, która uczy uważności, zachwytu otaczającym światem i miłości.

Tym razem autorzy przekonują, że nawet dziecko jest w stanie zmienić świat. Każdy w nas ma w sobie moc działania, tylko nie każdy nauczył się ją dostrzegać. Małymi krokami można zacząć wielkie czyny.

Znakomity tekst I równie znakomite ilustracje są doskonałą inspiracją do działania. Dodają odwagi i pewności siebie. Pobudzają wyobraźnię i skłaniają do refleksji. Uwielbiamy ❤️

Księga działania jest przeznaczona dla młodszych czytelników. Autorka skupia się na tym, aby przekazać dzieciom jak ważna jest wiara we własne siły. Jak istotne jest to, aby się nie poddawać i walczyć o swoje wartości.

Czasami działanie jednej osoby, może pociągnąć za sobą pozytywne bądź negatywne skutki. Autorzy skupiają się na pozytywach. Rzeczach ważnych i potrzebnych, takich jak przyjaźń, relacje międzyludzkie.

Na uwagę zasługują ładnie wykończone, kolorowe ilustracje, które na dużej jest zatrzymują wzrok malucha. Obrazy Petera Reynoldsa są pełne uroku i życia. Wydaje się, że przekazują więcej niż krótkie zdania na kartach książki.

Tekstu jest mało. Pojedyncze zdania mogą sprawić, że dzieci starsze będą się po prostu nudzić przy tej lekturze.
Sam przekaz od autorów jest jasny i czytelny.

Minusami książki są:
- Medytacje i autorefleksje dla dzieci jednoznacznie wyciągnięte z buddyzmu - zawarte na ostatniej stronie od autorów. (Nie tego spodziewam się po książce dla dzieci).
- Zbyt duże skupienie się jedynie na własnej osobie. ( egocentryzm )

Reasumując; sama książka nie jest zła, pomysł, wykonanie i wydanie są najwyższej jakości. Autorka jednak nie zachęciła mnie do czytania innych jej książek swoim dzieciom.

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo tovideo - opinia

Jeden człowiek może zmienić wszystko. Choć nie zawsze wydaje się to takie oczywiste. Czasem zastanawiamy się co da głos czy czyn jednej osoby. Że zniknie w tłumie niczym ziarenko piasku na pustyni i pozostanie niezauważone. Dziś jednak chciałam Wam pokazać książkę, która pokazuje, że nic bardziej mylnego.

"Ja, akcja. Księga działania" w piękny i poetycki wręcz sposób pokazuje, że zmiana zaczyna się już od jednego małego gestu lub słowa. Tak jak drzewo rośnie z ziarenka czy mur burzy się po jednej cegle.

Każdy kolejny przytoczony przykład udowadnia, że nawet najprostsze czyny, które wydają się nieważne, mogą zmienić świat. Nie liczy się bowiem ilość czy siła, liczy się wola walki i wiara w to co się głosi. Żadne działanie tak naprawdę nie jest samotne, bo wywołuje falę, która dociera coraz dalej i zagarnia coraz więcej. Tworzy się reakcja łańcuchowa, w której elementy dokonują rzeczy czasem wręcz nieprawdopodobnych i pozornie niemożliwych. Bo wystarczy jeden człowiek, żeby zmienić świat.

Piękne przesłanie książki zakończone jest krótką medytacją, która proponuje zastanowienie się w co wierzymy i gdzie widzimy potrzebę zmiany. A następnie przygotowuje nas do działania, dodaje siły i motywuje.

To naprawdę niesamowita książka. Zdecydowanie lektura obowiązkowa❤️

"Ja, akcja. Księga działania" w piękny i poetycki wręcz sposób...

"Ja,akcja. Księga działania" to nowość od wydawnictwa Mamania. W serii ukazaly się także "Ja,spokój","Ja,joga","Ja,miłość" i "Ja,człowiek". Każda z nich,poprzez minimum treści i obrazu,niesie ważne przesłanie.

W tej części mowa o działaniu i sprawczości każdego z nas. Często zdawać się może, że działanie jednostki nic nie znaczy,że sami nie zmienimy świata. Jednak wszystko ma swój początek i zaczyna się od podjęcia decyzji,nawet tych drobnych i z pozoru nic nie znaczących. Okazuje się, że każdy z nas ma moc zmiany i działania. Wystarczy zrobić ten krok,zainspirować innych,pierwszy wyciąganąć rękę by zaczęło się coś ważnego.

Książka pokazuje,że z małych rzeczy i małych decyzji może powstać coś dużego i pięknego 😉

Mądra,ciekawa,inspirująca pozycja.

Często myślimy sobie, że jeden człowiek nie jest w stanie zmienić całego świata. Całego może i nie, ale bywa tak, że właśnie jeden człowiek może zapoczątkować lawinę jakiś wydarzeń. Przepięknie pokazane zostało to na kartach książki "Ja, akcja. Księga działania", w której autorka przekonuje czytelnika do tego, że warto jednak działać.

W ramach serii wydane zostały też między innymi tytuły takie jak:
Ja, człowiek. Księga empatii
Ja, miłość. Księga współodczuwania
Ja, joga
Ja, spokój. Księga uważności

W tej wyjątkowej publikacji za sprawą króciutkiego tekstu autorka próbuje uświadomić dzieciom, że każda, nawet najmniejsza rzecz, najprostszy gest, jedno dobre słowo, czy jedna posadzona roślinka mają znaczenie i mogą zainspirować do działania innych. To właśnie takie drobiazgi mogą zmienić nasz świat na lepszy. Autorka zachęca nas też do zmiany sposobu myślenia. Pojedynczy człowiek może zdziałać więcej niż myśli, musi tylko chcieć i uwierzyć w to, że jego działanie ma sens...

Bohaterką książki jest dziewczynka, która pozwala zrozumieć młodym czytelnikom sens podejmowania działania. Pokazuje ona działanie, którego skutki możemy obserwować na towarzyszących tekstowi ilustracjach.

Jest to piękna, mądra i wartościowa lektura, która skłania do refleksji i rozmowy. Jeżeli chcielibyście przekonać swoje dzieci do tego, że mogą zmieniać świat, że warto i że każde działanie ma znaczenie koniecznie im ją podsuńcie. Gorąco polecam. ;)

W ramach serii wydane zostały też...

By zapoczątkować coś nowego, trzeba wykonać pierwszy ruch , pierwszy gest czy pierwszy krok . By ziścić swoje postanowienia należy zacząć działać .

"Ja, akcja . Księga działania " Susan Verde oraz Petera H. Reynolds to piękna książka, która pokazuje czytelnikom, że pomimo swojego młodego wieku mogą zmienić świat na lepsze. To oni mogą zapoczątkować zmiany, wystarczy zrobić pierwszy krok.

To urocza książka z niewielką ilością tekstu, ale jakże pięknym przekazem. Całość została okraszona pięknymi i barwnymi ilustracjami, które z pewnością zaciekawią czytelnika.

Ta krótka historią z pewnością będzie inspiracją do działania nie tylko dla dzieci, ale również dorosłych 🙂

• Dla dzieci

Dodaj cytat z książki Ja, akcja. Księga działania