Ezoteryka dla rozważnych

poradniki
HARDE Wydawnictwo
2024-01-24
2024-01-24
ezoteryka wróżka wróżbita horoskop gwiazdy przyszłość

„Ezoteryka dla rozważnych” to  książka-przewodnik. Autorka dzieli się w niej swoim doświadczeniem oraz zaznajamia nas z poszczególnymi tematami.

W tej książce poruszanych jest osiem zagadnień (astrologia, tarot, numerologia, reiki, kamienie, runy, intuicja i rytuały). Każdy z rozdziałów rozpoczyna się wspaniałym cytatem, który oddaje klimat tekstu.

Każde z zagadnień jest szczegółowo omówione i opatrzone przykładami z życia. Książka została napisana w lekkim i zrozumiałym stylu, dzięki czemu to właśnie od niej można zacząć swoją przygodę z ezoteryką.

W wielu momentach zabrakło mi jednak ilustracji, jak np. przy runach. Przez to momentami czułam monotonię wywołaną blokami tekstu. O ile ciekawiej byłoby zobaczyć wygląd danej runy, a nie tylko o niej czytać? Tym bardziej, ze wszystkie te działania ukierunkowane są na praktykę.
.   .   .
Książkę można pochłonąć za jednym razem, jednak ja postanowiłam na spokojnie zapoznać się z każdym rozdziałem – i nie żałuję. Osobiście, dzięki tej książce, poznałam wiele ciekawych zagadnień, więc jeśli chcesz poznać świat w którym „duchowość i pragmatyzm mogą iść ręka w rękę” i (co najważniejsze) interesuje cię ten temat – serdecznie zachęcam do lektury tej książki.

Każde z zagadnień jest...

Bardzo nierówna książka. Są w niej fragmenty niezwykle interesujące, ale też zdania i opinie, które powielają się kilkukrotnie. Jeśli ktoś szuka wiedzy, jak bardziej wgryźć się w tematy tarota, astrologii, numerologii to jej tu nie znajdzie. Książka to raczej bardziej lub mniej udane impresje i historie na temat tego, jak ezoteryka przenika się z codziennością. Mnie nie przypadły mi do gustu porównania znaków zodiaku czy planet do typów osób na imprezie. Chciałabym dowiedzieć się czegoś więcej ale właśnie na początek w przystępny dla laika sposób.. To że z tarota można wyczytać różne rzeczy na temat obecnego momentu życia i dostępnych ścieżek- wiedziałam od dawna. Książki nie dokończyłam, bo sposób prowadzę narracji staje się w pewnym momencie męczący.
Książka nie dla mnie, która chciała uporządkować i pogłębić skrawki wiedzy, ale dla kogoś kto usłyszał tajemnicze słowo tarot czy astrologia i chciałby posłuchać (poczytać) przy herbacie opowieści natchnionej ciotki (nie uwłaczając autorce) która jest z magią za pan brat.

21/2024
Katarzyna Południak "Ezoteryka Dla Rozważnych" wyd.Harde

.....
"Każdy znak wnosi coś wyjątkowego i odrobinę humoru do naszego życia.Pamiętajcie jednak,że prawdziwa astrologia to nie tylko znaki zodiaku-to cały wszechświat możliwości,otwarty dla tych,którzy mają odwagę spojrzeć gwiazdom prosto w oczy!
...

Książka w której autorka pokazuje Nam że tak sam horoskop to nie wszystko.Każdy z nas ma przypisany znak zodiaku jedni się z tym zgadzają inni nie.Wiele osób ustawia się w kolejki do wróżek,jasnowidzów bo chcą odkryć siebie.

Autorka opisuje od astrologi po rytuały jakie wpływają na nasze życie,jak sama pisze może to placebo ale wpływa na ludzi.

Zawsze myślałam że nasz horoskop numerologiczny to cyfra z sumy daty urodzenia a to nie wszystko,jesteście ciekawi co tam się kryje zapoznajcie się z książką.
Zostałam zaskoczona przez autorkę Runami i aż chcę zobaczyć jak to z nimi jest,tym bardziej, że słyszałam o nich lecz nikt aż tak mnie nie zachęcił.

Kasia Południak przedstawia Nam wszystko za pomocą przykładów z życia swoich klientów,dzięki swojemu trzydziestoletniemu doświadczeniu mogła podzielić się z Nami swoją wiedzą.

Polecam książkę niedowiarkom którzy nie wierzą,że wszystko zapisane jest w gwiazdach.Kiedy przeczytacie książkę zobaczycie, że nic nie jest takie oczywiste i wszystko jest ze sobą powiązane.

Dziękuje autorce i wydwanictwu harde za zaufanie i możliwość zrecenzowania książki było to dla mnie miłym zaskoczeniem .

21/2024
Katarzyna Południak "Ezoteryka Dla Rozważnych" wyd.Harde

.....
...

Książka w której autorka pokazuje Nam że tak sam...

Czym jest numerologia? Czy kamienie mają moc? W jaki sposób księżyc wpływa na nasze życie?
Jeśli czasem zadajesz sobie takie pytanie, to ta książka jest dla Ciebie.
A tak na marginesie, czy jest ktoś, kto chociaż raz nie zajrzał do horoskopu🙂. Czyli w sumie książka jest dla każdego z nas 🙂

Jeśli czasem zadajesz sobie takie pytanie, to ta książka jest dla Ciebie.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Czy znak zodiaku zgadza się z Waszą osobowością?

Nawet największy sceptyk przyzna, że przynajmniej raz przeczytał horoskop. A do wróżek i wróżbitów ustawiają się kolejki bardzo racjonalnych klientów. Co nam daje łączenie naszego życia z ruchem gwiazd na niebie? Dobre pytanie. W sam raz na książkę.

Jestem typowym Wodnikiem i świetnie się z tym czuję. Opis pasuje do mnie i oddaje, to kim jestem w astrologicznym znaczeniu. Nie definiuje mnie, ale pozwala spojrzeć na charakter pod innym kątem. Astrologia to nie tylko horoskop z kolorowych magazynów, ale również nauka o planetach. To jak wpływają na nasze życie. Pozwala zrozumieć przeszłość, teraźniejszość i przyszłość w świetle gwiazd. Nie daje jasnych odpowiedzi, nie przewiduje przyszłości.

Autorka w swojej książce pokazuje różne kategorie – od numerologii po czytanie run. Pozwala nam wybrać, który temat nas najbardziej interesuje i nie namawia usilnie do korzystania z astrologii. Swobodny język i przytoczone historie sprawiają, że książkę czyta się szybko i przyjemnie. Choć sama praktykuję wdzięczność i afirmację, to astrologia może być ciekawym uzupełnieniem wiedzy.

Czy znak zodiaku zgadza się z Waszą osobowością?

Jestem typowym Wodnikiem i świetnie się z tym czuję. Opis pasuje do mnie i...

"Ezoteryka dla rozważnych" to książka napisana przez @astrologpoludniak . Kobietę która jest astrolożką, numerolożką i tarocistka.
Wprowadza nas w świat w którym ona sama jest już od ponad trzydziestu lat. Jej książka jest podzielona na rozdziały. Każdy z nich jest poświęcony innej dziedzinie. Znajdziemy tutaj: astrologię, tarot, numerologię,reiki, kamienie, runy, intuicję i rytuały. Rozdziały wprowadzają nas w swoją historię powstania, jakie mają znaczenie w naszymi życiu i co mogą również zmienić.
Horoskop czasem zdarza mi się czytać.
Wróżenie z tarota nigdy jeszcze tego nie zrobiłam, ale po historiach opisanych może kiedyś spróbuję. Tarot może nas poprowadzić, podpowiedzieć co możemy zmienić w swoim życiu. Numerologia to taka matematyka ale na pewno łatwiejsza niż w szkole.
Każdy czytelnik myślę że znajdzie tutaj któryś rozdział dla siebie, który mu najbardziej przypadnie do gustu.
Fajnie że autorka pokazała w swojej książce jak wiele jest ciekawych informacji o danej tematyce.
Niezwykła przygoda dzięki której nasza wiedza będzie szersza o aspekty o których nie mówi się głośno.

Astrologia to nie tylko horoskopy z kolorowych magazynów i czasopism, ale nauka o planetach i ich wpływie na nasze życie 🔮

To sztuka interpretacji wielu zmiennych, która wymaga wiedzy i intuicji.

Nie polega na przewidywaniu przyszłości, ale zrozumienia przeszłości, teraźniejszości i przyszłości w świetle gwiazd.

Choć wiedza jest teraz na wyciągnięcie ręki, bo każdy z nas ma smartfon z dostępem do Internetu, to astrologia wciąż ma swoich zwolenników. To coś dla tych, którzy szukają czegoś więcej niż faktów, ale chcą zagłębić się w siebie i swoje życie.

Astrologia przetrwała różne epoki, mody i rewolucje naukowe, a mimo to wciąż jest popularna. W dobie Internetu jeszcze bardziej. YouTube, Tik Tok i Instagram jest pełen filmów i postów na ten temat. Dostęp jest więc jeszcze łatwiejszy.

„Ezoteryka dla rozważnych” Katarzyny Południak to ciekawa pozycja. Autorka na siłę nas nie przekonuje do uwierzenia we wróżby, ale radzi, abyśmy spróbowali. Dzieli się historiami swoich klientów, często sceptyków, którzy teraz regularnie ją odwiedzają. Sama „pobawiłam się” z numerologią. Muszę przyznać, że to ciekawe doświadczenie. A jeśli chodzi o rytuały to praktykuję wdzięczność i przyznaję, że czuję się lepiej. Przede wszystkim duchowo 🔮

To sztuka interpretacji wielu zmiennych, która wymaga wiedzy i intuicji.

Choć wiedza jest teraz na wyciągnięcie ręki, bo każdy z nas...

• JUŻ JUŻ

Dodaj cytat z książki Ezoteryka dla rozważnych