Dotyk śmierci

Okładka książki Dotyk śmierci J.D. Robb
Okładka książki Dotyk śmierci
J.D. Robb Wydawnictwo: Świat Książki Cykl: In Death | Oblicza śmierci (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
In Death | Oblicza śmierci (tom 1)
Naked in Death
Świat Książki
2024-04-24
1997-01-01
1995-07-01
morderstwo śledztwo śmierć

Nora Roberts, a raczej J.D. Robb, które jest jej kryminalnym obliczem, dostarczyła już 58 tomów serii Oblicza śmierci (u nas 54) swojej publiczności w przeciągu prawie już 30 lat. Sama poznałam się z tą jej odsłoną rok temu, od najnowszych tomów i wtedy podkreślałam - jak dobrze, że tomy można czytać niezależnie od siebie, bo przecież znaleźć czas, żeby gdzieś odnaleźć te stare wydania pierwszych tomów i je nadrobić, to byłoby wyzwanie. Okazuje się, że na ratunek przyszedł nam Świat Książki - właśnie ukazało się nowe wydanie tomu pierwszego pt. “Dotyk śmierci” i o nim sobie dzisiaj pogadamy!

Historia toczy się w niedalekiej przyszłości (coś około 2050 roku) w Nowym Jorku. Policjantka Eve właśnie dostaje kolejne zadanie - ktoś zamordował wnuczkę senatora, która na złość rodzinie od jakiegoś czas parała się najstarszym zawodem świata… Oczywiście jej usługi były luksusowe, śmierć jednak brutalna. Eve, zachowując największą poufność śledztwa, ma szybo wytropić mordercę, który na miejscu zbrodni zostawił wiadomość, że to dopiero początek… Czy uda jej się go przechytrzyć zanim dojdzie do kolejnych zbrodni?

Roberts pisze powieści kryminalne dobrze nadające się na szybką, lekką rozrywkę, w których skupioną na solidnej zagadce intrygę kryminalną przeplata ze wstawkami romansowymi. Tu trochę (jak na moje standardy) ich było, ale wynikało to też po prostu z samej zbrodni. Sama intryga jest zaskakująca, ale jej atrakcyjność podbija czas akcji, który dla nas jest świetną ciekawostką, ale dla tych, co czytali książkę te prawie trzydzieści lat temu, musiało być czymś kosmicznym oraz postać głównej bohaterki, policjantki z żelaznymi zasadami. Cieszę się, że mogłam poznać Eve taką, jaka była w pierwszej styczności z czytelnikiem. Oceniam 7/10, więcej napisałam tu: https://www.kryminalnatalerzu.pl/2024/05/dotyk-smierci-jd-robb.html

"Dotyk śmierci" to pierwszy tom bestsellerowego cyklu [In Death | Oblicza śmierci] autorstwa Nory Roberts piszącej pod pseudonimem J.D. Robb
Cykl liczy sobie ponad 60 tomów i powstaje już od prawie 30 lat! Pierwsze Polskie wydanie #dotyksmierci miało miejsce w 1997 roku. Zacne liczby niema co...

🎬 Eve ▪️ Roarke 🎬
Brutalne morderstwa, trudna przeszłość, machlojki bogatych, wpływowych i przeszłość, o której lepiej nie pamiętać...
Sięgając po DOTYK ŚMIERCI, możecie liczyć na dobrze skonstruowaną zagadkę kryminalną, napięcie nie tylko seksualne 😉, ciekawy romans, a właściwie to jego początek... Jeśli chodzi o sam wątek romantyczny dobrze poprowadzony bez większych potknięć. Porucznik wydziału zabójstw nowojorskiej policji i tajemniczy multimiliarder... Czy taki układ może się udać?

DOTYK ŚMIERCI może i nie jest historią górnych lotów... Ma w sobie trochę minusów, jednak patrząc, chociażby na rok wydania nie ma co się dziwić. Książkę czyta się błyskawicznie, autorka w ciekawy sposób buduje napięcie, a całość intryguje, więc ja nie narzekam. Z przyjemnością sięgnę po kolejne tomy z serii.

🎬 Eve ▪️ Roarke 🎬
Brutalne morderstwa, trudna przeszłość, machlojki...

W Nowym Jorku zostaje zamordowana prostytutka. Nie byle jaka bo licencjonowana. Dodatkowo była wnuczką ważnego senatora. Sprawę zaczyna prowadzić Eve Dallas. Pierwszym podejrzanym staje się pewien bogaty, inteligentny ale też przystojny jegomość. Wkrótce pojawią się kolejne ciało... Również prostytutki...

Myślę, że autorki przedstawiać nie trzeba. Większość jej książek (jak nie każda) trafia na listy światowych bestsellerów. "Dotyk śmierci" jest pierwszym tomem cyklu "Oblicza śmierci". Nie spodziewałam się, że będzie tak dobra ta historia. Wciągnęłam się tak bardzo, że czułam się jakbym osobiście brała udział w każdej sytuacji. Oczywiście samo śledztwo jest niesamowite ale również życie prywatne bohaterów robi świetne tło. Pojawiło się kilka wątków, które są dość ciekawe lecz nie zostały wyjaśnione. Zapewne wszystko czytelnik zrozumie czytając kolejne części serii.

Rozwiązanie śledztwa przyznam, że mnie troszkę zaskoczyło. Tyle kryminałów i thrillerów czytam a nigdy nie mogę odgadnąć kto jest zbrodniarzem 🫣 Wstyd 😂 No cóż... Z jakiejś przyczyny jestem rolnikiem a nie śledczym 😂

Książka z pewnością zasługuje na poznanie. Autorka zgrabnie poprowadziła całą fabułę. Naprawdę dość szybko się wciągnęłam w całą historię. Właściwie to nawet nie wiem kiedy a byłam już za połową a tam... Coś, tam był już lekki rollercoaster. Emocji nie brakowało, co chwilę była jakaś akcja. Ciekawość mnie zjadała. Chciałam już wiedzieć jak to się skończy. Co przydarzyło się kiedy Eve? Kim tak naprawdę jest tajemniczy facet?

Napewno przeczytam kolejne tomy. Podejrzewam, że będą tak samo wciągające.

Myślę, że autorki przedstawiać nie trzeba. Większość jej książek...

"Dotyk śmierci" to pierwszy tom cyklu Oblicza śmierci z komisarz Eve Dallas, który po raz pierwszy wydano w 1995r. Cykl do tej pory liczy sobie 69 książek!
Nora Roberts to znana szerokiemu gronu amerykańska pisarka i to właśnie ona kryje się pod pseudonimem J.D. Robb!
Akcja dzieje się w odległej dla 1995 r. przyszłości, co dla współczesnego czytelnika będzie stanowiło swego rodzaju gratkę. W luksusowym apartamencie zostają znalezione zwłoki licencjonowanej prostytutki Sharon De Blass. Sprawa jest niecierpiąca zwłoki nie tylko ze względu na brutalność śledztwa, lecz także dlatego że ofiara była wnuczką senatora. Pierwszym podejrzanym okazuje się przystojny, tajemniczy miliarder Roark. Jak Dallas poradzi sobie z tą sprawą i głównym podejrzanym?

To moja pierwsza przygoda z Norą Roberts! I chociaż od początku można było się wielu rzeczy domyśleć to jednak było w tym coś zaskakującego i odświeżającego. Jak już wspomniałam wizja przyszłości była wyjątkowo ciekawym elementem lektry.
Bohaterów także od razu polubiłam, gdyż są charyzmatyczni i charakterystyczni. Chociaż wszystko jest przewidywalne - ona zawzięta policjantka i on, gody zaufania przystojniak, i ma wątki miłosno-erotyczne to wsiąknęłam w fabułę i trudno było mi odłożyć książkę. Oprócz elementów kryminału, thrillera i romansu pojawiają się także wątki dramatyczne. Autorka porusza bardzo trudne tematy i wywołuje ogromne emocje.
Polubiłam się z Eve Dallas i chętnie poznam jej dalsze losy. Nie wiem czy wszystkie, ze względu na ilość tomów!
Zachęcam Was do lektury.
Współpraca reklamowa

Gdy zaczynają ginąć prostytutki prowadząca śledztwo Eve Dallas ma ręce pełne roboty. Cóż w zasadzie nie tylko ręce, bo także jej myśli nieustannie wypełnia śledztwo i poczynania mordercy, i jak na rasową glinę przystało Eve nie spocznie, nim nie dorwie zabójcy i nie wymierzy sprawiedliwości.

Dotyk śmierci choć klasyfikowany jako thriller i kryminał w mojej opinii są tak naprawdę romansem z kryminałem w tle. Nie naśmiewam się ani nie próbuje obrażać niczyich preferencji czytelniczych – bo przecież sama sięgnęłam po tę książkę – ale w moich oczach ta pozycja to taka opowieść dla lekko zbuntowanych kur domowych, które pragną by w czytanym romansie zadziało się coś więcej niż tylko mizianie i smyranie.

Historia Eve Dallas jest bezsprzecznie szablonowa i przewidywalna – ona dopiero pnie się po szczeblach kariery i nie śmierdzi groszem, on jest multimiliarderem, w śledztwie oczywiście mataczy wierchuszka ale dziewczynie uda się zamknąć wszystkich winnych… a no i zapomniałam, jest mega urocza i faceci lecą na nią jak letni deszczyk na spragnioną ziemię :D

Jak potoczą się dalsze losy Eve? Jeszcze nie wiem, ale z tego co widziałam tomów jest 58 plus połówki także jest co czytać :D

Mimo uwag, które mam do bolesnej przewidywalności akcji i sztampowości jej bohaterów cała książka okazała się naprawdę przyjemna w odbiorze. Nie ukrywam, to było pewne zaskoczenie, ale lekki styl i prosta akcja wciągnęły mnie szybciej niż sądziłam. Nie wiem czy zdecyduję się na przeczytanie wszystkich tomów serii Oblicza śmierci ale pokusa jest silna :D

Daję 6/10 i mimo trudnych wątków, które wynurzają się z niej raz po raz wrzucam na półkę „lekka, łatwa i przyjemna”. Newralgiczne tematy, które porusza autorka stanowią tylko tło akcji a nie jej sedno, zostają poruszone ale brak w tym głębi, która wywołałaby silniejsze emocje.

*Mimo wszystko, niektórzy są uwrażliwieni na takie wątki, więc warto by było dać ostrzeżenie na okładkę.
** Tylko nie z przodu…. Te polecajki na froncie okładki kaleczą mi oczy ;(

Za egzemplarz recenzencki dziękuję Wydawnictwu Świat Książki

#współpracarecenzencka
#współpracabarterowa
#współpracareklamowa

Porywająca mieszanka tajemnic i emocji!

"Dotyk śmierci" to prawdziwie wciągająca podróż po mrocznych zakamarkach Nowego Jorku. Nora mistrzowsko kreśli obrazy życia w wielkim mieście, gdzie pozory często mylą, a prawda kryje się głęboko pod powierzchnią. Główna bohaterka, porucznik Eve Dallas, prowadzi czytelnika przez labirynt intryg i zagadek, podążając śladami okrutnego morderstwa licencjonowanej prostytutki. Spotkanie z tajemniczym miliarderem, Roarke'em, przynosi nowy wymiar tej historii, gdzie napięcie rośnie z każdą kolejną stroną.

Czytelnik zostaje wciągnięty w wir śledztwa, zadając sobie pytanie: czy Eve zdoła powstrzymać seryjnego zabójcę, zanim będzie za późno?

Porywająca mieszanka tajemnic i emocji!

Przenosi czytelnika w sam środek mrocznego świata przestępstw i intryg, gdzie każdy krok może być śmiertelnie niebezpieczny.

Nora Roberts zgrabnie miesza elementy kryminału, dramatu i romansu, tworząc historię, która trzyma w napięciu do samego końca. Nie sposób oderwać się od lektury, gdy wciąga cię w wir emocji i niebezpieczeństwa, jakie czyhają na każdym kroku. Dla miłośników kryminałów to lektura, której nie można się oprzeć, a dla tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z gatunkiem, to doskonałe wprowadzenie w świat pełen tajemnic i niespodzianek.

Autorka w niezwykle sugestywny sposób kreśli obrazy miejskiego życia, ukazując jego ciemne zakamarki i skomplikowane relacje międzyludzkie. Postacie, które pojawiają się na kartach powieści, są dobrze wykreowane i pełne tajemnic.

Narracja pełna jest zwrotów akcji i napięcia, co sprawia, że trudno oderwać się od lektury. Z każdą stroną odkrywane są nowe fakty i tajemnice, które prowadzą do zaskakującego finału. Dodatkowym elementem, który sprawia, że książka trzyma w napięciu, jest zapowiedź kolejnych zabójstw przez mordercę, co sprawia, że pragnienie rozwiązania zagadki rośnie z każdym rozdziałem.

Pierwszy thriller z bestsellerowego cyklu 'Oblicza śmierci'" to lektura dla miłośników gatunku, którzy lubią zaskakujące zwroty akcji i wciągające narracje. Autorka zgrabnie miesza elementy kryminału, dramatu i romansu, tworząc tym samym książkę, która z pewnością zapadnie w pamięci czytelnika na długo po zakończeniu lektury.

Świetna!

Świetna!

Oto przed wami piąta powieść Nory Roberts, którą mam za sobą i ponownie jestem przemiło zaskoczona.

A mowa o pierwszym tomie kultowej już serii „Oblicza śmie*ci”, cyklu kryminałów/thrillerów liczących ponad 60 tomów (!),których akcja rozgrywa się w niedalekiej przyszłości. Przedstawiam Wam „Dotyk śmie*ci”.

Od razu zaznaczam, że jeśli planujecie majówkę i szukacie niezobowiązującej lektury, przy której pierwszorzędnie spędzicie czas, wygrzewając się na słonku i popijając lemoniadę, ten tytuł musi znaleźć się w Waszych rękach. Posiada bowiem wszystko, czego oczekiwać należy od dobrej rozrywki: przede wszystkim Eve Dallas i Roarke (ech, ten Roarke…) - duet, który z miejsca wzbudza sympatię, ciekawa fabuła, może nie jakichś wysokich lotów, ale skutecznie przykuwa uwagę, kryminalno-romantyczny wątek, dodający całości pikanterii i świetny klimat. No i KOT!

Czyta się, przepraszam za kolokwializm, pieruńsko szybko, z lekkim uśmiechem na ustach, wywołanym przez nieco odrealnioną fabułę (to nie jest zarzut, wszyscy potrzebujemy przeczytać od czasu do czasu dobrą bajkę) i z mocnym postanowieniem sięgnięcia po kolejny tom, bowiem seria ta ma w sobie coś tak przyciągającego i uzależniającego, że traktuje się jej bohaterów, jak dobrych przyjaciół, których chce się zapraszać do własnego domu.

Mam wielką nadzieję, że wydawnictwo wznowi cały cykl. Z chęcią po niego sięgnę :)

Od razu zaznaczam, że jeśli planujecie majówkę i szukacie...

• Nora Roberts
  • Thriller/sensacja/kryminał