Krok za krokiem

Okładka książki Krok za krokiem Marcin z Frysztaka
Okładka książki Krok za krokiem
Marcin z Frysztaka Wydawnictwo: Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza Cykl: Powrót do źródła (tom 8) filozofia, etyka
filozofia, etyka
Powrót do źródła (tom 8)
Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza
2023-10-12
2023-10-12
9788320558531
duchowość filozofia bóg droga etyka społeczeństwo młodość pielgrzymka

O tej książce dowiedziałem się poprzez wiadomość od autora na tym serwisie. Gdy zobaczyłem że jest to połączenie etyki i filozofii z duchowością zacząłem mieć wątpliwości. Jednak już po kilku stronach zobaczyłem, że byłem zbyt sceptyczny. Już od pierwszych stron wyruszamy z młodym człowiekiem – Wayanem na pielgrzymkę. Razem z nim cieszymy się na to spotkanie z Bogiem. Sam na takowej niestety nie byłem. Razem z tym młodym szesnastoletnim człowiekiem przeżywamy każdy dzień pielgrzymki. Wayan co i rusz poznaje nowego pielgrzyma (którego nazywa bratem bądź siostrą) a wraz z nią jej historię, wieczorami natomiast idą na nocleg do osób przyjmujących pielgrzymów. I tutaj również mamy przedstawione różne podejścia do pielgrzymów. Podczas czytania jednak jesteśmy zmuszeni do refleksji. Każda z osób, którą spotka główny bohater przedstawia swoje spojrzenie na wiele tematów a w tym również na wiarę. Nasz młody bohater jest także kuszony przez wszechobecne używki.
Książeczka ma zaledwie 70 stron i można ja spokojnie przeczytać w jedno popołudnie. Jednak aby ją lepiej zrozumieć trzeba się skupić i poświęcić trochę czasu. Wtedy można odkryć samą esencję drogi z Bogiem. Jednak najważniejsze podczas lektury jest wejrzenie w siebie oraz swoje życie. Ta książka pozwala się na chwile zatrzymać i zastanowić nad Bogiem oraz nad drogą z Nim. To była moja pierwsza książka a takiej tematyce i powiem szczerze, że jestem pozytywnie zaskoczony. Autor piszę w sposób bardzo przystępny, a czytelnik może wielokrotnie utożsamiać się z głównym bohaterem bądź osobami, które spotyka on w swojej pielgrzymce. To była pierwsza książka tego autora, z którą miałem styczność ale z pewnością sięgnę po następne. „Pielgrzym nie potrzebuje zaproszenia. Pielgrzym żyje wędrówką”

" [...] Nie walczysz ze światem. Walczysz ze sobą. [...]"

O książce "Krok za krokiem" Marcina z Frysztaka dowiedziałam się dzięki samemu autorowi. Jest to połączenie etyki i filozofii z duchowością. Całkiem przyjemnie i w miarę szybko się ją czyta. Ma zaledwie 40 stron, więc można ją przeczytać w ciągu jednego popołudnia, ale żeby ją lepiej zrozumieć, polecam czytać wolniej i skupiać się na każdym dniu wyszczególnionym przez autora.
Tu na Ziemi jesteśmy Pielgrzymami, którzy wyruszają w drogę ku Bogu. Idąc z Bogiem, droga staje się łatwiejsza pomimo tego, że tak naprawdę jest trudniejsza. Warto nią podążać.
Bohaterem tej historii jest szesnastoletni Wayan. Nie chce siedzieć na miejscu. Chce być pielgrzymem. Jesteśmy świadkami jego przygotowań do drogi i jego pielgrzymowania. Czy w czasie swojego pielgrzymowania będzie zadowolony, czy raczej będzie zawiedziony? Czego doświadczy w ciągu 12 dni maszerowania? Na te pytania odpowiedzi znajdziecie podczas czytania "Krok za krokiem" Marcina z Frysztaka.
Kto wie, może jego bohater stanie się waszym duchowym przewodnikiem. Dzięki tej książce można zajrzeć w głąb siebie i z innego punktu spojrzeć na siebie i swoje życie.
Razem z Wayanem zapraszamy was do 12-dniowej wędrówki.
Jeżeli lubicie książki filozoficzne na temat człowieka, Boga i sensu istnienia, to "Krok za krokiem" przypadnie wam do gustu.
Było to moje drugie spotkanie z twórczością Marcin z Frysztaka i z przyjemnością sięgnę po poprzednie i przyszłe dzieła.
Czasami warto sięgać po książki, które zmuszają nas do głębokiej refleksji. Warto czasem zajrzeć w głąb siebie.

" [...] Nie walczysz ze światem. Walczysz ze sobą. [...]"

#1351 - „Krok za krokiem” - Marcin z Marcin Z Frysztaka
#21/2024

"Kiedyś, gdy byłem młody marzyłem. Chciałem być bogaty, mieć wielki dom, wyjeżdżać co roku nazagraniczne wakacje. Teraz wiem, że pieniąde szczęścia nie dają. Bardziej psują człowieka niż pomagają."

Książka ma 70 stron. Swoją premierę miała dnia 12.10.2023 roku.

Autor zaprasza nas na wędrówkę razem z pielgrzymem. Każdy może odbyć tą podróż w głąb siebie i dokonać własnych odkryć.

Czy Wayan stanie się przewodnikiem dla Ciebie w tej pielgrzymce ?

Sprawd, może akuratczekasz na jego historię.

Dziękuję za tą książkę jej autorowi.

#1351 - „Krok za krokiem” - Marcin z Marcin Z Frysztaka
#21/2024

Książka ma 70 stron. Swoją premierę miała dnia 12.10.2023 roku.

Autor zaprasza nas na wędrówkę razem z...

• Idealna na prezent