The Science of Temptation

Okładka książki The Science of Temptation Julia Popiel
Okładka książki The Science of Temptation
Julia Popiel Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Dylogia Science (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Dylogia Science (tom 1)
NieZwykłe
2023-11-08
2023-11-08
9788383209814
18+ Romans Różnica wieku Age gap Psychologia Profesor i studentka Studia Profesor

Książka nie była najgorsza, jednak też nie powala na kolana. Spodziewałam się czegoś więcej, a momentami (szczególnie na niektórych SMUTnych scenach) wydawało mi się, jakbym czytała książkę na wattpadzie, napisaną przez jakiegoś napalonego nastolatka. Mimo to oceniam książkę na 7 i sięgnę z chęcią po kolejną część dylogi, a wszystko za sprawą zakończenia, poprzez które w głowie krąży pytanie "co dalej?". Uważam że książka dobra na odmóżdżenie i relaks jeśli lubi się tego typu gatunki i uważa się czytanie za rozrywkę a nie szukanie różnych życiowych wartości.
Ps. Uwielbiam Bri i Kenz po ciastkach z ziołem ♥️

Bardzo przyjemny romans studentki ze swoim profesorem. Opowieść jest wciągająca i łatwo się czyta. Nasi bohaterowie lubią ze sobą igrać, nie do końca czysto w stosunku do siebie nawzajem jak i do otoczenia - co zapewnia dreszczyk emocji. Miło odejść od stereotypów idealnej pary honorowych ludzi. Do tego wszystkiego pikantne sceny są jak wisienka na torcie 😋

Nie wiem jak ocenić tę książkę... Niby ją przeczytałam, niby szybko się ją czytało, ale... Jakoś mnie nie zachwyciła i nie przekonała. Mimo szybkiego czytania, książka dość nudna.

Książę naprawdę bardzo szybko mi sie czytało a przede wszystkim bardzo dobrze, to jest jedna z tych takich komfortowych książek. Naprawdę ją polubiłam i z chęcią sięgnę po 2 tom ale jak narazie książka nie jest mają uwielbianą serią która kocham nad życie tylko taką która po prostu lubię. Może coś sie zmieni w 2 tomie że aż dech mi odbierze

Świetna książka

Świetna książka

Dwa byty przeznaczone by się spotkać i spędzić razem życie, jednak na ich drodze stanęło całkiem sporo przeciwności.
Dylogia opowiada historię Briany i Reeda, studentki psychologii i jej profesora…

Niektórym już te kilka słów wystarczy, by uznać książkę za złą, niemoralną i schować ją głęboko na półce. Ja jednak uważam, że nie tylko ta historia jest dobra, ale także warta poznania.

Poruszane są tematy etyki zawodowej i konsekwencji, które mogą wyniknąć w skutek upublicznienia związku profesora ze studentką, ale pojawiają się także głębsze przemyślenia bohaterów i ich proces podjęcia świadomej decyzji zaangażowania się w relacje.

Fabuła wciąga, nie jest przesadzona ani płytka, pomimo lekkiej przewidywalności - oryginalna. Wzbudza poczucie autentyczności, a wszelkie zbliżenia i sceny erotyczne są napisane w sposób dojrzały (a nawet, uważam, że scena Reed-Bri-Terence- jest najlepiej napisaną sceną łóżkową). Całość czytało mi się świetnie i byłam zaskoczona, jak szybko przez nią przebrnęłam.

Jeśli lubicie romanse i nie straszny Wam motyw #agegape, te książki będą świetnym wyborem.
Gorąco polecam!

Fabuła nie jest zawiła. Romans studentki z profesorem, a jednak się wciągnęła. Głowni bohaterowie mają ciekawe osobowości. Sceny xxx fajnie wykreowane. Jest dużo wątków pobocznych więc wydaje mi się, że prócz tej serii autorka wróci do części bohaterów, aby także przedstawić ich historię.

Jedna z lepszych książek, które przeczytałam w tym roku fabuła i zwięzła i szybko się to czyta. jedyne dlaczego odjęłam jej jedną gwiazdkę to za to że jest tu normalizowanie natarczywego zachowania, bo gdy Briana mówiła nie, to Reed szedł zaparte i dalej ją namawiał nie zważając, że mówi nie. Ale i tak sądzę, że książka jest świetna i jeszcze te Szwedzkie dialogi <3

Od samego początku historia Briany i Reeda wprowadza nas w swoisty klimat. Przepełnia ją pożądanie oraz zakazana i nieetyczna relacja. Ona — to niesamowicie ambitna i dążąca do perfekcji studentka psychologi na Uniwersytecie Indiana. Z uporem i godnym podziwu zaangażowaniem konsekwentnie dzieli swój czas między zajęciami, nauką, dodatkowymi kursami, pracą w ekskluzywnym klubie dla wtajemniczonych a czasem wolnym i prozaicznym spaniem czy jedzeniem. Nie dopuszcza do siebie myśli, żeby coś mogło nie pójść po jej myśli. On to z kolei nowy, wybitny wykładowca — profesor psychopatologii, która sama w sobie wcale nie jest łatwa, a dodatkowo Reed jest bardzo wymagającym nauczycielem, zmuszającym studentów nie tylko do dyskusji, ale przede wszystkim do myślenia. Kto nie będzie postępował według jego zasad i wytycznych, może od razu pożegnać się z zaliczeniem. Przypadek, zrządzenie losu czy też inna siła władająca kosmosem, sprawia, że drogi tej dwójki przecinają się nie tylko na sali wykładowej, ale w całkiem innym miejscu, któremu zdecydowanie daleko do grzecznego czy spokojnego. Briana podczas swojej zmiany w pracy dostrzega swojego wymagającego i dupkowatego profesora, a warto podkreślić, że tylko nieliczni mają do niego dostęp, w pierwszym odruchu chciała uciec gdzie, pieprz rośnie.

Oczywiście nasz główny bohater jest bogaty, przystojny, inteligentny i ogólnie idealny pod każdym kątem, a to wszystko otacza mgiełka tajemniczości.